Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Hali!

 

1.Sebastian Vettel Red Bull

2.Felipe Massa Ferrari

3.Fernando Alonso Ferrari

4.Lewis Hamilton McLaren-Mercedes

5.Nico Rosberg Mercedes GP

6.Mark Webber Red Bull Racing

7.Michael Schumacher Mercedes GP

8.Jenson Button McLaren-Mercedes

9.Robert Kubica Renault

10.Adrian Sutil Force India

 

===

 

Szép kis dobogó lett! A ferrárival meg vagyok elégedve, Alonso szerintem már spórolt a holnapi futamra, remélem megnyeri! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Erről van szó Fernando! :D :D :D Szép volt!

 

Én is sajnálom Vettelt, jobb lett volna egy tisztességes csatában nyerni! De így is Ferrári 1-2. Szerintem Alonso csak néha gyorsabb Massánál, még Massa is nyerhet! Bizonyítani akart de az első körben Alonsonak szerencséje volt!

 

Szerintem a mai ferrári győzelem 2-3 dolgot jelent:

 

1. A ferrári Kimi és Schumi nélkül is tud sikeres lenni!

2.1. Kimi csak hátráltatta a Ferrári munkáját a flegmaságával!

2.2. Vagy a Ferrári már eleve erre az idényre készült, hiszen már 2008-ban tudták hogy Alonso lesz idén Massa csapattársa, gondolták hogy egy temperamentumosabb, motiváltabb versenyzőpárosnál biztosabb a győzelem.

 

Persze ehhez ma szerencse is kellett(Vettel).

Link to comment
Share on other sites

Én nem fognám ezt Kimire, Ferrari a 2008as hajrának köszönhette a 2009es év gyengeségét, na meg a rengeteg csapathibáról ne is beszéljünk .... ;)

 

Vettelt sajnáltam, de ott folytatódott, ahol tavaly abbahagyták, unalom Abu Dhabiban és unalom Bahreinben ....

Sutilt sajnáltam, sima kettős Force India pontszerzés lehetett volna, na majd Ausztráliában talán szerencsésebb lesz Sutil. Rosszkor volt rossz helyen, igaz rajtnál egy helyet bukott, de balszerencse volt nagyon. Liuzzi ettől függetlenül szépen ment és megvan az első 2 Force India pont, remek szezon kezdet! :)

 

Világbajnokok Bahreinben, igaz Todt nője nem rontja az összhangot ... :D

34064All%20F1%20World%20champions%20picture.jpg

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

A futam nem volt túl izgalmas és szerintem erre lehet számítani az évben mivel kímélniük kell a gumikat stb.

Alonso győzelmének nagyon örülök jó volt látni h megint mennyire örült a győzelmének és ő most tényleg olyan mint 1 kisgyerek h a Ferrarinál versenyezhet látszik h ez volt élete álma :D

Schumi meg remélem lesz még jobb is kell még neki 2-3 futam h újra a régi legyen de utána remélem már a dobogóért fog küzdeni :)

Link to comment
Share on other sites

Hát igen, Schuminak vissza kell rázódnia, de így is tökéletesen vezetett a hétvégén, hiba nélkül, szépen ahogy kell! Remélem pár futamon belül már Ferrári-Mercedes Gp csata lesz(esetleg Red Bull) :)

 

Az is jópofa volt mikor Schumi az időmérő után leállt stirölni a Mclarent. utána észrevette hogy ott a kamera, és elkezdett hülye fejeket vágni... :lol: olyan volt mint mikor a kisgyereket kekszlopáson érik... :D

 

Hétvége beszólása:

 

Petrov jön a zsigulival! :D

Link to comment
Share on other sites

régen örültem már ennyire ferrari győzelemnek sőt ez az első alkalom talán a többi csak más kára miatt... a lényeg hogy Alonso nyert és úgy néz ki jó kis autóval vágnak neki a sorozatnak.

 

 

Amúgy sumi nem sokkal végzett előrébb mint írtam fentebb :lol: remélem ettől előrébb már nem is kerül.

