Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

igen, de legaláb nem akkora nagy az arca mint egyeseknek.

és tudjátok, nem az a nagy dolog amikor egy sebzett vadat győz le az ember, hanem az amikor csúcsformában veri meg az ellenfelet. és meg sztem alapjába véve nektek azzal van a bajotok,hogy ti elvárjátok hogy kimi támogassa massát,mert ugye tavaly segített neki.na most én elmondom hogy én tavaly ott braziliában leszögeztem hogy egyáltalán nem várom el massátol hogy segítse kimit, ugyanis ez egy egyéni vb.ha ketten dolgoznak egy egyéni címért az már régen nem egyéni cím,arra ott van a konstruktőri.

és amit ti mondtoj hogy mi milyen egyoldalúan elvakultak vagyunk, hát bas.ottul, nem , én mindig elmondom a véleményemet, és kimit sem kímélem, de én kitartok mellette jóban rosszban, és most a rosszon van a sor.

idén nem teljesít vmi jól ez tény, de nem látunk a háttérbe hogy mi zajlik, miért ilyen gyenge.

és nekem ne mondjátok ezután hogy massa jobban megérdemli a vb-t mint hamilton, ha itt állandóan fikázzátok ti is belátjátok hogy kettőjük közül ki teljesített jobban

Link to comment
Share on other sites

Az sebzett vad és nem sebző vad. Az f1es tudásod mellett úgy látom a magyar tudás már nem fért el. Massa sincs csúcsformában. A ringen és Valenciában volt csúcsformában, szépen el is verte a mezőnyt ;) Hamiltont is aki szintén jóval előrébb van mint Kimi...

Massa és Hamilton az a két ember (meg Kubica de neki az autó miatt sajnos nincs esélye) aki mindent megtesz a vb címért, folyton a maximumot próbálják hozni.

 

de nem látunk a háttérbe hogy mi zajlik, miért ilyen gyenge.

Nem kell mindent a háttérrel magyarázni, van ennek egyszerű oldala is, mégpedig az hogy idén gyengén megy.

Link to comment
Share on other sites

Räikkönen tudja, csodára van szüksége a címvédéshez

Kimi Räikkönen tisztában van azzal, hogy a 2008-as világbajnokság egyre kedvezőtlenebbül alakul számára, és a Ferrari finn versenyzője maga is elismerte, csoda lesz, ha meg tudja védeni a címét idén. Räikkönen azonban nem adja fel a küzdelmet, és nagyon elszántan készül a hátralévő négy futamra.

A 2007-es világbajnok a szezon első felében még vezette is a világbajnoki pontversenyt, az idény hajrájában viszont csak a negyedik helyen áll a tabellán, hátránya pedig 21 pont a listavezető Lewis Hamiltonnal szemben. Csapattársa, Felipe Massa is jócskán elhúzott tőle, a brazil 20 ponttal előzi meg.

A Jégember a legutóbbi három futamon ráadásul pontot sem szerzett, így a BMW-s Robert Kubica is megelőzte, de Nick Hedidfeld és Heikki Kovalainen is megközelítette a világbajnokot. Räikkönen összesen már öt versenyt "nullázott" le idén, és ez talán döntőnek is bizonyulhat a szezon végén.

"Hajtasz, mindent beleadsz, de úgy tűnik, mintha a dolgok a nem megfelelő irányba mennének. Hosszú ideje nem nyertem, ráadásul azoknak a versenyeknek a száma is növekszik, amelyeken nem szereztem pontot. Öt alkalom pont nélkül nagyon sok a tabellán"- mondta Räikkönen a Ferrari internetes oldalán. "Nem kell Einsteinnek lenned ahhoz, hogy megértsd, nem éppen ez a megfelelő módja annak, hogy a világbajnoki címért harcolj. Még nincs azonban vége, de ha mégis sikerül, akkor az egy csoda lesz."

Räikkönen a maranellóiak hazai versenyének számító monzai futamon is egység nélkül maradt, kilencedikként intették le a versenyen, az esős időben ugyanis problémái voltak az autójával.

