Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Tudom, hogy megmenekült, 3. futamtól már lesz tartalék moci, csak az a nem mindegy, hogy VB motoros és egy magyar sem támogatja a csapatot, spanyolok mentették meg ;) Válság van, de nem egy cég simán tudná támogatni ;)

 

Íme az Ausztrál versenyen futott leggyorsabb körök:

 

1 N. Rosberg Williams 1:27.706 - - 48

2 R. Kubica BMW 1:27.988 +0:00.282 +0:00.282 36

3 J. Button Brawn 1:28.020 +0:00.314 +0:00.032 17

4 S. Vettel Red Bull 1:28.140 +0:00.434 +0:00.120 8

5 N. Heidfeld BMW 1:28.283 +0:00.577 +0:00.143 48

6 T. Glock Toyota 1:28.416 +0:00.710 +0:00.133 53

7 K. Räikkönen Ferrari 1:28.488 +0:00.782 +0:00.072 35

8 M. Webber Red Bull 1:28.508 +0:00.802 +0:00.020 38

9 F. Alonso Renault 1:28.712 +0:01.006 +0:00.204 53

10 J. Trulli Toyota 1:28.916 +0:01.210 +0:00.204 50

11 A. Sutil Force India 1:28.943 +0:01.237 +0:00.027 43

12 G. Fisichella Force India 1:29.005 +0:01.299 +0:00.062 51

13 L. Hamilton McLaren 1:29.020 +0:01.314 +0:00.015 39

14 R. Barrichello Brawn 1:29.066 +0:01.360 +0:00.046 43

15 F. Massa Ferrari 1:29.141 +0:01.435 +0:00.075 30

16 S. Buemi Toro Rosso 1:29.230 +0:01.524 +0:00.089 34

17 S. Bourdais Toro Rosso 1:29.823 +0:02.117 +0:00.593 50

18 K. Nakadzsima Williams 1:29.923 +0:02.217 +0:00.100 6

19 N. Piquet Renault 1:30.502 +0:02.796 +0:00.579 17

 

Érdekesség, a 2 Force India listán elfoglalt helye :)

Link to comment
Share on other sites

Ahogyan arról szerdán késő este beszámoltunk, Malajziában a versenybírák, új bizonyíték miatt újra elővették a toyotás Jarno Trulli és a mclarenes Lewis Hamilton ausztráliai, biztonsági autó mögött történt incidensét. Az illetékesek pedig ismét döntöttek, a britet kizárták a futamból, Trulli büntetését pedig törölték, aki így visszakapta harmadik helyét.

 

A versenybírák úgy ítélték meg, hogy a rádióbeszélgetéseken elhangzottak ellentmondanak annak, amit Hamilton és a McLaren az ausztrál verseny utáni meghallgatáson elmondott.

 

Gyönyörű cikk ... Azt kell hogy mondjam ,van ami nem változik :) ,a McLaren már csak ilyen marad ,és nem félnek kamuzni a meghallgatásokon... mondjuk más esélyük nem is nagyon volt ,ezzel az autóval ,de azért mégis ... rögtön az első futamon egy ilyen ,mégis melyik istállónak hiányzik ??

 

A legjobb az lesz ,h majd szépen egy közleményben elmondják ,h félreértés volt az egész Hamilton és a csapat között ,és szó sincs arról ,h szándékosan vezették félre a verseny bírákat .... lol

 

Trulli versenyét pedig vidáman tönkre vágták volna ,mert kit érdekel ,hogy őt jogtalanul megbüntették ... áh de nem szeretem az ilyet . az ilyen dolgok miatt nem a szivem csücske a mclaren...

