Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

"A legújabb információk szerint Felipe Massa súlyos sérülése után idén már biztosan nem ülhet autóba. Az orvosai szerint a soron következő napok döntik el, hogy milyen irányt vesz a gyógyulása. A szerencsétlenül járt pilótát jelenleg lélegeztetőgépen tartják."

 

:( :(

Link to comment
Share on other sites

hát én már nem tudom mit higyek el mert az egyik külföldi honlapon azt olvastam h 5 perccel ezelőtt belehalt a sérülésébe de sztem ez nem igaz mert ahogy írtad Jaire lélegeztetőn van és én még csak azon az egy oldalon olvastam ezt a hírt! :( nagyon remélem h rendbe fog jönni és tudja folytatni a F1-es pályafutását!(9 éves kora óta versenyzik!)

 

".....Felipe died 5 minutes ago."

 

ez biztos nem igaz! nagyon remélem h nem az!

Link to comment
Share on other sites

Jelenleg ez a helyzet:

 

"Dr. Bazsó Péter, a Honvéd Kórház orvosigazgatója és dr. Zsiros Lajos, a Magyar Honvédség fősebésze szombat este, Massa műtéte után sajtótájékoztatót tartott. Ezen elhangzott, hogy a brazil pilóta súlyos, életveszélyes, de stabil állapotban van. Massát egyórás előkészítés után operálták meg, jelenleg altatásban van,lélegeztető gépen. Vasárnap ébresztik az altatásból - adta hírülaz MTI."

 

Nagyon aggódok .... remélem felépül, másodpercenként töltöm újra az oldalakat, hátha lesz valami, de holnapig várnunk kell.

Link to comment
Share on other sites

A Ferrari szerint Massa nincs életveszélyben

A Ferrari szombat késő este az orvosok közlése ellenére cáfolta, hogy a csapat pilótája, Felipe Massa életveszélyben lenne.

Luca Colajanni, az olasz istálló szóvivője azt mondta: Massa állapota kielégítő.

 

Hát remélem tényleg ez az igazság, én már nem tudom mit higgyek, akkor nyugszom meg, ha hivatalosan is bejelentik, hogy túl van az életveszélyen, na meg majd ha felébresztik a mesterséges altatásból és nem lesz semmi komplikáció!

Link to comment
Share on other sites

A Ferrari szerint Massa nincs életveszélyben

A Ferrari szombat késő este az orvosok közlése ellenére cáfolta, hogy a csapat pilótája, Felipe Massa életveszélyben lenne.

 

 

Én úgy gondolom, hogy az orvosok sokkal többet tudnak a laikus embereknél. Szóval jó lenne, ha a Ferrarisok nem mondanának hamis híreket. Persze jobb lenne, ha igaz lenne, hogy nincsen életveszélyben, de szerintem az emberek jobban hisznek az orvosoknak, főleg azoknak az orvosoknak, akik műtötték!

 

 

Egykét képsor Massa balesetéről:

 

http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1202114/Formula-Ones-Felipe-Massa-life-threatening-condition-qualifying-crash.html;jsessionid=8D08D0F08DEC61B4B0FF2A3DA8D666DE

Link to comment
Share on other sites

Hogy pontos hírekkel szolgáljak: A csapat cáfolja a híreket, hogy Massa állapota súlyos lenne. Az orvosok másként látják a helyzetet. Eléggé súlyos az állapota, természetesen bíznak a teljes felépülésben, de ez se ma lesz. Még mesterségesen altatják, lélegeztetőgépen van, holnap próbálják majd meg

felébreszteni. A hírekkel ellentétben, hogy "csak" koponyazúzódása van+szilánk került a szemébe, ezt megcáfolom. A zúzódás és agyrázkódás

következtében agyödéma alakult ki, ezért volt szükség a mielőbbi operációra. Ezen kívűl arccsonttörést szenvedett. Holnap pedig a Ferrari csak Kimivel fog indulni, Massa helyére nem tesznek senkit.

 

Idéztem egy fórumtagtól ;) Úgy gondolom ennek van a legtöbb köze a valósághoz.

Link to comment
Share on other sites

" RTL Hírek.hu

2009-07-26, 9:10

Kielégítő állapotban van Felipe Massa a szombati műtét után. A Ferrari pilótájának állapota stabil, éjjel nem romlott. Bocskai István, a Honvédelmi Minisztérium szóvivője a Független Hírügynökségnek elmondta: Massát jelenleg altatják, és folytatják a szombaton megkezdett, műtét utáni rehabilitációját. Vasárnap újabb vizsgálatokat is végeznek. Ezek célja, hogy kiderüljön, lépnek-e föl a koponyát ért ütés után komplikációk. "

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Szerintem rendben lesz Massa. Az valószínű hogy a szezon hátralévő részét kihagyja de még ez sem biztos.Például ha jól halad a visszatérésben akkor pl Brazilban már csak a hazai pálya miatt ,lehet hogy már versenyezi fog. Jövőhéten minden kiderül,jobbulást neki :)

 

Alonso vagy nagyot húz a könnyű autóval ,vagy nagyon megszívhatja. Kiminek szurkolok egy dobogós helyért de sok esély nincs rá.

