Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Alonso nyilatkozata : ?Igen, kétségtelen, hogy ha segíthetek, akkor segíteni fogok Massának"

Vajon miért nem Hamiltont szeretné segíteni?? :D

Amúgy elég merész kijelentés, újságok találgathatnak milyen módszerre gondol :D

Link to comment
Share on other sites

Hamilton nem szokott kilökdösni embereket vagy csak ritkán úgyhogy a tanulás kizárva :D egyszerűen csak szemét volt massa :mellow:

amúgy meg nem ugyan az ha valaki fékezget (ő van elől olyan gyorsan megy ahogy akar és ott ahol akar mert nem előzhetik meg) mint hogy direkt kilöknek valakit.. :) na mindegy lassan lezárhatjuk ezta a témát :D köv verseny két hét múlva?

Link to comment
Share on other sites

Szerintem Alonso valami olyasmit fog bevetni mint amit asszem Bahreinben csinált. :lol: Az nekem nagyon tetszett, Hamilton felmászott Alonso autójának hátuljára :lol: :lol: :lol: Alonso meg halál nyugodtan: "uraim, hát én semmit nem csináltam, ő nem tartotta be a követési távot" :lol: Hamiltont meg ette a méreg :D Na ha valamiért akkor ezért imádom Alonsot :D :D

 

"Daily Express: "A Japán Nagydíj előtt Lewis Hamilton azt mondta, hogy bölcsebb lett és jobban boldogul a vállára nehezedő nyomással. Amikor a piros lámpák kialudtak, elborult az agya."

Képzeljétek mi lett volna ha Hamilton nem lett volna bölcsebb, akkor a rajtnál mindenkit a falba juttat :lol:

 

Szerintem egyébként ezt a manővert pont Hamiltontól tanulta...

Ennyi. :)

 

Meg egy igazi olasz hír, nem is olaszok lennének az újságírok ha nem ezt írták volna :D :D Kb aki nyer egy futamot azt mindig szóbahozzák a Ferrarival :D :D

"Corriere della Sera: "Briatore a jövőbe tekint. Alonso hamarosan a Ferrarival lép frigyre.""

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Egyébként Heidfeld szerint sem tanult a hibáiból Hamibaba ! Hamika elismerte hogy az első kanyarban erőszakosan vezetett s ezzel együtt azt is hogy hibázott , amiért jogosan kapott büntit ! Ezzel együtt Massa magatartását is minősítette miszerint a brazil szándékosan ment neki ! Azt nem értem csak , hogy amennyire Ő agresszívan viselkedik illetve ilyen a hozzáállása a többiekhez , akkor amikor vele viselkednek így akkor miért kell sivalkodnia ! Kölcsön kenyér visszajár ! Az hogy ez büntetést von maga után , hát ez van !!! A szabály az szabály , de az érzelmeknek néha elsőbbségük van !!!! ;)

 

Ui: Azt azért csendben megjegyezném a Massara acsarkodóknak , hogy ki tudja hány verseny óta nem volt senkivel sem semmilyen afférja ,jóllehet a mostaniért jogosan kapta a büntit de meg tudom érteni az érzelmi alapokat , addig Hamika az elmúlt néhány versenyen rendesen keresztbe tett többeknek illetve mindíg volt valamilyen ügyes bajos dolga amivel felhívta magára az FIA figyelmét !

 

Egyébként tudjátok mit szed Hamilton fejfájásra ? - Gyapotot !!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ebbe a vitába nem szólnék bele .... ;)

 

Kubica : "Szükségem lesz Hamilton és Massa segítéségre. Csak akkor van esélyem, ha ők hibáznak. Saját erőből sajnos nem lehetséges. Jelenleg a Ferrari és a McLaren is gyorsabb, mint mi, és a Renault is elénk került. Az időmérő hatodik helyezés tükrözi a valós erőviszonyokat."

 

Igaza van, de a 2 fő esélyes rengeteget hibázik, illetve a Ferrarira is elmondható .... de 12 pont azért sok ... de ilyen kiélezett küzdelemben, ami idén itt van, bármit eltudok képzelni ;) De a BMW jelentősen visszaesett .... időmérő eredmények ezt mutatják, Renaul és a Toyota is nagyon ott vannak ...

Majd kiderül, izgi 2 futamunk lesz :D

Link to comment
Share on other sites

Alonso nyilatkozatára visszatérve : Jól hangzik de nemhiszem ,hogy érzékelni fogunk valamit ebből a támogatásból . Azért mondom mert ,ha Hamilton mögötte lenne egy futamon ,Massa meg elötte ,akkor anélkül ,hogy feltett szándéka lenne Massa segítése amúgy is minden erejével azon lenne ,hogy ne előzze meg őt Hamilton ... illetve fordított esetben nemhiszem ,hogy elengedné Massat mert ha a csapat VB-n már maradnak 4.ek , de Alonso még feljöhet 5. helyre egyéni VB-n ,ami azért egy kis szépségtapasz lehet...

