Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Räikkönen autójába valószínűleg új motor kerül


A Ferrari csapatfőnöke, Stefano Domenicali a Francia Nagydíj után elárulta, hogy minden jel arra mutat, hogy Kimi Räikkönen autójába új motor kerül Silverstone-ban, mivel nagy valószínűséggel az erőforrás nincs a legtökéletesebb állapotban a kipufogó-probléma miatt, tudta meg az autosport.com.

Räikkönen a pole pozícióból rajtolva az élen haladt, amikor az első bokszkiállás után néhány körrel drasztikusan lassulni kezdett az autója, így át kellett adnia vezető helyét csapattársának, Felipe Massának. Később látható volt, hogy a kipufogó leválni készül a versenygépről, majd nem sokkal a leintés előtt a finn F2008-asáról le is repült a sérült elem.

Emiatt aztán főképp elővigyázatosságból, elkerülhetetlennek látszik a motorcsere, a 28 esztendős sofőr azonban nem fog büntetést kapni, mivel a szabályok értelmében idén az első kényszerű motorcsere után még nem jár automatikusan a rajtrácson való hátrébb sorolás.

"Azt mondanám, hogy elég valószínű"- reagált Domenciali a motorcserével kapcsolatos felvetésre. "Nagyon valószínű, hogy egy ilyen kemény verseny után cserélnünk kell, ezért ki kell játszanunk azt a jokert, amire egyébként lehetőségünk van."

A csapatfőnök azt is elmondta, miután észlelték a problémát, és minden tőlük telhetőt megtettek annak érdekében, hogy a Jégember versenye viszonylag zavartalanul folytatódhasson tovább, nem volt más hátra, mint imádkozni, hogy Räikkönen autója kibírja a futam végéig.

"Megpróbáltunk mindent megtenni, amit csak tudtunk annak érdekében, hogy megvédjük a motort. Azt követően, hogy minden lehetséges dolgot megtettünk, csak a kockás zászlóra kellett várnunk"- ismerte el Domenicali. "Az biztos, hogy nagyon aggódtunk, kétség kívül hosszú verseny volt a célig, talán sok évet öregedtünk is, megőszültünk, de ez is benne van a játékban."

Azt egyelőre továbbra sem tudják a Ferrarinál, hogy mi miatt következhetett be Räikkönen autójának problémája, de az olaszok természetesen bőszen keresik annak okát, hogy vajon miért vált le a kipufogó a versenygépről.

"Sajnos még nem értjük a problémát, de van egy másik nehézség is, mégpedig az, hogy majdnem a verseny felénél az összes sérült elem letört az autóról, így nehéz lesz minden darabot a kezünkben tudni, hiszen azok valahol a pálya mentén hevernek"- magyarázta a csapatfőnök. "Megpróbáljuk elemezni a történteket a hétvégét követően, ám jelen pillanatban nem áll több információ a rendelkezésünkre."

A finn pilóta végül behozta az autót a második helyre, ám elmondta, ha még két körrel tovább tartott volna a verseny, nagy valószínűséggel fel kellett volna adnia.
Link to comment
Share on other sites

Szankció nélkül cserélhetnek motort Raikkönen kocsijában , szal nem gond és szerintem is cseréljék ki!

 

Räikkönen továbbra is a leggyorsabb

 

A Formula-1-ben a világ leggyorsabb versenyzői mérhetik össze tudásukat. Korábban a leggyorsabb kört teljesítő versenyzőt egy ponttal jutalmazták a futamok után.

Idén újra értékes a leggyorsabb kör: aki a legtöbb leggyorsabb kört futja, az nyeri a DHL Fastest Lap Trophy-t. Tavaly Kimi Räikkönen és Felipe Massa hat-hat leggyorsabb körrel büszkélkedhetett.

A Francia Nagydíj után Kimi Räikkönen áll a tabella élén.

