Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

elég unalmas verseny volt ....hamilton szépen ment de ennyi volt benne ,massa sokat nem csinált azt hittem hogy a végén hamilton megelőzi de köztesen nem ment valami jól a merci. Kiminek meg eltolták a versenyét a kiállással. Vesztett legalább 20-25 másodpercet és ha végét megnézzük akkor bőven massa és hamilton előtt végzett volna.Vettel meg tette amit kellett . Nem hibázott és a többiek meg nem csináltak ellene semmit.

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

"Kiminek meg eltolták a versenyét a kiállással. " - Szerintem Kimi ezt már eltolta tegnap a mai csak a ráadás volt hogy teljes legyen megint a műsor !

igen igazad van. csak tudod a ross brawn féle időkben meghúzták volna az intert a kiállásnál mert semmit sem veszíthettek rajta

Link to comment
Share on other sites

Igen lehet elcseszte az időmérőt(bár már akkor kiadtak egy sajtóközleményt hogy egész végig műszaki gondjai voltak az időmérőn állítólag). De nézd meg a mercedest..hamilton 15.helyről indult és 7.lett azért mert nem csesztek ki vele. És kimi még massát is megelőzte volna ha nincs még egy kiállás. Nem alaptalan amit mondok mert ugye szokták itt irni páran hogy a számokat kell nézni. Massa is bőven 20 másodpercen belül volt .... Tehát a jóval előrébbről induló csapattársát is elverte volna onnan egy értelmes döntéssel. Na mindegy ez a ferrari meg sem érdemli így a konstruktőri címet (szerintem). Sok hiba,műszaki gondok,béna taktikák... Van pár olyan csapat akik rendezettebbek az idén.

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

A gond ott kezdődik hogy az "értelmes döntéshez " nem csak a csapat kell hanem a pilóta is , mivel Ő van kinn a pályán Ő versenyez , Őneki kell az autót a pályán a célba vinnie ! Az hogy ezt hanyadik helyen teszi az már más tészta !

 

Mindentől függetlenül mint minden csapatnál a Ferrarinál is két külön ember van aki csak a pilótájával foglalkozik ! Ők ugye a versenymérnökök akikkel a verseny alatt konzultálhat a pilóta ! Eddig tiszta a sor nemde ? Amennyiben igen akkor azért azt el kell fogadnod hogy nem csak a csapat a hibás Raikonnen utóbbi 4-6 versenyéért és nemcsak a Ferrari , mert Massa is ugyanolyan Ferrariban ül mint a finn , ja és itt nyugodtan elhagyhatjuk a pechfaktort is !!!

 

Ui : Raikonnen mai nyilatkozatából egy rövidke két sor :

 

""A világbajnoki pontversenyben még bonyolultabb lett a helyzet, de továbbra is megteszek minden tőlem telhetőt, mint ahogyan általában szoktam"- ismerte el a pilóta. - Egyébként a tapadásra hivatkozott Raikonnen , hogy az nem volt meg a verseny alatt !!!

 

Na most ha ennyi a minden , akkor az nagyon kevés szerintem !

 

Link to comment
Share on other sites

én nem is mondtam hogy csúcsformában ment mostanában de szerintem te is úgy gondolod hogy ha lett volna egy igazi taktikus akkor őt is egy kiállással végigviszik és ha így lett volna akkor a számok mindent igazolnak.Lehet nem ment nagyot a versenyen de ha más a taktika akkor ezzel a gyengébb vezetéssel is elverte volna massát és hamiltont.Majd meglátjuk mi lesz a vb vége ,még messze van. Tavaly is volt ilyen hátrányban tehát még mindig bármi megtörténhet.

Link to comment
Share on other sites

Amikor az 1 kiállásosok jöttek be gumiért akkor még az intermediet az nagyon kevés volt a pályára. Nem véletlenül voltak a rádióbejátszások Alonsotól.

ami kiderült számomra.a mekláren nagyon jó z esőben, a ferrari meg naon szar, de mikor elkezd felszáradni a pálya, akkor a ferrari vmiért begyorsul.

