Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Hali!

 

Hát inge, eléggé érdekes a cikk. Jó lenne HD-ben nézni a Forma 1-et, mivel Full hd-s tévénk van, jól is jönne mert a mostani rtl klubbos képek szörnyűek, persze ez egy hagyományos tv-n nem látszik... Az pdig marha jó lenne ha én dönthetném el hogy melyik versenyzőt nézem, mert pl. marhára nem tud izgatni hogy a 60. helyen, ahol nem is kapnak pontot két versenyző próbálgatja egymást megelőzni, miközben az első helyért "küzdenek" elől. Az hogy neten lehessen nézni, azt is jó ötletnek tartom, de akkor lehetőleg ne egy oldalon lehessen csak nézni, emrt az rohadt lassú lesz... :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Az már tegnap kiderült, hogy a legnépszerűbb versenyző Michael Schumacher (19,5 százalék), őt Fernando Alonso (9,7 %) és Kimi Räikkönen (7,2 %) követi

És már megint emlegetjük, pedig nem is játszik idén. :D :D :D :D

Amúgy nekem elég volna a HD, egyelőre. Főleg, hogy már van hozzá tv is.

Link to comment
Share on other sites

Nekünk is FullHD tévénk van, úgyhogy én is jobban örülnék, ha HD-ben lehetne nézni az F1-et, a baj csak az, hogy műholdas tévénk van (UPC), ami még nem tud HD-t, úgyhogy igazából sokra nem mennék vele, ha nagy felbontásban adnák. ;) Várom hogy fejlesszenek már valamit a UPC-sek, mert még nincs műholdas HD csomagjuk, csak kábeltévés, az meg kell a fenének. :P

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nem fog! :)

Ha esetleg elmenne a Red Bulltól, akkor az csakis Kimi visszatérése miatt lehet, de szerintem se Kimi nem jön vissza, se Webber nem vonul vissza, Red Bull jövőre is ebben a felállásban szerepel majd! :)

Szerintem! :D

Link to comment
Share on other sites

Ausztrál Nagydíj, első szabadedzés

 

1. Kubica Renault 1:26.927 22

2. Rosberg Mercedes 1:27.126 + 0.199 18

3. Button McLaren-Mercedes 1:27.482 + 0.555 22

4. Massa Ferrari 1:27.511 + 0.584 18

5. Vettel Red Bull-Renault 1:27.686 + 0.759 23

6. Alonso Ferrari 1:27.747 + 0.820 21

7. Hamilton McLaren-Mercedes 1:27.793 + 0.866 22

8. Buemi Toro Rosso-Ferrari 1:28.014 + 1.087 21

9. Petrov Renault 1:28.114 + 1.187 25

10. Liuzzi Force India-Mercedes 1:28.192 + 1.265 18

11. di Resta Force India-Mercedes 1:28.537 + 1.610 25

12. Schumacher Mercedes 1:28.850 + 1.623 19

13. Alguersuari Toro Rosso-Ferrari 1:28.572 + 1.645 21

14. Webber Red Bull-Renault 1:28.683 + 1.756 22

15. de la Rosa Sauber-Ferrari 1:29.465 + 2.538 13

16. Barrichello Williams-Cosworth 1:29.712 + 2.785 18

17. Hülkenberg Williams-Cosworth 1:30.249 + 3.322 26

18. Kobajasi Sauber-Ferrari 1:31.654 + 4.661 5

19. Trulli Lotus-Cosworth 1:31.652 + 4.725 13

20. Kovalainen Lotus-Cosworth 1:31.654 + 4.727 26

21. di Grassi Virgin-Cosworth 1:32.831 + 5.904 25

22. Chandhok HRT-Cosworth 1:33.401 + 6.474 24

23. Senna HRT-Cosworth 1:34.251 + 7.324 19

24. Glock Virgin-Cosworth 1:34.924 + 7.998 8

 

 

Pénzbüntetés Senna-nak és Petrov-nak!

Bruno Senna és Vitaly Petrov is pénzbüntetést kapott, ugyanis az első edzésen túl gyorsan haladtak át a boxon.

A brazil versenyzőnek ez 1600 euróba kerül, míg orosz vetélytársának 7000-be.

