Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

A Maláj Nagydíj programja, természetesen magyar idő szerint:

 

Péntek, 2010.04.02.:

Első szabadedzés: 04:00 - 05:00

Második szabadedzés: 08:00 - 09:30

 

Szombat, 2010.04.03.:

Szombati szabadedzés: 07:00 - 08:00

Időmérő edzés: 10:00 - 11:00

 

Vasárnap, 2010.04.04.:

Maláj Nagydíj, Verseny: 10:00 - 12:00

 

Egy kép a vasárnapi balesetről, főszerepben Kobayashi és Hülkenberg, Williams hátsó szárnyát, ha megnézitek van egy felirat, ami a következőt jelenti:

Make Roads Safe - Tedd biztonságossá az utakat! ... :D

image-7561_4BB3A47C.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mihelyst az autója ütőképes lesz és ő is megszokja a versenyzést újra, szerintem mindenhol brillírozni fog! ;)

 

Szerintem nem Monaco, hanem valamelyik gyorsabb pálya, pl Monza, mert ő gyorsabb pályán tud gyorsan menni.

Speciel Monaco-ban ötször nyert ha jól számoltam, pedig nem a leggyorsabb versenypálya hírében állt sohase. ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát igen, Alonso megint megmutatta hogy miért jobb mint Kimi!

De mostmár mondhatják a -hozzá nem értők- is hogy Alonso is széthajtotta a ferrárit... :D

 

Vettelnek gratula, Webber nemtom min volt megsértődve, máskor jobban kéne rajtolni...

Link to comment
Share on other sites

Eső nélkül tényleg uncsik a versenyek :(

 

Vettel sikerének örülők remélem idén nagyon ott lesz mert a kocsi jó ő is jó csak a technika ne babrálna ki vele.

Nem a kedvencem Alonso de ma is megmutatta ,hogy ügyes :):D Ami viszont kiakasztott ,hogy ezért Hamilton nem kapott semmit:

http://i43.tinypic.com/1zp2tld.gif

11MB-os gif ezért csak így.

Jó persze szóbeli figyelmeztetést igen ,de hát az semmi... Mikor a szabályzat egyértelműen utal erre az esetre...

Link to comment
Share on other sites

Jó futam volt, azért azt most is láthatjuk,hogy tavaly Kimi nem azért nem előzött mert mulya volt, hanem mert szemcsésedik a gumi. Nem bírta legyűrni Alonso Buttont, és szegénynek az utolsó körben megadja magát a kocsi...hát hát :S sajnáltam.

 

Szvsz Hamiltont azért nem büntették meg, mert ha jobban megnézzük nem azt gátolta, hogy megelőzze őt Petrov, hanem hogy ne kapjon szélárnyékot. Ha Petrov előzésbe kezdett volna- mint ahogy tette is a végén, akkor már nem cikázott volna(és abba is hagyta akkor már). Szabálytalan volt, de mivel petrov meg ment utána, és ugyan azt csinálta így már nem foglalkoztak az esettel.

Ez ugyan az mint hogy tegnap sztem azért nem büntették meg Kubicát - vagy részben azért nem- mert a következő esetnél Liuzzi mellé beparkolt ugyan úgy Sutil(vagy fordítva?).

 

Jajj a másik pedig, hogy Alonso rossz kuplunggal jobb időket ment mint Massa? Azért az picit cink. Azt a massa gyereket igazán lecserélhetné már a ferka...

Link to comment
Share on other sites

Annak a Massa gyereknek több pontja van... azért csak nem olyan rossz az ;) Ment Alonso leggyorsabb kört is, lecserélhetnék a komplett mezőnyt... nem volt az olyan nagy probléma, ha az lett volna akkor halál lassú köröket ment volna.

Módosította Gabi89
Trágárság | Rassizmus törölve
Link to comment
Share on other sites

Hát ezen a versenyen sem rágtam le a körmeimet az izgalomtól, eshetett volna az az eső... :)

Jajj a másik pedig, hogy Alonso rossz kuplunggal jobb időket ment mint Massa? Azért az picit cink. Azt a massa gyereket igazán lecserélhetné már a ferka...