Link to comment
Share on other sites

2.1. Kimi csak hátráltatta a Ferrári munkáját a flegmaságával!

 

Ez érdekes, ugyanolyan "flegma" volt 2007-ben és mégis világbajnok lett, akkor most ez hogy is van? Kimi nem felejtett el vezetni utána sem! Ha jó autó volt alatta akkor ment ahogy kell, ennyi!

Most ez olyan mintha én azt írnám hogy Alonso hátráltatta a renault-ot mert nem nyerte sorra a futamokat...

 

A futam unalmas volt, idén sem fogunk látni sok előzést mert hát túlmelegszik a gumi meg elkopik! Az időmérő nagyon sokat számít!

Vettelt sajnálom, ha nincs a kocsival semmi szerintem megnyerte volna!

Link to comment
Share on other sites

Szerintem olvass el pár cikket "ferrári szerelők" nyilatkzoták címen.

 

Eléggé sokan mondták hogy Alonso már első nap többet segített mint Kimi! mellesleg számomra nem is kérdés hogy ki a jobb versenyző... egyértelműen Alonso, még akkor is ha régen nagyképű volt és bunkó. Érdekes hogy a fiatal pilóták mind ilyenek, itt van pl. Hamilton, tegnap tök értelmes nyilatkozatot adott le!

 

Alonso hogy hátráltatta volna a Renaultot te nagyon okos???

Mindenki látta hogyha nem lett volna Alonso akkor a Renault még azt a pár pontot sem szedi össze! ;)

Mert Alonso nem ment utána ahogy kell??? Massa csomószor megverte Kimit tavaly, látszott hogy annyira nem rossz mit a Renault mondjuk...látszott hogy ott tudott volna lenni az élmezőnyben csak valakinek nem volt kedve ehhez meg ahhoz. (ahogy a hungaroringes nyilatkozatában mondta, ő azt csinál amihez kedve van) Nah versenyezni nem volt kedve az tuti! :)

 

Mellesleg ha a fenti képet megnézed: Szerintem minden világbajnok rajta van(aki még él) kivétel Kimit...

(kivétel Todt nője :D )

Link to comment
Share on other sites

Nem fogok belemenni hogy ki a jobb versenyző, mindenkinek más a véleménye!

Látom nem értetted, amit írtam Alonso-ról az szarkazmus volt... Ja és ha már itt tartunk Kimi sosem volt nagyképű és bunkó!

Na mindegy te biztos jobban értesz mindenhez, ha a fenti hozzászólásod megnézed! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Daniels én tudomásom szerint a szerelőkhöz nem kell szólnia a versenyzőnek, őket a versenymérnök igazítja el, ki mit csináljon. Mellesleg Massa Alonsot is meg fogja verni, ha majd olyan pálya lesz, ami neki fekszik jobban.

Azért mert te utálsz egy versenyzős, lehet hogy más szereti :) Nekem a kedvencem volt, nem volt nagyképű és mindig a maximumot hozta ki az autóból. Ne felejtsd el, hogy mikor a ferkához ment első versenyt ő is megnyerte.

Nekem a kedvencem volt, talán votl benne egy kis flegmaság, de ne mvolt nagyképű; kikérte magának a tiszteletet, de meg is adta ő is másnak. Tipikus finn.

Kíváncsi vagyok Massa mit fog mondani, miért nem ő lett az első. fogadunk a benzinre fogja,vagy a gumikra? ;)

Link to comment
Share on other sites

Egy zeneszám amit minden Formula 1 rajongónak meg kell hallgatnia !

ga3epx0shws3955h2x1h.jpg


Külön köszönet Palik Lászlónak és Czollner Gyulának ! Nagyon szeretem hallgatni Őket sokakkal ellentétben mert szerintem minden versenyt feldob a stílusuk és az orgánumuk ! Még ha megvettek megköveztek érte akkor is ! :lol:

d56bwblcau3582rz1s3a.jpg


wbw8nrlh20bziodnj7ni.jpg


vqaoob85jei98nvlysby.jpg


Letöltés :
http://www.4shared.com/file/241246363/88189daa/F1_RFT.html



Én köszönöm , hogy Ők közvetitik a versenyeket !!!


