Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

HIVATALOS: Räikkönen 2010 végéig hosszabbított a Ferrarival!

 

Pénteken Monzában a Ferrari hivatalosan bejelentette, hogy 2010 végéig szerződést hosszabbított Kimi Räikkönennel. A finn világbajnok eredeti szerződése 2009 végén járt volna le.

 

„A Ferrari bejelenti, hogy meghosszabbítja a Kimi Räikkönennel kötött megállapodását 2010 végéig. Ennélfogva a Scuderia Ferrari pilótakettőse változatlan marad a következő két szezonban." - áll a csapat közleményében.

 

Felipe Massa szerződését már tavaly év végén meghosszabbították 2010 végéig.

 

Mindez a Fernando Alonsóval kapcsolatos találgatások végére is pontot tesz egy időre - illetve úgy tűnik, hogy Alonso a Renault, a BMW-Sauber, esetleg a Honda között választhat a következő években.

 

Hoppá , na erre most így nem számítottam :D

Kirááááály :D

Link to comment
Share on other sites

Raikkönen 2010-ig, hurrá...... <_< Massa Kubica páros sokkal jobban tetszene. Vagy Massa Vettel. Monzában a Ferrarinak nagyon komoly esélye csak akkor van ha nagyon meleg idő lesz, mert akkor a McLaren b*szhatja a gumijait. Esőben valószínűleg Hamilton fölény...

Link to comment
Share on other sites

HIVATALOS: Räikkönen 2010 végéig hosszabbított a Ferrarival!

 

Pénteken Monzában a Ferrari hivatalosan bejelentette, hogy 2010 végéig szerződést hosszabbított Kimi Räikkönennel. A finn világbajnok eredeti szerződése 2009 végén járt volna le.

 

„A Ferrari bejelenti, hogy meghosszabbítja a Kimi Räikkönennel kötött megállapodását 2010 végéig. Ennélfogva a Scuderia Ferrari pilótakettőse változatlan marad a következő két szezonban." - áll a csapat közleményében.

 

Felipe Massa szerződését már tavaly év végén meghosszabbították 2010 végéig.

 

Mindez a Fernando Alonsóval kapcsolatos találgatások végére is pontot tesz egy időre - illetve úgy tűnik, hogy Alonso a Renault, a BMW-Sauber, esetleg a Honda között választhat a következő években.

 

Hoppá , na erre most így nem számítottam :D

Kirááááály :D

heh ez vicces.

nembaj jövőre elkeni mindenki száját megint, csak legyen csúcsformában

Link to comment
Share on other sites

Raikkönen 2010-ig, hurrá...... Massa Kubica páros sokkal jobban tetszene. Vagy Massa Vettel.

 

én meg egy Raikkönen - Bourdais vagy Vettel párosnak ;):P ... viszont tényleg engednie kéne Kiminek Massát nyerni ,ha következő 2 évben is együtt fognak menni ,mert ez rányomhatja majd a bélyeget a kapcsolatukra ,aztán olyanok lesznek mint Alonso és Hamilton a mekiben ...

 

ettől függetlenül sztem ráér 2 futammal a vége előtt azt mondani Kiminek ,hogy hagydd elmenni Massát , addig meg ha annyira akarja Massa a VB-t úgyis nyerni fog 3 futamot , ha nem akkor meg majd akkor kisakkozzák valahogy ... felesleges itt a hajat tépni ,hogy mi lesz . Lehet ,hogy a McLarennek is befigyel végre valami motorhiba ,vagy Hamilton megint rosszul nyomkodja a gombokat .

 

Az tény ,hogy Massa nagyban hozzájárult ahhoz ,h tavaly Kimi legyen a világbajnok ,de az is tény ,h baromira nem 5 futammal a vége előtt kezdte el segíteni a csapattársát ,hanem csak az utolsó futamokon ...

