Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

De ezek a hírek, hogy Kimi az évvégén kivonul, meghogy Kubica Kimi helyére megy, sztem ezek nagyon valótlanok. Alonso meg hogy a Ferrarihoz megy, az is most valótlannak tűnik.

Link to comment
Share on other sites

ha tényleg így van hogy kimi visszavonul ha idén duplázna,(ami szerintem kizárt vagyis a visszavonulás),akkor massa jobban tenné ha hagyná nyerni kimit mert akkor hamarabb visszavonul :D

 

Ezt mással kellett volna és máskor! ;) Nevet inkább most nem említenék, de az a valaki úgy mondta, neki 3 vb elég. ;)

Link to comment
Share on other sites

Egysoros érdekeségek!

 

Sebastian Vettel válasza arra a kérdésre, hogy hajlandó lenne-e ülősztrájkra: "Miért ne?"

 

Nick Heidfeld Magny Coursról: "A semmi közepén vagyunk."

 

Red Bull: "Nem lehet panasz a szobaszervizre, mert nincs is."

 

Franz Tost a szállásról: "Lehet hogy egy sátor kényelmesebb lenne."

 

Colin Kolles a szállásról: "Amíg tető van a fejem felett és ágyban alhatok addig mindegy hol éjszakázom. Dolgozni jöttem."

 

Niki Lauda Mark Webber feltartásáról: "Mit kellett volna tennie Kovalainennek? Füvet nyírnia?"

 

Robert Kubica a Ferraris szerződésről: "Jó vicc."

 

Érdekes dolgok ezek! :D

Link to comment
Share on other sites

Noha a magny-cours-i versenyt nem áztatta el az eső szűk két héttel ezelőtt, a meteorológusok jelentése szerint komoly az esély arra, hogy a hétvégi Brit Nagydíjon ez megtörténik.

 

Az időjárás-előrejelzések szerint ugyanis tipikus angol időjárás várható a silverstone-i verseny hétvégéjére, a szombati napra a szakértők gyakorlatilag 100%-os valószínűséggel állítják: esni fog.

 

Az eső mellett komoly problémákat okozhat a szél is, amely a múlt heti tesztek alkalmával is megnehezítette a csapatok dolgát, esővel párosítva ez azonban komoly izgalmakat, sőt, akár kaotikus versenyt is okozhat.

 

A vasárnapi versenyre kissé mérséklődik a szélsőséges időjárás, ám az eső valószínűsége még erre a napra is mintegy 75%, s a hőmérséklet valószínűsíthetően nem haladja majd meg a 20 °C-t.

 

David Coulthard nemrégiben az esős verseny veszélyeire hívta fel a figyelmet, hiszen véleménye szerint Silverstone-ban ez komolyabb feladatok elé állítja a versenyzőket, mint más pályákon.

 

„Sok hely van, ahol megáll a víz Silverstone-ban. Amikor keresztül mész a Hangar Straight-on, sok olyan hely van, ahol egyszerűen áll a víz. Hasonló a helyzet a Clubtól lefele jövet az Abbey-ig, ahol mindig álló víz van. Szóval más esős versenyt láthatunk."

 

jó lenne ha esne, kicsit megkavarná a versenyt :D

Link to comment
Share on other sites

kimice ne haragudj, de láttad te a 2004-es évadot ? :DDD Mikor már asszem Franciaroszágban VB lett a Mester? :D Na az volt picit unalmas :D Ez eddig tök jó évad...

 

Vagy: nem Kimi vezet ezért szar az évad és unalmas? Aha értem... Akkójó...

 

Viszont: már van két okuk a Kimi rajongóknak, hogy miért van előrébb Massa: b*zihemilton, és köcsögferrári ... :D

 

Az nem számít, hogy Massának is két nullás versenye volt? ... Dehogy számít :D Na mindegy...

 

Amúgy nem jövök az "én megmondtam" szöveggel, de ugye megmondtam, hogy Piké el fogja kenni Alonso száját ha egyszer koncentrálni tud?

 

A legstabilabb volt eddig a BMW, és Kubica, de most ez nem jött nagyon össze... Majd legközelebb :)

 

Az átigazolási pletykákról: én emlékszem néhány hsz-re, amik a 2006-os Monzai futam előtt keletkeztek, pl : kizárt, hogy Kimi a ferrariba ül, soha nem fog odamenni... Satöbbi. Azt ha jól emlékszem -az öreg agyam már lassan gondolkozik sajnos- valami peros autóban ül... Ráadásul második éve

 