"Az Olasz Nagydíjon ugyanaz a problémánk volt, mint amit néhány alkalommal már tapasztaltunk. Bizonyos körülmények között, különösen alacsony hőmérsékleten és esőben, alig érzékelhető tapadás. Most pedig úgy tűnik, hogy eső várható minden futamon, pedig már volt elég víz Monzában is"- folytatta a finn, aki ugyanakkor leszögezte, egyáltalán nem arról van szó, hogy esőben gyengébb lenne. "Nem vesztettem el a tudásomat esőben, de amikor bizonyos körülmények mellett nincs tapadás, akkor nem sokat tehetsz. Csak próbálsz a pályán maradni, és abban reménykedsz, hogy megváltozik a helyzet, mint ahogyan történt Monzában, csak túlságosan későn."

Már csak négy futam van hátra a szezonból, és ezen a héten utolsó alkalommal van lehetőségük a csapatoknak arra, hogy az idény közben teszteljenek. Az istállók mindegyike Jerezben készül a hajrára, a Force Indiát és a Ferrari leszámítva. Előbbi alakulat ugyanis kihagyja a gyakorlást, míg a maranellóiak Mugellóban és mától már Fioránóban is tesztelnek. Előbbi helyszínen pedig Räikkönen is munkába áll csütörtökön, és igyekszik a sorozat első éjszakai futamára megfelelően felkészülni, amelyen egyébként Ferrari-sikert vár.

"A dolgok egészen biztosan nem nekem kedvezően alakulnak. Néha megtörténik ilyen, de az elszántságom emiatt nem csökken, és az idei szezonban ismét nyerni akarok"- szögezte le a finn. "A tesztek második napján Mugellóban leszek, ez az utolsó teszt a végső hajsza előtt. Jövő héten Szingapúrba megyünk, ahol a Forma-1 első éjszakai versenye lesz. Mindannyiunknak érdekes élményben lesz része. A hangulat nagyon izgalmas lesz, és a forró, illetve párás időjárás talán nekünk dolgozhat."

"Sosem tudhatod, hogy mi történik egy versenyen, és nem tudsz semmilyen programot sem csinálni. Nyilván a csapatnak két célja van, amit el akar érni, és mindent meg is tesz annak érdekében, hogy el is érje mindkettőt. Én is minden tőlem telhetőt megteszek, mint általában"- tette hozzá a világbajnok.

Hetekkel korábban az a hír járta, hogy Räikkönen az idei szezon végén szögre akaszthatja a sisakját, és nem várja meg szerződésének lejártát. Az Olasz Nagydíj előtt azonban az olasz csapat szűkszavú közleményben jelentette be, hogy egy évvel meghosszabbította Kimi Räikkönen eredetileg 2009 végéig szóló szerződését. A pilóta pedig nagyon örül annak, hogy a Ferrari versenyzője marad: "Nagyon boldog voltam amiatt, hogy szerződést hosszabbítottam a Ferrarival, mert ez a legjobb csapat a Forma-1-ben. Sosem felejtem el, hogy mi történt tavaly, és meg akarom ismételni."
Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Ez a nyilatkozat az én olvasatomban eléggé szimpatikus és kissé pesszimista ! Mindazonáltal Kimi Raikonnen számomra mint versenyző még mindíg nagy talány (talán a hullámzó teljesítménye végett) de mint ember nagyon szimpatikus és kell Ő a Ferrarihoz minden negativum mellett is amiket felrónak(nunk), nem véletlenül hosszabbítottak vele szerződést ! Én még hiszen neki vagy benne mindegy hogyan fogalmazunk ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Huuuuu mi volt itt ... :D

 

1. Schumit megint felhoztátok , épp nekem lett mondva Schumi már nincs, elkell felejteni .. múlt .. vége ...

2. Ez már nem az a Ferrari amikor Schumi itt volt ... Schumi korszak előtt is volt Ferrari, voltak jó és rossz évek .. na ennyi ...

3. Kimihez annyit, idény második felében lassú, ez van na ... mindenkinek lehet gyengébb éve ... 2010-ig itt lesz, majd jövőre nyer egy VB-t oszt kész :D

 

Egész Ferrari egy vicc idén, de aki tényleg szívből szereti őket, az nem fikázza orrba szájba se Massát, se Kimit ..... egyikükneknek se tökéletes ez az év , most épp Massa van jobb pozícióban és jobban teljesít, de pont a Belga Gp bizonyítja, hogy nincs semmi baj Kimivel, tud ő előzni és, de valamivel szerintem nincs kibékülve ... kocsi se a legjobb ... nem tudni ... majd jövőre jobb lesz na ....