Forza Ferrari !!! Go Schumi !!!
Link to comment
Share on other sites

Na mindegy te biztos jobban értesz mindenhez, ha a fenti hozzászólásod megnézed! :lol:

 

Ha te mondod! :lol:

 

Daniels én tudomásom szerint a szerelőkhöz nem kell szólnia a versenyzőnek, őket a versenymérnök igazítja el, ki mit csináljon. Mellesleg Massa Alonsot is meg fogja verni, ha majd olyan pálya lesz, ami neki fekszik jobban.

Azért mert te utálsz egy versenyzős, lehet hogy más szereti :) Nekem a kedvencem volt, nem volt nagyképű és mindig a maximumot hozta ki az autóból. Ne felejtsd el, hogy mikor a ferkához ment első versenyt ő is megnyerte.

Nekem a kedvencem volt, talán votl benne egy kis flegmaság, de ne mvolt nagyképű; kikérte magának a tiszteletet, de meg is adta ő is másnak. Tipikus finn.

Kíváncsi vagyok Massa mit fog mondani, miért nem ő lett az első. fogadunk a benzinre fogja,vagy a gumikra? ;)

 

Nem kell szólnia, csak nagyban elősegíti a munkát, lásd. Schumi, vagy Alonso is nagyon sokat komunikál a szerelőkkel, mert nekik érdekük hogy versenyképes autó legyen alatta. Azt meg nemtudom mire alapozod hogy Massa biztosan megfogja verni Alonsot. Én nem mondanám biztosra azt sem hogy Alonso emgveri majd Massát, és fordítva...

Persze mindenki picit túloz az általa favorizált versenyzőröl, ezt a hibát te is elkövetted meg én is! :)

Szerintem Massa be fogja vallani hogy a második kanyarban rontotta el a futamát, utána pedig már nem ment bele a Ferrári sem felesleges csatába.

 

Egyébként ha már itt tartunk, befejezésképpen csak annyit:

 

Fernando Alonso 2-szeres világbajnok, a jelenlegi mezőnyből csak ő tudta legyőzni a 7-szeres világbajnok Michael Schumachert! Mellesleg Kimivel is elbánt... ha jól emlékszem...

Link to comment
Share on other sites

Ha kötekedni akarok, ez fordítva is igaz. 2007-ben Kimi verte meg Alonsot, sőt pontversenyben Schumachert is! ;)

2003-ban, meg 2 ponttal kapott ki tőle.

Kimi gyors és korrekt pilóta volt, sajnos már nem élvezte annyira, de ettől függetlenül, ha a gyorsaságot nézzük, Kimi évekig a leggyorsabb volt! Ez vitathatatlan! :)

Link to comment
Share on other sites

Nem mostanába volt ennyire szánalmas futam...49 kör vonatozás. Gratulálok az új szabályokhoz, nagyon sok értelme volt bevezetni... és egy ilyen hulladék futam után arról beszélni ki mennyire volt gyors...vicc. Massa is ment 1.5 másodperccel gyorsabb kört mint Alonso, majd elkellet venni-e a gumik miatt... Kb egész évbe ez lesz, rajt után nem sok változás lesz az élmezőnybe.... de ne legyen igazam.

Link to comment
Share on other sites

kimi tipikusan az a pilóta volt akinek ha jó autót tesznek a segge alá akkor megy, viszont ha nem akkor tojik az egészre és nem próbál javítani a helyzeten, ellentétben Alonsoval...

 

Erről van szó! ;)

 

Valóban megköszönhetjük Börninek hogy ismét ilyen unalmas lett a Forma 1. (bár nekem most izgalmas lesz egy darabig Alonso miatt) Szabályváltoztatás kellett, mert Schumi kivonulása után már senki nem volt kiváncsi Kimire meg Hamiltonra a szurkolókon kívül. pl. Mamám mindig megnézte a Forma 1-et amig Schumacher benne volt. ( :D )

 

(Ezért még azt is eltudom képzelni hogy az egész sportágat hátulról irányítja ez az "emeber" hogy hamilton és Alonso csakis amiatt vitatkozott össze mert kellett valami izgalom, és a többi botrány is csak azért volt hogy reklámozzák a forma 1-et, mivel a felére csökkent a nézőközönsége, és felére csökkent börni pénze is. őt nem rédekli az autóverseny, őt csak a pénz érdekli...lehet hogy én gondolkodom szélsőségesen. sőt biztos. én már arra is gondoltam mérgemben, hogy lehet minden futam előtt megbeszélik hogy akkor most ki fog nyerni, vagy minden évad előtt hogy ki lesz a világbajnok.