Ez a gumihasználat miatt van így, száraz pályán már a Ferrari is fel tudja melegíteni rendesen a gumijait, komolyabb esőben valamiért nem tapad be úgy mint a McLaren.

Ross Brawn idejében csak azért húzták volna meg mert ott volt Schumacher ;):)

Amúgy Coulthard férfi! Ezt tegyük hozzá :D :D

 

Ja és amikor Palik Laci megint elkezdte az üzemanyagháborút fejtegetni akkor olyan röhögésbe kezdtem, hogy a faterom nem értette mi van. :D

Link to comment
Share on other sites

:D hát igen ... hiányzott már Palik ,mert Czollnerék nem olyan jól informáltak üzemenyag háború ügyben mint ő ,aki folymatosan tudósít róla futamonként :D

 

De ha belegondolsz muszáj valamit kitalálni mióta a Michelin kiszállt és gumiháborúról már nem lehet beszélni :)

Link to comment
Share on other sites

Figyelj, én inkább hallgatom Palik Laci háborús riportjait mint Wéber Gabi balfaszoskodását Gyuszival. Pláne miután elnevezte itt Monzában a Gyuszit Gyufámnak :D :D Palik a legjobb F1-es kommentátor, nélküle unalmasabbak lennének a futamok. Szóval ő az aki szórakoztatóvá teszi a legunalmasabb futamokat is :)

Link to comment
Share on other sites

Gratulálok Vettelnek a győzelemhez!!Megérdemelten nyert,úgy hiszem.A nyilatkozata is nagyon szimpatikus,reálisan látja a dolgokat szerintem,és nincs elszállva önmagától,mint egyesek :)

 

"Egy kissé nevetséges összehasonlítani engem Michael Schumacherrel. Jól ismerem őt, nagyon kedves pasas, aki nagyon reális"- mondta Vettel, aki monzai sikere után sem szállt el. "Normális körülmények között nehéz lesz megismételni ezt az eredményt, ezért nem is úgy megyek Szingapúrba, hogy azt gondolom magamról, szupersztár vagyok, és ismét nyerhetek. Nem ez fog történni."

 

Nem vagyok biztos benne,hogy abban az esetben,ha Hamilton nem megy ki intermediate gumikért,és az eső amit ígértek megérkezik,nem előzte volna-e meg Vettelt.Bár örülök hogy nem így történt :) Massa szerintem sem hozta élete futamát.Kiminek szerintem főként a száraz beállítás okozott gondott,az utolsó körökben nagyon feljött.Sajnálom,hogy nem sikerült neki pontot szereznie. :(

De a legjobban azt sajnálom,hogy Alonso lecsúszott a dobogóról :( .Nagyon jól versenyzett :) Sokkal jobb autót érdemelne <_<

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Szerintem Alonso most van ott ahol Schumi volt , amikor is egy gyengélkedő autóból kellett szuper F1-es rakétát varázsolni , igaz ehhez kellett egy csapat is aki együtt tudott vele dolgozni !

 

Gospel barátom eme mondatával abszolút egyetértek :

 

"Palik a legjobb F1-es kommentátor, nélküle unalmasabbak lennének a futamok."

 

Forza Ferrari !!!!

 

Mindentől függetlenül : Go Kimi !!! Go Felipe !!!

Link to comment
Share on other sites

hali

ez már egyértelmü volt hogy vettel egyszer nyerni fog vagyis az én részemről

kimivel kapcsolatosan pedig sztem ő már idén nem lesz világbajnok ha mégis akkor az nagy szenzáció lesz

inkább massanak van nagyobb esélye mint kiminek és Hamilton idén megint nem lesz világbajnok.

Ez az én véleményem de kinek mi

Link to comment
Share on other sites

A BMW tárgyal Alonsóval, nem bánja Vettelt

 

A BMW spanyolországi kirendeltségénél elismerték, hogy tárgyalnak Fernando Alonsóval, miközben a csapatot irányító Mario Theissen azt mondta, nem bánta meg, hogy elengedték a Toro Rossóhoz Sebastian Vettelt.

