Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Úgy hallottam, hogy Magyarországon építenének egy új F1 pályát, amit a Hell szponzorálna és gondolom ez is lenne a neve. Ha ez megvalósul, akkor lehet rá esély, hogy az európai nagydíj a Hell futam legyen? Így az országban 2 futamot rendeznének.

 

Szerk.: Időközben találtam is róla egy cikket.

 

http://www.nemzetisport.hu/egyeb_auto_motor/autosport-versenypalyat-epit-szikszon-a-hell-2197835

Link to comment
Share on other sites

A Lotus nem fejlesztett ki soha F1-es motort Fennálása során használt Honda Renault Ford Cosworth (hogy csak a nagyokat emlitsem) motorokat. 2010 ben a BMW kiszállása után miután Sauber visszavette a csapatát ferrari motorokat használt és a csapat teljes neve: BMW Sauber Ferrari lett A BMW-t a névben azért nem vették ki mert akkor a csapat elesett volna az előző évi jogdijak rá eső részéröl. Nem is olyan régen 1999-ben a Jaguar F1-es csapata(ma Red Bull) Cosworth motort használt. A BNW szerintem nem fog a közeljövőben visszatérni az F1-be mert őrült költséges lenne nekik megint kifejleszteni egy motort. Bárt a forma 1-nek jót tenne ha több motorszálltó lenne nem csak 4 (jövőre 3) A Honda 2015-ös visszatérésének örülők mert igy egy újjabb legendás páros tér vissza az F1-be. A régi kis csapatok közül nekem a Super Aguri (ami saját hibáján kivűl került csődbe)

 

u.i. Szerintem a Szikszón épülő pálya is úgy fog járni mint Sávoly nagy tervek aztán meg semmi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

 

F1 2013 Szingapúri Nagydíj eredményei:

 

1 Sebastian Vettel Red Bull Racing-Renault 61 Winner 1 25

2 Fernando Alonso Ferrari 61 +32.6 mp 7 18

3 Kimi Räikkönen Lotus-Renault 61 +43.9 mp 13 15

4 Nico Rosberg Mercedes 61 +51.1 mp 2 12

5 Lewis Hamilton Mercedes 61 +53.1 mp 5 10

6 Felipe Massa Ferrari 61 +63.8 mp 6 8

7 Jenson Button McLaren-Mercedes 61 +83.3 mp 8 6

8 Sergio Perez McLaren-Mercedes 61 +83.8 mp 14 4

9 Nico Hulkenberg Sauber-Ferrari 61 +84.2 mp 11 2

10 Adrian Sutil Force India-Mercedes 61 +84.6 mp 15 1

11 Pastor Maldonado Williams-Renault 61 +88.4 mp 18

12 Esteban Gutierrez Sauber-Ferrari 61 +97.8 mp 10

13 Valtteri Bottas Williams-Renault 61 + mp 16

14 Jean-Eric Vergne STR-Ferrari 61 + mp 12

15 Mark Webber Red Bull Racing-Renault 60 +1 kör 4

16 Giedo van der Garde Caterham-Renault 60 +1 kör 20

17 Max Chilton Marussia-Cosworth 60 +1 kör 22

18 Jules Bianchi Marussia-Cosworth 60 +1 kör 21

19 Charles Pic Caterham-Renault 60 +1 kör 19

20 Paul di Resta Force India-Mercedes 54 baleset 17

Ret Romain Grosjean Lotus-Renault 37 kerékhiba 3

Ret Daniel Ricciardo STR-Ferrari 23 baleset 9

 

Webber motorjában a verseny legvégén forrt fel a hűtővíz, így már nem tudott célba érni – Fernando Alonso viszont a levezetőkörben felvette őt, s visszavitte a bokszutcába. Miután a szabályok ma már tiltják a Forma–1 történetében egyébként sokszor látott „taxizást”, a két versenyző bizonyára (enyhébb) büntetésre számíthat.

 

http://www.youtube.com/watch?v=B5UVc_sXz0M

 

 

Érdekesség egyébként, hogy nem ez volt az első eset, amikor e két pilóta hasonló módon tette meg a tiszteletkört: a 2011-es nürburgringi futamon Webber szállította „haza” a kétszeres világbajnokot.

 

jtd7ouijtcgfmm5xaoh.jpg

 

Vicces, hogy Alonso és én figyelmeztetést kaptunk, hogy finoman fogalmazzak. Nagy pillanat volt, a drukkerek imádták. Eloltottuk a tüzet, és semmi problémám nem volt a pályabíróval. A pilótatársaimban meg 280-nál is megbízom, azt hiszem, 60-70 körül is megtehetem ezt, a tiszteletkörben" - kommentálta Twitteren a taxizásért kapott büntetését Mark Webber.