Massát má elakarták küldeni évelején, mert rohadt sokat bakizott és meglehet nézni talpra állt , Kimi ezt az évet elszúrta .... majd jövőre helyrehozza a renoméját ... ;)

Hány versenyzőt írt már le több millió szurkoló és hányan álltak talpra ..

Jövőre az egész Ferrarit rendbe kell szedni ;)

 

Ennyit akartam!

Link to comment
Share on other sites

Állj...

 

 

Attól még Ferraris maradok, hogy szerintem szánalmasan gyengék idén a pilótáink :) Szó nincs róla, hogy ettől másnak szurkolnék. Csak valamit kéne találni vagy a mérnököknek vagy a két untyulipuntyuli pilótánknak :D Vagy legalább az egyiknek, ha már a másik annyira mutat érdeklődést a Forma1 iránt, mint én a szőnyegszövés iránt....

Link to comment
Share on other sites

Azért mert Kimi, nem olyan nagydumás mint a többiek, attól még egy remek ember, ajánlom mindenkinek az ehavi F1 Racing magazint, egy Ferrari különkiadás .... Interjú Kimivel, ami nekem nagyon tetszett :)

Kimi ilyen visszafogodtabb típus ... nem szereti a nagy felhajtást, ő a vezetés élménye miatt van itt ....

Idei teljesítményét meg kibeszéltük már jópárszor ... mondom majd jövőre jobb lesz, ennyi!

Mindenkinek vannak rossz évei ... de már leírtam korábban nem isméétlem magam ;)

 

Kimi véleménye magáról és szerintem itt kell pontot tenni és lezárni a témát :

"Nincsenek hátsó gondolataim, olyan vagyok, amilyen lenni akarok"

Arra a kérdésre, hogy miért nem mutatja ki érzelmeit ezt válaszolta :

"Nem az én stílusom. Ja, persze, győzni jó érzés, de én nem vagyok az a fajta, aki ugrándozik, és beledörgöli ezt mindenki arcába"

 

Mindenkinem ajánlom, pláne a Ferrarsoknak, több mint 40 oldal a Ferrariról, Gilles Villeneuve, Niki Lauda, Jody Scheckter ... és még sokan mások ...

Csapatról , interjú Domenicalival és sok-sok érdekesség :)

Link to comment
Share on other sites

sztem nem a ferrari pilóták gyengék ,hanem a ferrari ... bármennyire fáj beismerni ez van ... a mclaren nem csak esőben sokkal jobb ,hanem száraz körülmények között is gyorsabb , és sokkal megbízhatóbb .

 

ha például nem lettek volna a motor meghibásodások akkor most Massa vezetné a tabellát ... stb ...

meg a csapat is bakizott nem egyet és nem kettőt hanem sokat idén ...

 

McLaren ezzel szemben óramű pontossággal működik mind csapatként mind taktikailag (általában ,mert pl monzában időmérőn is volt egy bakijuk) ,és ez azért van így mert nem akarják megismételni a tavalyi vereséget .

 

Nem aztmondom ,hogy a Ferrarinak nincs motivációja ,azért megy rosszabbul ,hanem azt ,h ez az év egyszerűen nem jött össze és kész... és igen ,Ferrarinál ilyen mikor nem jön össze egy év , Massa kűzdd az egyéni címért , a csapat meg messze vezeti a konstruktőri bajnokságot , mégis mindenki tudja és beszél róla ,hogy ez a csapat nem az amit tavaly láttunk ...

Link to comment
Share on other sites

Hát nem tudom... Igazándiból itt nem a Ferrarival van a gond. Ugyanis a pilóták nem tesztelték le az autókat, a pilóták nem tudják használni őket, ésígytovább.

 

Amíg Schumi éjt nappallá téve tesztelt azért, hogy elérjenek valamit, addig valamit el is értek (6 konstruktőri és 5 egyéni cím sorozatban), most meg Badoer bohóckodik, Massa sem tesztel eleget, kimi meg csak nézi messziről, nehogy megártson neki.

 

A csapatvezetést lehet hibáztatni, és kell is, de azért nem azon a 3-4 emberen múlik az egész csapat, akik vezetik. Ugyanígy múlik a maradék 300 akárhányon is. Arról nem beszélve, hogy ugyanezek az emberek ott voltak a Ross Brawn, Zsántott érában is...

