Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Hali!

 

Úgy látszik bejött az, hogy történni fog itt valami, ami miatt nem lesz unalmas a verseny! Nos, volt rendesen esemény!

Kezdjük először Vettel-lel! Ez már a sokadik versenye volt, amit meg kellett volna nyernie, röhögve meg tudta volna nyerni! De nem így történt! Én azt érzem, hogy ha nyomás van a srácon, akkor hibázik! És ilyenkor fúj az egész Forma 1-re, mintha ők lennének a hibások, holott Ő hibázott! Hiába lassabb Webber, ha sokkal stabilabb, megbízhatóbb! Fiatal még, fel kéne nőnie a feladathoz, a vb címhez! Webber nem fogja semmire a rossz szereplését. A Német Nagydíjon a vártnál rosszabbul szerepelt, és ő csak annyit mondott: ennyi volt bennem, lassú voltam. Kész ez van! Míg Vettel mindig ráfogja valamire: hol a kuplung, most meg a rádió! De miért nem tud egyszerre több dologra figyelni? A rádióra fogta, amiért lemaradt Webbertő.l És amikor elmagyarázták neki, hogy miért büntették meg, akkor sem értette! Ilyen amatőr hibát csinálni!! Én úgy gondolom, hogy Webber sokkal jobban megérdemli a vb címet, míg akkor is, hogyha lassabb Vettelnél, mert megbízhatóbb, főleg azután, hogy a Brit Nagydíjat is meg tudta nyerni a szárny dolog után! Szal hiába nyeri sorra az időmérőket Vettel, ha nem tud 100%-san koncentrállni, és hiba nélkül végig menni egy versenyen! Ezt kell megtanulnia! Kár érte, mert nagyon jó pilóta!

 

Schumi: Sajnálom az öreget, de! Miért kellett erőltetnie Schuminak??? Ez már nagyon túl ment a tűrhető határon! Egyetértettem Barrichello dühöngésével! Alig hagyott helyet neki! És nem ez az első eset Schuminak: Kanadában is szinte mindenkit kilökött, aki körülötte járt! Én még mindig azt mondom, hogy kár volt visszatérnie! Bocsi Schumi rajongók, de ez van! A csúcson hagyta abba, egy 7x világbajnok, mindenidők legsikeresebb Forma 1-es pilótája! Amit meg idén művel, az nem méltó a nevéhez! Ezzel csak ront a hírnevén!

 

A versenyen jól taktikázott Webber, megérdemelte a győzelmet! Alonso 2. helye bravúros, főleg az után, hogy sokkal gyorsabb volt a Red Bull, mint a Ferrari!

A box utca eset: ilyenek bármikor megtörténhetnek, ha figyelnek oda a szerelők! Úgy látszik, hogy vmi mágnes van a hungaroringi aszfaltban, mert sorra szedi le a kerekeket: Alonsonak 2x, most Rosbergé, anno pedig Nigel Mansell-ét!

Link to comment
Share on other sites

a kerekes ügynél összevissza beszélnek egyik helyen azt mondják h egy szerelőnek nekiment és bekellett vinni a kórházba de komolyabb baja nincs másutt meg h nekiment egy szerelőnek de nem vitték sehova! :S de az azért durva volt nézem mondom kerék magában hol az autó hozzá? bátor szerelő volt am az egyik még átszaladt előtte kezében egy másik kerékkel! XD

Link to comment
Share on other sites

A hivatalos hír erről ez: eltalálta Rosberg kereke Nigel Hope-ot, az egyik williamses szerelőt, akit bevittek ugyan a pályán lévő kórházba, de saját felelőségére elutasította a többi vizsgálatot, és a további kórházban való maradást. Bordarepedése van a szerelőnek!

Link to comment
Share on other sites

Na, jópár futamhoz nem szóltam már hozzá, de azért mégiscsak a Magyar Nagydíjról volt szó.

 

Webber tökéletesen versenyzett, ahogy Alonso is, és Vettel nagyon jól tudja, hogy kell elveszíteni egy világbajnoki címet. Ha így folytatja, nem lesz világbajnok... Massa negyedik helye se rossz, de sajnálom őt, hogy Alonso mellé állt a csapat... Petrov 5. helye nagyon meglepő, szépet ment a Renault-al, és meg is érdemli, hogy megkapta a lehetőséget 2011-re a csapatnál. A két Williams-es és a Sauber is szárnyalt a futamon, mind a két csapat pontszerzőként hozta be a pilótát, ez főleg a Sauber-től szép, nagyon jó kis csapat, jók a versenyzők is. Button nyolcadik helye aggasztó, így elúszhat a bajnokság neki is, nem így kell címvédőként viselkedni, tanulhatna Hamiltontól, és lehetne agresszívabb. Igaz nem volt jó a McLaren, mert Hamilton kiesett, pedig az ő 5. helye se volt rossz! Remélem hamarosan összeszedik magukat a Mekisek... Bokszutcás dolgokra nincs mit mondanom, Rosberg-nek elcseszték a kiállását, Kubicát szépen ráengedték Sutil-ra, hát gratulálok... Ehhez is ész kell. Remélem hamarosan rendbejön a Williams-es szerelő. Örülök viszont, hogy Schumachert megbüntették, mert eléggé unfair volt Barrichello-hoz képest, főleg a futam utáni nyilatkozatai miatt. A többiekről nincs mit írnom, ez így az első 10-es nagyjából... :D

Link to comment
Share on other sites

Miért kellett erőltetnie Schuminak???

Idézném a szavait:

Nem adok ajándékot a pályán, ha meg akarsz előzni, küzdened kell, így is történt

valamint még egyet:

Láttam, hogy közeledik, ezért befelé húzódtam, egyértelművé tettem, menj a másik oldalra, ott több helyed lesz. Ő nem azt választotta, ezért kicsit szorosan alakult".