Szóval akármi lehet. Max annyit lehet ehhez hozzáfűzni, hogy akarja-e valaki, vagy sem. Én pl nem örülnék alonsonak a Ferkában... De ha odamegy, akkor is Ferraris maradok, ezen nem múlik, messze vagyok én attól, hogy a pilótapáros miatt szurkoljak egy csapatnak...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Majdnem mindennel egyetértek amit viking írt,csak én másik csapatnak szurkolok . :D

Amúgy vezetheti massa a bajnokságot,semmit nem ér vele (bárki vezetné ). Kimi is mondta no problem ,tavaly ilyenkor 20 pont hátrányban volt :D A mercedesnek fel kéne támadnia, nem kéne buta hibákat csináli és akkor izgalmas csatározások lehetnének az első helyért. :)

Link to comment
Share on other sites

Ez az évad valóban izgalmas .. 3 , sőt 4 ember is nyerhet .. bár Kubica kakukktojás .. sőt lassan Halmilton is --- ezek már Ferraris pályák .. bár Monza is az volt tavaly és a Mclaren lealázta a Ferrarit .... Szal nem lehet tudni ... de bárki nyerhet az az 1 biztos , de a Ferrari a legnagyobb esélyes ....

Kimijez annyit, hogy simán nyerhet még ... előbb említettem hogy most jönnek a Ferrari pályák , azon belül Kimi pályái , kivéve Brazilia , de az még messze van...

Középmezőny is pokolian szoros , még a leggyengépp Force India is alig 2 másodpercre van az élmezőnytől , sőt tizedeken mulik sőt századook mulik minden pozicíó .... Renault , RedBull , Toyota , Williams , ők nagyon együtt vanna , sőt előző futamon még a bömös is visszaesett , szal idén kiszámíthatatlan minden :D

Szal szoros és izgalmas ez az idény ;)

Link to comment
Share on other sites

Amúgy nem jövök az "én megmondtam" szöveggel, de ugye megmondtam, hogy Piké el fogja kenni Alonso száját ha egyszer koncentrálni tud?

 

ahjj :lol: uhristen erre már nem tudok semmit irni :lol:

 

Ne zavarjon, hogy lekörözött autó tartotta fel Alonsot ami miatt elrontotta a féktávot, és igy Piké meg tudta előzni, aztán mivel Alonsonak elfogytak a gumiai, az előrehozott kiállások miatt, nem tudta, vagy nem is próbálta megelőzni! ;)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aha oké :D Ki végzett előbb? :D

 

Aszittem a formaegybe az számít... Ezek szerint nem... Sebaj :D

 

Alonso-hű versenyszabályzat : az számít, hogy ki Alonso, az végez előbb, még ha meg is előzik... :D

 

 

Danieels egyáltalán nem szurkálódó jelleggel írtam a hszt, csak örülök neki, hogy magához tért a gyerek. Ne haragudj, ha megsértettelek, szerintem ITT hagyjuk abba!

Link to comment
Share on other sites

Már épp ideje volt hogy mutasson valami a kisPikéééé .... ha lesz még pár ilyen versenye akkor talán iskerül maradni az F1-ben ;) Idén kiderült , hogy a név nem garancia .... és nem egyenlő a teljesítménnyel ;)

Nem mindenki ugy szerepel az apja után mint Villeneuve , Hill vagy akár Rosberg ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Eddig nem alkotott maradandót .. első éve ... majd ha tud lesz jobb is ;) De a DTM-ben alapvetően nem mennek valami nagyon jól az ex F1es pilóták .. se Hakkinen , se Alesi nem alkotott maradandót ;) Pedig mindketten elég meghatárózók voltak az F1-ben , még ha Alesi csak 1 futamgyőzelemig is jutott csak ...

 

Egy idézet Villeneuve-től :

 

"Imádom ezt az érzést, amikor a határon száguldhatok. Számomra ez jelenti a legnagyobb élvezetet, amikor egy igazán gyors kanyarban a kocsi habkönnyű lesz, már-már meg is csúszik. de te a pályán tartod. Teljes mértékig a határon autózol, érzed, hogy minden a kezedben van. Kíváncsi vagy milyen messzire mehetsz el megcsúszás nélkül, tudod, hogy magyon közel jársz hozzá és hogy a legapróbb mozdulat is hatással van arra, ami történni fog. De te csak nyomod tovább, a limiten. Mások talán őrültnek tartanak miatta, de tudod, hogy mindent te irányítasz. Még a versenypálya távoli pontján is, ahol sem a nézők, sem a kamerák nem láthatnak - a szíved lüktetni kezd, az adrenalim a fejedbe tódul, a fogaidat csikorgatod a bukósisak alatt, aztán azt mondod magadnak . húúú, ez király volt!" (Jacques Villeneuve)