 

Így hát akármennyire is fáj, kénytelen az ember arra fogni, hogy a pilóták nem tesztelik az autókat. Teszt nélkül meg mit ér az egész?!

 

Arról nem beszélve, hogy a Ferrarinál, meg általában az olasz istállóknál nem akármilyen lelkiismereti ügyet csinálnak mindenből... Szóval nem lehet az emberekre fogni, az olaszok érzelemből megtesznek mindent, hiszen ez náluk a nemzeti öntudat része is. Főleg, ha az ember egy Ferrari szintű csapatnál dolgozik. MINDENT megtesznek.

 

Tudja valaki egyébiránt, hogy a pápa mostanában meg szokta-e áldani az autókat? II. János Pál megáldotta. Sztem lehet, hogy ez hiányzik :)

 

Na szal sztem felesleges ezt arra fogni, hogy az olaszok ilyen szarul csinálják a dolgaikat meg olyan szarul. Higgyétek el , hogy Maranelloban mindent megtesznek.

 

Csak nincs egy Schumi, aki megmondaná, hogy merre tovább hány méter.

 

Pl a tavalyi motordefekteket az okozta, hogy itt, Mo-n gyártották a dugattyúkat. Elvitték a gyártást, azóta olyan jellegű hiba nem fordult elő. Nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy a hajtókart németországban gyártották volna. Vagy valami külsős cégnél.

 

Persze, más csapatnál is külsősök gyártják az alkatrészeket, csak lehet, hogy jobban megválasztották pl a Mclarennél, hogy idén kik legyenek a beszállítók. Arról ugye nem is beszélve, hogy elektronikai gondjuk már csak azért sem lehet, mert a közös elektronika, amit idéntől bevezettek, Mclaren- Microsoft kooperáció... (egyébként ez nonszensz, hogy az egyik csapat saját elektronikáját kell mindenkinek használnia. Ebből is jöhet az előnyük, ezt ne felejtsük el...) Emlékezzünk csak vissza az elmúlt évek sorozatos merci meghibásodásaira... Ők most nagyon sokat tesztelhetnek annak érdekében, hogy ne cisnáljanak úgymond segget a szájukból...

 

A rengeteg pénzről ami a rendelkezésükre áll, nem is beszélve. A Vodafone, a Santander, mind elég nyomatékos szponzorpénzekkel segíthetnek ám a wokingiaknak.

 

Na szóóóval lehet ilyenekre hivatkozni, hogy szar a vezetés, szarok az olaszok, mégis szerintem inkább a tesztek hiányát kell elsősorban okolni.

 

Valaki nem is olyan rég írta, hogy a Ferrari tesztelt a teszt-tilalmi időszakokban is régen. Hát az ilyenek hiányoznak...

 

Befogom a pofám, elkopik a billentyűzet :D

Link to comment
Share on other sites

Badoer, De la Rosa és Wurz mellett, az egyik legjobb tesztpilóta a jelenlegi mezőnmyben ;)

De nem kell állandóan Schumival példálózni, mert ő már nincs ...

Ferrari gazdag csapat, de Mclaren, Toyota és a Honda sokkal több pénzzel rendelkezik .... utcaiautó gyártásból a Ferrari nagyon keveset zsebel be ... Jó ott van a Fiat ... de ott most sok gond van, ahogy hallottam ;)

De lényeg a lényeg, Ferrarinál rendet kell tenni sűrgősen!!!!

Link to comment
Share on other sites

na ilyenkor szeretek ide járni , mikor nem az anyázás megy ,hanem mindenki hozzáfűz valamit a témához vagyesetleg új megvilágításba hozza azt ...

 

én például nem is gondoltam arra ,hogy a teszteken hasalhatott el így a ferka ,pedig logikus amit mondassz vikking .

 

Kimi is állandóan arra panaszkodik ,hogy nem találja meg a beállítást ,de hát ezért nem lehet csak a csapatot okolni , hanem ez azt is jelenti ,hogy nem ismeri eléggé az autóját.

Link to comment
Share on other sites

Az elhasalás kicsit erős kifejezés, de tényleg nem elég meggyőző a teljesítmény. Nem csak a megbízhatóság... Ami valszleg ugyanígy a teszteken múlik...