 

Az őt a boxba visszafuvarozó Fernando Alonso is megrovásban részesült, ám mivel az ausztrálnak ez már a harmadik volt a szezonban, így automatikusan 10 hellyel visszasorolják a következő rajtnál, Koreában.

 

Webber nem csak írásban szólt be, de kirakott egy fotót is, amin a Szingapúrban versenyfelügyelőként őt megbüntető Derek Warwick utazik Gerhard Berger Ferrariján az 1988-as Japán Nagydíjon.

 

Fontos megjegyezni viszont, hogy Warwickék nem a taxizás miatt büntették Webberéket, hanem azért, ahogy csinálták: Alonso a pálya közepén állt meg, beláthatatlan kanyarnál, Webber meg úgy ment be hozzá, hogy autók kerülgették jobbról-balról. Egymás visszaszállítása továbbra sem tilos az F1-ben, bár a FIA nem tanácsolja a versenyzőknek. Az F1 történelmének viszont része az effajta utaztatás, klasszikus pillanatok születtek hasonló szituációkból.

 

F1

Link to comment
Share on other sites

Szerintem tanultak az idei évből, és nem akarnak még egy ilyen siralmas szezont. Emlékszem még mit mondott Frank Williams a szezon 1. futama előtt: Fiatal, tehetséges, feltörekvő szakembereink vannak, akik nagyon elszántan dolgoznak. Hát nem úgy tűnik. Maldonado végig azt mondta, hogy az idei autó már sokkal jobb, mint a tavalyi. Valamit ő is nagyon elnézett. Ha jövőre egy olyan autót építenek, mint a tavalyi, akkor én már elégedett leszek. Abban a gépben benne maradt 2-3 dobogó. Persze lehet elfogult vagyok, de szerintem nem hoztak ki belőle mindent.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Verseny közben Grosjean előzte Raikkönent, aki nem igazán akarta elengedni és kicsit kiterelte. Aztán csapatrádión Alan Permane kicsit erőteljesebb hangon üzent Raikkönennek, hogy engedje már el Grosjeant, erre Kimi idegesen visszaszólt, hogy ne ordibálj velem ba.......!

Link to comment
Share on other sites

Friss:

Nem indul az idei szezon hátralévő két versenyén Kimi Räikkönen, miután korábbi hátfájása miatt jövő héten meg kell operálni. A hírt a finn menedzsere jelentette be a médiának.

 

Fotó: MTI/EPA

 

Kimi Räikkönen számára a korai véget érő Abu-dzabi Nagydíj volt az utolsó futam, amelyet a Lotus színeiben teljesített. A finn Turun Sanomat jelentése szerint Räikkönen hátfájdalmai miatt nem áll rajthoz Austinban és Interlagosban sem. Mint ismert, 2007 bajnokának a szeptemberi Szingapúri Nagydíjon jött elő korábbi visszatérő problémája, minek következtében az időmérőn gyengén szerepelt, a versenyen pedig csak beinjekciózva tudott rajthoz állni. Noha az ezt követő futamokon egyaránt elindult, a menedzser Steve Robertson beszámolója szerint Räikkönen fájdalmai Abu-Dzabiban újra előjöttek, s azóta csak fájdalomcsillapítókkal képes aludni – emiatt elkerülhetetlen a műtét.

„A szakemberek a műtétet javasolták, amire csütörtökön sor is kerül Salzburgban” – idézi a finn lap Robertsont. Miután az orvosok szerint Räikkönen felépülése legalább négy hetet vesz majd igénybe, a finn szezonja immáron bizonyosan véget ért. A beavatkozásra ugyanakkor Robertson szerint mindenképpen szükség volt, mivel ha megvárják az idény végét, azzal már a „Jégember” 2014-es tesztidényét veszélyeztetik.  „Szomorú befejezése ez a Lotusszal való kapcsolatunknak azután, milyen sikeres volt velük Kimi visszatérése után az elmúlt két évben. De már nem várhat tovább. Létfontosságú orvosolni ezt a problémát, hogy egészségesen vághasson neki 2014-nek” – fűzte hozzá a menedzser.