Link to comment
Share on other sites

egy kicsit meglepődtem a hírt olvasva ... a telemetria szerint elvileg ugyan úgy ment Hamilton abban a körben amikor Trulli elment mellette mint az azutániban... biztos hogy bele lehet kötni ,de szerintem nem mondtak olyat a rádióban hogy "na most fékezz hátha elmegy melletted a barom ..." igazából azt sem értem hogy kerülhetett elé Trulli amikor elvileg ott volt előtte nem ? és elhagyta a pályát ,mire Hami megelőzte és utána vette vissza megint Trulli a 3. helyét és ezért büntették meg őt... :) A büntetést most akkor azért szabták ki mert nem adták oda a teljes rádióbeszélgetést és ott más hangzott el mint amit Ausztráliában mondtak nem is azért mert Hamilton "piszkálta" Trullit ? :D na mindegy , szerintem kihozták a maxot a versenyből ,a büntetéssel nem foglalkoznak már , meglátjuk mit hoz a következő futam :D Eddig elég érdekesen kezdődik az idény :P

Link to comment
Share on other sites

Ez a cikk egy kicsit azt sugallja nekem, hogy odafent a FIA-ban valaki nagyon szurkol a Mclaren-nek!!! Eleve meghoznak egy rossz ítéletet! Ott nem szakemberek ülnek? :o

akkor nemsokára arra is ráfognak jönni, hogy Vettel-nek is tévesen adtak ki büntetést.

 

más: :lol: most eszembe jutott, hogy lehet kapni ingyen ilyen posztert, amin irkálni lehet hogy ki hány pontot kapott ezen a futamon. :lol: most az hogy össze lehet már firkálva... :D

Ott idegeskedik a júzer, hogy nem igaz már megint le kell húzni...

Link to comment
Share on other sites

Hála a jó Istennek, hogy kizárták ezt a sunyi hemiltont. Nem tudom, mikor hagy fel végre az örökös csalással ő és a csapata. Szánalmas a magyarázkodás a meklárennél az esettel kapcsolatban.

 

Ja, Vettellel kapcsolatban meg úgy látszik, hogy van igazság a Földön. Nem tehetek róla, de őt ki nem állhatom. :P

Link to comment
Share on other sites

Ebben egyértelműen a FIA a ludas, ha minden rádióbeszélgetés megvolt, nem tudom miért kellett hibás döntést hozni, majd csak utána a jót ...

Amúgy meg szerintem mindenki ugyanezt csinálta volna, ha észreveszitek, kevés az a pilóta, aki kicsúszásnál például magát okolja, blokkoltak a fékek és hasonló kifogást már hallottunk .... Egy ilyen szituációba mindenki a saját érdekét nézi, ha kamillázik, ha nem ;)

Link to comment
Share on other sites

"Lewis tájékoztatott minket arról, hogy megelőzte Trullit, és érthetően aggódni kezdtünk amiatt, hogy a biztonsági autós periódus alatt ment el mellette. Akkor azonban nem tudtuk, hogy Trulli a pályán kívül volt, és megkértük Lewist, engedje vissza maga elé őt. Ez volt a csapat álláspontja, mivel nem láttuk, mi történt, és azt gondoltuk, hogy ez a legbiztonságosabb megoldás"- magyarázta a brit, aki hozzátette, Hamilton egyébként nem értett egyet ezzel az utasítással.

 

"Azt mondta: nézzétek, a srác a pályán kívül volt, nem kellene ezt tennem. Ezt vitattuk éppen meg, és mielőtt még befejeztük volna az értekezést, Trulli már vissza is előzte őt"- folytatta Whitmarsh, aki azt is elmondta, hogy a világbajnok egyáltalán nem vezetett a kelleténél lassabban azon időszakban. "Ha megnézik az akkor mért sebességeket, és összevetik más biztonsági autós periódusban teljesítettel, akkor kiderül, Lewis semmi abnormálisat nem tett. És szerintem az is elég világos, hogy Trullinak nem kellett volna visszavennie pozícióját."

 

Az a baj, hogy nincsenek egyértelmű szabályok (se a pilóták sem a csapatok nincsenek tisztába velük) ezt már tavaly is bizonyították mikor hasonló esetekért más-más ítélet született és úgy néz ki ez most is folytatódik, szóval sztem ez a bibi…

 

Hogy pl. azt olvasni, hogy újra feljelentik a fenék lemez miatt azon csapatokat, akik azt használják, mivel mások a versenybírák hátha azok nekik adnak igazat, de ez ba…ság, vagy szabályos, vagy nem (!) ha egyszer engedték, akkor mit kell kavarni(?) rosszul látom?