Link to comment
Share on other sites

nemtom, szerintem a 2005-2006 os idény volt a legizgalmasabb amit én szinte végig követtem ^^ ott főleg a pályán döntötték el a meccset :) akkor még nem voltak ilyen szigorú szabályok mint most, akkor még nyomták neki izomból :D

akkor még 4 csapat volt amelyik versenyeket nyert nem 2, szerencsével 3 mint msot

Link to comment
Share on other sites

kimice, szerintem a futamok is jók, izgalmasok... Mióta vége a Schumacher-érának, azért szorosabb a meccs ( :( ), nem is kevéssel. Azt azért ne várd, hogy feltámadjanak Clarkék, Sennáék, Juan Manuel Fangioék és mindenki virsligumis 400 lóerős 400 kilós futmű nélküli autókkal versenyezzen... Ha több test a test elleni küzdelemre vágysz, nézd a WTCC-t, vagy valamelyik Kasztnis versenysorozatot... Ne a forma egyben keresd ezt!

Link to comment
Share on other sites

Coulthard bejelentette: visszavonul


A 2008-as szezon végén befejezi Forma-1-es pályafutását David Coulthard.

Ezt maga a versenyző jelentette be Silverstone-ban a csütörtöki napon. Coulthard elmondta: a RedBull Racing tanácsadói szerepében tovább tevékenykedik majd és az sem kizárt, hogy egy más versenysorozatban is megméretteti magát.

"Szeretném bejelenteni azon elhatározásom, miszerint visszanulok a Forma-1-es versenyzéstől a szezon végén. Továbbra is aktív részese leszek a sportnak a RedBull Racing tanácsadójaként, különösen az autó tesztelése és fejlesztése terén. Nyitottan gondolkozom arról, hogy a jövőben ismét versenyezni fogok egy másik sorozatban, szóval nem akasztom szögre a sisakomat."

Coulthard, aki az 1994-es Spanyol Nagydíjon debütált a királykategóriában, több, mint 230 versenye alatt mindezidáig 13 futamgyőzelmet szerzett.

"A döntés, hogy itt jelentem mindezt be egyértelmű kell, hogy legyen, hiszen 13 futamgyőzelmemből kettőt Silverstone-ban arattam, emellett tagja vagyok a Brit Autóversenyzők Egyesületének (BRDC), mely otthont ad ennek a nagydíjnak."

"Büszke vagyok a RedBullnál elvégzett munkámra és ugyanolyan koncentrációval folytatom a versenyzést egészen a Brazil Nagydíj utolsó köréig. Azután tovább segítem a csapatot a fejlődésben, hogy elérjék végső céljukat, a futamgyőzelmet."

"Sok ember van, aki fontos szerepet játszott a karrieremben, így szeretnék említést tenni néhányukról."

- A szüleim, akiknek energiája és bátorítása bámulatos volt.
- Dave Boyce, aki a Kartban irányított engem.
- id. David Boyce és fia, akik megtanították, hogyan állítsak be egy autót és hogyan versenyezzek vele
- Sir Jackie és Paul Stewart, akik átirányítottak a tehetségek 'szamárlétráján'
- Sir Frank Williams és a Williams-Renault, akik tesztversenyzőből hivatalos versenyzővé léptettek elő, ami elvezetett első futamgyőzelmemhez
- Ron Dennis és a McLaren, ahol kilenc évet töltöttem és ahol sikereim nagy részét elértem
- Norbert Haug és a Mercedes
- Dietrich Mateschitz és a RedBull Racing, akik megadták a lehetőséget számomra, hogy hozzájáruljak egy új csapat fejlődéséhez
- Christian Horner a nyitottságával és professzionális menedzselésével, Helmut Markóval egyetemben
- Bernie Ecclestone, aki helyet biztosított számunkra, hogy fejlesszük képességeinket és hivatásos versenyzőnek nevezhessük magunkat. A következő években a jövendőbeli családom nagyon hálás lesz a Forma-1 nyújtotta anyagi sikerért.
- A menedzsmentem: Martin Brundle, David Chawthorne, Anette Hutchinson Iain Cunningham
- Három csapatom volt, de csak egy tervezőm, szóval Adrian Newey-nak különleges köszönetet érdemel az összes pezsgőzésemért
- És végül, de nem utolsó sorban az összes média, hivatalnokok, marsallok, orvosi szakemberek, szerelők, mérnökök, szponzorok, ügyvédek, könyvelők, akik velem együtt dolgoztak ezalatt az időszak alatt.
Link to comment
Share on other sites

Hát ez várható volt ... nagyon fog hiányozni mindenkinek , még annak is aki nem fogja ezt beismerni , mert nagyon furcsa lesz , az az egy biztos ;)

Immáron nem nehezedik a vállára nagyobb súly , szal jó volna ha még mutatna valamit , bármi féle nyomás nélkül :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...