Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

A Mercedes nagyon összekapta magát ,a Ferrari beállt erre az 5-10. hely közé és nem tudnak feljebb lépni . Badoernek 1-2 versenyt biztosan adnak még de ha utána is utolsó 2-3 -ba végez akkor le kéne váltani. Nem ide való . Szerintem egy fiatal olasz versenyzőt kellett volna nézni a Ferkának .

Link to comment
Share on other sites

A tegnapi időmérő érdekes volt. Badoer hihetetlenül gyengén muzsikált. Lehet azzal takarózni, hogy új volt még neki a pálya (de hát egy éve még mindenkinek új volt), hogy nem versenyzett már tíz éve vagy mennyi (akkor minek vállalta el, miért nem ajánlotta fel maga helyett Gene-t, mit akar, befutni 38 évesen, vagy szerződést remél valamelyik nagy csapattól, jól van már, benne már szerintem nincsenek ilyen vágyak), talán még arra is lehet fogni, hogy idős, ja meg hogy még nem versenyzett ilyen top autóban. Mondjuk szerény véleményem szerint a Ferrari nem igazán mondható idén top autónak, akármennyire is fáj. :unsure: Egy Minardi után biztos érdekes volt Badoer számára, de akkor is gyenge volt a teljesítménye. Kíváncsi vagyok mire lesz képes Belgiumban.

Link to comment
Share on other sites

ááá végre Barrichello... :D:lol: erre vártam már év eleje óta!

Hemiltonnak szépen elrontották a versenyét, csak röhögni tudtam...

 

Badoer-ről még eléggé nehéz véleményt mondani, de a mai teljesítménye abszolút 0.

Elengedi Grosjean-t utána átmegy a fehér vonalon... :lol: még büntetést is kapott szegény.

 

Vettelt nagyon sajnáltam, kár hogy kiesett, csökkenthette volna a hátrányt Gomb Jánossal szemben.

Link to comment
Share on other sites

Badoert azonnal ki kellene vágni, és Spában már Genét versenyeztetni. Vagy esetleg beszerezni Bourdais-t, vagy egy másik állás nélküli pilótát, vagy kiszedni Bortolottit a Forma-2-ből, vagy beszerveztetni Hülkenberget Weberrel, vagy akármi. Siralmas teljesítményt nyújtott.

 

Ez a verseny kb Hamilton és Barrichello párharcáról szólt. Kár, hogy Hamilton versenyét sikerült a kimagaslóan precíz kerékcserével elrontani, megérdemelten nyert volna. De Barrichellonak is örülök végül is. Button az utóbbi időben elég gyenge, így nem lesz meg a VB-cím. A Red Bull számára ez egy fekete nap lesz, ha így folytatják, akkor ők is elfelejthetik. Räikkönen beleszürkült a mezőnybe, semmit nem csinált tulajdonképpen, de legalább hozott pár értékes pontot.

 

Unalmasabb versenyre számítottam, nem volt rossz annyira.

Link to comment
Share on other sites

Hamilton megérdemelten nyert volna,Bari csak a szerencséjének köszönheti ezt a győzelmet. Igaz a 2.helyet szépen tartotta és jól ment. Kimi szerintem jó versenyt ment.Ennyi volt a maximum ezzel az utóval.Badoert le kéne cserélni de egy versenyt szerintem még minimum marad. Nem volt rossz futam .

Link to comment
Share on other sites

Palik. A szánalmas beszólásai Badoer-nek :mellow:

Az 1 dolog hogy nem egy F1 tehetség, és nem megy jól, de azért nemkéne nyilvánosan ennyire "bántani" őt emiatt.

Palik már csak ilyen, úgy látszik Gyuláról lassan leszokik, most éppen Badoer volt a soros. <_<

 

Mai verseny elég gyenge volt, Badoer bemutatta, hogy nem az ő asztala a versenyzés. Azért az durván nagy hülyeség volt részéről, mikor a boxutcában elengedte a Renaultot, aztán meg még rá is ment a fehér csíkra, pedig már senki által nem volt zavarva. Talán Belgiumban jobb lesz, ha még ott lesz. :huh: Schumacher arca megfizethetetlen látvány volt, mikor látta, hogy lenyomták Badoert a tankolás és kerékcsere után de még a boxban. :D

 

Hamilton papa jogosan ideges volt, mikor fia boxkiállását elrontották. Ennek köszönheti Rubi a nyerését, amúgy sima második hely lett volna az eredménye. ;)

 

Kimi a szokásos unott pofát bevágta az interjúszobában, de ő boldog a csapattal együtt a helyezésnek, na persze.