Mondjuk én is meglepődtem Schumacher agresszivitásán, de ugyanakkor Rubi is eléggé az volt és itt nem volt okosabb enged elv, Rubi elvehette volna a gázt, amikor látta, hogy közeledik a fal. Nem, ő inkább nyomta, majd ismét szidta Schumachert. :D

 

A teljes cikk:

http://formula.hu/hirek/153/383/32999/schumacher-tul-sok-helyet-hagytam-neki-videoval

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Úgy látszik bejött az, hogy történni fog itt valami, ami miatt nem lesz unalmas a verseny! Nos, volt rendesen esemény!

Kezdjük először Vettel-lel! Ez már a sokadik versenye volt, amit meg kellett volna nyernie, röhögve meg tudta volna nyerni! De nem így történt! Én azt érzem, hogy ha nyomás van a srácon, akkor hibázik! És ilyenkor fúj az egész Forma 1-re, mintha ők lennének a hibások, holott Ő hibázott! [...]

 

Sajnos egyet kell hogy értsek az egész hozzászólással...

Link to comment
Share on other sites

Persze! :)

 

http://www.vezess.hu/forma1/schumacher_szanom_banom/25801/

 

http://www.f1hirek.hu/hir/Schumacher_lenyugodott_es_elnezest_kert_Barrichellotol_201008021720

 

Érdekes ez a hír:

 

http://www.f1hirek.hu/hir/Schumachert_kis_hijan_diszkvalifikaltak_a_Hungaroringen_201008031356

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! 25. magyar nagydíjon az egész hétvégén. Mind három napról írtam egy-egy beszámolót

 

25. magyar nagydíj első napja, Július 30. péntek

 

2005-ben már voltam kinn F1-es versenyen egyszer már. És azelőtt, azóta is voltam már kinn különféle versenyeken de F1-en azóta nem.

Idén elhatároztam, hogy újból elnézek a futamra, és szerencsém is volt, ha azt vesszük, hisz az idei a 25. magyar nagydíj. Ezért idén csak 10ezer forint a klub álló bérlet egész hétvégére, amibe a csütörtöki boxutca látogatás is bele tartozik. Én idén úgy döntöttem, hogy erre nem megyek el.

Így a mai volt az első napom a Hungaroringen. Későn keltem, nem sokkal 11 előtt, és csak délután fél kettőre jutottam ki a Ringre.De az ottani élmény mindenért kárpótolt.

A benzingőz, a motorok hangja, az atmoszféra egyszerűen leírhatatlan.

Ezt ugyanis át kell élni. Hisz egyes emberek azt mondják, hogy formula-1, és formulaautós kategóriák, az úgy mond tvsport, vagyis a tv-ben élvezhető szerintük csak. Pedig ez a tézis nem állja meg a helyét.

Az egészet ahhoz tudnám hasonlítani, hogy f1-en lenni, olyan mint színházban lenni, egy fantasztikus élmény, amit nem ad vissza egy felvétel.

Ha nem jössz ki akkor sosem tapasztalod meg ezt a különleges érzést.

 

De akkor most megosztanék pár személyes élményt.

Hungaroringen mondhatni szokványos pénteki nap volt rajongói szempontból, hiszen kevesebben voltak, mint mondjuk a hétvége hátralevő részében szoktak lenni. Bár meg kell mondjam, ennek ellenére jó volt látni, hogy az üres helyek ellenére, azért lelátókon szép számmal ültek ennek ellenére.

 

Ráadásul elég sokféle náció képviselője jelent meg kis hazánkban. Láttam finn drukkereket finn zászlóval is, /az egyikük meg is szólított erről később írok egy picit részletesebben/, sok legyen zászlót, egy nagy orosz zászló, angol és német zászlókat is. Halottam a magyar mellett angol,német, finn és szláv nyelven beszélni az embereket. Ezt azért nagyon jó látni. Hogy sok félé nemzetből való ember ellátogathatott a Hungaroringre, ez jó érzéssel tölt el.

 

A késői kelés miatt siettem ki a Ringre, miután felkeltem és összepakoltam, és már mentem is Árpád hídra a buszhoz, amit útba igazítás után meg is találtam. Buszon végig álltam, de nem volt nagy probléma, mert szerencsére nem zsúfolásig voltunk tömve. Ami után megérkeztünk elővettem a finn zászlómat, és hátamra terítettem, és így vágtam neki a hosszabb útnak, ami Templom tértől.

Amikor kiértem a Hungaroringre éppen nem volt semmi esemény. A második f1-es szabadedzésig volt még hátra fél óra. Így a speaker hangját is lehetett hallani, aki bemondta, az első szabadedzés eredményét, amit örömmel konstatáltam, mivel nem tudtam róla, ugyanis a szabadedzés akkor véget amikor már uton volt a Ring felé.

 

Aztán 2 órakor felbőgtek a motorok, zene volt füleimnek, majd meg jelent az első autók. A Virgin-ek pl. nagyon hamar kijöttek, de többi csapat is folyamatosan jött ki a pályára.

Előkaptam a fényképező gépemet, majd csináltam pár képet. Ekkor a pálya a végén volt, a pálya 14,15, 16-ös környékén. Később feljebb mentem, és Silver 2-es tribün mellett álltam egy darabig.

2005-ben ha jól emlékszek a RedBull tribün volt a helyén, ahova be is engedtek, mivel voltak ilyen ingyenes pénteki RedBull jegyek, és én is kaptam akkor.

De térjünk vissza a jelenbe.

A Silver2-höz azért mentem olyan közel, mert ott volt a kivetítő, szerettem volna látni az eseményeket is, közelebbről, és hogy mi az állás. De még így is távol voltam.

Viszont kitaláltam vmit, még pedig azt hogy lefotózom a kivetítőt, és fényképről vissza nézem az eredményeket, ez végül is bevált, hisz megfelelő képet csinált a gépem, ahhoz hogy lássam a pillanatnyi állást. Ez a módszer annyira bevált, hogy később is ezt használtam fel távcső helyett. És így a végső sorrenddel is tisztában voltam. Később kisebb kategóriáknál is ezt a módszert használtam. De ott már leginkább csak a végső sorrendre fókuszáltam.

