Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Akkora gázt adott, amitől rögtön megforgott az autó. Egyértelmű volt a helyzet, elrontotta.

 

Valaki írta a Magyar Nagydíj után, hogy hát ő nem tudja sajnálni MASSÁT.

Na: én nem tudom sajnálni kimicskét, megérdemli. Ha ennyire béna, meg ekkora lúzer, akkor kapjon is ki. Hogy egy biztos első vagy második helyet a saját hibájából dobjon el, na az vicc. Ilyet szerintem senki se csinált még. De hát ugye ő a legjobb... Tőle el van nézve az ilyesmi.

Az meg, hogy gyorsabb volt, és most erre gerjednek a "fan"-ok... Barcelona óta nem állt a dobogó tetején. Ha csak az elmúlt 2-3 futamot nézzük látszik, hogy ki volt a gyorsabb a csapaton belül

 

hát te már csak tudod mekkora gázt adott! :lol: te láttad biztos az összes kamera állást... érdekes, én úgy láttam hogy ráment a kerékvetőre, vagy a fehér csíkra, és emiatt dobta el az autót!

 

Mert te meg akkora arc vagy, hogy simán ekkora nyomás alatt, ilyen időben, kopott gumikkal, megnyerted volna!!!! :lol:

 

tood ki a lúzer? szerintem az aki elkezdi szídni a másik ember kedvencét!

semmilyen gátlás nincs benned, bunkó tapló módon szidod ezt az embert, pedig egész verseny alatt kb. kétszer hibázott!!!!

 

--------------

 

nah csak ennyit akartam, én most nem jövök az F1-be pár napig, mert tuti hogy az ilyen okos emberek miatt megint balhé lesz...én csak ennyit akartam!

Link to comment
Share on other sites

Látom elég komoly szócsata alakult már itt ki, hogy jogos-e ez a büntetés, amit kiszabtak Hamilton-ra. Szerintem 100%-osan igen. Aki engem kérdezne, hogy én mit csináltam volna, hogy döntöttem volna, akkor ezt válaszolnám: Hamilton-t bepakoltam volna a harmadik helyre, Kimit bár kiesett, de adtam volna neki úgy 6 pontot a VB pontjaihoz (vagy egyszerűen kizártam volna Hamiltont). Massa pedig egy második hellyel érhette volna be.

Link to comment
Share on other sites

vikking nem hallot semmit , szeretné ja Kubica menne jövőre , de akarni sokmindent lehet ... :D

Ferrari a Massa-Raikkönen párossal versenyez 2009-ben , Kubica marad a bömösnél , míg Alonso a Renaultnál ... ezt szerintem legbelül mindenki tudja :D

ja vikking , őőő tudom Kimi bénázott az utóbbi futamokon , de kérlek mond már el az első 2 futamon Massa mit csinál , illetve hányat bakizott még?? ... hihetetlen vagy .. minden futam után leírod ugyanazt a hülyeséget már hetelk óta ....

Fogd már fel , hogy mindkét pilóta sokat hibázik és ez nem így lenne sima Ferrari 1-2 lenne .... Saját véleményem szerint Kimivel az élen , kedvencem , de realitás alapján is ő vezetne ;)

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Massa nem jobb Kiminél ezt hangsúlyozom de sokkalta kiegyensúlyozottabban versenyez mint Kimi ! Ezt az időmérők is alátámasztják ! Olyan mintha Kimi fejben nem lenne ott egészen !

igen, ez igaz, sőt inkább azt mondanám hogy csak idénre igaz.

emlékeztek 2001 hakkinen kúlthárd esetre na szerintem pontosan ugyanezt látjuk most kimi massa-nal

Link to comment
Share on other sites

hát egy biztos!! elég érdekes, izgalmas idény van eddig, a vége még izgalmasabb lesz, de azért remélem h a Ferrari lesz az 1. a végén, és nekem most tök mind1 h Raikkonen vagy Massa nyeri a VB-t lényeg h Ferrari legyen elöl, és ne Hamilton! De még 5 futam van hátra, csodákat meg már láttunk...:)

Link to comment
Share on other sites

vikking56 mit hallottál a jövőévi Ferrari pilótákról ?? Kubica a Ferrarinál ??? nem 2010 ig van szerződése a 2 pilótának ?? amúgy meg Alonsot kéne még a Ferrariba pakolni, és verhetetlen lenne...