 

Vettelt sajnálom, hogy kiesett, de hát ha valóban egy régebbi motort tettek az autójába, elég nagy volt a rizikó, hogy az nem fogja kibírni. :S

 

Button ha valóban betojt a felelősség miatt (hogy bajnok lehet) akkor elég gáz, mint ahogy az is, hogy csak akkor tudott jó kört menni, mikor senki nem volt előtte. Majd nyilatkozhatja, hogy jajj forgalomban voltam, jajj nem volt jó a tapadás, Rubi meg ugyanazzal az autóval nyert, na hagyjuk inkább. ;)

 

Kíváncsi vagyok mire mennek a KERS-el a Red Bullosok, ha valóban berakják nekik. :D

Link to comment
Share on other sites

Még a legnagyobbak is rámennek a fehér vonalra, nem egy eset volt már ;)

Fejlődött a verseny során, ha csak a leggyorsabb köröket nézzük, alig 2 secre csökkent, nem rossz, Spa-ban már nem lesz utolsó ez tuti :)

Nem lehet cserélgetni össze-vissza a pilótákat, maximum 4 versenyző lehet 1 évad során és a Ferrari nem cserél, hülye lenne, 2010-re fejlesztenek a versenyek alatt, ami több 100 plusz kilómétert jelent a jövő évre és Badoer ebben a státuszban top pilótának számít.

Egyébként meg nem egy ügyetlen, de nagyon kivan égve, F3000-es bajnoki címmel érkezett ide 1993-ban, csak ez már nagyon régen volt .... és hát a csapataival pontszerzés lehetetlen, pláne a régi pontrendszerben, pedig volt neki 7. helye, nem is egy ;) Sőt 1999-ben a 4. helyről esett ki a Minardiva, emlékezetes, mert az autónak dőlve zokogott.

Sajnos ide a vezetői tudáson kívül még jó adag szerencse is kell, kitudja mire vitte volna, de ő inkább a biztos tesztpilótai állást választotta és hűen tesztel már lassan 12 éve, gondolom, nem is rossz pénzért :D

Lényeg, lefogadom, hogyha nem teszi ki a Ferrari, Massa visszatéréséig pontot fog szerezni, ebben biztos vagyok.

 

Sutilt sajnálom, ismét nagyot ment, de itt lehetetlen előzni, remélem kiveszik a versenynaptárból ezt a *****-t. Vissza Kanadát vagy esetleg San Marinot!

Hamilton megérdemelte volna a győzelmet, nagyot ment, de sajnos csapat hibázott és talán a győzelmet vette el.

Raikkönen is minden dicséretet megérdemel, nagyot ment ő is szép csendben :)

Link to comment
Share on other sites

Senkit meg nem bántva, szerintem attól, hogy most Barrichello nyert egy versenyt (nagy szerencsével, mert, hogy nyakamat rá, hogy pályán nem tudott volna előzni), attól még nem lett "isten" szerintem. Igaz, hogy Button gyengélkedik, de lesz ez még jobb is szerintem. Badoer...hát én tuti lecserélném, de azért várjuk meg mit mutat Spa-ban.

Link to comment
Share on other sites

Totógyilkos edzés volt :D

Force Indiák nagyon erősek, meglepően azok, Fisichella meg bomba meglepetés, el sem hiszem :)

Sutiltól is vártam egy top 10-t, de sajnos nem jött össze, akkor is gyönyörű. Csak meg ne remegjen Fisico keze ;)

Toyoták is erősnek tűnnek és a BMW is fejlődött.

Mclarennek valóban nem fekszenek a gyors, nagy végsebességű pályák.

Red Bull és a Brawn eléggé visszaesett, ami nagyon meglepő számomra ...

 

De lényeg, holnap hatalmas esélyel pályázik Fisichella a dobogóra és ha itt nem szereznek pontot, akkor sehol sem ;)

Sutiltól is pontokat várok, mivel versenytempója, top 5ös ;)

 

Szóval Let's Go Force India!