Silver2 után még az f1-es edzés feljebb mentem, közelebb az utolsó kanyarhoz. Innen sok mindent láttam, nagyon jó hely volt, 2005-ben is hasonló helyen voltam a pénteki nap folyamán.

 

Ami után véget ért az f1-es edzés, elindultam felfelé és a tribünök mögött haladtam végig, míg elértem a Super Gold mögé, ahol különféle ajándékboltok voltak, ahol minden beszerezhető a f1 sapkáktól egészen a dudáig. De a pályán kívül olyan árust is láttam műanyag vuvuzelát "kínált".

Amúgy a versenyhelyszínnek ezen része nem nyerte el tetszésemet, 2005-ben sokkal jobb volt, akkor több f1-es autó ki volt állítva ezen a részen pl. Most meg csak az említett boltok voltak ott.

Kíváncsiságból körbenéztem hogy milyen cuccokat árulnak és mennyiért, hát komoly árak voltak meg kell hagyni. Ezután elindultam a célegyenes vége felé. Majd olyan 200 méterrel előtte letáboroztam.

És a GP2-es ill. GP3-as időmérőt innen néztem meg.

Nem volt semmi látvány ez sem. Azért választottam a pályának ezen pontját, mert kisebb kategóriákban jobban odateszik maguk a versenyzők, több a kicsúszás pl. az első kanyarban.

Ahol volt is kicsúszás, és emiatt sárga zászló, a GP3-as edzés végén.

De voltak előzések is ezen a részen, amelyek a pálya ezen pontján eléggé látványosak.

Bár 15-ös kanyarban is láttam egy előzést a f1-esek között, de ott az egyik újoncot előzték meg, igaz nagyon szépen.

Amikorra ideértem a célegyenes végére, sokan kifelé indultak már, ennek az is az oka, hisz az f1-es edzés véget ért már. A kisebb kategóriákra kevesebben maradnak. Épp tegnap néztem hockenheimi GP3-as versenyt, ott alig lézengtek a lelátón. Ez azért valahol szomorú szerintem.

Mivel azért ezekben kategóriákban tényleg láthatunk csatározásokat, ezekben a kategóriákban előjönnek azok a dolgok, ami miatt sokan szeretjük az autósportot, és ezen belül a formulaautókat.

 

Sokan vonultak lefelé, többen meg szólítottak. Az első ilyen eset egy picit számomra is meglepő.

Egy férfi szólított le, hogy csináljak róla egy képet. A képet meg is csináltam a kezében egy macedón!! zászlót tartott. Majd leszólított egy épp arra járó rajongót, hogy fotózzon le minket kettőnket. A kép el készült, a macedón ember boldog volt, megköszönte és tovább ment.

Nézem tovább az edzést, csinálok pár képet. Majd odajön hozzám vki. És elkezd beszélni.

Látszódott rajta, hogy már némi alkoholos befolyáltság alatt van. Mondjuk a nyelvet egyből megismertem. Finnül beszélt hozzám, én először nem tudtam megszólalni, aztán mondtam neki, hogy nem vagyok finn, csak finn drukker. Megértette, majd megkérdezte, hogy kinek drukkolok, én mondtam, hogy most Heikkinek. Őrült neki, és megjegyezte, hogy az idei szezonja nem az igazi. Majd pólómra reagálva azt mondta, hogy a Kimi a legjobb, majd oda hajolt hozzám, és azt mondta, hogy Mika a legjobb, és ezután ő is tovább ment.

Telt múlt idő az idő. Közeledtünk a nap végéhez. Én utolsó akkordként csinálni akartam magamról egy képet, de senkit nem akartam leszólítani, mivel nem tudtam milyen nációhoz tartozik, meg amúgy sem az a típus vagyok. Csináltam is pár képet több kevesebb sikerrel, majd odajött hozzám egy idősebb férfi, aki először németül szólt hozzám, én nem tudtam neki válaszolni, mivel nem beszélek németül, de ismerem, hogy milyen a nyelv, csak hát nem értem meg.

Ő kapcsolt és angolra várt, és megkérdezi, hogy csináljon-e egy képet, én válaszoltam neki, hogy igen.

Megcsinálta a képet, én megköszöntem neki. És tovább ment.

Ekkor már tényleg nem volt sok a napból.

Ugyanis a GP3-as edzés vége után elindultam a Templom tér felé.

Azt remélvén, hogy a holnapi nap ennél is jobb lesz, és egy kiváló edzéssel gazdagunk.

 

 

25. magyar nagydíj második napja, Július 31. szombat

 

Az első naphoz hasonlóan megint siettem, most is később értem ki a ringre, mint ahogy szerettem volna.

 

Negyed 1-re értem ki a Hungaroringre, épp akkor ami semmi sem zajlott a pályán. De nem sokra rá felbőgtek a motorok, és elkezdődött a

 

Porsche Szuperkupa kvalifikációja. Erről a sorozatról annyit kell, hogy mindenki ugyanolyan Porsche-vel megy benne, és régóta a f1-es sorozat betétfutama, maga a sorozat amúgy 1993-ban kezdődött, és rögtön az első évében egy igen neves pilóta versenyzett a sorozatban, még Mika Häkkinen, aki mesterhármassal nyert a Hungaroringen még ebben az évben. Majd nem sokra rá, már Senna mellett ült a McLarenben. De ennyit a múltról.

 

Porsche-sek rendben lezajlott, öröm volt nézni és hallgatni ezeket a versenyautókat. De ennek sorozatnak magyar vonatkozása is volt, ugyanis már megszokott módon idén is volt egy pilóta aki beugróként kapott lehetőséget ebben sorozatban. Ez a fiatalember, nem más mint Walter Csaba volt az idén, akiért szoríthattunk, és én drukkoltam is neki. Az időmérőn tisztes helytállással a 12. helyet szerezte meg.