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Én sajnos nem láttam az időmérőt, csak utána értesültem a szörnyű balesetről.

 

Alonso pole-jának nagyon örülök, még akkor is ha ultra könnyű az autója. :) Időmérő rendszeres dologra csak ennyit:

Ilyen is csak itt magyarországon fordulhat elő :lol::)

 

Massát nagyon sajnálom, visszanéztem a balesetről a videókat, félelmetes. Kivámncsi leszek, hogy indul-e a ferrari a mai futamon.

Link to comment
Share on other sites

És szerintem nem 1 kg os volt az a rugó ha az volt hanem pár deka max.

 

tök mind1 h most 1 kg v kevesebb akkor is elég nagy ütés volt! Am 1 kg környékén volt ha jól tudom ami 1 tonnás ütésnek felel nem tudom ezt mondták e a közvetítésnél! Nagy szerencséje volt h nem bentébb ment az a rugó mert akkor biztos nem élte vna túl! a mostani értesüléseim szerint mélyaltatásban van csak akkor ébresztették fel amikor a családtagok bementek és állapota súlyos életveszélyes!

 

 

Így h nincs Massa, Hajrá Button!(hacsak kinem esik még ezeket a sorokat írom!)

Link to comment
Share on other sites

Alonso megint elhagyta a kerekét, az nagyon gáz volt, egyszer már előfordult vele a Hungaroringen úgy emlékszem. Mindegy, szeret ide járni ennek ellenére is, pedig most is jól elintézték a versenyét. :D

 

Egyébként unalmas futam volt, el is aludtam rajta, lehet ha kipihentebb vagyok talán ébren tudok maradni és nézni.

Link to comment
Share on other sites

Azt észrevettétek mennyire béna volt a magyar kommentár? Már már siralmas. Össze vissza mondták a neveket Gyuláék. A gumik tipusát se tudták elsőre hogy milyen van fent... :angry: A beszéd se nagyon az erősségük.... Szujót meg egyszerűen kinevették a sztárok. Alonsótól csak futva tudott interjút készíteni, Eckleston is csak pár kérdésre válaszolt, a Renault csapatfőnöke is rohadtul unta az interjút.... Ez magyarország. Egy évig készülhettünk erre a pár napra és akkor ezek vannak... szgépes rendszer összeomlás... na lehet nem tehetünk róla... Na de a mentők jó munkát végeztek. Szegény Massa. Jobbulást Massa.

Link to comment
Share on other sites

Valenciában nem indulhat a Renault az elszabadult kerék miatt

A Renault csapat nem vehet részt a valenciai Formula-1-es versenyen. A csapatot azért zárták ki, mert rosszul rögzítették Fernando Alonso kerekét, és ennek ellenére a pályára engedték. A versenybíróság a televíziós felvételek megtekintését, és a rádiókommunikáció meghallgatását követően döntött így.

A döntést a Sportszabályzat 23.1.i cikkelyével indokolták, amely szerint a csapat felelőssége, hogy csak biztonságos autót engedjen vissza a versenybe a boxkiállás után, és mind az edzéseken, mind a versenyen meg kell felelni a biztonsági követelményeknek.

Az FIA úgy véli, hogy a Renault szerelői mulasztottak, amikor a tizenkettedik körben nem megfelelően rögzítették a jobb első kereket, és bár tudtak a hibáról, a pályára engedték Alonsót. A kerék elrepült az autóról és a pálya szélén landolt.

Henry Surtees egy héttel ezelőtt a Formula-2 Brands Hatch-i versenyén szenvedett halálos sérüléseket, miután eltalálta a fejét egy kerék, és Felipe Massa is súlyosan megsérült, amikor az időmérő edzésen a Brawn felfüggesztésének csavarrugója a sisakjának repült, ezért az FIA szigorúan bünteti mások veszélyeztetését.

A csapat fellebbezni fog a döntés ellen.
formula.hu

úgynézki a (maf)FIA üres spanyol kilátókat akar. Az új spanyol srác miatt a kutya se fog kimenni, eddig is csak Alo miatt mentek ki a spanyolok..
Link to comment
Share on other sites

Valóban súlyos döntés, de a múltheti tragédia után érthető, na meg, hogy a csapat tudta, de mág Alonsot sem tájékoztatták ....