Hogy Räikkönen Lotustól való korai búcsújának mennyi köze van a két fél közötti korábbi ellentéteknek, egyelőre nem tudni. Tény azonban, hogy a finn versenyző múlt hétvégén azzal fenyegette csapatát, hogy amennyiben nem fizetik ki neki egész éves tartozásukat, nem áll rajthoz az utolsó versenyeken. Az abu-dzabi futam rajtja előtt azonban Räikkönen és a Lotus vezetése megállapodtak a közös folytatásról – miután a csapatban 35%-os részesedést vásárló Quantum Motorsports kijelentette, egyezségre jutottak a csapattal. Ennek hivatalos bejelentésére azonban továbbra sem került sor – az ígéretek ellenére sem.

A médiában azóta több pletyka is keringett arról, hogy a finn idő előtt hátat fordít Enstone-nak – legutóbb Mika Salo elmélkedett arról az MTV3 oldalán, elképzelhetőnek tartja, hogy a Quantum által favorizált Nico Hülkenberg helyet cseréljen 2013 hátralévő felében Räikkönennel. Erre mindazonáltal a műtét miatt bizonyosan nem kerül sor.  A hírek szerint a történtek után Romain Grosjean mellett várhatóan a tartalékversenyző, Davide Valsecchi foglalhat majd helyet Austinban. A GP2 olasz bajnoka korábban két napon át tesztelhette már az idei autót, az E21-est a fiatal versenyzők silverstone-i tesztjén. Amennyiben indul a következő futamon, 2011 óta ő lesz az első olasz a mezőnyben – utoljára Jarno Trulli rajtolt el F1-es versenyen a csizmaalakú ország képviseletében.

hiradu.hu.f1.hirek

Link to comment
Share on other sites

Dübörög a búcsúzkodási időszak az F1-ben

 

 

Kimi Räikkönen a rá jellemző lazasággal lép le a Lotustól, a finn a hétvégén se puszi, se pá fordított hátat az enstone-i egyletnek. A már javában dübörgő Forma-1-es búcsúzkodási időszakban mások nagyobb csinnadratta mellett, esetleg érzelmesebben köszönnek el attól, akitől kell...

Räikkönen és a Lotus kapcsolatának idő előtti rapszodikus végkifejlete az elmaradt fizetések miatt hetek óta benne volt a levegőben, de arra talán kevesen számítottak, hogy a szakítás ilyen forgatókönyv mellett zajlik majd. A jövőre már Ferrari-színekben hajtó finn világbajnok egyes források szerint szándékosan alakította úgy a dolgokat, hogy a Lotus – amellyel egyre puskaporosabb volt a viszonya az utóbbi futamokon – csak vasárnap reggel, a Turun Sanomat című lapból értesüljön arról, hogy egy műtéti beavatkozás miatt nem számíthatnak a szolgálataira az utolsó két futamon.

Ezt erősíti az is, hogy míg a Lotus pénteki, az Egyesült Államok Nagydíja kapcsán kiadott kommünikéjében a finn még „nagyon várta” a futamot „az amerikai atmoszféra és a nyugodt környezet miatt”, addig a távozásáról szóló vasárnapi közlemény mindössze két mondatból állt, ráadásul hosszú órákkal az ominózus újságcikk után jelent meg és kimaradtak belőle az ilyenkor szokásos tiszteletkörök is. A lapnak persze beszélt a döntés sokak által talán nem véletlenül megkérdőjelezett hátteréről is.

„Csalódott vagyok amiatt, hogy az utolsó két futamon már nem vehetek részt a konstruktőri tabella 2. helyéért három nagy csapat között zajló küzdelemben. Szívesen segítettem volna a Lotust, de a fájdalmaim egyre gyötrelmesebbek, már az autóba is alig tudok beülni. A legjobb megoldás az, ha azonnal megműttetem a hátamat, hogy megszűnjön ez a probléma. Ez a mostani időrend garantálja azt is, hogy a következő szezonra teljesen rendbe jövök” – fogalmazott a finn, akit ezen a héten Salzburgban műtenek meg a 2001-es Magny-Cours-i tesztbaleset utóhatásaként jelentkező hátfájdalom miatt, ám a múlt héten suttyomban már átesett a Ferrari-üléspróbán, így ezt nem kell halogatnia amiatt, hogy a beavatkozás után néhány hétig nem mozoghat.