 

Kimi Räikkönen (Ferrari) – 5 pont

Heikki Kovalainen (McLaren-Mercedes) – 2 pont

Nick Heidfeld (BMW-Sauber) – 1 pont

 

Forrás: DHL

 

Ezt mindenki tudja , hogy a mezőny legyorsabb pilótája Kimi :) Nem sokat előz mostanában , de pokolian gyors tiszta pályán :)

 

Amugy nem tudom megfigyeltétek-e , de Palik nem akarja abbahagyni az üzemanyag reklámokat a futamok alatt , nem tudom lehet felbérelte a Schell , hogy reklámozza vagy nem tudom , de már futamok óta , hosszú perceket beszél a fogyasztásról és arról , hogy micsoda üzemanyag hábórú van :)

Érdekes , csak így sokadjára már unalmas :D

Link to comment
Share on other sites

Lehet hogy nincs 100% köze hozzá, de szerintem érdekesebb és jobb mint mikor Glockra harmadszorra is rámondja hogy Trulli, valamint az ismétlésen újból nagy izgalommal kiabál. Meg azért ebbe az irányba halad a motorsport, úgyhogy nem baj ha beszél róla. Legalább addig is csendben van a Gyuszi és nem ontja magából a baromságot... :)

Link to comment
Share on other sites

hát nem tom mennyit fizet az rtl a reklámokért amit ez a kedves palik közhírré tesz shell elf audi peugeot.

amúgymeg sztem ha kiminél motort cserélnek akkor jár a bünti mert a szabály úgy szól hogy az ELSŐ motor amit kicserélnek évközben (tökmindegy hogy kiesett vagy nem) büntetés nélkül kicserélhető.na most sepang elött kicserélték, szóval szzerintem jogos lenne a bünti és ezt kimi drukkerként mondom

Link to comment
Share on other sites

Nem fog kapni büntit .. olvastam valahol. A csapatfőnök mondta , mivel Ausztráliában nem ért célba , ezért ott cserélhetett motort és ugye van egy lehetőség , hogy az első ilyen típusu motorcsere után nem jár bünti , szal Kimi nem kap büntetést! Ha nem ér célba és úgy cserélnek motort akkor meg ugye szabadon lehet cserélni.

Kimi még nem használta el azt az egy lehetőségét , ezért nem lesz semmilyen büntetés! :)

Link to comment
Share on other sites

Jairenek van igaza...

 

Szóval hülyeség ,h járna Kiminek a büntetés ...

 

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Jó volt látni végre a két Renaultot pontszerző helyen!

 

mikor az utolsó körökben Kovalainen meg Trulli csatázott, és Kovalainen megpróbálta megelőzni, Palik ordit, aztán nem sikerül az előzés és abbahagyja.Utána ismtélik és megint elkezd orditani :lol: ,,Megint megpróbálja, ugyanott!!! jah...nem...ez csak az ismétlés!" háth én akkor könnyeztem a röhögéstől :lol: szegény ember :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja Paliknak az esős poénja nagyot ütött :D Jót nevettem rajta :D

 

Átfogó frissítéseket tervez a Force India

 

Az e heti, Silverstone-ban megrendezésre kerülő teszten a Force India új aerodinamikai csomagot próbál ki, melynek része lesz az új karosszéria-borítás, oldaldobozok, diffúzor, első vezetőszárny, valamint a Red Bulléra emlékeztető, hátranyúló motorburkolat is. Emellett bevetik az élcsapatok egy része által régóta használt, pörgettyűs lengéscsillapítót. "Egyértelmű, hogy muszáj előrelépnünk. Az F-1-ben pillanatnyilag rendkívül kiélezett a küzdelem, legfeljebb egy másodperccel lehetünk lassabbak a leggyorsabbnál, ha a Q2-be akarunk kerülni" - mondta az autosport.com-nak a technikai igazgató Mike Gascoyne. - "Ez az F-1 szempontjából előnyös, de mi vagyunk a mezőny legkisebb és legfiatalabb csapata, és szörnyen megnehezíti a dolgunkat." A Force India Magny-Cours-ban a második leglassabb csapattól, a Hondától is hat tizedmásodperccel le volt maradva, a tervek szerint azonban a Magyar Nagydíjon ismét tesz majd egy nagy lépést előre, amikor először veti be élesben ultragyors kapcsolású sebességváltóját. "Fél másodpercet gyorsulnunk kell körönként, remélhetőleg máris több tizedet fogunk nyerni" - mondta Gascoyne az e heti tesztről. - "Aztán a következő teszten, úgy Hockenheim magasságában, kipróbáljuk az ultragyors váltónkat is." A Force India a mezőny egyetlen csapata, amely idén még nem szerzett egyetlen pontot sem.