 

"A stewardok szerint a Renault már akkor hibázott, amikor kiengedte a rosszul rögzített kerékkel a pilótáját - holott a rádióbeszélgetésekből kiderül, hogy rögtön észlelték a problémát. A franciák ezt követően rádión nem tájékoztatták a problémáról Alonsót, aki eleinte azt hitte, defektet kapott."

 

Félre kellett volna állnia Alonsonak, de a csapat nem szólt, szóval egyértelműen a csapat és a szerelő hibázott, mindketten nagyot!

 

Magyar Nagydíj, verseny:

 

1. Hamilton McLaren-Mercedes (B) 1h38:23.876

2. Raikkonen Ferrari (B) + 11.529

3. Webber Red Bull-Renault (B) + 16.886

4. Rosberg Williams-Toyota (B) + 26.967

5. Kovalainen McLaren-Mercedes (B) + 34.392

6. Glock Toyota (B) + 35.237

7. Button Brawn-Mercedes (B) + 55.088

8. Trulli Toyota (B) + 1:08.172

9. Nakajima Williams-Toyota (B) + 1:08.774

10. Barrichello Brawn-Mercedes (B) + 1:09.256

11. Heidfeld BMW Sauber (B) + 1:10.612

12. Piquet Renault (B) + 1:11.512

13. Kubica BMW Sauber (B) + 1:14.046

14. Fisichella Force India-Mercedes (B) + 1 kör

15. Alguersuari Toro Rosso-Ferrari (B) + 1 kör

16. Buemi Toro Rosso-Ferrari (B) + 1 kör

 

Leggyorsabb kör: Webber, 1:21.931

 

Kiesők:

 

Vettel Red Bull-Renault (B) 30

Alonso Renault (B) 16

Sutil Force India-Mercedes (B) 2

Massa Ferrari (B) 1

 

Egy jó dolog is a hétvégével kapcsolatban: 2016-ig biztosan lesz Magyar Nagydíj Ennek nagyon örülök :)

 

Futammal kapcsolatban, számomra rosszul indult, hiszen Sutil kiesett, pedig szépet rajtolt, bár a pontszerzés most nem jött volna össze semmiképp ....

Kimi és hamilton végre ismért dobogón, hát őszintén nem hittem volna még tegnap sem, hogy ők lesznek az első két helyen :)

Glock is iszonyat nagyot ment, szépet előzözz, remek tempót diktált, 13-ról a 6. helyre feljönni szép, na meg ott előzte Webbert, ahol nem sokan próbálták volna meg :D

Williamsek is szépen mentek, nem értem Nakajimának miért nem jön össze a pont .... ennyivel nem rosszabb, mint Rosberg .... ;)

Link to comment
Share on other sites

úgynézki a (maf)FIA üres spanyol kilátókat akar. Az új spanyol srác miatt a kutya se fog kimenni, eddig is csak Alo miatt mentek ki a spanyolok..

 

sztem meg kifognak menni csak azért is mert fiatal és új srác! Alonso sem úgy kezdte h star lehet h az új spanyol gyerek is sztár lesz néhány év múlva! (Maffia-nak sztem nincs köze a F1-hez de ebbe ne menjünk bele) am ha minden nemzet csak a saját "fiáért" menne ki akkor lenne egypár üres lelátós verseny!

 

érthető a döntés és sztem jogos is ha nem figyelnek oda akkor talán ezután jobban fognak!

Link to comment
Share on other sites

Szujót meg egyszerűen kinevették a sztárok. Alonsótól csak futva tudott interjút készíteni, Eckleston is csak pár kérdésre válaszolt, a Renault csapatfőnöke is rohadtul unta az interjút.... Ez magyarország. Egy évig készülhettünk erre a pár napra és akkor ezek vannak...

 

Majd jövőhétvégén vasárnap nézd meg az összefoglalót, biztos csinált pár jobb interjút is mint a rajt előtt futva stb. ;)

Flavio bá már az előző futamon is csak oda-odaszólt a riporternek, az időjárást kérdezte Magyarországon a futam ideje alatt, vagyis remélte, hogy jó idő lesz akkor is, stb. Elég nagy volt a felfordulás a Massa ügy miatt, mindenki elég elfoglalt volt szerintem. Én bírom Szujót, jól csinálja a dolgát. :) Szerintem nem az ő ügyetlensége miatt van az ami volt. Amikor meg előkeresték a bukósisak csináló csávót, na azon már csúsztam. Hopsz hirtelen előkapják a kalapból, jó biztos nem így volt és a baleset miatt jött, de akkor is. :D

Link to comment
Share on other sites

Azt észrevettétek mennyire béna volt a magyar kommentár? Már már siralmas. Össze vissza mondták a neveket Gyuláék. A gumik tipusát se tudták elsőre hogy milyen van fent... :angry: A beszéd se nagyon az erősségük.... Szujót meg egyszerűen kinevették a sztárok. Alonsótól csak futva tudott interjút készíteni, Eckleston is csak pár kérdésre válaszolt, a Renault csapatfőnöke is rohadtul unta az interjút.... Ez magyarország. Egy évig készülhettünk erre a pár napra és akkor ezek vannak... szgépes rendszer összeomlás... na lehet nem tehetünk róla... Na de a mentők jó munkát végeztek. Szegény Massa. Jobbulást Massa.