 

És akkor most kitérnék magára az élményeimre is, ahogy beértem a Ringre, nem mentem messzire, hanem a pálya utolsó felében a kerítések mögött néztem az eseményeket, bár közben váltogattam a helyeimet, egy picit lentebb mentem és onnan néztem az edzést, majd vissza. Fantasztikus élmény volt, pedig nem volt közel a pályához, de még is mindent láttam.

 

Az eredményeket meg fényképeimből tudtam meg, mert fotózgattam kivetítőt serényen, ugyan attól nagyon messze voltam, távcső hiányában, csak ez jutott eszembe, és ez be is vált.

 

Porsche-sek után elcsöndesedett a Hungaroring, mindenki leereszthetett, pihenhetett egy kicsit, majd készülhetett az időmérőre.

 

Én is pihentem egy kicsit, lecseréltem hosszabb nadrágomat rövidre, mert időközben elég meleg lett.

 

Én meg nem akkor megsülni teljesen, és a WSR-es tapasztalataimból kiindulva, a Ringre vittem magam napozó krémet is, és kenegettem magam serényen, mert WSR szombati napján, annyira leégtem, hogy vasárnap már nem tudta elmenni.

 

Az időmérő előtt meg ettem pár szendvicset, majd vártam, hogy felbőgjenek végre a motorok.

 

És ez csak-csak nem akart eljönni, várakozással töltött háromnegyed óra egy örökkévalóságnak tűnt már-már.

 

 

De aztán kettőt ütött az óra, és motorok elkezdtek dorombolni. És jöttek ki a csapatok folyamatosan, először csak a kisebb csapatok mint a Virgin, de hamarosan megérkezett a többi is. Meg kell mondjam, a távolság ellenére sem semmi élmény volt.

 

És jól választottam meg a helyszínt, mert előttem volt kivetítő, láttam a hosszú hátsó egyenes jó részét, majd a pálya utolsó kanyarjait, és a célegyenes elejét is. Egy időmérőre nincs is ennél jobb, hisz a pálya utolsó része technikás, így az ember jobban szemügyre veheti az autókat, bár a f1-es autók gyorsasága még ezen a részen is kijött. Emellett azt is láttam, amikor egy-egy versenyző visszalassult, eldobta a mért körét, hogy a következő jobb legyen.

 

Az időkből az látszódott, hogy a pilóták az időmérő edzés első felében a második körben ment mindenki komoly kört, az első körök nem voltak jók, ami a tapadási gondok miatt is volt, hisz pénteki esti eső, elmosta az addig felrakott gumi réteget, másfelől a mezőny jó része keményebb gumival ment az első etapban, ami tartósabb ugyan, de később melegszik fel.

 

De az időmérő edzés, még is beindult, és jöttek a jobbnál jobb idők. A Q2-ben már 20 alá mentek a RedBullosok, de az egész időmérő alatt látszódott, hogy a többiek nem vehetik fel velük a versenyt.

 

Q2-ban nagy kedvencem Webber nyert, aminek nagyon örültem, és szorítottam, hogy a Q3-ban is nyerjen, de ez nem jött össze neki sajnos, míg Vettel szenzációs V8-as pályacsúccsal nyerte az edzést.

 

Sajnos az időt nem tudtam leolvasni, csak a helyezéseket, így amikor hazaértem, akkor láttam Vettel mit autózott le a kalappal előtte.

 

Ahogy véget ér az időmérő edzés útra keltem, na nem ám hazafelé, csak célegyenes vége felé baktattam el.

 

Ugyanis a F1-es időmérő után GP2-es, GP3-as főversenyek következtek. Amelynek megtekintésére a célegyenes vége legalkalmasabb, mivel itt várhatóak előzések a verseny folyamán, és rajt végkifejletét is jól figyelemmel lehet kisérni. A GP2-es verseny nagyon nehezen indult bele kétszer is visszalőttek, majd 3. indulásból történt egy nagyobb baleset.

 

/Később láttam visszasétálni az egyik versenyzőt, Rodolfo Gonzalez-t egészen pontosan, erről egy képet is csináltam./

 

Harmadszorra már azonban a versenybíróság safety caros rajtot rendelt el. A káosz után a tabellán élen álló Maldonado találta magát az élen, és ebből a helyezésből nem is engedett a futam végéig, így hát elsőként haladt át a célvonalon.

 

A futam maga azért tartogatott még izgalmakat, a hátsóbb régiókban nagy csaták voltak, az egyik ilyen csata után megint beküldtek az SC-t. Amely megint összehozta a mezőnyt.Érdekesség, hogy a biztonsági autót vezető Bernd Mayländer maga is nyert a Hungaroringen még 2000-ben Porsche Szuperkupa futamon, és a leggyorsabb kört is ő futotta.

 

Az SC után Maldonado elhúzott, de a 2. helyért ádáz csata alakult ki Vietrois és Perez között, oda vissza előzgették egymást, gyönyörű volt nézni amit csinálnak.

 

/Itt megjegyezném csináltam pár rövid videót, még szombati nap folyamán GP2-es, és GP3-as versenyeken is.

 

Amiken láthatóak szép csaták is./

 

Perez végülis nem bírt Vietrois-al, aki 2. lett a verseny végén. Christian amúgy nagyon jó hétvégét zárt a Hungaroringen, mert vasárnap is második lett, ezzel ő lett Hungaroringi hétvége legjobbja is az egyben. De erről majd írni fogok a vasárnapi beszámolómban.

 

A verseny után megérkeztek a versenyzők, majd indultak is az eredmény hirdetésre, hisz a halasztások miatt csúszott a program.

 

Jó volt hallgatni először a himnuszt a Hungaroringen, amely jelenesetben a Venezuelai himnusz volt, ugyanis Pastor onnan származik.

 

 

Nem sokat kellett várni ezután a GP3-as versenyre. Amelynél azon gondolkoztam, hogy nem futok e ki az időből, vagyis el érem majd a Pestre menő buszt. De ebből nem volt gondom végig, és végig ott maradtam. Megnéztem a GP3-as versenyt, amely sokkal simábban zajlott mint a GP2-as, ezt arra értem, hogy itt nem kellett visszalőni a rajtot, és az SC sem jött be.

