Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

a hamiltonos dologról meg annyit hogy amikor ő csinál ilyet, hogy kiszorít vkit (általában így előz)akkor persze szabályos és nincs felháborodás de mikor vele csinálnak lyet akkor mindjá panaszkodni kell.

http://www.youtube.com/watch?v=CvnAKtCL27s

1:24

tisztán kivehető hogy hamilton elött kimi minimum egy 3/4 autóval elötte van és hagyott neki helyet, eccerűen hamilton látta hogy veszített és vágott.

Link to comment
Share on other sites

Én Raikkonen ezen nyilatkozatával értek nagyon egyet:

 

Ha úgy ment volna be a kanyarba, mint kell, akkor nem lett volna olyan helyzetben az első kanyarban, hogy akár csak megpróbálhassa az előzést. Mindenkinek megvan a saját véleménye, de ha ott egy fal lett volna, akkor sosem próbált volna meg ott keresztülvágni." - mondta Räikkönen.

Link to comment
Share on other sites

Räikkönen: Hamilton a kanyarlevágás nélkül nem tudott volna előzni

 

Sokan megszólaltak már Lewis Hamilton belgiumi büntetésének ügyében, de Kimi Räikkönen - aki Hamilton mellett a párharc másik résztvevője volt - mindeddig hallgatott. A világbajnoki címvédő a finn MTV3-nak most elmondta, hogy úgy érzi a brit megérdemelte a büntetést.

 

„Ha úgy ment volna be a kanyarba, mint kell, akkor nem lett volna olyan helyzetben az első kanyarban, hogy akár csak megpróbálhassa az előzést. Mindenkinek megvan a saját véleménye, de ha ott egy fal lett volna, akkor sosem próbált volna meg ott keresztülvágni." - mondta Räikkönen.

 

A lényeget kiemeltem :)

Link to comment
Share on other sites

Mert a Ferrarinál azt hitték hogy még mindig Schumacher kaliberű pilótákkal dolgoznak, mert ugye Schumacher nyert már itt Spaban úgy, hogy amíg a többiek kimentek esőgumikért, addig ő száraz pályás gumival megnyerte a versenyt

Hamilton meg elég jól megy esőben, szóval másfél körre nála felesleges. Meg az élen levőknek akkora volt az előnyük, hogy fölösleges lett volna még egy kiállás. Massa azt nyilatkozta hogy a végén úgy vezetett mint egy nagymama, szóval semelyikük nem vállalt felesleges kockázatot, szépen behozták és kész.

 

Gospel ,szerintem meg inkább azért amit Dávis Sándor írt:

 

 

... vajon a Ferrari csapat vezetői, akiknek két ászuk is volt, vajon miért nem gondoltak erre a megoldásra? Miért nem hozták ki legalább az egyik versenyzőjüket - aki aztán biztosan megnyerte volna a versenyt? Állítom, hogy amennyiben Jean Todt és Ross Brown közül legalább az egyik ott ül a vezérlőpultnál, akkor még azelőtt lehívja kerékcserére Räikkönent, mielőtt Hamilton beérte őt!

 

És akkor Kimi nyer!

Link to comment
Share on other sites

Dávid Sándor mindig is nyíltan favorizálta a Raikkönent.

 

szerintem nem ... ha végigolvasod a cikket sztem eggyértelmű kit favorizál .

Link to comment
Share on other sites

igen egyértelmű, kimit nem naon bírja.

http://www.a5.hu/cikkek/2/28371.shtml

ez viszont nagyopn helytálló szöveg, egy vmiben nem értek egyet hogy amikor kimi megelőzte hamiltont sárgazászlónál, akkor hamilton már nem volt a pályán szóval az előzés szabályos.

és így visszagondolva kemény férfias mecs volt kimi és hamilton között.

nem naon szeretem hamiltont de azért ez ott van "Imádok olyan emberekkel küzdeni, mint Kimi."

Link to comment
Share on other sites

 

 

egy kör Monzában ... mai anyag ,a BMW youtube channeljén vannak ilyen fincsi dolgok általában .

http://www.youtube.com/watch?v=b3PZO6MDgMI

Link to comment
Share on other sites

A meteorológiai előrejelzések szerint 1956 után elsőször, ismét esős verseny lehet az Olasz Nagydíj. A vasárnapi csapadék valószínűsége nyolcvan százalék. A hőmérséklet tizenegy és tizenöt fok között alakul.

 

A versenyzők már péntek délelőtt kipróbálhatják a nedves monzai pályát.

 

Hát idén már annyi eső futam volt mint utóbbi 3-4 évben összesen ... :D

Tegyük hozzá , hogy még nem volt se Fuji , se Sanghaj ... na meg Brazíliában is lehet egy kis zuhi ... szíííp egy év ... :D

Link to comment
Share on other sites

Az elmúlt hét témája a Forma-1-ben Lewis Hamilton Spa-Francorchamps-i büntetése volt. Természetesen magát az érintettet is erről faggatták az újságírók, amikor Monzába érkezett.

