Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Nem értek veled egyet! Montoyához nem hasonlítanám és ha valaki punnyadtan nyer egy vb.-t milyen mikor motivált? :D A McLaren egyszerűen csalt, ráadásul a végén az egyénit is elszúrták! Schumival előfordult, hogy az utolsó futamokon vesztette el a vb.-t mégsem mondjuk az ellenfeleire, hogy az ölükbe hullott és nem érdemelték meg! Ilyen a sport!

 

Más! Ti mit tudtok mi igaz Gyenesei állításaiból, mi szerint feleződni fognak jövőben az európai futamok és mi milyen jól jártunk, hogy hosszabbítottunk!? Az indiaiakról és az oroszokról hallottam, hogy fognak valamikor rendezni futamot!

Link to comment
Share on other sites

Massa sokkal jobb nála, mert ö a Mestertöl tanulta a dolgokat, vagyis Sumitól!!!

 

:lol::lol::lol::lol: mestertől tanulta a dolgokat ? :lol: szóval ő is hétszeres vb lesz mert minden úgy tud mint sumi ? annyira szereted hogy Sch-t kihagyod.... ;)

 

dean: valóban egyre több az EU-n kívüli helyszín,nagy harcok folynak a pályák között és oda viszik ahol több a bevétel....

Link to comment
Share on other sites

Nagyon pöpec ez a vita ja "forumozás"!

 

Csak annyit szeretnék hozzáfüzni hogy Kimi a Ferrárihoz bekerült és azt csinálja mint Montoya a Mclarenél ló...szt! Montoya a Bmwnél nagyon jól nyomta, mercinél meg bepunyadt, azt csinálja Kimi is most a Ferrárinál. Nem tekintem öt Vb bajnoknak mert az öllébe hullot, mint a magyar nagydijon Kovalejnenek a gyözelem, csak mákja volt!

Massa sokkal jobb nála, mert ö a Mestertöl tanulta a dolgokat, vagyis Sumitól!!!

Mintha kimicet látnám a ló másik oldaláról :D :D Gratulálok...

Link to comment
Share on other sites

Oh, na akkor tévedtem, pedig már gondolkoztam is rajta, hogy hol a francban utcai pálye ez :D . Mégegyszer bocsi. Amúgy ez a pálya szűk is lenne F1-hez szerintem (Mármint amit a MotoGP meg a WTCC használ).

 

(Még mielőtt kimice beszólna: "A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen.")

 

Ez a pálya nagyon jónak tűnik, majd meglátjuk, mennyire lesz élvezetes a futam... Hockenheim is úgy tűnt, hogy nagyon izgalmas pálya, de még igazán jó futam nem volt rajta (az újon)...

 

Nürburgring sokkal jobb pálya szerintem amúgy Hockenheimnél... Ki ért velem egyet? :D

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek!

 

Valóban sokkal jobb szerintem is , jó lassu és technikás pálya , emelkedőkkel tarkítva , célegyenes utáni jobbos az nagyon durva , van benne a lejtés , nekem nagyon bejön :)

Illetve a nem tudom mi a neve a kanyarnak .. de egy bal jobb gyors kanyar is van amiben nem kis lejtés van , na az komoly megint ;)

Link to comment
Share on other sites

Jaja, abban a visszafordítóban nem egy rajtbaleset történt... De ettől legalább izgalmas volt a futam...

 

Hát még ha a Nordschleifén lenne... :) Na jó, ez nem megoldható, de azért az egy legendás pálya még mindig. . . Nem is tudom, talán a Grand Prix Legendsben lehetett azon menni, eszméletlen nagy fíling volt a féknélküli autókkal 300 környékén csapatni...

 

Meg amúgy az új Nürburgring az egyik kedvenc pályám, ahogy a régi is :) Még Monzával érzek így, az a pálya is élő legenda.

 

Szóval ezerszer jobb a Nürburg a Hockenheimnél... Juteszembe: jövőre Nürburgring lesz? Vagy nem Németországban volt róla szó, hogy évente váltják egymást?

Link to comment
Share on other sites

Jövőre Nürburgring lesz , évente váltják egymást , egyszer ez egyszer az ... sztem hülyeség mert Nürburgring sokkal jobb .. de ez van sajnos ;)

Nordschleife tényleg a F1 történetének legnagyobb pályája , rFactor-ban sokat megyek rajta és valami eszméletlenül lenyűgüz így játékon keresztül , nagyon nehéz pálya , hihetetlen hogy ezen micsoda sebességekkel versenyeztek régen :)

Szal csak annyit lehet rá mondani , hogy váóóóóóóóóó :D

Link to comment
Share on other sites

Nordschleifen F1 Challengebe toltuk Gospellel. Elégnehéz pálya azt most már nem lehetne berakni. Nürburgringet én nem nagyon csíptem Hockenheim régi és új pálya is veri szerintem vagyis nekem jobban tetszenek. Amit viszont gyülölöök az a török,de azt nagyon.

