Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Hali !

 

Alonso mindent megtett amit lehetett , talán esetleg az időmérőn ha előrébb végez , akkor talán nem kellett volna ennyire mások eredményétől függenie !

!

Mindazonáltal elgondolkodtató hogy Webbert használták fel arra hogy Alonso-t leszedjék a játékból (Webber gondolata , nem szó szerint idézve)! Nagy kérdés hogy a Red Bull-nál eleve ez volt a taktika az időmérő sorrendje után , vagy Horner és Newey ekkora géniusz !

 

Vettel meg mindent megtett a VB címért , vitán felül megérdemelte !

 

Webber nyilatkozata :

"A Red Bull pilótája szerint a verseny elején jól döntött a csapata, hogy korán kihozta őt a kötelező kerékcserére, mert egyrészt ez volt az egyetlen esélye a felzárkózásra, másrészt ezzel a Ferrarit is cselekvésre késztették.

 

"Sajnos azonban a keményebb keverék nem működött az elején annyira, hogy sikerüljön feljebb lépnem. Viszont bejött, hogy Alonsót kicsaltuk a bokszba, és végül ez a taktikai húzásunk is hozzájárult Sebastian sikeréhez. Noha sokkal jobb lett volna, ha sikerül Fernando mellett elmennem, de ez nem sikerült. Örülök a csapat sikereinek, de én nem ezt az eredményt szerettem volna elérni sem ezen a futamon, sem pedig a világbajnokságban"- fogalmazott Mark Webber. "

 

Forrás : F1hirek.hu

Link to comment
Share on other sites

Én úgy vagyok vele, hogy azok, akik esélyesek voltak, mindegyikőjük megérdemelte volna. Mindenki másért. :)

Természetesen én lettem volna a legboldogabb ember a világon, ha Alonso nyer.. de ez már így veszett.

 

Én olvasgattam cikkeket, láttam, hogy Vettel bevallotta, hogy Webbernek akart segíteni a Hungaroringen...hát..utólag már bármit lehet mondani. Sajnos nem tudom mit gondoljak. Silverstone óta meváltozott a véleményem a Red Bull csapatról..

Meg lehetne vitatkozni arról, hogy kinek mikor volt igaza és miben..kár rajta rágódni, hiszen a szezonnak vége, remélem a Pirelli tesztek sikeresen fognak végződni, ezáltal a Ferrari tud talán jó autót csinálni.

Bízom Alonsoban..szeretem benne, hogy olyan munkamániás és igenis csinálni akarja..nem mindenki áldozza fel a nyári szünetét a munkájáért például..Nagyon tisztelem, de nem akarom az egekig magasztalni..hiszen ő is tud hisztis lenni és olykor megpofoznám:D de arra meg ott az asszony, hogy büntesse xD

 

http://www.f1-live.hu/hirek/legfrissebb_hi...mp;newsId=25173

 

és végül itt lenne egy link Rosberg, vagyis Britney úteleveléről..bocs a fárasztásért :$ :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

talán esetleg az időmérőn ha előrébb végez , akkor talán nem kellett volna ennyire mások eredményétől függenie !

Erre csak azt tudom mondani, hogy ha Timo Glock kitart még egy kanyarig 2008-ban Brazíliában, akkor Massa a világbajnok és nem Hamilton. Ki-ki vonja le a tanulságot. ;)

Link to comment
Share on other sites

de remélem egyébként, hogy csak a szezon ért véget, a fórumozás nem ;)

 

Olyan nincs hogy véget érjen itt a fórumozás. :D

 

De a Britnis hozzászólásodban a linket tedd code tagba nehogy warnt kapj. Direktlinket nem használunk itt mert veszélyes az oldalra és a fórumra nézve. (


)

 

Link to comment
Share on other sites

OFF: Szerintem itt mindenki szívesen segít Neked ;)

 

ON: Néhány sajtóvisszhang:

Németország:

 

Bild:

"Csoda, könnyek és egy világbajnok. Németország Vettel-lázban ég!"

 

Express:

"Ezek a könnyek azt jelentik, hogy ünnepelhetünk."

 

Frankfurter Allgemeine Zeitung:

"A koraérett csodagyerek, Vettel megmutatta, mennyire fegyelmezetten kell megdolgozni a sikerért. Nem csoda, hogy természetes, könnyed stílusa megbabonázta az egész német szurkolótábort."

 

Süddeutsche Zeitung:

"Vettel megérdemelten lett világbajnok. Tehetség, elszántság, erős idegzet. Vettelnek nem volt szüksége segítségre, a vb-címet saját erejéből nyerte meg."

 

Frankfurter Rundschau:

"Vettel, a szerencse fia."

 

Olaszország:

 

La Gazzetta dello Sport:

"Micsoda keserű finálé. A Ferrari mindent rosszul csinált és eldobta a bajnoki címet. A rosszul megválasztott stratégia keresztbetett Alonsónak. Vettel a bébi-világbajnok, Schumacher örököse: szupergyors és teljes erőbedobással küzd. Vettel úgy vezetett, mint a Ferrari korábbi hétszeres világbajnoka. A Red Bull lemondott a csapatutasításról, s ezért még több tiszteletet érdemel."

 

Corriere dello Sport:

"Fatális tévedés az utolsó futamon. Micsoda óriási csalódás. A Ferrari stratégiája teljesen rossz volt. Vettel két vállra fektette Alonsót és a Ferrarit is."

 

Tuttosport:

"A Ferrari öngyilkosságot követett el az őrült stratégiával. Az olaszok bátortalanok voltak, Alonso egymagában nem tudott tenni semmit."

 

Corriere della Sera:

"A Ferrari öngólt lőtt. Micsoda ajándék! Vettel a Forma-1 királya."