 

Viszont szép verseny volt, ahol voltak előzések is gazdagon, a fiatalok nem kímélték egymást. Hisz GP3 egy GP2 előtti kategória, itt szinte mindenki 20 év alatti versenyző, akikben ég a tettvágy a bizonyítástól, és mivel az autók is egyformák, így itt nagyban a versenyzői tudás dönt. Szimpatikus kategóriához volt szerencsém a Hungaroringen.

 

A versenyt a pole-ból induló Nico Müller nyerte amúgy, mellé Gutierrez és a monacoi Coletti állt fel.

 

Mint olvasható esemény dús nap volt magam mögött, amiben minden benne volt, amiért vki szereti a motorsportot, sajnos Bianchi nem úszta meg balesetét következmények nélkül, a szezon hátralevő részében már nem tud rajthoz állni sajnos, pedig brilliáns tehetség a srác. De már csak két forduló van hátra, vagy is 4 verseny Spaban és Monzában, a GP2-ben és GP3-ban is.

 

A bajnokságért kiélezett csata már nem várható, hisz GP3-ban Gutierrez 30 ponttal vezet, amely előnyét ha megtartja, már ő bajnok. Mivel a hátralevő futamokon 40 pontot lehet összesen szerezni 2 pont jár a pole-ért, 1 leggyorsabb körét, 10 a fő verseny győzelméért, és 6 sprint verseny győzelméért. Ez összesen 20 pont 1 hétvégén, két hétvégén 40 pont. És Gutierrez teljesítményét elnézve szinte lehetetlen hogy elbukja a címet, mindössze két versenyhétvégén nem nyert Barcelonában és Hungaroringen, a többi helyszínen, mindig begyűjtött egy győzelmet, Barcelonában két 3.helyet, míg a Hungaroringen egy 2. helyet és még egy pontszerző helyezést.

 

Maldonado szintén nagy előnnyel vezet, az ő teljesítménye idén nagy meggyőző, bár nem indult tökéletesen szezonja, de utána elkezdte hozni 10 illetve 11 pontokat, eddigi 14 forduló alatt csak 3* nullázott.

 

Megérdemelten vezeti a tabellát, most pihenhet, és felkészülhet az utolsó harcra, ahol nagy meglepetés ha elvesztené a címet, bár a GP2-ben még 6 verseny van hátra, vagyis még 60 pont szerezhető, de 26 pontos előny, és mutatott teljesítmény alapján szinte biztos, hogy a cím elkelt.

 

De a GP2 és GP3 azért szép kategória, mert itt versenyzés van a javáért, ha 11.helyért akkor azért.

25. Magyar Nagydíj 3. nap - Verseny

Elérkezett a verseny napja. Elhatároztam, hogy korábban fekszem le, és rögtön az első 7:30-as busszal kimegyek a Ringre, és akkor biztos lesz egy jó helyem fenn a dombon.

 

Ezt sikerült is megvalósítani, de amikor kiértem Ringre, már láttam, hogy sokan vannak kinn, szinte alig volt már hely. De azért felmásztam a dombra, és végül is találtam egy helyet ami elég jó volt, bár néha semmit sem láttam, amikor előttem felállt mindenki, de ezt leszámítva élvezhető volt, fontos, hogy a célegyenes elején volt, látható távolságban a dobogótól.

 

De nem csak a hely miatt siettem ki, az előző két nap lemaradtam, most szerettem volna látni Formula BMW-seket.

Ez sikerült a versenyük végére értem ki. Ekkor még megálltam a pálya utolsó részén korlátok mögött, és innen néztem végig azt a pár kört ami volt. Ez is nagy élmény volt, előzést is láttam.

Ami után véget ért, akkor indultam fel a dombra, a célegyenes fölé.

 

Mellékelek pár képet amiből látszik a távolság:

 

38556_1569595163637_1348210701_1544488_6711977_n.jpg

 

39336_1569538322216_1348210701_1544374_1611157_n.jpg

 

39043_1569513601598_1348210701_1544350_2782186_n.jpg

 

Itt kb lecövekeltem egy helyre, bár némileg haladtam előre, de nem sokat.

Volt ott egy talapzat amire ráálltam, és úgy néztem a versenyeket.

 

A Formula BMW-sek után volt szünet, majd már GP2-sek készülődtek versenyre, amely a tegnapi nappal ellentétben annyi káoszt nem hozott, bár a szombati győztes Pastor Maldonadot kizárták.

De amúgy elég sima verseny volt, Ricci nyert, aki jól használta ki, hogy a pole-ból indulhatott.

 

A GP3-sok versenyén is a első rajtkockából rajtoló Alexander Rossi nyert, az első kör azért így is tartott izgalmakat, és volt akik már akkor feladták kényszerűségből a versenyzést. bár a pontversenyben élen álló Gutierrez vesztett pár pontot, még így bajnoknak tekinthető annyi előnye maradt.

Bár ezt a múltkor kielemeztem így nem térnek ki rá megint.

 

GP3-sok után már egyre közeledett, már-már megfogható távolságba a F1-es rajt.

 

De addig még maradt egy verseny, még pedig a Porsche Szuperkupa versenye, ahol Walter Csabáért igazolhatunk, és jól tettük mivel pontot szerzett 12. helyről 12. helyen ért célba /ebben szériában az első 15 kapott pontot/

Ezen a versenyen rögtön a 4-es kanyarba érve egy nagy baleset született.

Ami felborzolta a kedélyeket, de szerencsére nagy baj nem történt, és a verseny is ment tovább.

Az előző két év bajnoka, Jeroen Bleekemolen az időmérőn nem szerepelt jól, ahogy a szezonjára is elmondható ez. De a versenyen végül 4. lett. Emellett még megemlíteném Patrick Huisman 7. helyét, ő nyert ugyanis 2005-ben a Hungaroringen /mesterhármassal/, amire tisztán emlékszek, mivel kinn voltam, és ez a verseny megmaradt az emlékezetében ugyanis ekkor Palik indult magyar színekben és pontot is szerzett ha jól emlékszek, de a dobogó és holland himnusz is emlék, és a Huisman név.