 

„Őszintén szólva nagyon jól éreztem magam. Úgy érzem, hogy minden versenyző álma, hogy nyerjen Spa-ban és ha ilyen csodálatos körülmények között nyersz, ilyen felvillanyozó módon - nos, nagyon izgatott voltam. A szívem majd kiugrott a helyéről azokban az utolsó körökben. Nagyon elégedettnek éreztem magam. Természetesen egy kicsit hitetlenkedve hagytam el a pályát, de ilyen az autósport és várható, hogy néha ilyen dolgok történnek." - mondta a McLaren-Mercedes versenyzője - „Versenyző vagyok. A tőlem telhető legjobbat nyújtom a pályán. Kiversenyzem a szívemet. Senki sem versenyez akkora szívvel, mint én. Úgy érzem az elmúlt versenyen is ezt tettem és továbbra is ezt kell tennem - megmutatni az embereknek, hogy mit tudok. Ezt senki nem veheti el tőlem."

 

Arra a kérdésre, hogy azért tudta-e megelőzni Kimi Räikkönent, mert a Ferrarinak nem volt tapadása, azt mondta: „Nem hiszem, hogy nem volt tapadása. Nekünk is annyi tapadásunk volt, mint neki. Ő így vezet, ennyi. Ha nem vagy elég tökös ahhoz, hogy későn fékezz az a te problémád! Végeredményben a versenyzőnek kell éreznie a tapadást és neki kell a határra vinni az autót. És tudom, hogy én nagyszerű vagyok ilyen körülmények között. Tudom hová kell tenni az autómat és más helyre tettem mint ő és megtaláltam a tapadást."

 

Hamilton azt állítja, hogy nem szándékosan vágta le a kanyart és akkor is megpróbálta volna Räikkönent megelőzni előtte, ha tudta volna, hogy egy fal várja a sikánban: „Sosem hagyom el a pályát, csak ha abszolút szükséges. Ebben az esetben azért hagytam el, hogy elkerüljek egy ütközést. Úgy gondolom, hogy ha olyan helyen történt volna, ahol fal van, mint például Valencia, az nagyon veszélyes lehetett volna. Remélem akkor Kimi sportszerűbb lett volna és észrevette volna, hogy több helyre van szükségem. De ilyen a verseny - mindenképpen belemennék a manőverbe és remélném, hogy működik. És ha nem, hát akkor nem."

 

Érdekes, hogy míg a sajtó nagy része Hamilton mellett áll, addig a pilótatársak azt mondják jogos a büntetés, csupán a mértékén lehet vitatkozni. Többen - például Felipe Massa és Nick Heidfeld - azt mondták, hogy számos alkalommal beszéltek arról a versenyzői megbeszéléseken, hogy az ilyen helyzetekben hogyan kell viselkedni. Hamilton azonban nem tud erről és kollégái véleménye sem érdekli: „Általában a versenyzői megbeszéléseken nem beszélünk ilyen dolgokról. És van olyan, hogy mindenki egyetért valamiben? Soha. Mindenkinek megvan a véleménye, és nekik is megvan a joguk a sajátjukhoz. Mindig könnyű véleményt formálni olyan dologról, amiben nem vettél részt, vagy ha nem te nyersz."

 

A brit versenyző szerint nincs hasonlóság a Magny-Cours-ban kapott büntetése és a mostani ügy között: „(Magny-Cours-ban) nem volt jó hétvégénk és büntetést kaptam. Ott nem a legjobb döntést hoztuk, a csapat nem mondta nekem, hogy el kell engednem (Sebastian Vettelt). Úgyhogy az egy kicsit más helyzet volt."

 

Hamilton úgy véli, hogy ő a favorit az idei világbajnoki címre és nem tart Felipe Massától: „Nem aggódom Massa miatt. Úgy gondolom, hogy ő van bajban és neki kell nagyon keményen dolgoznia ahhoz, hogy tartani tudja velem a tempót. Szoros a verseny, a csata, de úgy érzem, hogy nagyon erős helyzetben vagyok. Úgy érzem nagyszerű az autóm és ugyanúgy folytatjuk, mint eddig és továbbra is verni fogjuk őket és pontokat elvenni tőlük és javítunk a megbízhatóságunkon minden téren. Úgy érzem, hogy győzelemmel érkeztem ide. Normális esetben úgy ülnénk itt, hogy azt kérdeznétek: 'Milyen érzés? Nagyszerű lehet azzal a lendülettel érkezni, amit a legutóbbi győzelmed adott.' És én így is érzek. Nem érzem magam máshogy, mint amikor nyerünk."

 

ezzel az arccal vajon befér még az ajtókon?

Link to comment
Share on other sites

Azért arra kíváncsi lennék, hogy ha Hamilton visszaadja az előnyét (nem előzi meg rögtön) és továbbra is ott lihegett volna Kimi nyakán vajon akkor is a falon végezte volna Kimi? Mert azt még nem olvastam senkitől, hogy miért is csúszott ki jóval az omniozus eset után? Talán akkor is "szabálytalan" volt vele valaki?