 

Szerintem Massával semmi gond sincs, sőt szerintem igenis jó pilóta. Egyszerűen csak más a mentalitása Alonsóhoz, vagy Hamiltonhoz képest...Nem túlságosan látványos a vezetése, az is igaz, hogy nem ő a mezőny legagresszívabb versenyzője, de gyors, és szorgosan gyűjtögeti a pontjait. Plusz ő áll a tabella élén, ami nem egy hátrány :D Persze messze még a vége.

 

A Hamilton-Petrov esetet én sem értem igazán, hogy miért nem kapott Hamilton legalább egy áthajtásos büntetést, mert ha ez tényleg benne van a szabálykönyvben, hogy előzési helyzetben az üldöző előtt cikázgatni nem lehet, akkor szabálykihágásért nemcsak szóbeli büntetéseket kéne osztogatni. Kíváncsi lennék, hogy az FIA mire hivatkozva hozták meg a (véleményem szerint is) rossz döntésüket...

Link to comment
Share on other sites

Marha sokat ér az hogy több pontja van...Lehet Massa már egy ilyen esetben leállt volna...

A másik meg nem mindenki teheti meg azt hogy hátráltatja a csapattársát.

 

Harmádik:

 

ha Alonso gyepálta volna Massát ausztráliába meg itt is(és esetleg meg is előzte volna), akkor a média megint leírta volna hogy a ferrárinál megint Alonso az 1. Massa pedig a 2. és csak azért tuda megelőzni mert rászóltak a fülére...ennyit tesz az a szenny média... undorító

 

Nincs semmi bajom Massával, jó hogy Alonso csapattársa, de azért néha figyelembe vehetné azt hogy mi a jobb a csapatnak...

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nincs rangsor a Ferrari csapatnál, Massa pedig már törzstagnak számít ott, ha Alonso pedig ugyanazt fogja eljátszani, amit egyszer már a McLaren csapatnál eljátszott, akkor az amúgy se jó véleményem róla még rosszabbra fog változni, hogy finoman fogalmazzak. :D

Link to comment
Share on other sites

Nem volt rossz futam, de ez nagyban köszönhető a tegnapi időmérő edzésnek.

Örülök az eredménynek, pláne Sutil miatt, aki ma nagyot autózott, Hamiltont is maga mögött tartotta precíz vezetéssel és 10 ponttal a VB 9. helyén van jelenleg. :)

 

Kimit mindig visszahozzátok, Ferrari leszerződtette, tudta mindenki milyen természetű, milyen mentalitású és nem értem miért kell jönni, hogy látjátok ezért jobb Alonso .... mindenkinek vannak gyenge és erős pontjai, gyenge és erős évei .... ;)

Kimi egyébként remekelt a hétvégén és megszerezte első pontjait .... ;)

 

Na vissza az F1-hez.

Webbert kicsit sajnáltam, ha nincs az a kis baki megszorongathatta volna Vettelt .... sőt .... ;)

 

Végén tetszett, mikor Vettel kicsit bátortalanul előzte meg Trullit, Trulli meg integet neki, hogy előzze csak meg .... :D Palikék persze, lemaradtak Trulliról és azt hitték Vettel mutogat, pedig csak megköszönte. ;)

Link to comment
Share on other sites

Szvsz Hamiltont azért nem büntették meg, mert ha jobban megnézzük nem azt gátolta, hogy megelőzze őt Petrov, hanem hogy ne kapjon szélárnyékot. Ha Petrov előzésbe kezdett volna- mint ahogy tette is a végén, akkor már nem cikázott volna(és abba is hagyta akkor már). Szabálytalan volt, de mivel petrov meg ment utána, és ugyan azt csinálta így már nem foglalkoztak az esettel.