 

Link to comment
Share on other sites

 

A McLaren-Hamilton párbeszéd

Lewis Hamilton: A Toyota lement az ívről, a pályán kívül volt, (megelőztem) rendben van ez?

 

McLaren: Lewis, vissza kell engedned a Toyotát. Engedd el a Toyotát.

 

LH:Oké.

 

M: Rendben, Lewis, maradj előtte még egy ideig, Charlie-val beszélünk. (Charlie Whiting, versenyigazgató, az FIA technikai bizottságának vezetője.)

 

LH:Már elengedtem.

 

M:Rendben, Lewis, jó így. Ellenőrizzük.

 

LH: Nem kellene elengednem, hogyha hibázott.

 

M: Igen, értjük, Lewis, csináljuk csak a szabálykönyv szerint.

 

LH: Valami hír Charlie-tól, hogy visszaelőzhetem-e?

 

M: Még várjuk a választ, Lewis, várjuk. Lewis, ez az utolsó kör, ne előzz, rajta vagyunk a Trulli-dolgon, tartsd a pozíciódat.

 

Ebben semmi rosszat nem látok... :) na mindegy , lezárták az ügyet , a FIA meg lehetne alaposabb ,vagy figyelmesebb.. <_<

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Figylej, senki se tudja pontosan ezt a szabályt! Nincs erre kiírva konkrét szabály! Szal ne Mclarent szidd, hanem az FIA.sokat, hogy nem tudnak rendes döntéseket ill. szabályokat hozni.

Link to comment
Share on other sites

amúgy még ezis vitatható hisz mi az h szabály ha minden csapatnál/pilótánál máshogy értelmezi a FIA?

akárhogy nézzük amit barichello bénázott ausztrálban az megért volna egy büntetést.tavaly hamilton sokkal kevessebbért kapott büntetést.és vettel mért kapott? nem csak ő volt ott ludas.

a brawn mért használhatja a diffúzort mi az h a FIA az idény elött nem tudta eldönteni h szabályos e?a redbullnak tavaly mértnem engedlyezték ezt a diffuzór építését?

csupa megválaszoatlan kérdés

és szerintem meg egyik csapat sincs tisztában a szabályokkal és épp ez a baj.

 

Link to comment
Share on other sites

én nem szidni akarom, sőt valójában nem is lenne problémám engem az zavar h tavaly a redbull megkérdezte h szabályos e mert ők is ilyet akarta és anno őket elutasították...

mert oké azt mondom hogyha az említett 3 istálón kívűl másnak eszébe sem jutott , és így pofáznak azt nem értem (pl a ferrari) de hogy a redbullnak igazat adok e kérdésben azis egyértelmű.

 

Link to comment
Share on other sites

Figylej, senki se tudja pontosan ezt a szabályt! Nincs erre kiírva konkrét szabály! Szal ne Mclarent szidd, hanem az FIA.sokat, hogy nem tudnak rendes döntéseket ill. szabályokat hozni.

 

Hogyhogy senki nem tudja a szabályt? Nekik semmi mással nem kell foglalkozniuk az életben, csak ezzel. Ezért kapják a dollármilliós fizetésüket.

Ha én a munkámban egyszer tévednék, mert nem tudnám mi a szabály, azt hiszem hamar az utcán, vagy durvább esetben a börtönben találnám magamat.

Link to comment
Share on other sites

Figylej, senki se tudja pontosan ezt a szabályt! Nincs erre kiírva konkrét szabály! Szal ne Mclarent szidd, hanem az FIA.sokat, hogy nem tudnak rendes döntéseket ill. szabályokat hozni.

 

Itt az a lényeg, hogy szándékosan elhallgatták Trulli elengedését! Ha bajuk lett volna mégis a szabályzattal akkor most fellebbeztek volna, ehelyett kirúgták a sportigazgatójukat! :P

 

Link to comment
Share on other sites

na Maláj nagydíj Ferrari 1-2 ...remélem a próféta szól belőlem ,és tényleg Kimi fog nyerni :) ...