 

Összefoglaló jó kis verseny volt ez a Porsche Szuperkupa futam. Jó volt látni megint a stuttgarti gépcsodákat.

 

Ezután kis szünet után kezdődött a f1-es felvezető műsor, mivel mással, mint a pilóta parádéval.

Mint ismeretes Magyarországon egy platós kocsin viszik végig a versenyzőket, amely nagyon lassan halad a pályán, így mindenki közel kerülhet hozzájuk. Az őszintét megmondva, én ebből nem sokat láttam, egy részt mert távol voltam, más részt mert ekkor mindenki felállt és állva is maradt amíg véget nem ért a parádé, mondjuk nem csak a pályából, a kivetítőből sem láttam szinte semmit. De fantasztikus élmény, szóltak dudák, ment az ordítás. Minden meg volt aminek meg kell lennie egy f1-es futamon is. Itt megjegyezném is vuvuzelát is árultak, amit többnyire németek vettek meg, bár én nem találkoztam vuvuzelás emberkékkel, csak láttam hogy árulják, és olvastam a neten, hogy náluk volt népszerű eme "hangszer".

Bár itt megemlíteném, hogy amikor a WSR-en voltam kinn az idén, akkor volt Vuvuzela is, tribünön az előttem levő srác fújta meg időnként.

 

Pilótaparádé után már csak az f1-es autókra vártunk, majd egy idő után megindultak a pitgirl-ek a grid felé, és szépen sorba álltak. Nem sokkal ezután már felbőgtek a motorok, és elkezdtek készülődni a versenyzők a rajtrácsra induláshoz. Ez sem semmi élmény amúgy, főleg hogy ekkora már elég meleg volt, ugyanis vasárnap melegebb, volt mint szombaton, a nap is intenzívebben tűzött, így megint elővettem a napozó krémemet.

De visszatérve. Ez egy fantasztikus élmény, ilyenkor már mindenki feszülten várakozik, a csapatok, a versenyzők, és nézők egyaránt, és mi nézzük elmondunk egy imát kedvencünkért, és várjuk a rajtot.

Ahogy közeledünk a rajthoz egyre kevesebb piros lámpa, és amikor már csak egy marad, akkor elindul az SC, vagyis már csak 5 percig van a rajtig. Legalábbis az óra szerint, mert a helyszínen az öt perc sokkal többnek tűnik. Az idő lassabban telik, és csak akkor eszmél fel az ember, amikor felcsendülnek a himnuszok, ami lezárja az egész hétvégét.

 

De a versennyel kapcsolatos benyomásaimat megosztanám. Láthattátok képeken hol voltam is kb. mit láttam, úgy gondoltam versenyre ez a jó hely, és nem tévedtem sokat, pár nem ártott volna 1-1,5 órával hamarabb érkeznem, mint ez már elmondtam. És mivel pénteki nap folyamán megjött a pénzem, amit szombat este vettem kézbe, ezért vittem magammal pénzt, mert mindenképpen akartam valami szuvenírt venni a Hungaroringen.

Még pedig leginkább egy konkrét dolgot akartam venni, és tisztesség áron, 2500ft-ért meg is kaptam:

40009_1569447999958_1348210701_1544292_6626830_n.jpg

 

Ez a kép mindent elmondott helyettem. :D Na de folytatva. Láttam a rajt elejét, ahogy Alonso lerajtolja Webbert, de a végét az esetnek a tömeg miatt nem láttam, így csak itthon tudtam meg, hogy majdnem Vettelt is majdnem faképnél hagyta. Hungaroringen a poros ívről rajtolni, az nem egy leányálom, ha jól emlékszek Massa nagyon panaszkodott a futam után erre. Bár Häkkinen a régi pályán ugyanonnan ahonnan most Massa indult az első helyre ugrott a rajt után, nem mindennapi bravúr, irigylem is akik élőben láthatták.

Na de visszatérve a versenyre, finn zászlóval a hátamon, lengettem az aussie zászlómat amikor Webber beért az egyenesbe, amikor bejött az SC, akkor kész kavar volt, nem értettem pontosan mi történt, aztán mondták előttem, hogy Webber nem jött ki, majd egyszer csak látom a kivetítőn, hogy Vettel jön be a boxba, akkor már tudtam, hogy megbüntették, hisz most már tévesen nem jön be senki a boxba, ráadásul nincs tankolás, és a gumi pár körrel alatt nem fogy el.

Szóval amiután láttam, hogy megbüntették Vettelt, figyeltem hova jött vissza, Alonso mögé és Massa elé.

És ekkor Webber még kinn volt, és elkezdte autózni a leggyorsabb köröket, folyamatosan szakadt el a mezőnytől. És figyeltem 1 óráig volt kinn a lágy keverékkel kb., ami remek helyzetfelismerő képességének köszönhető, mely szerint Alonso mögött nem nyomta tövig, egyrészt tudta, hogy Alonso gyilkolja a gumikat, másrészt azt is tudta, hogy Alonsonak azért tempót kellett autózni, így ő nem kímélhette gumikat.

Szóval Mark Alonso mögött autózott, jócskán elmaradva attól a tempótól amit ő valójában tud. És amikor az SC miatt szinte mindenki a boxba ment, Webber helyesen döntve kinn maradt.

És a többit már tudjuk. Döbbenetes volt látni, hogy teljesült az álmom, az hogy kimegyek a Ringre, és Webber nyer. Aki már 2003-ban is brillírozott is az időmérőn, amikor is 3. helyről indult, majd tartotta Kimit a verseny első fázisában.

Szóval el kell mondjam nagy élmény volt maga a verseny. És ahogy 2005-ben, itt is imádkoztam, hogy bírja ki a gép. És kibírta, és megcsinálta. "He did it" Valami hasonló írás volt Nico Rosberg GP2-es bajnoki pólóján.