Ez ugyan az mint hogy tegnap sztem azért nem büntették meg Kubicát - vagy részben azért nem- mert a következő esetnél Liuzzi mellé beparkolt ugyan úgy Sutil(vagy fordítva?).

Nem gátolta ,hogy megelőzze Petrov ? Akkor mit csinált ?

Pont azért cikázott Hamilton ,hogy Petrov ne tudja megelőzni szélárnyékból kibújva a célegyenes végén rövid féktávval.

Mondjuk ezen nem veszünk összes a lényeg,hogy a szabálykönyv szerint szabálytalan volt viszont nem büntették meg ez van. Már csak azért is szabálytalan volt mert figyelmeztetést azt kapott ez pedig azt bizonyítja szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Pont azért cikázott Hamilton ,hogy Petrov ne tudja megelőzni szélárnyékból kibújva a célegyenes végén rövid féktávval.

Mondjuk ezen nem veszünk összes a lényeg,hogy a szabálykönyv szerint szabálytalan volt viszont nem büntették meg

Ennyi! ;) A kis oroszból pedig kis szerencsével még jó pilóta is lehet. :D

Link to comment
Share on other sites

Nem gátolta ,hogy megelőzze Petrov ? Akkor mit csinált ?

Pont azért cikázott Hamilton ,hogy Petrov ne tudja megelőzni szélárnyékból kibújva a célegyenes végén rövid féktávval.

Mondjuk ezen nem veszünk összes a lényeg,hogy a szabálykönyv szerint szabálytalan volt viszont nem büntették meg ez van. Már csak azért is szabálytalan volt mert figyelmeztetést azt kapott ez pedig azt bizonyítja szerintem.

 

Én sem akarok ilyenen vitázni :) DE (:D) ha Petrov meg akarta volna előzni, akkor nem követi hamiltont, hanem megy tovább egyenesen, mivel Hamilton úgymond elállt előle , nem azt akarta hogy az egyenesben ne kerüljön az autója mellé, hanem azt akarta hogy ne fogjon szélárnyékot. Igen azért egy bokszutca áthajtást adhattak volna neki, de na ez van. Így döntöttek, el kell fogadni.

Link to comment
Share on other sites

Jah, szerintem is így van! Nem akarok vitát gerjeszteni de Schumival is párszor ment a kivételezés, most meg Lewisel megy egy kicsit!
Hát ebben van is valami meg nem is. Amikor 2futamra is eltiltották 94-ben (még is világbajnok lett)

Szintén voltak botrányok a második vb cím megszerzése alatt is még is főlényesen nyert és akkor arról még nem is beszéltem ,hogy amikor a Ferrarival folyamatosan gyűjtötte a győzelmeket,vb címeket minden szabályt ellene hoztak szinte csak,hogy más is nyerjen már és ne legyen Ferrari, Schumi egyeduralom (sikertelenül csinálták mert még is csak 7xVB győztes :P )

Barrichello féle Austria -i elengedést tényleg elnézték neki pl.

 

 

Ennyi! ;) A kis oroszból pedig kis szerencsével még jó pilóta is lehet. :D

Jaja tehetségesnek tűnik 1-2 év és kiderül lesz-e belőle tényleg valami.

 

Link to comment
Share on other sites

Egyébként marhára nem értem miért nézik le a Renaultot ennyire...mindig mondják hogy ezzel a Renaultal ott lenni a középmezőnyben nagy feladat...szerintem meg nem, igenis csináltak most egy jó autót ami ennek a két embernek megfelel!Később lehet nyerőképes lesz a Renault! Nem tartom kizártnak! :)

Link to comment
Share on other sites

Gondoltam megosztok veletek egy érdekes youtube vidit. :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=r9V8oAOUMSs

 

Inkább legyen még egy, amikor Alonso rádión beszól az Ausztrál GP-n. :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=3oVLOAXFxxE&feature=related

 

Már csak ezt, mert ez elég érdekes. A video lényege, akár a cirkuszban: van másik! :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=DBFWONEWWU8&feature=fvw

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...