Link to comment
Share on other sites

:blink: Nem semmi edzés volt ez! Kiesnek a Q2-ben a nagyon, Hamilton, Alonso, Button, Kovalainen! És errefel megnyeri a belga időmérőedzést, megszerzi a polet Fisichella!!! Nem semmi! Sajnáltam Alonsot, meg a mclareneseket, de nagyon örülök a Force India teljesítményéért! És egyáltalán nem könnyű az a kocsi, Rubinhoé még könnyebb!

Itt vannak a súlyadatok:

 

A Belga Nagydíj rajtja előtti súlyok:

 

Rajtpozíció Pilóta Csapat Összsúly

1 G. Fisichella Force India 648

2 J. Trulli Toyota 656,5

3 N. Heidfeld BMW 655

4 R. Barrichello Brawn 644,5

5 R. Kubica BMW 649

6 K. Räikkönen Ferrari 655

7 T. Glock Toyota 648,5

8 S. Vettel Red Bull 662,5

9 M. Webber Red Bull 658

10 N. Rosberg Williams 670

11 A. Sutil Force India 678,5

12 L. Hamilton McLaren 693,5

13 F. Alonso Renault 684,4

14 J. Button Brawn 694,2

15 H. Kovalainen McLaren 697

16 S. Buemi Toro Rosso 685

17 J. Alguersuari Toro Rosso 704,5

18 K. Nakadzsima Williams 706,1

19 R. Grosjean Renault 704,7

20 L. Badoer Ferrari 691,5

 

A pilóták rangsora a súlyok alapján:

 

Pilóta Csapat Rajtpozíció Összsúly

1. K. Nakadzsima Williams 18 706,1

2. R. Grosjean Renault 19 704,7

3. J. Alguersuari Toro Rosso 17 704,5

4. H. Kovalainen McLaren 15 697

5. J. Button Brawn 14 694,2

6. L. Hamilton McLaren 12 693,5

7. L. Badoer Ferrari 20 691,5

8. S. Buemi Toro Rosso 16 685

9. F. Alonso Renault 13 684,4

10. A. Sutil Force India 11 678,5

11. N. Rosberg Williams 10 670

12. S. Vettel Red Bull 8 662,5

13. M. Webber Red Bull 9 658

14. J. Trulli Toyota 2 656,5

15. N. Heidfeld BMW 3 655

16. K. Räikkönen Ferrari 6 655

17. R. Kubica BMW 5 649

18. T. Glock Toyota 7 648,5

19. G. Fisichella Force India 1 648

20. R. Barrichello Brawn 4 644,5

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Az időmérős élmezőny szerintem az első kiállások után egy kicsit biztosan át fog rendeződni . A FI-nek itt a lehetőség hogy pontot szerezzen,van rá esélyük.Az első hely megszerzésére szerintem viszont nem sok esélyük van. Remélem Kimi megint előrelép néhány helyet a rajtnál és utána még futam közben is 1-2 őt :) Az első kanyar érdekes lesz. :D

Link to comment
Share on other sites

Hát igen, Kimi a rajtnál erősen fogja nyomkodni a kers gombját, szal min. 2 helyet előre fog lépni a rajtnál! Az első kanyar nagyon necces lesz, sztem lesz egykét kocc, törés, lökdösődés. Bár amióta ez a széles szárny vanaz autókon, azóta óvatosabbak a fiúk!

Link to comment
Share on other sites

Ez nagyon nagy futam volt :D

Raikkönen nagyot ment, végre győzött, mióta nincs Massa szárnyal :D

Fisichella és a Force India a nap hőse, majdnem sikerült a győzelem, de ez a 2. hely is gyönyörű. Sutil is sima pontszerző lehetett volna, de sajnos rajt utáni kavarodásban benne volt, pedig rengeteget előzött :)

2 BMW is remekelt, jól mentek ők is.

Renault meg a Toyota pedig a boxkiállást gyakorolhatja, mert ezek komoly hibák voltak és helyezéseket buktak ;)

 

Monza gyors pálya, Force India tuti jó lesz, most Sutil lesz a dobogón, ebben fogadni is mernék :)