Link to comment
Share on other sites

Azt nyilatkozta Kimi , hogy a boxba akart menni intermadiet gumira akart váltani , hogy ez igaz-r azt nem tudom ...

De Hamilton gyorsabb volt , szal lehet megelőzte volna , bár nem tuti ...

Ezt nem lehet tudni , lényeg , hogy Hamilton szabálytalan volt szerintem , de ez Kimi sajnos kiesett így a bünti jogos , de Kiminek nem lesz jobb , Massa , aki lassabb volt kapott egy ajándék győzelmet ... Ennyi!

Várjuk Monzát , ezt pedig lekell zárni ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Kiversenyzem a szívemet. Senki sem versenyez akkora szívvel, mint én.

 

Ő így vezet, ennyi. Ha nem vagy elég tökös ahhoz, hogy későn fékezz az a te problémád! Végeredményben a versenyzőnek kell éreznie a tapadást és neki kell a határra vinni az autót. És tudom, hogy én nagyszerű vagyok ilyen körülmények között.

 

Nem aggódom Massa miatt. Úgy gondolom, hogy ő van bajban és neki kell nagyon keményen dolgoznia ahhoz, hogy tartani tudja velem a tempót.

 

wazze ,hogy lehet valaki ennyire beképzelt , nagyképű ? csodálkozom ,hogy van olyan sisakméret ami rámegy a nagy pofájára ...

 

ha nem lenne ekkora az egója azt mondanám oké ,megérdemli a VB címet ,mert jól megy ... de azt ,h ilyen fiatalon így lecsicskázzon mindenkit ,amikor sztem még jónéhány pilóta van aki azzal a mekivel a segge alatt jót menne (Vettel ,Bourdais ,Rosberg ... de az öregebbek közül Kubica ,Alonso és még jónéhányan) ...

 

sztem amíg nem vesz vissza az arcából addig még elkéne szenvednie néhány olyan pofont mint a tavalyi VB elvesztése nyerő pozícióból ...

Link to comment
Share on other sites

Hamibaba egy vicc amit művel.

 

 

DE: ez kell a médiának meg az újságíróknak...

 

MEg az idióta angoloknak, hogy azt hallják, hogy a világ egyik legjobb pilótája nem tökös, a következő szerintem az lesz, hogy Massára azt mondja ,hogy buzi, Kubicára azt, hogy egy köcsög, Kovalainent meg megöli egy késsel...

 

Kinézem belőle... Biztos valami törzsi szokás, ami ráragadt a dzsungelben, mikor még egyik fáról a másikra ugrált....

Link to comment
Share on other sites

...hogy Massára azt mondja ,hogy buzi, Kubicára azt, hogy egy köcsög, Kovalainent meg megöli egy késsel...

Kinézem belőle... Biztos valami törzsi szokás, ami ráragadt a dzsungelben, mikor még egyik fáról a másikra ugrált....

 

Madj megszakadtam a röhögéstől :D Amúgy meg moza ferraris vagy mclarenes pálya ???

Link to comment
Share on other sites

A Ferrari hazai pályája , ahol a Ferrarinak utóbbi időben nem nagyon megy .. tavaly kettős Mclaren győzelmet hozott a futam ;)

Közben az első szabadedzésen szakadt az eső , boxból söpörték ki a vizet :D Egyébként Sutil nyerte!

 

1. Adrian Sutil Force India 1:32.842 18

2. Rubens Barrichello Honda 1:33.428 +0.586 14

3. Giancarlo Fisichella Force India 1:33.695 +0.853 19

4. Timo Glock Toyota 1:36.800 +3.958 13

5. Nico Rosberg Williams 1:36.900 +4.058 9

6. Fernando Alonso Renault 1:36.965 +4.123 10

7. Sébastien Bourdais Toro Rosso 1:37.142 +4.300 20

8. Jarno Trulli Toyota 1:37.214 +4.372 13

9. Kimi Räikkönen Ferrari 1:37.392 +4.550 5

10. Sebastian Vettel Toro Rosso 1:37.754 +4.912 13

11. Nelsinho Piquet Renault 1:38.057 +5.215 11

12. David Coulthard Red Bull Racing 1:38.303 +5.461 7

13. Jenson Button Honda 1:39.062 +6.220 12

14. Felipe Massa Ferrari 1:40.233 +7.391 5

15. Heikki Kovalainen McLaren-Mercedes idő nélkül +-32.8 1

16. Nakadzsima Kazuki Williams idő nélkül +-32.8 2

17. Robert Kubica BMW Sauber idő nélkül +-32.8 1

18. Mark Webber Red Bull Racing idő nélkül +-32.8 1

19. Nick Heidfeld BMW Sauber idő nélkül +-32.8 1

20. Lewis Hamilton McLaren-Mercedes idő nélkül +-32.8 1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...