Idén a versenyhétvégék ideje alatt 60 km/óra a sebességkorlátozás boxban. Tavaly még 100-al lehetett repeszteni, ám az idei szezonra az autók megnövekedett súlya miatt csökkent a megengedett sebesség.

Ennek Bruno Senna és Vitaly Petrov már meg is itta a levét. A brazil 1600 eurót, míg az orosz 7000 (!!) eurót köteles befizetni.

Petrov esetében minden valószínűséggel azért ilyen erős a büntetés, mivel 60 helyett 94.6 kilométer/órás sebességgel haladt.

 

Röviden: Három első vezetőszárnya maradt a Sauber-nek!

Kamui Kobayashi kétszer is rommá törte első vezetőszárnyát az első tréningen Ausztráliában, ami miatt a hétvége hátralévő részében csak három tartalék elemük maradt.

Az FIA-től Jo Bauer meglátogatta a svájci csapatot a bokszban, magyarázatot követelve a két incidensre, ám a csapat tagjai nem tudtak pontos választ adni, hogy mi is okozta a problémát.

 

Horner: 10 helyes rajtbüntetést Schumacher-nek! 2010-03-26 05:35

 

A Red Bull-Racing csapatfőnöke, Christian Horner a következő két versenyen 10 helyes rajtbüntetést adna Michael Schumacher-nek, amiért a német a piros jelzés ellenére autózott gyors kört.

 

Horner szerint mindenféleképpen meg kell büntetni a német pilótát.

Kamui Kobayashi miatt az első edzésen kétszeres is félbe kellett szakítani a körözgetést. A Sauber japán pilótája mind a két alkalommal széttörte első vezetőszárnyát.

Mivel piros jelzés volt érvényben, a versenyzőknek be kellett menniük a bokszba, félbeszakítva esetleges gyors körüket.

Schumacher nem tett így.

Horner a BBC rádiónak úgy nyilatkozott, hogy ezért Michaelt tíz helyes rajtbüntetésben kellene részesítenie a versenybíróságnak az elkövetkezendő két futamon.

 

Pörög az élet Melbourneben .... :D

 

Ausztrál Nagydíj, második szabadedzés

 