 

Force India F1 Team ;)

Link to comment
Share on other sites

Lehet, de akkor meg megint kiengedte a csapat, ha így folytatják réik az az egy futamos eltiltás ;)

nagy baj nem lehetett, mert simán tartotta Kimit és Fisicot ..... de majd nyilatkozatokból megtudjuk mi is történt ;)

Link to comment
Share on other sites

Hatalmas botrány van készülőben. Brazil lapinformációk szerint tavaly Nelson Piquet, az azóta a Renault-tól menesztett versenyző parancsra vágta neki a falnak autóját, ezzel biztonsági fázist előidézve, segítve Fernando Alonso-t, aki végül megnyerte a versenyt.

 

Az első éjszakai nagydíjat tavaly Szingapúr rendezte meg. A történelmi eseményt Fernando Alonso nyerte a Renault színeiben. Egy évvel a futam után érdekes információk láttak napvilágot.

 

A brazil „Globo” TV állítja, idézve egy meg nem nevezet, ám megbízható forrást, Nelson Piquet a Renault utasítására csapta a falnak a 13. körben az R28-as versenygépet.

 

A biztonsági autó természetesen bejött a pályára, melynek a legnagyobb nyertese „furcsamód” Fernando Alonso lett, Piquet korábbi csapattársa.

 

Nelsinho-t az idei Magyar Nagydíj után küldte el a francia istálló. Állítólag a fiatal brazil volt, aki kitálalt az ügyben.

 

A „Globo” TV továbbá azt is állítja, hogy perdöntő bizonyítékuk van, amit ha kell készek kitálalni. Brazil források azt is biztosra veszik, hogy anno a Magyar Nagydíjon azért pakolt el gyorsan a Renault, illetve viharzott el Flavio Briatore, (annak ellenére, hogy Piquet még versenyzett) mert nem akarták, hogy az újságírók esetleg elővegyék ezt a témát.

 

A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) vizsgálja az ügyet. Ha ez igaz, a Renault-ra akár egy éves eltiltás is várhat.

 

„A FIA meg tudja erősíteni, hogy ez vizsgálat indult meg az állítólagos események miatt, amik az előző világbajnokság egyik futamán történtek.” – mondta a FIA szóvivője.

 

Az is biztosnak látszik, hogy ha az állítólagos bizonyíték a FIA kezébe kerül, akkor az össze fogja hívni a Világ Motorsport Tanácsát (WMSC), hogy egy tárgyalás keretében vitassa meg a történteket.

 

Forrás: F1-live.hu

Link to comment
Share on other sites

Szerintem is kacsa hír.

 

A versenyről:

 

Végreee Kimiiiiii ! :D Már nagyon kellett ez a győzelem. Fisco is szépet ment és Vettel is kihozta a maximumot. Alonsot megint elkerülte a szerencse,mint ha Kimi balszerencséi Alonsohoz vándoroltak volna :D

Link to comment
Share on other sites

Hoztam egy jó kis videót, ami nem éppen Nelsinho Piquet rajongóknak készült, szóval aki kedveli semmiképp ne nézze meg :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=7ojfR3xS8FA

 

 

VB állás a Belga Nagydíj után:

 

Pilóták:

1. Jenson Button 72 pont

2. Rubens Barrichello 54 pont

3. Mark Webber 51.5 pont

4. Sebastian Vettel 47 pont

5. Nico Rosberg 29.5 pont

6. Lewis Hamilton 27 pont

7. Kimi Raikkönen 24 pont

8. Jarno Trulli 22.5 pont

9. Felipe Massa 22 pont

10. Timo Glock 16 pont

11. Fernando Alonso 16 pont

12. Heikki Kovalainen 14 pont

13. Nick Heidfeld 6 pont

14. Robert Kubica 3 pont

15. Sebastien Buemi 3 pont

16. Sebastien Bourdais 2 pont

 

Csapatok:

1. Brawn GP 126 pont

2. Red Bull Racing 98.5 pont

3. Ferrari 46 pont

4. McLaren-Mercedes 41 pont

5. Toyota 38.5 pont

6. Williams 29.5 pont

7. Renault F1 16 pont

8. BMW-SauberF1 9 pont

9. Toro Rosso 5 pont

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...