Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

azért valamit nagyon megtalálhattak a Mekinél ( a ferrari terveken kívül :D ),hogy idén csak most Japánban volt motorhiba ... Kimi idejében az volt a ritkaság ha végig bírta az autó ,most meg megbízhatóbb mint a Ferrari ...

Link to comment
Share on other sites

persze ,csak ha ezt Kimi alatt megtalálták volna ,akkor 2 VB címmel gazdagabbak lennének :D :D ...

Link to comment
Share on other sites

versenyautót nem lehet széthajtani ... úgy tervezik ,hogy nagy sebességen menjenek huzamosabb idejig ,és hogy ezt bírják is ...

Hamilton alatt szerintem nem sokkal kap kevesebbet az autó mint anno Kimi alatt kapott ,sőt , és mégis egyetlen műszaki hibája sem volt idén.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pontosan, eze az autók arra vannak tervezve, hogy bírják ezt a sebességet .. motorfordulatot ;) Mclaren valamit nagyon eltalált ;)

Annyi motorhibája nincs Kiminek, sőt tavaly ha jól emlékszem nem is volt ... egy felfüggesztés miatt volt Spanyolba, meg Nürburgringen volt valami ... az az egy lehet motor hiba volt, de nem nagyon emlékszem már rá ;)

Nézd vissza, ha 2002-t, 2004-t és 2006-t veszed, ekkor a Mclaren rohadt lassú volt, sőt 2004-ben egy B-típusú kocsit kellett építeni annyira pocsék volt ;)

De ha nézed 2003-t és 2005-t akkor viszont gyors volt a Mclaren, de megízhatatlan ;) Ja és 2005-ben mindössze 2szer esett ki Kimi ;)

Szóval NEM hajtotta szét ez kijelenthető ;) Nem mindig a leggyorsabb lesz a világbajnok, olykor egy megbízható, de nem a leggyorsabb kocsi is nyerő, lásd 2005 Renault, gyors volt, de volt gyorsabb, de Alonso 2005-ben nem esett ki, ez azért mond valamit! Illetve egy felfüggesztési probléma Kanadában ;)

 

Na egy kis interjú a kedvenctől :D

 

Jacques Villeneuve Robert Kubicának adná a bajnoki címet

 

A korábbi Formula-1-es versenyző, Jacques Villeneuve korábbi csapatának, a BMW-Saubernek szorít a bajnoki küzdelemben. A kanadai pilóta úgy véli, hogy a legjobban Robert Kubica érdemelné meg a bajnoki címet.

 

"Robert az egyetlen, aki megérdemli. Nem állt a rendelkezésére olyan gyors autó, mint Massának vagy Hamiltonnak, mégis hiba nélkül teljesítette az évadot. Izgalmas, hogy hárman is harcolnak a címért, mert mindenki azzal számolt, hogy a végére csak ketten maradnak. Hamilton és Massa is hibázott, ami lehetővé tette Kubica számára a felzárkózást." – idézi a BBC a kanadai pilótát.

 

"Hamilton tehetséges, de a mélyvízbe dobták, és elhitetik vele, hogy ő a legjobb. Nem lennék a helyében." (asszem, ebben van valami, az "öreg" jól mondja)

 

A sorozatos büntetéseket azonban Villeneuve sem érti. "Fontos, hogy egy versenyző próbálkozzon, akkor is ha benne van a hibázás és az ellenfél kiütésének lehetősége. Az autóversenyzés ilyen, és addig, amíg nem veszélyezteted az ellenfeledet, vagy nem szándékos a manőver, addig rendben van."

Link to comment
Share on other sites

versenyautót nem lehet széthajtani ... úgy tervezik ,hogy nagy sebességen menjenek huzamosabb idejig ,és hogy ezt bírják is ...

Hiába úgy tervezik, attól még az tönkremegy. Az élsportban mindent csúcsra kell járatni, nem lehet visszább venni, ezek a motorok teljesen ki vannak hegyezve csúcsteljesítményre, és olyan mechanikát még nem találtak fel ami a csúcsteljesítményt huzamosabb ideig bírná. Pláne 2 f1-es versenyen át. Kímélik az autókat itt is, már amennyire lehet, ha folyton csúcson mennének akkor 30-40. kör körül megállna mindegyik, nemhogy két versenyhétvégét kibírjon. Csak akkor mennek csúcson amikor nagyon szükség van rá és be kell vállalni ezt a plusz kockázatot. Egyébként mindig egy kicsit visszafojtanak a teljesítményből, mert megbízhatóbb azon a szinten.

Link to comment
Share on other sites

Hiába úgy tervezik, attól még az tönkremegy. Az élsportban mindent csúcsra kell járatni, nem lehet visszább venni, ezek a motorok teljesen ki vannak hegyezve csúcsteljesítményre, és olyan mechanikát még nem találtak fel ami a csúcsteljesítményt huzamosabb ideig bírná. Pláne 2 f1-es versenyen át. Kímélik az autókat itt is, már amennyire lehet, ha folyton csúcson mennének akkor 30-40. kör körül megállna mindegyik, nemhogy két versenyhétvégét kibírjon. Csak akkor mennek csúcson amikor nagyon szükség van rá és be kell vállalni ezt a plusz kockázatot. Egyébként mindig egy kicsit visszafojtanak a teljesítményből, mert megbízhatóbb azon a szinten.

 

Ez igy van!

Meg hát az sem mindegy, hogy hogyan vált a pilóra!Pl Kimi végig engedi "pörögni" (a kormányon található ledes váltás segítő, Kiminek mindig pirosban van) De vannak olyan pilóták, akik a zöld, vagy sárga lednél már elvált! Azért ez sem mindegy egy motornak!