 

La Reppublica:

"A Ferrari saját magát verte meg és Vettelnek ajándékozta a trófeát."

 

Libertá:

"Hallgatnak a dudák és sírnak a tifosik Maranellóban. A Ferrari odaajándékozta Vettelnek a világbajnoki címet. Katasztrófa."

 

Il Secolo XIX:

"Öngyilkosság a Ferrarinál. A végén az erősebb nyert: Sebastian Vettel!"

 

Nagy-Britannia:

 

Daily Mirror:

"Sebastian Vettelt azért büntették meg a Forma-1-ben eltöltött első 10 másodperce alatt, mert gyorsan hajtott a bokszban. A német azóta sem vette le a lábát a gázpedálról."

 

The Sun:

"Vettelé a dicsőség, Alonso csodálkozhat - a Fair Play diadala, amely megakadályozta, hogy Alonso csalással szerezzen vb-címet, miután Felipe Massának oda kellett ajándékoznia első helyét a spanyolnak Németországban."

 

Daily Mail:

"Győzött az igazság. A Forma-1 legfiatalabb világbajnoka, Vettel üvöltött a boldogságtól, miután Alonso beleszaladt egy kiütéses vereségbe."

 

Independent:

"A Red Bull fiatal hercegét Abu-Dzabiban koronázták királlyá."

 

Guardian:

"Tíz pole pozíció és öt győzelem után a 23 éves német megérdemelten lett világbajnok egy olyan szezon végén, amelynek során a szerencse minden versenyzőt cserben hagyott néhányszor."

 

Oroszország:

 

Kommerszant:

"Győzelem orosz támogatással: Vitalij Petrov feltartotta Alonsót, Vettel - a fiatal, határtalanul érzelmes német - pedig a Forma-1 legfiatalabb világbajnoka lett."

 

Svájc:

 

Blick:

"Királyi világbajnoki finálé. Amennyire nyögvenyelősen indult március 14-én, hosszú procedúra után 24 résztvevővel a Forma-1-es szezon, legalább annyira nem volt unalmas a 2010-es világbajnokság."

 

Neue Zürcher Zeitung:

"Sebastian Vettel huszáros hajrája elfeledtette a csapatutasítással kapcsolatos spekulációkat, s Abu-Dzabiban csak a sportteljesítmény számított. Vettel, a mezőny legerősebb idegzetű versenyzője, a legerősebb autóval lett megérdemelten világbajnok."

 

Belgium:

 

De Morgen:

"Vettel most már saját hőse nyomdokaiba lépett, s többé nem ő a bébi-Schumacher."

 

Hollandia:

 

De Telegraaf:

"Krimi Abu-Dzabiban. Nem Alonso, hanem Vettel a Forma-1 idei világbajnoka."

 

de Volskrant:

"Egy hibátlan utolsó versenyen a 23 éves német megkapta, amit megérdemelt. Vettel a rajttól a célig uralta a futamot."

Link to comment
Share on other sites

A németországi kisvárost az ünnepi alkalomra Heppenheimról "Vettelheimra" nevezték át.

Mondjuk szerintem kissé eltúlozták. :huh:

teljes cikk:

http://www.vezess.hu/forma1/vettelt_mennybe_menesztettek/27733/

 

Abu-Dzabi óta nem kereste meg Fernando Alonso, hogy gratuláljon a felette aratott győzelemhez. "Még azóta sem gratulált" - mondta a német vasárnap

Ezen miért nem tudok meglepődni? :lol: <_<

teljes cikk:

http://www.vezess.hu/forma1/f1_alonso_nem_gratulalt_vettelnek/27738/

Link to comment
Share on other sites

Létrejött a Lotus Renault F1-istálló

 

A Renault gyár kiszállt Kubicáék csapatából, de motorszállítóként marad, bejött a helyére résztulajdonosonak és főszponzornak az angol Group Lotus. Jövőre két Lotus-csapat lehet a Forma-1-ben.

 

Bemutatta szerdán 2011-es fényezését a gyári Renault-istálló alapjain megalakult Lotus Renault Forma-1-es csapat. Robert Kubica marad biztosan a vezető pilótája, a változások a néven és a színezésen kívül a tulajdonosokat érintik.

 

A Renault eladta maradék részesedését a Genii Capital befektető cégnek, ami 100 százalékos részesedéséből valamennyit továbbadott a Lotus Csoportnak, hivatalos nevén Group Lotusnak. Az angolok főszponzorként térnek vissza, és hozzák a 70-es 80-as években megszokott hagyományos arany-fekete kombinációt. A Genii-Group Lotus-megegyezés 2017-ig szól, a Renault ezalatt - vagy legalábbis még jó pár évig - motorszállító lesz.

 

Megmarad emellett a Forma-1-ben idén Lotus néven, Heikki Kovalainennel és Jarno Trullival szereplő csapat is, ami jövőre Team Lotus néven, szintén arany-feketében tervezi indítani autóit. Nekik a néven kívül semmi közük a Lotushoz, malajziai a többségi tulajdonos, de 2011-ben szintén a Renault-tól kapnak motorokat.

 

1837905_97bc1bc3bf1bfefee5c44ca2b5badcf7_wm.jpg

 

Valójában arról van szó, hogy a hagyományos, angol Group Lotus ki akarja szorítani a csak a nevet birtokló másik Lotus-csapatot. Erre utal Dany Bahar, a Group Lotus elnök-vezérigazgatójának bejelentése: "A Forma-1 az autós kommunikáció csúcsa, tisztában vagyunk az F1-ben a márkanevünket ért visszásságokkal, ezért boldog vagyok, hogy formálisan is tisztázhatjuk pozíciónkat egyszer és mindenkorra - mi vagyunk a Lotus, és visszatértünk."

 

index

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...