1 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 1:25.801 13

2 Jenson Button McLaren-Mercedes 1:26.076 0.275 16

3 Mark Webber RBR-Renault 1:26.248 0.447 22

4 Michael Schumacher Mercedes Benz GP Ltd 1:26.511 0.710 16

5 Vitaly Petrov Renault 1:26.732 0.931 26

6 Sebastien Buemi STR-Ferrari 1:26.832 1.031 29

7 Adrian Sutil Force India-Mercedes 1:26.834 1.033 22

8 Vitantonio Liuzzi Force India-Mercedes 1:26.835 1.034 17

9 Rubens Barrichello Williams-Cosworth 1:26.904 1.103 25

10 Nico Rosberg Mercedes Benz GP Ltd 1:26.956 1.155 22

11 Robert Kubica Renault 1:27.108 1.307 28

12 Pedro de la Rosa BMW Sauber-Ferrari 1:27.108 1.307 25

13 Kamui Kobayashi BMW Sauber-Ferrari 1:27.455 1.654 23

14 Nico Hulkenberg Williams-Cosworth 1:27.545 1.744 25

15 Fernando Alonso Ferrari 1:29.025 3.224 20

16 Sebastian Vettel RBR-Renault 1:29.134 3.333 19

17 Felipe Massa Ferrari 1:29.591 3.790 21

18 Heikki Kovalainen Lotus-Cosworth 1:29.860 4.059 15

19 Jaime Alguersuari STR-Ferrari 1:30.510 4.709

20 Jarno Trulli Lotus-Cosworth 1:30.695 4.894

21 Timo Glock Virgin-Cosworth 1:32.117 6.316

22 Lucas di Grassi Virgin-Cosworth

23 Karun Chandhok HRT-Cosworth

24 Bruno Senna HRT-Cosworth

Módosította Jaire
Link to comment
Share on other sites

1. Vettel Red Bull-Renault 1:24.774 1:24.096 1:23.919

2. Webber Red Bull-Renault 1:25.286 1:24.276 1:24.035

3. Alonso Ferrari 1:25.082 1:24.335 1:24.111

4. Button McLaren-Mercedes 1:24.897 1:24.531 1:24.675

5. Massa Ferrari 1:25.548 1:25.010 1:24.837

6. Rosberg Mercedes 1:24.788 1:24.788 1:24.884

7. Schumacher Mercedes 1:25.351 1:24.871 1:24.927

8. Barrichello Williams-Cosworth 1:25.702 1:25.085 1:25.217

9. Kubica Renault 1:25.588 1:25.122 1:25.372

10. Sutil Force India-Mercedes 1:25.504 1:25.046 1:26.036

11. Hamilton McLaren-Mercedes 1:25.046 1:25.184

12. Buemi Toro Rosso-Ferrari 1:26.061 1:25.638

13. Liuzzi Force India-Mercedes 1:26.170 1:25.743

14. de la Rosa Sauber-Ferrari 1:26.089 1:25.747

15. Hulkenberg Williams-Cosworth 1:25.866 1:25.748

16. Kobayashi Sauber-Ferrari 1:26.251 1:25.777

17. Alguersuari Toro Rosso-Ferrari 1:26.095 1:26.089

18. Petrov Renault 1:26.471

19. Kovalainen Lotus-Cosworth 1:28.797

20. Trulli Lotus-Cosworth 1:29.111

21. Glock Virgin-Cosworth 1:29.592

22. di Grassi Virgin-Cosworth 1:30.185

23. Senna HRT-Cosworth 1:30.526

24. Chandhok HRT-Cosworth 1:30.613

 

Nem tudom miért volt most ennyire lassú Massa :( Remélem holnap a futamon előre tud lépni pár helyezést...

Link to comment
Share on other sites

Pontosabban: Adrian Newey. :) Nem mondanám megbízhatatlannak egyelőre a Red Bullt, egy verseny alapján nem szabad még következtetni, illetve a egyre inkább úgy néz ki, hogy a nafta nem volt elég Bahrainben. Na de midnegy, holnap kiderül. :)

 

A Red Bull valóban iszonyú gyors mind kemény, mind lágy keveréken, szóval én őket várom holnap a dobogó első két fokára, utána viszont szoros, szal bármi lehet. Ha viszont esik, akkor tényleg minden felborul .... ;)

Kedvencem Sutil megint a kemény keveréket választotta, nem tudom bejön-e majd nekik, én bízom benne, csak a rajtot kellene megúszni és akkor van esély jó pár pontocskára. :)

Link to comment
Share on other sites

Nagyon jó futam volt a mai. Button nagyon ügyesen csinálta, Kubica is nagyon megérdemelte már a dobogót, de Massa az valami kegyetlen. Nem is tudom hogy lehet a ferrarinál egy ilyen pilóta :( Simán hagyja magát megelőzni, ugyanakkor ő előzni nem mer, feltartja a csapattársát; meg amennyit hibázott. Én inkább Alonsonak adtam volna a pontot.

Bár az is cink, hogy Schumacher beragadt Algersuari(rem jól írom) mögött.

Hamilton csinálta a műsort, az is tetszett, ügyes a srác :D

Link to comment
Share on other sites

Izgalmas futam volt, bár részemről megint rosszul alakult, Sutil sajnos megint kiesett, jó pár pontot szerezhetett volna, még ha kiesés előtt volt egy kis hibája, de az szerintem már betudható a későbbi műszaki hibának .... hihetetlen .... szerintem és szinte mindenki szerint is jobb, mint Liuzzi, de Liuzzinak már 8 pontja van, ennek is örülök, mert kellenek a konstruktőri pontok, de Sutil is hozhatná őket. Na majd reméljük Malajziában szerencsésebb lesz, mert idén valami hihetetlen balszerencsés .... ;)

 

Button ma ügyes volt, gumikkal is jól bánt, mellette gyors is volt, taktikája is remek volt, szal megérdemelte a győzelmet, még ha Vettel kiesése nagyban hozzájárult az egészhez.

Massa viszont ma elég lassú volt, ezt a dobogót hihetetlen nagy mázlival szerezte, igazából megköszönheti Alonsonak.