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Szeressük egymást gyerekek(férdiak, nők/lányok, bár ebbe a topicba nem láttam még lány/nőt írni) :D

 

Néhány javaslat a csapatoktól :

 

Szabadedzés helyett tesztnap

 

Az évad közbeni teszteléseket eltörölnék, helyette a futam előtti péntek biztosítana lehetőséget a felkészülésre. Délelőtt 9 és 12 óra között, délután 13 és 16 óra között lenne erre lehetőség. A Toro Rosso az évad előtt négy tesztnapot engedélyezne egy autóval, a szezon után két tesztnapot, két versenygéppel.

 

Egyenlőség, anyagi biztonság

 

Franz Tost arra számít, hogy ha a FOM egységesen osztja el a pénzeket, az elegendő lesz arra, hogy a csapatok életben maradjanak. A plusz bevételt a szponzorok jelentenék.

 

Új időpontok

 

Felmerült annak lehetősége is, hogy az európai futamokat délelőtt indítják útjára, hogy a rajongók a délutánokat a családdal tölthessék. "A délelőtt tizenegy óra ideális lenne."

 

Új pontrendszer

 

A javaslatok között szerepelt, hogy a győztest tizenkettő ponttal jutalmaznák, és hasonló pontrendszerben értékelnék az időmérő teljesítményt is. Ennek fejében az első tíz fordított sorrendben sorakozna fel a rajtrácsra.

 

A csapatok Kínában tárgyalnak Max Mosley-val a javaslataikról.

 

Pontrendszert, akkor szinte egy az egyben átvennék a GP 2-ből, bár akkor már az egész mezőny mehetne fordított sorrendben ... de itt is lehetne variálni rendesen ... szóval nem tudom mi lesz belőle, de érdekes ötletek, csak furi, hogy az időmérő győztese több pontot kapna mint a verseny győztese ....

Ebből úgysem lesz semmi .. szerintem ....

Teszt az viszont nagyon jó ötlet, remélem azt megszavazzák :)

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

"mekkora lenne egyeseknek az arca mikor élőben találkoznánk, mert sztem rögtön futnátok anyucihoz"

- Mondj egy helyet s időpontot , de lehetőleg nyílt térség legyen , hidd el nyomok vagy 110 kilót és nem fogok elfutni , már az alkatom végett sem !!! :D

- A többit meg meg+"beszéljük" !!!

 

Más !!!

 

A Honda tesztlehetőséget ad Sennának a szezon után

A Motorsport-Total.com értesülései szerint a Honda novemberben egy eddig még meg nem nevezett tesztpályán ki is próbálja majd Sennát. A japánok a szezonzáró Brazil Nagydíjra tervezik a jövő évi felállás kihirdetését, de továbbra is Fernando Alonso lépéseit lesik. A spanyol azonban minden bizonnyal marad a Renault-nál, így került képbe Bruno Senna.

A néhai Ayrton Senna unokaöccse egészen véletlenül ott lesz az idényzárón Interlagosban, és minden bizonnyal a Honda vendégszeretetét élvezi majd.

Link to comment
Share on other sites

Na akkor én is hagy szóljak már bele:P tehát, figyeljetek! Szerintem csak láttuk az esetet, egyikünk sem ült egyik autóba sem! NA! kétségtelen, hogy lehetett némi szándékosság abban amit Massa tett, de nem feltétlen, nem tudjuk mert nem mi vezettük a kocsikat! És még valami ami történt megtörtént változtatni nem lehet rajta! Bármit mond Hamilton ugyanúgy el fogja veszíteni az agyát, mint eddig a mostani futamon is!

Bourdie hibázott (tudom rosszul írtam a nevét)

Kimi megint higgadt lesz! és ha ezek a NAGYMENŐK egymást fogják állandóan szivatni, annak az lesz a vége, hogy Kubica oda fog sündörögni! tehát figyelniük kéne!!!!!! ahelyett hogy egymást vérét szívjáks3;!!!!

na meg amit itt olvastam!

hát emberek, mint az oviba!:) de megnevettetek! Ezt köszönöm

csá mindenkinek

Link to comment
Share on other sites

Ahhoz képest hogy a többi szájkaratésra gondoltál (te mint fő szájkaratés, csak éppen írni nem tudsz rendesen) elég csúnyán beszóltál Lacnak. Én csak erre reagáltam, tudjad már hogy kivel beszélsz! Egy kis tiszteletet a rangidősnek talán. De benned ez fel sem merült, lefaszoztad meg a többi. Ja és kijelentetted látatlanban hogy egyikünk sem sportol. De hát te mindent tudsz, ó nagy mester. Ja meg hogy futnánk anyucihoz. Ezt is megálmodtad vagy mivan veled? Vikking már egyszer beírta a címét, nem hallottam hogy látogatást tettél volna arrafele...