Na még csak az kéne,hogy Alonso jöjjön a Ferrariba. Tiltakozom :D

Akkor már inkább Kubica vagy Vettel aki nagyon tehetséges igaz jövőre már biztos helye van a Red Bull-ban.

BMW-sek meg húztak egy nagyot,de nem véletlen csak egy pilóta vállalta be mivel elég rizikós volt. Meg most képzeljétek el Kimit kihozzák egy kerékcserére az első helyről vagy a másodikról. Hát érdekes lett volna.

 

Link to comment
Share on other sites

Hát igen, danieels egy megmondóember lett :D

 

 

Senki se mondta, hogy nem kimi volt elöl, ezt aztán felesleges belemagyarázni. Én azt mondtam, hogy a biztos 1.-2. helyezését dobta el egy elsokallás miatt. Ez pedig akárhogy is nézzük, amatőr hibának számít. Massa SEHOL sem volt (én ezt le merem írni), simán beért volna másodiknak kimi. És maradt volna esélye a vb címre.

 

Így meg... Hát, ha akkora szerencséje lenne mint tavaly, akkor nem csak én lepődnék meg szerintem...

 

Ne haragudj Jaire, sőt inkább már megbocsáss: Massa is SZAR. Mert az első két futamon eldobott sok-sok pontot, mert vannak hullámvölgyei, mert nem megy neki a hideg gumikon a boxkiállás utáni gyorskör.

 

Na de már ne haragudj, azt állítani, hogy kimi jobb nála MINDIG... Legalábbis merészség...

 

Aki nagyjából stabil idén, az Kubica, és kész. hozza a 3-7. helyezéseket általában, mikor mit bír a béjemvé... Se Hamilton nincs sehol hozzá képest megbízhatóságban, se Massa, se kimicske...

 

Pedig Massáéknak MINDEN futamon az első háromban kellene, hogy legyenek. Csak a sorrendnek lenne szabad változnia. Papíron ez a helyzet.

Ne mondja senki, hogy a leggyorsabb pilóták a leggyorsabb autókkal nem a top3-ban lenne szabad csak, hogy végezzenek!!!

 

Egyedül Robert az, aki mindent hátrahagyva nyújt stabil, egyenletes teljesítményt. És szerintem ez ciki. (az elmúlt két futam nem sikerült úgy, ahogy kellett volna, de ez van... ettől még a tényeken ez nem változtat)

Főleg a Ferrarinak, ÖT egyéni vb cím megszerzése után.

 

Más senki nem látja így? hát akkor én kérek elnézést.

 

Egyszerűen GÁZ amit a Ferrari művel. Együtt Felipe Massával és együtt rajkóval. Vicc. Folyamatos hibákat hoznak, vagy valamelyik pilóta, vagy a csapat, vagy épp az autó esik szét... Szánalmas. És ez nem csak rajkó. Ugyanígy Massa is elképesztő dolgokat művel néha.

 

Ha így is meglesz valamelyik pilótának a vb cím, akkor az megint CSAK az igen nagy szerencsének lesz köszönhető...

De, hogy őszinte legyek, nem hiszem. A mclaren összeállt, hamilton nagyjából ugyanolyan paraszt mint Schumi volt az elején, és sajnos ki kell, hogy mondjuk, majdnem ugyanannyira gyors is... Szóval egy-egy futamot hozhat a Ferrari, de sajnos a Mclarenről bebizonyosodik, hogy gyorsabb.

Mondom ezt a Magyar és a valenciai futam után is!

3 tizeddel lemaradni Massának az edzésen, az sok. Ha 2 körrel több volt benne, ha nem :(

 

 

Szal még mielőtt:

 

Nem vagyok elvakult pilótaügyileg. Csak Ferrari-ügyileg vagyok elvakult. De nekem kimi mint ember és mint pilóta sem jön be. És ezt a véleményemet a mai produkciójával csak megkoronázni tudta... Én szégyellem magam, hogy egy világbajnok ilyet tud csinálni.