Iszonyú pénz van ebben a forma 1-ben ezt beláthatja mindenki, de ennek az Ecclestone-nak még az sem elég ha ennek az óriási összegnek csak a felét kapja meg.)

Link to comment
Share on other sites

Sajnos az unalom az szerintem az egész szezont végig fogja kísérni (ne legyen igazam ... )

Balhék mindig is voltak, csak manapság még nagyobb feneket kerítenek mindennek ....

Másik dolog, meg az, hogy akik ma versenyeznek, kivéve pár versenyző, mind versenyzésre lett nevelve és a saját sajtó felelősük nélkül egy mukkot nem bírnak szólni .... régen a pilóták beszólogattak egymásnak, csipkelődtek .... emlékezzünk a Villeneuve - Schumacher ellentétre, "oltották" egymást, de ettől függetlenül tisztelték egymást!

Lehet szidni a régi nagyokat, de régen sokkal agresszívebbek voltak a pályán is, igaz az akkori autókkal ezt meglehetett csinálni.

Másik meg a bukóterek, Herbert nyilatkozta, hogy aki régen hibázott a kavicságyban vagy a falban kötött ki, most meg mindenhol bukótér .... elhiszem, hogy egy Eau Rouge kanyarban elvárják, de lassan már csak aszfaltozott bukótér van .... még ott is, ahol tök felesleges .... ;)

 

Villeneuve nyilatkozta, ha már egyszer buksz, akkor az szóljon nagyot .... :D

Link to comment
Share on other sites

Kimi gyors és korrekt pilóta volt, sajnos már nem élvezte annyira, de ettől függetlenül, ha a gyorsaságot nézzük, Kimi évekig a leggyorsabb volt! Ez vitathatatlan! smile.gif

 

Erről van szó!^^

 

Kár egyelőre még azon gondolkoznunk hogy ki kit ver meg, még nagyon a szezon elején vagyunk! Megint szoros a mezőny, 4 csapat eléggé egy szinten vannak, érdekes lesz! De legalább az új pontrendszerrel tényleg az lesz bajnok aki elől van! Mindenesetre ez a gumis dolog érdekes lesz...

 

Daniels az összeesküvés elméleteden megint jót nevettem! :D

Link to comment
Share on other sites

Felesleges ezen vitázni, Kimi szerintem is pokolian gyors pilóta és autó belövése is nagyon ment neki, ezt mindenki tudja, stílusa nem mindenkinek jön be, de épp az ilyen pilóták teszik vonzóbbá ezt az egész cirkuszt! :)

 

Egyébként néhány vélemény az unalmas futamról, Sutil apjának véleményét kiemelem :D

 

„Utolértem Michaelt, aztán ott dekkoltam mögötte a verseny végéig. Nincs leszorítóerő, nincs tapadás, a kanyarokból nem lehet kijönni. Régen lehetett előzni meg versenyezni..." (Jenson Button)

 

„Aggasztó, hogy mennyire nem volt izgalom a versenyen, de ez a mostani pályaépítési trendnek is köszönhető" (Frank Williams)

 

„Mondjuk azt, hogy az új szabályok nem tették izgalmasabbá a versenyeket, főleg az előzések szempontjából" (Lewis Hamilton)

 

„A rajtot el kell kapni, utána pedig csak arra figyelni, hogy ne hibázz. Előzni majdnem lehetetlen, ha nem követ el hibát az előtted haladó. Tartok tőle, hogy ennyi lesz az akció a továbbiakban is..." (Michael Schumacher)

 

„Az időmérő és a rajt a két kulcsmomentum, az első kanyar után többé-kevésbé mindenki beragad a pozíciójába" (Felipe Massa)

 

„Wow, itt vannak az új szabályok. Hát, nem vagyok biztos benne, hogy jók... Minek »szarakodnak« mindig a változtatásokkal?" (Mark Webber saját Twitter-csatornáján)

 

A sajtóban sem sokkal kíméletesebbek a szakírók – vitriolos kommentárok tucatjai szerepelnek a lapokban...