Link to comment
Share on other sites

Török se rossz , túl széles és előre könnyűnek tűnik , azt hiszi az ember nagyobb tempóval is belemehet egy kanyarba , holott ez nem nagyon megy , szal csalóka egy pálya tud lenni :D

Valenciáról majd 3 hét mulva mondok véleményt .. de nem értem minek 2 spanyol nagydíj , ott van SanMarino , egyik kedvenc pályám és kivették a naptárból , holott nagyon jó versenyek voltak ott mindig ;)

Link to comment
Share on other sites

most ez az új befektetés,hogy utcai pálya,mert olcsóbb,mint építeni egy rendes pályát, sokan probálkoznak ezzel, bár szerintem az utcai pálya iszonyat unalmas meg nem is olyan jó. MOnaco jó,de az már nagyon régóta van annak kéne lennie az egyetlennek nem pedig 3 utcai berakni, remélem nem lesz több,mert a jó pályák rovására megy. Jövőre meg Donnington park aminél szerintem unalmasabb pálya nem nagyon van :/

Link to comment
Share on other sites

Szerintem minden pályába van valami jó, PL Hockemheimben nekem az a 2. vagy 3. kanyar tetszett nekem, ahol sokan elfékezték magukat. Viszont megoldhatták volna, hogy lett volna 2 német nagydíj is, mre ta Nürburgring is nagyon jó pálya.

Az a baj, hogy a nagyvárosokba akarnak menni, mert hogy ott nagyobb a nyüzsgés meg ügye turizmus meg stb, csak hát így ez a nagyon jó pályák rovására megy (Magny-Course,ami mellesleg a legkedvencebb pályám ;) )

Link to comment
Share on other sites

A valenciai pályáról a futam után mondanék véleményt. Egyenlőre gugli mappen próbáltam nézni, de még nem frissítették azt a részt és nagy része nem látszik csak építkezés nyomai és egy része ipari kikötő mellett megy el.

 

A monacoi pálya a milliomosokon és a presztizsen kívül miért jó? Kanyarokban szinte állóra fékezett autók, kevés előzés. Ha ez a pálya maradhatott akkor jöhet más utcai is. Hátha azok vonalválasztását már jobban meg tudják oldani...

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek Gospellel , Monaco csakis ezért van a versenynaptárban ;) Nem is fogják kivenni , mert ott a helye , még ha nem is hoz nagyon izgi futamokat mindig ;)

De sajnos a nagy múltú versenypályák fogynak el folyamatosan ... a Forma 1 mindig is a pénzről szólt ... ezek áldozatai a pályák is ... ha 20-22 verseny beleférne egy évbe akkor nem így lenne , de az már sok lenne .. szal így a nagy multú pályálk tűnnek el sorra , szerencsére a magyar nagydíj még 2016-ig tuti lesz és szerintem még utána is :)

Link to comment
Share on other sites

Egyértelműen a pénzről és a távol keleti piac megnyitásáról van szó. Pl Kína szerintem tök felesleges a versenynaptárba, de jóval több pénzt és marketing szempontból több lehetőséget hoz mint például Argentína.

 

Bahrein-t sem szereti senki ... ott van a pálya a "sivatag" közepén ,és tulajdonképpen a sejkeken kívűl senkit nem érdekel az F1 ,de ha az érdekek úgy hozzák ( OLAJ ),akkor egyre több Európai pálya fog eltűnni és jönnek a közel és távolkeleti versenyek ...

 

Legalábbis most ez a tendencia .

 

Na meg az utcai és az éjszakai futamok :D

 

Link to comment
Share on other sites

Az éjszakait jó ötletnek tartom mert nagy show lesz az biztos, de egy elég abból is bőven, akárcsak az utcaiból. Bahrein, na ja... Annyi pénz forog a Forma 1-ben hogy az elképzelhetetlen és akkor még ilyen szinten is rohannak a pénz után? Hát mi a francnak kell ekkora bevétel? Akkor vigyék Afrikába, ott úgyis éheznek, jól jön nekik egy kis bevétel és turizmus.

Link to comment
Share on other sites

Hát, Dél- Afrikában volt futam... Csak még régen...

 

Amúgy tényleg durva ez a profitmaximalizálás amit művelnek Berniék... :( Pl Imola nagyon jó pálya, kivették... A1 ring sem rossz szerintem, azt is kivették... Most lesz még utcai meg éjszakai verseny. Bár az éjszakai az maximum a gumihőmérséklet miatt lesz izgalmas, mert szinte nappali fényt csinálnak, a MotoGP valamelyik futamát éjjelin tartották, nem volt a fényviszonyokkal gond...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...