 

Massa is szar volt, de nem hibázott DÖNTŐ pillanatban ekkorát ezen a futamon.

 

 

 

SAJNOS ez a nagy büdös helyzet sztem.

 

 

 

 

 

2009-et meg majd meglátjuk ... Ha reménykedni szeretnék: Visszatér Schumi, Kubica lesz a segédje, a mclarent kizárják a forma egyből örökre, a Ferrari csinál egy B csapatot amit Alfa Romeonek fognak hívni és a fiatal tehetségek lesznek benne, a 3-4 helyen folyamatosan ezek lesznek.

 

 

Na. Ez lenne az ami nekem tetszik :)

 

De ez eléggé elrugaszkodott a valóságtól, valljuk be.

 

 

 

FORZA ITALIA!!! FORZA FERRARI!!!

Link to comment
Share on other sites

Illetve arról beszéltem, hogy Hamiltonnak akkora az arca mint Sumákernek volt. Csak neki elmúlt.

 

 

Amúgy én Baumgartnerként sem álltam volna fel a rajtrácsra, de úgy egyáltalán, vagy pl a többi F1-es pilóta, aki nem nyer vb címet. Gyakorlatilag ez a "minek vannak ott" helyzet... Ez igen gyenge támadás volt polip, lásd be.

 

Amúgy 2005-ben volt, amikor Schuminak köze nem volt ám a vb címhez, de ez is alig értékelhető tény...

Sokat nem osztott-szorzott az, hogy épp nyert-e avagy sem.

 

 

Ettől még amit írtam, leírtam, szerintem nem változtat a tényeken az, hogy nekiugrottál a HÉTSZERES VILÁGBAJNOKNAK...

 

 

Off: Vazze Lac, honnan van Neked ennyi HSZ-ed? :D

Link to comment
Share on other sites

és , az viszont hogy vki 12-szer megcsúszik eső gumikon meg hogy vki megcsúszik száraz gumikon esőben teljesen más

Teljesen más hogy pontszerzőhelyen kívül dobod el, vagy első helyről dobod el, pláne úgy hogy Massa nem dobta el száraz gumikon esőben (pedig így ugye nehezebb menni) Raikkönen meg eldobta. Ja és 12-ből (bár nem tudom hogy mennyi volt pontosan) 0 fal, Raikkönennek 2-ből 1 fal. :lol:

 

Massa nem jobb Kiminél ezt hangsúlyozom de sokkalta kiegyensúlyozottabban versenyez mint Kimi ! Ezt az időmérők is alátámasztják ! Olyan mintha Kimi fejben nem lenne ott egészen !

Aki nincs ott fejben az ne akarjon világbajnok lenni mert nem lesz az. Az összes élsportban az a fő hogy fejben ott legyél, utána jöhet az hogy mit tudsz. Csollány Szilveszter 2000 Sydneyben nem nyert volna aranyat ha fejben nincs ott. Mert a többi tornász ugyanolyan erős és izmos mint ő, csak éppen nem tudták bemutatni a gyakorlatot olyan tökéletesen mert fejben nem voltak ott.

 

Innentől maximum akkor lenne értelme Raikkönent továbbra is engedni a címért, ha Monzában Hamilton és Massa is nulláz, Raikkönen pedig nyer. Mert máshogy már nagyon nagyon kevés az esélye.

 

A mclaren összeállt, hamilton nagyjából ugyanolyan paraszt mint Schumi volt az elején, és sajnos ki kell, hogy mondjuk, majdnem ugyanannyira gyors is...

A McLaren összeállt ez tény, de Schuminak nem volt ekkora egója az elején, örült a győzelmeknek, vérprofi volt (ahogy a Benetton szerelő nyilatkozta, ő volt az első igazán profi versenyző akivel dolgoztak) de azért ilyeneket nem művelt mint Hamilton. És hogy majdnem ugyanolyan gyors. Hát remélem hogy nálad a majdnem az az "elég messze van tőle"-t jelenti nálad :)

Link to comment
Share on other sites

Én meg pl 2006-ban Amerikában sokszoros vb ként nem álltam volna fel a pályára amikor sok társam így tett.Csak hogy most írjak egy példát amiért szégyellhetném magam.