 

Remélem javulnak , mert ezen a hétvégén lassuak voltak , bár Kanadában meg Sutil simán tartotta a 2 Toyotát ... szal érdekesek :D

Még ha a magyar nagydíjra elkészül az új váltó akkor tényleg odaérhetnek a középmezőnybe ... de idő kell ... új csapat és egy tavalyi Spykerből nehéz középcsapatot csinálni ;)

Számomra mint csapat ők a legszimpatikusabbak :)

Link to comment
Share on other sites

meg amikor a helikopteres kamera vizes volt ,és azt mondta hogy a pályán meg szára és akkor valószínű hogy csak fent esik az eső. :lol:

 

háth igen :lol: de ez egyébként lehetséges, mivel valójában egy felhőböl szinte mindig esik az eső, csak nem ér le a talajra! ;) lehetséges, hogy amilyen magasságban volt a helikopter, abba a magasságba esett, de mire leért a pályára már elpárolgott. ezt mondjuk a páratartalomból és a pálya valamint a levegő hőmérsékletéből meg lehetne mondani, de sajnos ilyen adatokkal nem rendelkezem! :D

Link to comment
Share on other sites

Még visszatérve ehez a dízel üzemanyagos dologhoz, Palik rosszul mondta, hogy a Peugeotnak az Elf az üzemanyag szállítója. Nos a Peugeotnak a Total, nem pedig az Elf.

 

Más:

 

 

Alonso szerint nem elég gyors a Renault

 

 

Fernando Alonso nem várja nagy reményekkel a jövő hétvégi Brit Nagydíjat azok után, hogy a Renault-val mindössze egyetlen pontot szerzett Franciaországban. A spanyol szerint nem elég gyors az R28-as, márpedig így a csapatnak nem sok esélye van arra, hogy jelentőset javítson jelenlegi helyezésén, olvasható az autosport.com-on.

 

A Renault ugyanis nyolc futam után a hetedik helyen áll a konstruktőrök között, és bár két szabadedzés is a francia alakulat sikerével zárult Magny-Cours-ban, ráadásul Alonso a 3. rajtkockából vághatott neki a versenynek, a futamon mégis elmaradt a bravúr.

 

"Azt hiszem, hogy nem voltunk gyorsak, így nem számít, hogy milyen stratégiát választasz, vagy hogyan rajtolsz. Ha nem vagy elég gyors, akkor megelőznek"- összegezte a Francia Nagydíjat Alonso, aki a futam előtt még arról beszélt optimistán, hogy az enstone-i csapat versenyt is nyerhet idén és felérhet a negyedik helyre.

 

A spanyol azt is hozzátette, jelen pillanatban egyáltalán nem biztos abban, hogy ezzel az autóval a Renault feljebb tud kapaszkodni a tabellán: "A Toyota is jóval előttünk jár a bajnokságban, ezért gyorsan reagálnunk kellene erre, és én nem tudom, hogy meg tudjuk-e ezt tenni. Minden egyes versenyen meg fogjuk azonban próbálni."

 

A kétszeres világbajnok ezt követően a jövő hétvégi Brit Nagydíjról beszélt, amelyen nem vár jelentős előrelépést csapatától.