Link to comment
Share on other sites

A csapatok fontolóra veszik a tankolás betiltását

 

Csütörtökön Sanghajban ülésezik a Forma-1-es csapatok érdekképviseleti szervezete, a FOTA. A megbeszélés célja a Forma-1-ben a következő években bevezetendő szabályokra és változtatásokra tett javaslatok összegyűjtése. Ötletből mindenestre nincs hiány.

 

 

Korábban már mi is beszámoltunk róla, hogy a csapatvezetők elsősorban a menetrendet forgatnák fel kicsit, hogy izgalmasabb legyen már a pénteki nap is egy versenyhétvégén, többek közt egy pénzdíjas versengésre tettek javaslatot.

 

 

Az autosport.com információ szerint a verseny alatti tankolás betiltása is vitatéma lesz Kínában. Idén számtalan veszélyes incidens játszódott le a bokszutcában, amelyek mindegyike elsősorban a kapkodás miatt alakult ki, hiszen az összes csapat a minél rövidebb bokszkiállás elvégzésre törekszik.

 

Az ügy napirendre kerülését Felipe Massa és a Ferrari szingapúri esete még inkább elősegíthette, a brazilt korán engedték ki szerelői, és magával rántotta a tankolócsövet, amit a szabad jelzés pillanatában még nem csatlakoztattak le az autóról.

 

A tankolás betiltása maga után vonná a versenytáv csökkentését és az autók átalakítását is, hiszen értelemszerűen a jelenlegieknél nagyobb üzemanyagtankokra lenne szükség.

 

A Forma-1-ben egyébként nem lenne újdonság, ha nem lehetne tankolni a versenyek alatt, ugyanis a kezdetektől egészen 1994-ig így zajlottak a versenyek. Ha a terv megvalósul, a pilóták csak kerékcsere céljából hajthatnának a bokszutcába.

Link to comment
Share on other sites

Rövidebb versenytáv? :( Ha már így alakulna akkor 2 futam legyen egy hétvégén legalább.

 

Kimice, te egy buta ember vagy, folyton ellent mondasz önmagadnak. Ennyi. Ezt a mostanit sem én kezdtem ha jól emlékszem, de olvassatok vissza nyugodtan. Részemről ennyi, túl buta vagy egy értelmes vitához is.

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Kicsit megkésve bár de nem tudom mennyire emlékeztek a magyar nagydíj előtt a Polus Centerben ki volt állítva egy Forma 1-es Renault versenyautó amit körbefényképeztem sajna csak a telefonommal , de a képeket közreadom mindenkinek ! A képek egy SE K750i-vel készült képek !

 

Tessék :

http://data.hu/get/728774/Renault_F1.rar.html

 

Ime egy izelítőnek az ötből :

RenaultF103.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hehe :D

Láttam kisgyerek ott nyomta mellette :D Én nem vagyok egy nagydarab, de az még nekem is kicsinek tűnt .... :D

Ilyenkor irigyellek, hogy ilyet láttál :D Na majd egyszer nekem is megadatik, remélem már jövőre :rolleyes::)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

 

Ha megengeditek, én is beleszólok a vitába!

Tény és való, hogy mindkét esetben a szándékosság tükröződött!akár Hamilton "kiszorítását" akár Massa ütközését nézzük!

De mi lenne, ha pl: Barichello-val és Cultard-dal történik ugyanez?? vagy az első futamon, amikor szinte semmi tét nincs még???Akkor is szándékos kilökésre gondolunk??Nembiztos!

Egy egyszerű versenyszituáció volt mind a kettő(véleményem szerint)!

 

FerPlay??? Még van ilyen?? Mikor én fociztam, akkor nem nagyon volt már ilyen, apró szabálytálanságokkal tudtuk segíteni a csapatot a győzelemhez, (de nem úgyhogy felrúgtuk az ellenfelet)

De ne a grundfocit nézzük, vegyük példának a VB-t!! Zidán?? Egy klasszis futballsztár?? Nála is elszakadt a szál...és miért???mert provokálták!!

Link to comment
Share on other sites

Rituálisan elégették Hamiltont

 

Érdekes hírre bukkantunk: néhány brit rajongója Lewis Hamilton ellen fordult, és középkori módszerrel fejezték ki korábbi bálványukkal szembeni utálatukat.