 

szerintem nem volt béna..

hibák meg mindenhol elöfordulnak.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nagyon jó kis futam volt. Voltak izgalmak,meglepetések ...szóval jó volt. A végeredménnyel is elégedett vagyok,bár Alonso kellett volna 3.nak :(:) Örülök Kimi dobogós helyének és hogy újra az élen lehet a Renault,Merci,Ferrari hármas is. Nagyon szoros versenyek lehetnek még az évad során.

 

Massáról még semmi új. Most várni kell 1-2napig :mellow:

 

A Renault kizázárása jogosnak tűnik,meglátjuk mi lesz a fellebbezésből :)

Link to comment
Share on other sites

hát ez eléggé pocsék futam volt, az Vettel kiállása után már úgy voltam hogy felállok a tévé elől...

nekem az első hely fekete zászló...

 

Nah eggyel kevesebb Fernando Alonso szurkoló van mostmár...

Mit értesz azon, hogy "fekete zászló"?

 

Azt észrevettétek mennyire béna volt a magyar kommentár? Már már siralmas. Össze vissza mondták a neveket Gyuláék.

 

Szerintem Wéber Gábort ne szidd, mert még egy ilyen tudású ember nincsen Magyarországon, és Ő soha nem mond hülyeségeket. Gyuszi az, aki zöldségeket beszél. Wéber Gabi mindig okosakat mond, olyan szeme van, olyanokat észrevesz, amit más nem. Te pl. kiszúrtad volna, hogy a McLareneken asszimetrikus diffúzor van?

 

 

 

Nah b**meg, ezt nem hiszem el. Nem elég, hogy a Renault elrontja Alonso versenyét, dobogós lehetett volna, még ki is zárják a Valenciai versenyről! A spanyolok tuti ki lesznek...

 

 

Nah örülök annak, hogy végre Hamilton nyert! Végre megtalálta a helyes utat a McLaren! Meg persze annak is örülök, hogy a többi csapat is javul (Ferrari, Renault)

A ajt az jó volt, a két kerses autó jól feljött.

Vettel Kimit okolja a kieséséért! De persze ezt úgy állítja be, mintha direkt csinálta volna Kimi, holott nem. Kimi megcsúszott, Vettel meg pont rossz helyen volt!

Link to comment
Share on other sites

Na egy jó hír:

 

Massa-orvos: Nem sérültek az agyszövetek és nincs életveszély

 

Felipe Massa feltehetőleg maradandó károsodás nélkül vészelheti át súlyos balesetét, ami akkor történt amikor a Magyar Nagydíj időmérő edzésén egy másik autóról lerepülő csavarrugó a sisakjának repült, aminek következtében a Ferrari a gumifalba csapódott.

 

A brazil Formula-1-es pilóta koponyasérülést szenvedett, ezért megoperálták, majd mesterségesen elaltatták, hogy gyorsabb legyen a felépülés. Massa orvosa Dino Altmann a Deutsche Presseagentur-nak elmondta, "Felipe állapota súlyos, de nem életveszélyes és szerencsére nem sérültek meg agyszövetek."

 

Az orvosok vasárnap délelőtt a vizsgálatokhoz felébresztették a tavalyi második helyezett versenyzőt, így visszaaltatás előtt a családtagjai válthattak vele néhány szót. "Jól reagál a kezelésekre. Nem beszél folyamatosan, de jelzésekkel kommunikál. Úgy fest, hogy neurológiai szempontból minden megfelelően üzemel." - jelentette ki a pilóta versenymérnöke, Rob Smedley, aki a Massa csapattal a boxtáblán üzent a sérült sportolónak.

 

"Ez volt pályafutásom egyik legnehezebb hétvégéje. Hatalmas teher, hogy itt kell ülnöm, miközben a versenyzőm sérülten fekszik a kórházban. Legalább Kimi második helye valami örömet jelent a csapatnak. Felipe olyan, mintha az öcsém lenne, mindenki nagyon kedveli őt. Rendes srác, és kötődik azokhoz az emberekhez, akik az autóján dolgoznak. Bízunk benne és imádkozunk, hogy minden rendbe jöjjön."

 

Várandós felesége, Rafaela a televízióban látta a történteket, majd Budapestre igyekezett. "Arra kérek mindenkit, hogy bármilyen vallású is, imádkozzon Felipéért."

 

A tervek szerint hétfőn a Ferrari elnöke, Luca di Montezemolo is meglátogatja Massát.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...