Még pár élményt megoszanék, a verseny második felében bár láttam a kivetítőt nem néztem sokszor, ugyanis úgy voltam vele, inkább a pályát nézem, hát ha látok vmi érdekeset. És jól döntöttem, pl. láttam, hogy Webber utol éri a középmezőnyt, és kezdi a lekörözéseket, különösen akkor kezdtem elfigyelni, amikor beért Schumacher mögé, figyeltem is pálya hátsó részét, hátha ott történik meg a lekörözés, és láss csodát, ott történt, még a

13-as kanyar előtt, ami a pálya utolsó előtti kanyarja. Ez csak még nagyobbá tette boldogságomat, és vmi eszeveszettül elkezdtem rázni az ausztrál zászlómat. Számomra ez volt nagy legnagyobb jelenete.

De a legboldogabb akkor voltam, amikor Mark elsőként beért a célba, és amikor elkezdték ünnepelni, majd láttam a dobogón is, bár távol volt, de így is láttam a felugrását is, na meg a pezsgőzést, fantasztikus élmény volt.

Leírhatatlan, ott kell lenni és át kell érezni, csak azt sajnálom, hogy én nem állt ott a pályán a dobogó közelében, akkor még szebb lett volna a napon. De így is jó volt.

Már megint egy számomra kedves magyar nagydíj. Amúgy van egy érdekes statisztikám, amióta f1-et nézek /1994 közepe/ azóta a jubileumi magyar nagydíjakon csak a kedvenceim nyertek.

10. Damon Hill

15. Mikä Hakkinen / a már említett 2000-es verseny/

20. Kimi Räikkonen /élőben/

25. Mark Webber /élőben/

 

Ezért is boldog voltam, hogy ez a sorozat nem szakadt meg. És remélem, hogy 2015-ben sem fog, a 30. magyar nagydíjon.

 

Zárásnak mellékelnék pár képet. Mit is láttam én a díjkiosztásból, bár a képek azért közelítve vannak, és az egyik képről kivágtam dobogót magát.

 

39027_1569621404293_1348210701_1544541_6941999_n.jpg

 

40422_1569606723926_1348210701_1544525_109797_n.jpg

 

38002_1584747542437_1348210701_1585678_6123924_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

mahoa: koszonjuk a beszamolot, erdemes volt elolvasni! :) Abban tokeletesen igazad van, hogy ezt az elmenyt, amit leirtal, a tv elott nem lehet atelni. De masreszt, (en szerintem) a tv-bol sokkal jobban lehet kovetni, mint kint eloben a palya mellett!

En csak WSR-en voltam kint (nincs annyi penzem h kifizessek egy f1-es jegyet), szal iden voltam masodszor a WSR-en, es masodjara mar unalmas volt.... hiaba vagyok auto "buzi", szamomra es haveromnak masodjara mar enm volt oan nagy elmeny a WSR, mint elsore.

Link to comment
Share on other sites

Szia! Nincs mit!

 

Nem értek veled egyet. Az egy dolog, hogy TV előtt jobban lehet követni, mivel több mindent látsz, csak hogy én hazamentem és leszedtem a futamot egyből. Szóval semmit sem vesztettem.

 

Második dolog. A f1 és pénz dologgal kapcsolatban nem tudom nézőpontod osztani, egyszerűen csak másra költessz.

Én 10ezerért voltam kinn egész hétvégén. Ami nem nagy pénzösszeg, ugyanis koncertek kerülnek ennyibe, vagy még több, egy nivos focimeccsre, mondjuk tavaly Loki BL két BL meccse került kb. ennyi pénzbe, csak hogy viszonyítsunk.

 

Az hogy WSR unalmas volna. Szerintem szimplán nem vagy olyan autósport megszállott, mint nagyon sokan a világon. A benzíngőz, amikor beindulnak a motorok, a rajt pillanata, ezt mind látni, érezni, hallani kell. Én a WSR-en sem használtam földugót, a f1-en meg még inkább nem, hisz ott állójeggyel voltam.

Egy WSR bármikor nagy élmény. Ez a XXI. század előnye, hogy vannak ilyen gépek, régebben a F1 után jött az F3000 amik olyan 300 LE-s gépek voltak, most már ott van a WSR 550, A1GP 600, GP2 600 LE.

 

Számomra a WSR is nagy élmény volt, lehet arról is írok egy beszámolót, igaz idén csak szombaton voltam.

 

A WSR bizonyos szempontból nagyobb élmény volt mint az f1-es hétvége.Körítés nagyon jó volt, most f1-es autó, kivotlak állítva különféle autók, na meg be lehetetett menni a paddockba is.

Szóval teljesen más élmény a WSR.

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Abban igazad van, hogy le lehet utana tolteni a futamot, es meg tudod nezni. Es 10 ezerert tenyleg nem volt sok, foleg ugy, hogy 3 napot voltal kint, annyiert megeri!

Felre ertettel, en nagy autosport, illetve auto rajongo vagyok! Akkor mashogy mondom: szinte ugyanazok voltak a programok a WSR-en, mint tavaly, es igy masodjara mar nem volt olyan nagy elmeny, hisz elozo evben, amikor eloszor voltam kint, akkor hatalmas elmeny volt, szenzacios volt, es orultunk, hoogy kijutottunk. Iden ugyanaz volt a program, es igy mar nem volt olyan nagy elmeny. Az viszont jo volt, hogy volt egy kis F1-es bemutato, annak nagyon orultem!

Link to comment
Share on other sites

Akkor mégegyszer elmondom, szerintem te nem vagy fanatikus. Az igazi fanatikus, kinn vannak mindig, vagy ha tehetnék, minden évben kimennének a versenyre a bengingőz miatt pl.

Ismerek olyan embert, aki már több mint 10 magyar nagydíjon is kinn járt pl.