 

Nagy-Britanniában néhány elégedetlen Hamilton-rajongó máglyára hányta kedvencét, pontosabban az őt jelképező tárgyakat - írja az f1sa.com

 

Az oldal szerint a hétfő este összegyűlt szurkolók piros Hamilton-sapkákat, pólókat, és zászlókat dobtak a tűzre az autodafén, összesen mintegy 600 font (kb. 200 ezer Ft) értékben. A tudósításban szemérmesen inkább nem idézték a volt rajongók szavait, akiknek legfőbb panasza az volt, hogy az egykor szerény pilóta mostanra megalomániás, öntelt, felfuvalkodott bolonddá vált.

 

Ami a kiemelt részben van azzal én is teljesen egyet értek. :)

Link to comment
Share on other sites

az egykor szerény pilóta mostanra megalomániás, öntelt, felfuvalkodott bolonddá vált.

 

szerintem mikor F1be került már ilyen volt ... én ezért nem is szerettem soha . Lehet ,hogy gyors ,lehet ,hogy hatalmas tehetség ,ezt én nem is firtatom ,de a stílusa ,meg az egója miatt hihetetlen ellenszenves nekem . Persze Forma-1 ben nem az számít ki milyen ember ,hanem hogy ki milyen versenyző ,de azért én azoktól az öntelt nyilatkozataitól amiket régebben is tett ,és pl attól ,h 1 éve volt a Forma-1 ben mikor kiadta az önéletrajzát ,nemigen tudok elvonatkoztatni... és akkor még a "piszkos" manővereiről nem is beszéltem :D ...

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Alap :Lehet ,hogy gyors ,lehet ,hogy hatalmas tehetség ,ezt én nem is firtatom ,de a stílusa ,meg az egója miatt hihetetlen ellenszenves nekem .

 

Ezzel abszolút egyetértek ! A Mc Laren istálló meg partner is ennek az "image-nak" az építésében !!!!

Link to comment
Share on other sites

Érdekességek a Kínai Nagydíjról :

 

* A pálya leghosszabb egyenese 1175 m hosszú.

* A legmagasabb emelkedő 3%-os.

* A legmeredekebb lejtő 8%-os.

* A pályán 16 kanyar található, melyből 7 balos, 9 jobbos.

* Egy kör hossza 5,45 km.

* Az idei esztendőre jósolt átlagos köridő 1:34 körüli.

* A pályát 173 000 m2-nyi aszfalt fedi be.

* A gumifalak teljes hossza 6500 méter, melynek építésekor 174 000 darabot használtak fel.

* A korlátok teljes hossza 11 700 méter.

* A maximális nézőszám: 200 000 (ebből 29 000 állóhely).

 

Eddigi győztesek :

- 2004: Rubens Barrichello

- 2005: Fernando Alonso

- 2006: Michael Schumacher

- 2007: Kimi Raikkonen

Link to comment
Share on other sites

Hamilton bajnok lesz ha…

 

- Megnyeri a versenyt és Felipe Massa legfeljebb az ötödik pozícióban ér célba.

 

- Ha a második helyen ér célba, és Massa legfeljebb hetedik lesz.

 

- Ha a harmadik pozícióban halad át a célvonalon, Massa nem szerez pontokat és Kubica legfeljebb a második lesz.

 

szerintem nem sok esély van rá hogy ez bekövetkezik ha csak nem történik valami... :)

Link to comment
Share on other sites

Volna itt egy kis érdekesség igaz nem mostani hír hanem július 23.-ai

 

"Lewis Hamilton az elmúlt két versenyen, a Brit és a Német Nagydíjon fölényesen győzött A brit pilóta formajavulása azonban lehet, hogy csalásból fakad.

Ugyanis a McLaren egy olyan újítással állt elő, amely akár sértheti is a szabályok szellemét - ha a betűjét nem is. A csapat autóinak kormánykerekére a hagyományos két sebességváltó fül mellé ugyanis még két fül került, amelyekkel a pilóta a váltás közben az előre beállított motorkarakterisztikák között is válthat, így ideális szinten tartva a nyomatékot a kigyorsításoknál, ami miatt természetesen jóval kisebb az esélye a kerekek megpördülésének. A megoldást akár kézi kipörgésgátlónak is nevezhetjük. "

 

Így könnyű nyerni nemigaz?

 

Link to comment
Share on other sites

Ez egy nagyon régi hír ... FIA vizsgálta és nem talált semmit .... valamire kellett fogni a jó formát ...

Most épp a Renault-t vádolják csalással .... de ez már csak így van, nehéz elismerni, ha valaki jó :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...