 

„Ha objektívan nézzük, a nagy várakozással várt szezonnyitó nagyon unalmas versenyt hozott, kevés előzéssel" (La Gazzetta dello Sport)

 

„Lehet, hogy el kellene kezdeni ásni a kerti lak körül, vagy kifesteni a nappalit, ha programot akarunk az Ausztrál Nagydíjra… Könnyen elképzelhetjük, hogy távirányítók milliói kattogtak világszerte, ahogy a rajongók kikapcsolták készülékeiket. Majdnem annyira izgalmas volt a futam, mint a celebek amszterdami sajtgörgető viadala vagy a rutlandi nemzetközi gesztenyekocogtató bajnokság" (The Times, Kevin Eason)

 

„Egyszerűen halálos unalom" (L’Équipe)

 

„Korai lenne azt mondani, hogy az új szabályok megbuktak, de az izgalom hiányát nyilván észreveszik a szervezők" (Auto Hebdo)

 

„A legközelebbi futamra hozok valami olvasnivalót" (Jorge Sutil, Adrian Sutil édesapja a Bildben)

 

„Az FIA-nek sürgősen lépnie kell valamit, mert a sport elveszti a legnagyobb lehetőségét. Négy világbajnok jó kocsikban a rajtrácson, és semmi verseny..." (Daily Mail)

Link to comment
Share on other sites

pedig állítólag ezeket a szabályokat a több előzés és élesebb versenyek miatt is hozzák, ezért jött a nagyobb első szárny is tavaly (mondjuk sok változást az se hozott).

 

 

Majdnem annyira izgalmas volt a futam, mint a celebek amszterdami sajtgörgető viadala vagy a rutlandi nemzetközi gesztenyekocogtató bajnokság" (The Times, Kevin Eason)

 

gesztenyekocogtató ez mekkora :lol:

Link to comment
Share on other sites

Igen, egyrészt a nézettség növelése miatt hozzák a szabályokat, de másrészt a költségtakarékosság is szerepet játszik.

A tankolás betiltása és a használható gumiszettek számának csökkentése pedig nem fogja növelni a nézettséget (akár van Schumacher, akár nincs), mert ha a többi verseny is ilyen uncsi lesz, mint a mostani, akkor megint bakot lőttek a nagyokosok odafenn. <_<

A tankolás lehet veszélyforrás volt, de ugyanakkor izgalmasabbá is tette a versenyeket számunkra is és a pilóták számára is, szerintem kár volt megszüntetni.

 

Németül mondja, mégpedig ezt:

 

"Na fiúk, hiányoltatok?"

Köszi a fordítást! ;)

 

Utolértem Michaelt, aztán ott dekkoltam mögötte a verseny végéig. Nincs leszorítóerő, nincs tapadás, a kanyarokból nem lehet kijönni. Régen lehetett előzni meg versenyezni..." (Jenson Button)

 

A rajtot el kell kapni, utána pedig csak arra figyelni, hogy ne hibázz. Előzni majdnem lehetetlen, ha nem követ el hibát az előtted haladó. Tartok tőle, hogy ennyi lesz az akció a továbbiakban is..." (Michael Schumacher)

Ennyi. ;)

Link to comment
Share on other sites

„A legközelebbi futamra hozok valami olvasnivalót" (Jorge Sutil, Adrian Sutil édesapja a Bildben)

 

:lol: :lol: :lol:

 

====

 

Egyébként lehet hülyeség, de ha a többi futam is ilyen unalmas lesz akkor nem fogom nézni a tv-ben, a sportért innentől kezdve mi nézők vagyunk a felelősek!

Azt kéne hogy mondjuk nagyon sokan leállnának a forma 1 nézésről, de csak addig(persze neten nyomonkövethetnék) amig normálisan vissza nem állítják a sportot, olyanra amilyen volt!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...