 

"Szerintem, hasonló szituációban leszünk, mert már volt néhány verseny, amelyen úgy tűnt, hogy jobban kvalifikálunk majd, mint korábban, de aztán megtankoltuk az autót, és a futamon meglehetősen lassúak voltunk"- magyarázta a spanyol. "Ezért azt gondolom, hogy az lesz a célunk Silverstone-ban, hogy ismét szerezzünk néhány pontot. Ennél többről nem lehet szó."

 

Magny-Cours-ban a Renault végül három ponttal gazdagodott, az újonc Nelsinho Piquet ugyanis megszerezte első világbajnoki egységeit, miután a két pontot érő hetedik helyen gurult a célba.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A csapatok nem pihennek :

 

Teszteredmények, Silverstone, 2006. 06. 24.:

 

1 F. Massa Ferrari F2008 1:20.188 -.--- -.--- 71

2 H. Kovalainen McLaren-Mercedes MP4-23 1:20.477 +0.289 +0.289 90

3 R. Kubica BMW Sauber F1.08 1:20.995 +0.807 +0.518 82

4 K. Kobajasi Toyota TF108 1:21.335 +1.147 +0.340 82

5 N. Rosberg Williams FW30 1:21.410 +1.222 +0.075 88

6 M. Webber Red Bull Racing RB4 1:21.565 +1.377 +0.155 94

7 N. Piquet jr. Renault R28 1:21.797 +1.609 +0.232 68

8 J. Button Honda RA108 1:22.081 +1.893 +0.284 90

9 V. Liuzzi Force India VJM01 1:22.250 +2.062 +0.169 108

10 S. Vettel Toro Rosso STR3 1:23.853 +3.665 +1.603 10

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mai nap teszteredményei :

 

1. Kovalainen McLaren-Mercedes (B) 1:20.015 72

2. Trulli Toyota (B) 1:20.391 95

3. Rosberg Williams-Toyota (B) 1:20.624 74

4. Piquet Renault (B) 1:20.787 87

5. Vettel Toro Rosso-Ferrari (B) 1:20.795 84

6. Kubica BMW-Sauber (B) 1:20.982 67

7. Massa Ferrari (B) 1:21.069 69

8. Webber Red Bull-Renault (B) 1:21.170 39

8. Button Honda (B) 1:21.445 106

10. Fisichella Force India (B) 1:21.583 52

 

Érdekesség , hogy Fisico összetörte a Force India járgányát , be is vitták kivizsgálásra , de semmi baja szerencsére ;)

Továbbá , ma bevetette a Red Bull , Toro Rosso és a Renault által használt cápauszonyt a Force India is ... sajnos képet erről még nem találtam.

De ma vagy holnap délelőtt várható egy kép összeállítás a mai és tegnapi napról , illetve holnap este a holnapi napról is teszek képeket ;)

Link to comment
Share on other sites

Na már Dávid Sándor is kezdd hülyeségeket beszélni ...

 

Félreértés ne essék, a fentiekkel nem akarom azt mondani, hogy a McLarenes és egyéb megbüntetettek nem követtek el hibákat. De azt igenis akarom mondani, hogy hasonló hibák esetén mások vagy nem kaptak volna semmilyen büntetést, vagy sokkal mérsékeltebb elbírálásban részesültek volna. Lásd Kimi ütközését Sutillal (semmi megtorlás), Hamilton ütközése Kimivel (Tíz hely hátra a rajtrácson!) ugyanolyan esetért. Most meg Kovalainen öt helyet kapott hátra, mert "állítólag" feltartotta Webbert. Csakhogy Webber azt mondta utólag, hogy: "Nem tartott fel Kovalainen." Akkor viszont mire ítéltek?! Arra, amit fentebb írtam: mert "volt rajta sapka".

 

Nemtudom ,hogy lehet összehasonlítani egy nehéz körülmények közötti versenybalesetet mint a monacoi ,meg egy olyan amatőr hibát ,h valaki piros lámpánál kiüti az előtte haladókat ...