 

Vannak persze, akik érzelmesebbre, bensőségesebbre szabták a búcsújukat: a Forma-1-ből az idei évad végén távozó Mark Webbernek évek óta rapszodikus volt a kapcsolata a Red Bullal, de múlt pénteken, az utolsó két futam előtt az ausztrál is beugrott Milton Keynes-be, a főhadiszállásra, hogy elköszönjön az energiaitalos alakulattól. Nagy hírverést nem csaptak neki, de a pilóta hivatalos Twitter-mikroblogján posztolt egy fotót a gyár főbejáratáról, amelyhez odabiggyesztette: „Az F1-ben töltött 12 évemből 9 éven át ebbe az épületbe jártam dolgozni. A mai volt az utolsó hivatalos munkanapom.”

A búcsúzkodók közé tartozik Felipe Massa is, aki kilenc szezon után távozik a Ferraritól: a vörösöknél mindig is közkedvelt figurának számító brazilt – aki állítólag a Williams kötelékében folytathatja F1-es pályafutását - a maranellói alakulat nagy felhajtással búcsúztatta múlt hétvégén, a Mugellóban tartott Ferrari World Finals keretein belül. Az esemény rangját jól szemlélteti, hogy ezúttal nem csak a Ferrari-fővezér, Luca di Montezemolo tette tiszteletét, hanem Sergio Marchionne, a Fiat-Chrysler Groug vezérigazgatója is.

 

„Felipe igazi Ferrari-ember, aki mindig része lesz a történelmünknek” – mondta a közönségnek Montezemolo. „Sok versenyt futott nálunk, győzelmeket és pole pozíciót szerzett, ráadásul azon a bizonyos napon, Brazíliában néhány másodpercig világbajnok is volt, egészen addig az előzésig, amely mindig furcsa volt számomra. Csodálatos időket éltünk meg együtt, de voltak nehéz időszakok is, például a budapesti balesetekor. Személyesen már megtettem és most itt, nyilvánosan is szeretném megköszönni neki az erőfeszítéseit. Úgy gondolom, hogy jó döntés elválni, számára is, számunkra is. Eljött az ideje, hogy új motivációt találjunk. Sok sikert kívánok Felipének, kezdve az évad utolsó két versenyével.”

Ross Brawnnak, az állítólag távozó csapatfőnöknek még nem intett búcsút a Mercedes, ellenben az idei évad végeztével elcsendesedő 2,4 literes, V8-as erőforrásoknak igen. A csill.agos márka gyári csapata egy videót tett közzé a jelenlegi specifikáció alapján épített utolsó, FF73 sorszámú hajtómű elkészítésének utolsó fázisáról. „Hang és erő tekintetében egy emlékezetes korszak zárul le, de az F1-ben nincs helye érzelgősségnek: izgalmas jövő vár ránk” – írták a nagy-britanniai Brixworth-ben székelő Mercedes AMG High Performance Powertrains munkatársai.

Az utóbbi napokban egyébként felerősödtek azon híresztelések is, amelyek szerint Sergio Perezre is búcsú vár, mert távozni lesz kénytelen a McLarentől. A dán sajtómunkások már Abu-Dzabiban is fogadkoztak az F+1 Blognak, hogy jövőre sokkal több tennivalójuk lesz, mert a wokingi csapat a Formula-Renault 3.5 idei bajnokát, Kevin Magnussent ülteti Jenson Button mellé, s immáron a világ egyik legtekintélyesebb szaklapja, a brit F1Racing is arról számolt be Twitter-hírfolyamán, hogy információik szerint nagyon is van alapja a fiatal tehetség előléptetésével kapcsolatos híresztelésnek

 

efpluszegyblog

 

Link to comment
Share on other sites

Nagyon remélem, hogy igazad van :) Bízom benne, hogy Massával és Bottassal jövőre rendszeres pontszerző lehet a csapat. Maldonadonak nagyon drukkolok, mert még mindig azt mondom, hogy nagyon tehetséges. Viszont sajnos megromlott a kapcsolat közte és a Williams között. Az egész onnan indult, hogy Maldonado azt mondta inkább otthon ül egész évben, mintsem még egy ilyen szezonja legyen. Erre a mérnökök azt mondták, hogy még egy ilyen pilótájuk sem volt, aki ennyire rossz visszajelzéseket ad az autóról, és sokszor meg sem érti mit kérnek tőle. Ma pedig Maldonado azt nyilatkozta, nagyon boldog, hogy sikerült eljönni a csapattól, és szerinte a Williams többet köszönhet neki, mint ő nekik. Szóval most már megy az adok-kapok rendesen.. Ezen kívül még akadt 2 hivatalos hír is mára. 1: Kovalainen veszi át Raikkönen helyét az utolsó két futamon. 2: Kevin Magnussen váltja jövőre Pérezt a McLarennél.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...