 

Azmeg, hogy Kimi nem találja a beállításokat, lehet akár az autó hibája is, mert Massa meg megtalálja. (Esetleg eltérhet a vezetői stílusuk)

 

Viszont pont ezért furcsa, amit Massa honlapján olvastam még a tavalyi szezon legelején, mikor kérdezte valaki Massától, hogy milyen Kimi vezetői stílusa. Akkor azt mondta, hogy nagyjából ugyanolyan, mint az övé...

 

Na szóval most akkor nem értem :D

 

Nem bozozgatom tovább, egyértelmű mire akarok utalni.

 

Ha viszont ugyanolyan a stílusuk, akkor ugyanúgy kéne feküdnie az autónak alájuk... (De szép magyaros mondat, csuhajja....)

De nem fekszik. Illetőleg lehet, hogy kimi nem ismeri a Ferrarit, de akkor meg miért nem jók neki Massa beállításai?

 

 

 

Na mondjuk ezek aztán olyan kérdések, amikre itt marhára nem fogunk választ találni, de attól még feltettem őket :D

Link to comment
Share on other sites

Én nekem inkább az új csapatfőnökkel van bajom, szerintem gyengekezű (vagy puhapöcs) nem hozza meg azokat a kemény döntéseket amiket Jean Todt nyugodt szívvel meghozott a csapat, a versenyző, a győzelem érdekében. Van is káosz a boxkiállások alkalmával, rendre rosszabb a taktika mint Hamiltoné, nem találják a beállításokat. Tavaly azért ilyen gondok még nem voltak. Na jó, a taktika már akkor sem volt a csúcs, de ezt inkább tudjuk be Brawn távozásának.

Montezemolo meg szegény szórja a tüzes villámait, de sajnos az a versenyek kimenetelére nincs túl nagy hatással.

Link to comment
Share on other sites

massanak és kiminek teljesen más a stílusa, idén nyilatkozta kimi , hogy tavaly mennyire eltérő beállításokat használtak, most meg közel azonosat. valószínű hogy az idei autót nem lehet sokfelé állítgatni.meg azis hogy csak ideális körülmények között tud csúcstempót menni az idei autó.ami azért eléggé bosszantó, figyelembe véve hogy a meki kanadáig sehol sem volt a ferrarihoz képest és nem tudtak előnyt kiatózni.

engem ez zavar a legjobban, meg az új csapatfőnök, rendes tagnak néz ki , de a valóság az hogy sztem nem elég keménykezű.

remélem a télen "rendet" raknak a ferrarinál

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Massa esőben körözött az utolsó tesztnapon Mugellóban

 

A Ferrari is befejezte tesztprogramját a mugellói pályán, és az olasz alakulatnál pénteken Felipe Massa vezette az F2008-ast. Nyolc Forma-1-es csapat a spanyolországi Jerezben gyakorolt, a maranellói gárda azonban Olaszországban készült a szezon még hátralévő négy futamára.

A brazil pilóta csütörtökön még Fioránóban készítette fel az autókat a jövő hétvégi Szingapúri Nagydíjra, ezt követően pedig a mugellói aszfaltcsíkra utazott, ahol Kimi Räikkönent váltotta a versenygépben. Szerdán a tesztpilóta, Luca Badoer vezetett.

Massa munkájára az időjárás is hatással volt, ugyanis a mugellói pálya térségében pénteken esett az eső. A csapat azonban nem bosszankodott emiatt, ugyanis a versenyző így esős beállításokat is kipróbálhatott. A brazil végül 98 kört tett meg, és a legjobb ideje 1:23.618 volt.

 

Massa úgy vélte, mindenképpen hasznos volt az, hogy esőben is körözhetett, hiszen a hátralévő négy futam mindegyikén lehet csapadékra számítani. A brazil azt is hozzátette, elégedett a szezon utolsó tesztjén elvégzett munkával.

"Jó munkát végeztünk, és úgy véljük, készen állunk a soron következő versenyre, a Szingapúri Nagydíjra. A világbajnokság vége nagyon szoros lesz, ezért létfontosságú, hogy sehol se kövessünk el hibákat"- mondta a világbajnoki pontversenyben második helyen álló versenyző.

 

- Közhelyek , közhelyek semmi egyébb , nehogy valamibe is belekapjon a média !!!! <_< Azért remélem találtak valami megoldást az esős , hideg gondokra ! ;)

 

- Forza Ferrari !!! Go Reds !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...