Ilyen alapon az f1 is ugyanaz minden évben, annyi, hogy idén jött a GP3 mint új kategória. Szóval én nem igazán tudlak megérteni. Én már jó pár éve járok a Ringre, voltam már magyar gyorsasági OB-n futam 3* is, voltam motoros EB-n, WSR-en 2*, és F1-en is 2*. Nem bántam meg, amint belépek a Ringre. Minden megváltozik. Nekem egy fajta misztikus szentély a Hungaroring.

 

De a lényeg, egy autósport fanatikusnak másodszorra, is ugyanakkora élmény egy ilyen eset, arról nem beszélve, hogy WSR-en beülhetsz bármely tribünre, ami egy külön plusz élményt ad.

De más kép gondolkozzunk, én igazi motorsport fanatikus vagyok, vagyis ami két és négykerekű azt szívesen meg nézem, lehetőség szerint élőben, bár Brnba még nem jutottam el.

 

Még annyit, hogy szerintem rossz oldalról közelíted meg. Amikor kimentél a WSR-re megcsapott az újdonság varázsa, és ezt kerested az idén is, de a lényeg nem az újdonságban. Hanem az átélt élményben van.

Meg a WSR igaz ingyen van, de kilátogató rajongók is szerintem keveset tudnak a kategóriákról pl.

Hisz nem mindenki által ismert versenyzők vannak, bár anno Vettel is volt a Ringen,van is róla fotom vhol.

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Hoztam nektek pár képet a Pirelli első tesztjéről.

Pilóta: Nick Heidfeld

Autó: Toyota TF109

Helyszín: Hétfőtől (3 napon át) Mugello (Olaszország), további tesztek helyszínei: Jerez, Monza, Le Castellet és újra Mugello.

image-0413_4C6CED73.jpg

image-5973_4C6CED73.jpg

 

További képek:

http://www.4shared.com/file/ir7ySW6f/Test_F1_-_Pirelli__Mugello_-_1.html

Link to comment
Share on other sites

Autó tuti a TF109, de szerintem valami módosított aeroval van felszerelve, néztem a soha nem versenyeztetett TF110-t, arra sem hasonlít. Pilóta meg passz, elvileg csak Heidfeld vezet, mivel Pirelli hivatalosan leszerződtette, őt és más senkit nem. Lehet valami új sisak vagy nem tudom.

 

szerk.

 

Na csak kiderítettem .... :D

 

Idézek egy fórumról:

"Ez a harmadik generációs GP2-es autó, amit 2011-től használnak majd, és sisakról szerintem Gideo van der Garde... "

 

Na itt egy kép erről:

http://motorsport.nextgen-auto.com/gallery/pictures/2010/gp2/test-magnycours-05jul/003.jpg?PHPSESSID=54fab542e1bbe9a78664a9e34db1e7b9

Módosította Jaire
Link to comment
Share on other sites

Talán vb-címet dobott el a Toyota az F1-ből való távozásával

 

http://www.f1hirek.hu/hir/Talan_vb-cimet_dobott_el_a_Toyota_az_F1-bol_valo_tavozasaval_201008241025

 

Hát ez murphy! :D A Hondánál is ez volt...gyenge volt az autó, nem jöttek az eredmények, az új autó baromi jó lett, majd a Honda fejesei azt mondták, h bedobjuk a törölközőt, kiszállunk a sportból. Megvette Brawn a csapatot, jövőre mindkét vb címet elnyerték!

Nos, én biztos vagyok benne, hogy a Toyotával is ez fog történni!

Link to comment
Share on other sites

Hát sajnálom Buttont, most tényleg Vettel volt a hibás. Mondjuk a visszajátszásba esőcseppeket lehetett látni Vettel kameráján, valószínű emiatt csúszott meg.

Alonsot is sajnálom, ezzel elszállt a vb. Massa meg a ferrári egyre butább, simán nyerhetett volna Massa...

 

Izgalmas volt spa, kár hogy ez a porbafingó nyert.....

Link to comment
Share on other sites

Hamilton egész versenyen a leggyorsabb volt, messze ő érdemelte meg legjobban a győzelmet!

Vettel meg mind a saját, mind Button versenyét tönkre tette, túl optimista volt .... pedig Mclaren 1-2 akár meglehetett volna, még ha Button elég lassú is volt.

Kubica 3. helye is nagyon szép eredmény.

Számomra, pedig Sutil 5. helye a legnagyobb öröm, titkon reménykedtem egy dobogóban, de reálisan erre nem volt esély, de nagyon örülök ennek az 5. helynek. :)

 

Jó futam volt, tipikus belga versenyhétvége. Ezért is kellenek a klasszikus pályák! ;)

Link to comment
Share on other sites

Palik családi okok miatt távozott a Hungaroring Sport Zrt. éléről

 

Gyulay Zsolt kétszeres olimpiai bajnok kajakozó, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke lett a Hungaroring Sport Zrt. új elnök-vezérigazgatója.

 

Palik László távozó elnök a Hungaroringen kedden megtartott sajtótájékoztatón a hír bejelentésekor családi okokkal indokolta távozását, mert a jövőben szeretne több időt tölteni feleségével és két kiskorú gyermekével.

 

Az új vezetés terveiről bővebben:

http://www.a5.hu/cikkek/2/42775.shtml

---------------------------

 

Massa ismét a hazánkba látogat a "Ferrari Racing Days" miatt

 

Felipe Massa egy rövid látogatás keretében lesz ismét a Hungaroring vendége. Felipe az F2008-as versenygéppel fog megtenni néhány bemutató kört a publikum előtt.

 

---------------------------

 

Bulgária fűthető Forma-1-es pályát épít!

 

A építkezési munkálatokat a pályán Abu Dhabi állja, addig a földet Bulgária biztosítja.

 

Bulgária leghamarabb 2012-ben debütálhat a Forma-1-ben. A hírek szerint öt évre szóló előszerződést kötöttek az F1-el. A pálya 85 ezer néző befogadására lesz képes. Ebből 55 ezer tribünhely lesz.

 

Ez lesz az első fűtött versenypálya a világon, mely eső esetén gyorsabb száradást tesz lehetővé.

 

forrás: f1-live

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...