Link to comment
Share on other sites

     
Briatore: Hamilton nem marslakó, és idén sem lesz világbajnok

A brit tavaly 17 pontos előnnyel várhatta az utolsó két futamot, a ferraris Kimi Räikkönen azonban ledolgozta ezt a hátrányt és megnyerte a világbajnokságot. Idén Hamilton 5 ponttal előzi meg a második helyen álló Massát a tabellán két versennyel a szezon vége előtt, amit Briatore szerint nem fog tudni megtartani.

"Nekem az a véleményem, hogy Hamilton ismét igyekszik eldobni a címet. Ő és a McLaren már tavaly is nagyon jók voltak, de bekerülhetne a rekordok könyvébe az, hogy két verseny alatt 17 pontos előnyt vesztettek el. Ha valaki ilyen rekordot ér el, akkor az 5 pontos előny esetében is meg tudja ismételni ezt. Véleményem szerint Massa fogja megnyerni a bajnokságot"- idézte a La Gazzetta dello Sport a Renault olasz csapatfőnökét.

"Hamilton semmit sem tanult, ezt láttuk Japánban. Meg kellene mondani neki, hogy ő egy Forma-1-es pilóta, és nem marslakó. Nem ő Muhammad Ali. Ő csak egy fiatal pilóta, akinek még mindig meg kell mutatnia az értékeit"

 

Ez mekkora egy fax :D

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Pedig én azt hittem marslakó ! Ekkora lelki csapást ! :lol: :lol: :lol:

 

Remélem igaza lesz Briatorenak ! A Mc Laren meg tényleg nagyon megbízhatónak tűnik az idén , ahhoz képest amit 2 éve nyújtottak még ! Lehet a Ferraris papírokból csemegéznek még mindíg ! :D :D

 

Csak vicceltem -> Polip , Kimice ne sértődjetek ,könyörgöm !

Link to comment
Share on other sites

Reggelt!

az időmérőn volt pár meglepetés számomra...például hogy kubica és glock nincs az első 10-ben és még talán pique-t is előrébb vártam bár csak épp hogy lemaradt és meg is dícsérték.Hamilton viszont nagyon elverte a két ferrarit de valószínű hogy az üzemanyag is közrejátszott valamelyik ferrari esetében mert ketten biztos nem nehezebbek ennyivel mint hami,max az egyikük. :)

Link to comment
Share on other sites

Wéber egy pöcs, már elnézést. A Czollner se jobb... Még szerencse hogy néha a Palik odaül és akkor legalább van valami színvonala a közvetítésnek. Meg inkább az üzemanyagháborút (ami a szemünk előtt zajlik :D :D ) hallgatom mint azt hogy az a két hülye hogyan szidja a Ferrari pilótákat és hogyan istenítik Hamiltont...

Link to comment
Share on other sites

Megnéztem a felvezető műsort, hát gusztustalan,hogy a wéber mennyire feltünteti,hogy ő hamilton fan. Egy műsorvezető ezt ne csinálja, kivéve,ha van ott magyar versenyző!

 

Crunker teljes mértékben igazat adok néked, de még annyit hozzá tennék, hogy Collner (remélem jól irtam le) se egy kiváló riporter.

Meglehet nézni például a motoGP közvetítését az eurosporton magyar kommentátorral, az igen!!! Tudják és értik a dolgukat, de itt a FORMA 1-BEN ezek a közvetitők teljesen elveszik az ember kedvét a futamtól.

 

Bírálják a versenyzőket, bírálják a sportbírókat, de hogy a futamot rendesen végig közvetítsék!!!! :angry:

 

Na nem is idegesítem tovább magam. ;)

 

GYŐZZÖN A JOBBIK!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Pff, eddig én ilyeneket nem tapasztaltam Wéber Gabiról. én nem vettem észre h Hamilton fan. Jó a Czollner az sík hülye, de Wéber Gabi nem az. Mindig jókat mond, nagyon ritkán mond hülyeségeket. Ha baromságokat mond, legtöbbször rögtön kijavítja magát. Palik meg azért jó, mert lehet rajta röhögni.

 

Időmérő: sztem izgalmas lesz a verseny. Hamilton, Kimi, Massa. izgi lesz a rajt, sztem lesz baleset. és akkor 4.-en Alonso :D

Link to comment
Share on other sites

Kommentátorok ... hát Palik a legjobb és ennyi ... :D Mást erről nem mondanék ... :D

Futam .. hát izgi lesz, akár eső várható, kitudja mi lesz ... rajt az kemény lesz ... hát majd meglátjuk .... ha nem esik sima Lewis-Felipe 1-2 lesz szerintem ... szóval Braziliában dől majd el ... de hát bármi megtörténhet ;)

Link to comment
Share on other sites

Heidfeldet három rajthelyes büntetéssel sújtották

 

Három hellyel visszasorolták a rajtrácson Nick Heidfeldet, mivel hátráltatta David Coulthardot a Kínai Nagydíj időmérőjén, így a német versenyző csak a 9. rajtkockából vághat neki a futamnak. A Red Bull versenyzője elmondta, Heidfeld bevágott elé a Q1 során a pálya utolsó kanyarjában, miközben nem is állt szándékában javítani az idején, azonban a manőverével feltartotta őt. "A gyors köre előtt nagyon lassan ment, csak akkor kezdett el gyorsítani, amikor hátulról utolértem. Együtt haladtunk át az utolsó kanyaron, mindketten időt vesztettünk" - mesélte Heidfeld, aki a saját és Coulthard részidejeivel próbált érvelni az igaza mellett. - "Csak akkor tértem be a boxba, amikor biztossá vált, hogy nem tudok javítani." A németet Szingapúrban ugyanilyen büntetéssel sújtották, akkor Rubens Barrichellót hátráltatta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...