 

Másik amit nem szabad elfelejteni ,habár tudom ,hogy ez nem mentség az az,hogy Raikkönen világ életében első számú pilóta volt a csapatánál ... A Saubernél még nyílván nem ,de a McLarennél Coulthard mellett abszolút ,és tavaly szezon végén szintén ő lett a támogatott ... Massa mellett azért nyílván más a helyzete ,csak nem biztos ,hogy ezt ő is látja (ahogy néha én sem :D )

Link to comment
Share on other sites

áh, sztem márcsak azért se kéne segítenie massának, mert most massa nagyon arcoskodik, és az ilyet én személy szerint nem szeretem.de, ha úgy adódik akkor az utolsó futamon segíthet massának,csak hogy kimi nyilatkozataiból az derül ki hogy qrvára leszarja hogy massa bajnok lesz e :lol::D

Link to comment
Share on other sites

Alonso-nak egész jó lenne a bmw, szerintem tudna belőle élcsapatot csinálni!Képes rá, ha ezzel a renyóval ilyen helyezéseket ér el, akkor a Bmw-vel... :D De én inkább kivárom a jövő évet!A jövő évi autót, és a jövő évi felállást!

 

LEhet hogy piké helyére Sato jön! :huh::D :D

Link to comment
Share on other sites

Satot a Forma 1-be!! :D

 

Kimi nyilatkozataiból az derül ki, hogy qrvára nem csapatjátékos és leszarja hogy mi van a csapattal, ha ő nem nyer akkor a Ferrari se nyerjen... Aki így áll hozzá az nem méltó a vb címre. Azt hiszem ha már a Ferrari világbajnokot csinált belőle, akkor most hogy így nem megy neki, kötelessége (lenne) a csapat érdekeit szolgálni. Nem azt mondom, hogy most rögtön Monzában, de nagy valószínűséggel a vb állásban ez a helyzet fog maradni, szóval jó lenne ha nem szarná le hogy mi van a csapattal.

Massa tavaly ilyenkor azt nyilatkozta, hogy amíg van esélye addig küzd, de ha kell és a csapat érdeke úgy kívánja akkor Kimit fogja támogatni.

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Szerintem Massa messze nem a szerencséjének köszönheti hogy így áll a pontversenyben és itt hagyjuk az utolsó Spai versenyt ! Az elmúlt 4-5 futamon sokkalta összeszedettebb volt koncentráltabb ahogyan Palik Lacink mondaná : Fejben jobban ott volt mint Kimi ! Raikonnen mostani fellángolása azt jelenti hogy ráébredt a derék finn , hogy ha nem kezd el tudásához méltón vezetni akkor mind Ő mind a csapat nagy szarban lesz !

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Azt nem tudom ki mennyire szerencsés vagy peches de mindent a pech szériára nem lehet fogni az biztos ! Hamilton (gyapotszedő versenyautó terelgető iparos) gyors és van tehetsége is , de nem jobb egy paraszthajszállal se mint Kimi vagy Massa vagy Alonso sőt van és lesz is még mit tanulnia ! Ami a lényeg az az hogy most a Mc Laren sokkalta erősebb és motiváltabb mint tavaly és ezen a helyzeten kell változtatni a Ferrarinál amennyiben a csapat és egyéni vb címet meg akarják védeni s ehhez két pilóta kell tehát Kiminek is és Massának is a maximumot kell kihoznia magából nem a szwerencsére kell apellálni !

 

Az meg hogy ilyen hibákat vét Hamilton az azt bizonyítja amit fentebb is leírtam , van még mit tanulnia !!!

Link to comment
Share on other sites

Az meg hogy ilyen hibákat vét Hamilton az azt bizonyítja amit fentebb is leírtam , van még mit tanulnia !!!

És ez még „csak” a második éve............................................................

Kimi azt nyilatkozta élvezi a versenyzést, na ja, ha épp nem unja :D

 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem elvitatkozhatnánk azon, hogy ki is tesz világbajnokká kit! ;) A ferrári is schumit tette 7szer világbajnokká?

szerintem inkább schumacher tette világbajnokká a ferrárit!!! ;) De mondjuk ez is más téma...ha Kimi vagy Massa nyerne, akkor valóban a ferrari tenné őket vilgábajnokká! Mostani arányok szerintem: pilóta 40% ferrari 60%, a régiek valahogy igy néztek ki: pilóta(schumi) 70% ferrari 30%! ;):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...