 

mindenesetre mostmár mutathatnának valamit a "nagy" csapatok is :)

Link to comment
Share on other sites

Kiminek valóban fekszik ez a pálya, remélem ezt az időmérőn és a futamon is megmutatja :)

Továbbá a 2 Toyotától várok még egy szép eredményt :)

 

Barrichello öthelyes rajtbüntetést kap

 

A hétvégén megrendezésre kerülő Maláj Nagydíjnak a Brawn GP versenyzője, Rubens Barrichello csak öt helyes rajtbüntetéssel vághat majd neki. Ennek oka, hogy a pénteki szabadedzést követően ki kellett cserélni a brazil versenyző autójában a sebességváltót.

Az Ausztrál Nagydíjat a második helyen záró Barrichello autóján semmilyen probléma nem látszott az edzések alatt, a Brawn GP szakemberei azonban úgy döntöttek, hogy a holnapi edzés és időmérő előtt szükség van a sebességváltó cseréjére.

 

Probléma az, hogy a váltót a Honda csinálta ami nem fér össze a merci motorral és ezt Ross már megmondta korábban, hogy ebből lehetnek még gondok, de dolgoznak az ügyön ;)

Link to comment
Share on other sites

"Félrevezettek, és így történt az egész. Szeretnék minden szurkolótól, aki hitt bennem, aki támogatott az elmúlt években, bocsánatot kérni, mindazoktól, akik megmutatták az elmúlt három évben, hogy ki is vagyok. Nem vagyok hazug, nem vagyok őszintétlen ember. Én csapatjátékos vagyok"- folytatta Hamilton, aki csak azt tette, amit mondtak neki.

 

hát ezen majdnem elsírtam magam ,annyira megható :) ... azért sajnálom valamennyire azt a sportigazgatót akit kijelöltek bűnbaknak és a fejét vették ,h majd megnyugodnak ettől a kedélyek ,mert nemhiszem ,h ő egyedül találta ki a dolgokat ,és senki nem tudott róla semmit...

 

mindenesetre remélem ez a nagy díj már nem arról fog szólni utólag, hogy a mcdonaldos fiúk miket hazudnak ,és kiknek ,hanem a versenyről ...

 

:D :D ezt a képet hozta le Hamiltonról a német Bild ," hazug világbajnok" névvel :

http://www.bild.de/BILD/sport/motorsport/2009/04/04/luegen-weltmeister/hamilton-stuerzt-mercedes-ins-chaos.html

 

ennyi....

 

toyota-nak egyébként én is drukkolok ... baromi sok pénzt öltek már a sportágba ,de soha nem tudtak felmutatni semmit ,mert nem ment az autó ... most úgy néz ki elég gyorsak ,és szerintem a pilótákkal is minden rendben van . Trulli tapasztalt pilóta és időmérőkön nagyon jól megy ... Glock pedig fiatal és elég agresszív ahhoz ,h az élre kerüljön ,szóval remélem most is ott lesznek az élbolyban.

Link to comment
Share on other sites

Nem a kedvencem, de itt ki nem hazudik?? Ha már német, 1997 Jerez, arról nem láttam ilyet ;)

Évekkel később ismerte be Schumi, hogy igen kiakartam lökni Villeneuve-t .... Szóval mindenki ezt csinálja, de nem Schumi ellen beszélek, nem akarok vitába keveredni senkivel, Hamiltont sem védem, csapatot sem védem, de ez az F1.

Link to comment
Share on other sites

"....de ez az F1."

 

tényleg egy szálguldó cirkusz. Nincs az az eber aki leköveti azt amit az FIA csinál. Már nekiki is el kellene jó alaposan megtervezni a jövő évi szabályokat. Ne legye ilyen kavarás hogy mit szabad mit nem...

Amúgy remélem a Renault összekapja magát!

Link to comment
Share on other sites

lassan mondhatom azt ,hogy nem lepődtem meg az első 5 helyezet kapcsán...

A Ferrari megint nem volt valami jó,Kimi kihozta a maxot és a 7. helyről még lehet feljebb jönni.Massával még nem lehet tudni hogy mi volt .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...