Én nem szégyellném magam, inkább a Michelinnek kellene szégyellnie magát amiatt ;) De jólvan fiam, ez okos támadás volt :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

én nem támadni akartam ! és azért írtam hogy én mert vikingi s úgy írta...."Én szégyellem magam, hogy egy világbajnok ilyet tud csinálni." Nem is akartam Schumit ide keverni csak írtam egy példát. És annak köze sincs ehhez hogy aki nem lesz vb ki sem álljon. Nem erről van szó. Mert ennyi erővel viking meg azt írta hogy aki vb lett az nem hibázhat...

 

Gospel: megint jössz a tipikus mondatelemzéses baromságoddal.És amúgy sincs vele semmi baj mert én nem álltam volna fel tehát én szégyelném magam ha ott álltam volna....

 

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Az a baj hogy ha támadás éri Raikonnent vagy Alonsot , bár Ő (Fernando Alonso) az utóbbi versenyeken szerintem nagyon jól teljesít a Renault-hoz képest , akkor mindegyik nagy májer Schumacherrel példálódzik aki már nem is versenyez 2 éve !

 

Az meg hogy van neki 7 világbajnoki címe az már történelem ! Ezt sajnos bármennyire is fáj eme hadakozó uraknak el kell fogadniuk mint tényt és mint egy egyenlőre elérhetetlen rekordot !!

 

Off : Vikking56 :

 

- Állandóan jár a kereplőm illetve olyanok az ujjaim mint a nyúl fogai !!! Ha nem kalapálom a klaviatúrát akkor nem kopnak !!!!! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Én is elismerem schumit és ezt már rég le is írtam korábban. Csak most épp ez a példa jutott az eszembe mert néztem a "futamot " és akkor is így gondoltam magamban. Tehát ahogy írtátok is hogy 2005-ben(tudom elírtam sorry csak siettem) amikor nem volt esélye a vb címre akkor főleg nem kellett volna kiállnia a pályára. Szóval ne kezdjetek engem szekálni mert lássátok be amit viking írt hogy szégyelhetné magát az az ő saját véleménye volt hogy ő hogy gondolja ezt és utána írtam én is egy dolgot hogy én akkor és olyan helyzetben hogy gondoltam azt a dolgot.

Link to comment
Share on other sites

A mclaren összeállt, hamilton nagyjából ugyanolyan paraszt mint Schumi volt az elején, és sajnos ki kell, hogy mondjuk, majdnem ugyanannyira gyors is... Szóval egy-egy futamot hozhat a Ferrari, de sajnos a Mclarenről

Hát Schumi-t meg Hamiltont egy kalap alá venni nagy merészség .

Link to comment
Share on other sites

A Hami-Schumi párhuzamra utalva válaszolnék.

 

Akárhogy is nem tetszik, hamibaba iszonyúan tehetséges. Ezt nem szabad vitatni szerintem. Az meg, hogy nem kiforrott még és vannak hibái, az meg szerintem úgymond belefér. Igazándiból nekem Schumi elég sokáig nagyon antipatikus volt, aztán amikor feltűnt, hogy milyet változott a személyisége, akkortól tudtam őt szeretni.

 

Na szóval Gospel és Gabi: Igen, nagyon messze van Hamilton Schumachertől, ezt én is tudom. Csak és kizárólag arra akartam utalni, hogy a kis bokszos lassacskán tényleg vérprofi lesz. Ilyen pilóta meg egyelőre NINCS a Ferrarinál.

Hozzáteszem, én csak Kubicában látom azt az önfeláldozást, amit egy igazi pilótának meg kell tenni. No persze lehet, hogy azért mert a "média" ezt sugallja, aztán lehet ám, hogy a kis Piquet még többet dolgozik, nekem ez jön le egyelőre. Majd meglátjuk pár év múlva, hogy igazam volt-e. Ha meg nem látjuk meg, akkor meg... Akkor meg nem látjuk meg :D :D :D

 

Na szóval nem akartam itt érzelmekbe taposni, és azt is tudom, hogy nem 100%-osan igaz, amit írtam, csak párhuzamot kívántam vonni. Elnézést a kétértelmű megfogalmazásért.