 

Noha a BMW-nél eddig csak közvetve utaltak rá, hogy érdeklődnek Fernando Alonso iránt, ezt az autógyár spanyolországi kirendeltségének szóvivője most egyértelműen is megerősítette.

 

forrás: a5.hu

 

 

Ez érdekes. Én szurkolok Alo-nak hogy összejöjjön neki mert megérdemelne egy fasza autót.

És sztem a BMW-vel tudna újabb VB-t nyerni.

Link to comment
Share on other sites

Renault nem tudom lesz-e mostanában olyan ütőképes csapat mint mondjuk 2004-2066 között ... Michelin ugye kivonult ... Renault erőforrások meg nem valami jók ... ebből látszik a Red Bull gyengesége is ;)

Szóval jelenleg nem túl fényes a jövő .. KERS-sel is elvannak maradva elég rendesen ...

Nem tudom mi lenne a helyes döntés Alonso részéről, én BMW-t mondanám, de 2 jó barát egy csapatban, ráadásul 2 agresszív és gyors pilóta, mindketten elsőszámúak szeretnének lenni ... nehogy az legyen mint 2007-ben.

Honda is meglepetésre készül jövöre, szóval nem tudom ... lassan dönteni fog szerintem, az tuti ;)

Link to comment
Share on other sites

sztem vettelnek nem kell a ferrarihoz szerződnie,mert a mostani ferrari vezetés nem vmi erős, és én úgyérzem hogy a ferrari szépen lassan visszafog süllyedni, de ne legyen igazam.

ám mivan akkor ha str jobb párosítás mint a rbr? mert akkor a redbull jobban járna ha a sok pénzt a torroba fektetné

Link to comment
Share on other sites

engem ez nemigazán érdekel ... vannak bulik amikor én is így nézek ki ,habár mostanában egyre kevesebb...

 

Sztem egy huszonéves srácnak illik is néha bekasztania ,de ez lehet ,hogy csak az én véleményem ...

 

1ébként az vesse rá az első követ aki még nem volt részeg :D

 

1ébként másra terelve a szót nem értem én ezt ... Domenicali lenyilatkozza ,hogy Kimi támogatni fogja Massa-t néhány futamon belül ,ha minden esélye elszáll ,de még nem jelöl ki csapatsorrendet ... aztán most Massa nyilatkozik sérődötten ,amit valamennyire azért megértek ,hogy őt senki nem támogatja ...

 

"Akár megnyerem, akár nem, teljesen függetlenül fog alakulni attól, hogy mit csinál Kimi vagy bárki más"- nyilatkozta Massa a német Welt am Sonntagnak. "Én ülök az autómban, én vagyok az egyetlen, aki megnyerheti a futamot, vagy esetleg hibát követ el. Ez az én játékom."

 

Ezzel tulajdonképpen semmit nem érnek el ,csak ,hogy Massaból olyan pilótát faragnak mint tavaly Alonso volt a mekinél ... már ebből a nyilatkozatból is ez jön le ... "Senki nem tesz értem semmit ,mindent csak magamnak köszönhetek stílus"...

Link to comment
Share on other sites

Azért erről messze nincs szó... Ha ezt te így értelmezed, akkor sürgősen fordulj orvoshoz :D

 

Szó van az autóról is ám :P Másrészt meg ha olvastad ma, akkor kijelentették burkoltan, hogy kiminek támogatnia KELL Massát. Egyértelműen. Szóval rájöttek ám, hogy nem tutifrankó az, hogy kimi nem hogy nem segíti hanem hátráltatja a Scuderiát...

 

Aztán majd meglátjuk. Ha ezek után is 4 hellyel hátrébb lesz mindig rajkó, akkor aztán sokat tud segíteni Massának. Feltartja sutilt, nehogy véletlenül csúnyán nézzen Massára, vagy mi? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...