 

Eddig szerettem Dávid Sándor kommentjeit ,de ez a megnyilvánulása arról árulkodik ,h a nagy meleg tényleg nem tesz neki jót ... :D

Link to comment
Share on other sites

Teszt 3. nap :

 

1. GBR L. Hamilton McLaren MP4-23 1:19.170 88

2. GER T. Glock Toyota TF108 1:19.815 +0.645 79

3. FIN K. Räikkönen Ferrari F2008 1:20.321 +1.151 60

4. ESP F. Alonso Renault R28 1:20.862 +1.692 78

5. GER N. Heidfeld BMW F1.08 1:21.011 +1.841 93

6. JPN K. Nakajima Williams FW30 1:21.059 +1.899 70

7. GER A. Sutil Force India VJM-01 1:21.331 +2.161 71

8. BRA R. Barrichello Honda RA108 1:21.344 +2.174 94

9. FRA S. Bourdais Toro Rosso STR3 1:21.432 +2.262 76

10. GBR D. Coulthard Red Bull Racing RB4 1:22.232 +3.062 31

 

Visszatérve Dávid Sándorhoz , mostanában sok hülyeséget mond ...

Mai teszten Alonso 2szer pördül , 2szer kellett megállítani az edzést miatta + még a kocsi is megállt alatta délelőtt ... ez nem Alonso napja volt az tuti ...

Más dolog , hogy Coulthard és Glock összeakadtak ... nem tudom hogy csinálták :huh::D

Link to comment
Share on other sites

Itt vannak képek a tesztről :

 

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=5913551

 

Illetve pár kép a Force India újításairól , a legszembetűnőbb a cápauszony!

További újítások egy korábbi hozzászólásomban olvashatók ;)

 

dep0825ju51_1000.jpg

deh0826ju74_1000.jpg

deh0826ju37_1000.jpg

deh0826ju33_1000.jpg

deh0826ju22_1000.jpg

Link to comment
Share on other sites

A Ferrari helyett a Honda lehet a Force India motorszállítója


Az f1-live.com svájci lapértesülésre hivatkozva arról számolt be, hogy a Force India azt fontolgatja, hogy a 2009-es szezonban már nem a Ferraritól vásárolja a motort az autóiba, hanem a Hondától.

A Motorsport Aktuell ugyanis arról értesült, hogy az indiai csapat vezetősége a Kanadai Nagydíj helyszínén, Montrealban egyeztetett a japán gyár főnökeivel a paddock-ban.

A lap szerint a Honda olyan kedvező ajánlatot tett Vijay Mallya, a csapat társtulajdonosa elé, hogy az indiai üzletember a KERS-t is a japánoktól veheti meg. A bökkenő az egészben csak annyi, hogy a Force Indiát szerződés köti a Ferrarihoz

A Motorsport Aktuell ugyanakkor azt is tudni véli, hogy a Honda 10 millió euróért adná a KERS-t az indiai alakulatnak egy szezonban, ám az üzletnek az is része lenne, hogy a Force India alkalmazza a Super Aguri volt versenyzőjét, Szato Takumát. A Force India egyelőre nem reagált az értesülésre.

Az indiai csapat jelenleg a Forma-1 többi alakulatának társaságában a Brit Nagydíj helyszínén, a silverstone-i pályán tesztel.
Link to comment
Share on other sites

Halljátok-e! Azt olvastam az egyik kereskedelmi csatorna teletextén, hogy ha idén Kimi megvédi a bajnoki címét, akkor lehet, hogy visszavonul! :unsure: Akkor most hogy is van ez?! Nem arról volt szó, még tavaly, hogy az első csak a kezdet számára??? <_< <_< <_< <_< <_< Helyére állítólag Kubicát ültetnék, amit nem elleneznék személy szerint :rolleyes: de megfordult Alonso neve is a Ferrarinál Kimi helyett! :huh: Esetleg valaki erről tud valamit?! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...