Hamilton viszont szerintem a nap embere, ma valami pokolian jól versenyzett, megérdemelt egy volna a dobogós helyezést mindenképpen. :)

Kubicáról se feledkezzünk meg, a Renault gépével amit ma ment, az nem volt semmi. Szépen magabiztosan tartotta a helyezését és 18 ponttal gazdagodott.

 

Összességben jó kis futam volt, tipikus Melbourne .... :D

Link to comment
Share on other sites

Jah, végre egy érdekes futam!

Mivel h Vettel fan vagyok ezért kicsit idegesít h megint kiesett, akár saját hibából akár nem!

Alonsot és Hamiltont dícséret illeti, nagyon jól mentek, csakhát Webbernek köszönthetően Hamilton lemaradt!

Webber mutatni akart vmit a hazai közönségnek, csakhát nem jött össze neki!

Massa meg sohase tartozott a kedvenceim közé, és nem is fog!

Link to comment
Share on other sites

Izgalmas volt a mai futam. Alonso parádésan autózott, a vége felé már elfogytak a gumiai...sajnos Massa nem engedte el, ez verseny, ma pocsékul autózott Massa... Alonsonak jó volt a beszólása, másik jelenet amin hatalmasat röhögtem az a Webber féle bowling volt... :lol:

Úgy néz ki a Red Bull megbízhatatlan de gyors, érdekes ez a változó hasmagasság téma...

 

Wéber Gabi nagyon jót mondott, nagyon tetszett a beszólása:

 

Alonsot ezért szerződteték ide!

 

Ennél szebben ki sem lehetett volna fejezn... :D Azt mondta ezzel kést mártott a Kimi fanok szívébe...tragédia :lol:

Link to comment
Share on other sites

Bízzunk benne hogy a többi futam is ilyen izgalmas lesz, szerintem ennél jobbat nem nagyon tudnak majd produkálni, én személy szerint minden percét élveztem, és külön öröm hogy Massa dobogón volt, sokat hibázott ez igaz, de egész hétvége alatt panaszkodott hogy nem tapad az autója, valószínűleg most is ez lehetett a gond. Kíváncsi lettem volna Palik hogy közvetítette volna ezt a kaotikus futamot :D

Link to comment
Share on other sites

Palikot én is hiányoltam, de a héten tereprali volt Mohácson és ezért nem hallhattuk, pedig ma volt akció bőven, Palik végig kiabálta volna a futamot ... :D

Jövőhéten Malajzia, ismét késő délután rajtol a mezőny, ami arrafelé majdnem, hogy egyenlő az esővel, szóval, ha lesz, akkor garantáltan jó kis futamunk lesz Palik Lászlóval. :D

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Már most várom !

 

Apropó mai futam , döbbenetes mennyire jó volt a meki Hamilton alatt , s mennyire bejött Button húzása , le a kalappal ! Viszont Alonso rádios alkotása amit feljebb egy kolega idézett rendkivül tetszett : Nem akarom tudni !!!

 

Ez nagyon ütős volt és teljesen kiérződött belőle , hogy mennyire tehetetlen a kétbalkezes Massa miatt !

Link to comment
Share on other sites

Tény, hogy elég gyengén muzsikált ma Massa, de ha annyira rossz is volt, miért nem tudták leelőzni? :D Jó verseny volt ez na, pár ballépéssel pl Webber, stb. Lehetne még sok ilyen verseny. Az "ilyen" alatt Palik menteset értek és hasonló izgalmasat, mint a mai volt. :lol:

 

szerk: jó az az eső, csinálja az izgalmakat! :D

Link to comment
Share on other sites

Hát Massa mai dobogója az nem kis csoda, rajtja az gyönyörű volt, de amit utána művelt, az valami borzasztó volt és így is 3. lett, ami természetesen csakis a csapattársának köszönhető, illetve ma fentről valaki nagyon támogatta .... ;)

 

Hamilton meg hát, mai nap megmutatta mit is tud igazán, amilyen tempót ment, az már néha embertelen volt, végén a kopott gumikon is begyorsult és Alonsot meg is előzte volna, de hát jött a torpedó .... Webber elnézést kért, amit ő ritkán szokott, szóval most az egyszer tényleg báhthatja rendesen, bár lehet, mert magával még jobban kiszúrt. ;)

Link to comment
Share on other sites

Alonso nem akart kockáztatni Massa megelőzésével

 

A két héttel ezelőtti futamgyőztes, Fernando Alonso a Forma-1-es Ausztrál Nagydíjon a dobogóra sem fért fel, ám ennek ellenére elégedetten értékelt a szezon második versenyhétvégéje után.