 

 

polpi (ha már nem tudod leírni a nevemet, pedig annyira nem nehéz...) : most mit próbálkozol? Be akarod bizonyítani hogy nem vezetői hiba volt amit művelt a kicsi kimicskéd? Ahhoz még egy párszáz oldalt teleírhatsz MS fikázással...

 

 

Lac: ez akkor is durva :D Jó, mondjuk Te többet vagy itt mint sokunk, na de akkor is... A hsz levonások előtt volt olyan 1400 HSZ-em... :o Neked meg 6K fölött :o Nem semmi :)

Link to comment
Share on other sites

Ezt nem is mondtam. Tény,hogy tehetséges és gyors ,de egyenlőre 1. semmit nem ért el. 2. Jóval nagyobb az egója mint Schuminak és számomra még véletlen se olyan szimpatikus.Pedig eleinte az volt nem tagadom ,de az Alonso (lópofa) eset után pont ami itt Magyarországon történt hát rájöttem,hogy nagy az arca és azt hiszi mindent megtehet. Azóta ezt párszor be is bizonyította :S

Link to comment
Share on other sites

Schumacher és Hamilton egyelőre ég és föld , de vikkinggel abban egyetértek , hogy pokolian tehetséges ;) De még csak a 2. éve , eddig nekem Villeneuvere hasonlít , eslő évben az év újonca 4 győzelemmel mint Villi ... de majd meglátjuk mi lesz , bár nem hiszem , hogy a Mclaren akkora visszaesést fog produkálni , mint anno a Williams ;)

De tehetsége megvan sok VB címhez , de rutin még kell ;)

Ferrari pilótapárosa meg nagyon erős , de idén ahogy mondani szokás porszem került a gépezetbe , semmi sem úgy ,űködik , ahogy kellene ... hiba hiba hátán , eredménytelenség is oka lehet , de nem tudom , mostanában pláne Kimire igaz a hiba hiba hátán , sajnos!

Na de ennél lejjebb már talán nem lehet csúszni , szóval előre kell nézni és bízni a szebb jövőben ;)

Link to comment
Share on other sites

Visszatérnék a tegnapi futamhoz.

 

Abszulut nem értek egyett Hamilton büntetésével.

 

Mert levágta az ivet, de visszaengedte maga elé Kimit. Hamilton arrol nem tehetett hogy Kimi fosott esöben meni, vagyis PL Kimi ment 120-al nehogy kicsuszon a vizes aszfalton, Hamilton meg nem fosott és beletaposott a gázba és megelözte 250-el és ezért büntették meg!!! Ezt csak példának irtamt, de valahogy igy történhetett! De a Schumis idökböl menyi példát lehetne felhozni amiért csak ejnye bejnye volt a büntetés.

Még a FIA is a Ferrarinak drukol ezek szerint.

 

Palik mondta a futam alatt hogy Hamilton ugyanolyan tehetséges mint amilyen Schumacher volt. Mert ö mindig hozza az elvárt teljesitményt, mindig az elsö 5 elött van. De a többi versenyzöröl ezt nem lehet elmondani, mert valamikor jok, de valamikor meg roszak.

Link to comment
Share on other sites

Na ja Hamilton tehetsége,hogy elfüstölnek a motorok...

 

Hamilton boxutca áthajtásos büntit kapott,de mikor tudta volna lefutni? Futam után megnézték,hogy ez mennyi idő 25 mp és ennek alapján kapta a büntit. Nekem kezd megint sok lenni,hogy Hamilton az ártatlan meg ne sajnáljam a fejét a legnagyobb féreg az egész f1-es mezőnyben csak kamera előtt játsza az agyát...

 

ja és tényleg kurvára elengedte végül is raikkonen jobban gyorsult aztán szél árgyékból visszacsapva megelőzte. Bravo... Lehet megint az én látás módommal van a baj. Montrealban is ártatlan volt Hamilton ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...