 

A spanyol klasszist nem sok választotta el attól, hogy már az első kanyarban befejezze a futamot, ugyanis összeakadt Jenson Button McLarenjével (és meglökte Michael Schumacher Mercedesét), megpördült, és a forgalommal szemben állva kellett végignéznie, ahogy a teljes mezőny elhalad mellette. A jó stratégiának köszönhetően azonban hamar visszaküzdötte magát az élmezőnybe.

 

"Elégedett vagyok az eredménnyel. Borzasztóan rajtoltam, mivel kipörögtek a kerekeim a felfestésen, aztán pedig az első kanyarban balestbe keveredtem két másik autóval. Ezek fényében a negyedik helyezés igazán kiemelkedő eredmény"- vélekedett Fernando Alonso a Ferrari által kiadott közleményben.

 

"Főleg, ha azt is figyelembe vesszük, hogy egyesekkel mi történt, és növelhettük előnyünket összetettben néhány riválisunkkal szemben. A stratégiánknak köszönhetően érhettük el ezt az eredményt. Az autó tökéletes volt, nagyon hosszú etapot tehettünk meg a lágyabb gumikon is."

 

Mikor Alonso utolérte a másik Ferrarival autózó Felipe Massát, akkor úgy tűnt, hogy gyorsabb, mint a brazil, előzni azonban nem tudott: "Mikor Felipe mögé értem, talán egy kicsit gyorsabb is lehettem volna, de tudjuk, hogy milyen nehéz előzni a Forma-1-ben, ráadásul csapattársat, hiszen senki sem akar felesleges kockázatot vállalni. Ha Kubicát támadtuk volna, talán más lett volna a helyzet, de ez lehetetlen volt, mert védekeznem kellett Hamiltonnal és Webberrel szemben, akik frissebb gumikon támadtak."

 

Zárásként a kétszeres világbajnok még odabökött azoknak is, akik a Bahreini Nagydíj után az unalomba fulladástól féltették a Forma-1-et: "Biztos vagyok benne, hogy egy ilyen izgalmas és akcióval dúsított futam után, mint a mai, nem fogunk többé unalmas versenyekről hallani."

 

forrás: f1hirek.hu

 

===

 

Azért látszik már hogy ez az Alonso már nem az aki régen volt! Mondjuk engem akkor sem zavart, hogy nagy a pofája, szerintem mindig kell valaki aki helyreteszi a többieket! ;)

 

szerk.: Alosno nagyot fékezett abban a kanyarban, Hamiltonnak nem lett volna meg...Aztán lehet hogy megelőzte volna de ezt már nem tudjuk meg...Én nem szeretem Hamiltont, de ma szépen vezetett. Szerintem minden futamon csinálhatna ilyet: versenyzik utána mikor jól áll akkor kilöki valaki...birnám :D

Link to comment
Share on other sites

Hát jó kis futam volt, talán kicsit sajnálom, hogy Schumi most sem tudott az élbolyban versenyezni... Meg bár én bírom Massát, de Alonsonak nagyon megköszönheti a dobogós helyét, mert abban biztos vagyok, ha ő lett volna Alonso helyében - látva az aznapi teljesítményét - akkor szépen körbe autózták volna az üldözői. ;)

 

Összességében a műsor azonban jó volt, remélem a többi futamon is lesznek hasonló izgalmak. Mondjuk az is jó lenne ha eső nélkül is lennének jó kis előzések, meg hasonlók, mert az a gumispórolós vonatozás, ami Bahreinben száraz pályán folyt, az kész katasztrófa volt. <_<

 

Én nem szeretem Hamiltont, de ma szépen vezetett. Szerintem minden futamon csinálhatna ilyet: versenyzik utána mikor jól áll akkor kilöki valaki...birnám

 

Hogy ezzel mennyire egyet értek :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...