Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

1. helyezett 10 pont

2. helyezett 8pont

3. helyezett 6pont

4. helyezett 5pont

5. helyezett 4pont

6. helyezett 3pont

7. helyezett 2pont

8. helyezett 1pont

 

 

Így kapják a pontokat. Schuminak nem sok esélye van hogy vb legyen. Összesen még hátra van 7 verseny.

Tehát ha Schumi mindet megnyeri akkor kap 70 pontot.

A vb állása:

1. J. Button-------------70

2. M. Webber-----------51.5

3. S. Vettel-------------47

4. R. Barrichello-------44

5. N. Rosberg----------25.5

6. J. Trulli---------------22.5

7. F. Massa-------------22

8. L. Hamilton----------19

9. K. Räikkönen--------18

10. T. Glock------------16

 

Link to comment
Share on other sites

azért világbajnok már sehogy nem lehet ... 7 futam van hátra ,maximum 70 pontot gyűjthet ,ha mindet megnyerné és jelenleg most Button is 70 pontnál van... max akkor nyerhetne ,ha mindet megnyerné ,és a jelenlegi top 4-ből senki nem szerezne pontokat ,mert akkor holtversenyben Buttonnal ,de több futamgyőzelemmel nyerhetne ...

 

Na de sztem hülyeség ezen gondolkodni ,mikor ebben az évben a Ferrari a béka segge alatt van és igen lassan kezdett felkapaszkodni az utóbbi időben ,de hogy futamokat nyerni nem fognak vele még a közeljövőben az szinte borítékolható sajnos . Ezen a tényen nem változtat ,h Sumi ,vagy Massa ül az autóban .

 

Az elmúlt 2 futamon már mutatott valami pozitívat a ferka ,de elég nagy előrelépés kéne ,hogy valenciában végre már az időmérőn is jól szerepeljenek...

 

Mindenesetre már alig várom ,h lássam Schumit Kimi mellett versenyezni ... most ki fog derülni ,h mennyit számít azonos autónál a pilóta teljesítménye . (Ráadásul SPA , Monza még csak most fog jönni ,és sztem ezek a legjobb pályák )...

 

ui.: remélem azért Massa mihamarabb felgyógyul ... félreértés ne essék ,nem örülök ,h Schumi ilyen áron tér vissza ,de azért kiváncsi vagyok mit tud kezdeni az idei autóval

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

állj állj gyerekek Cipőkészítő Miklós is csak 1 jó versenyző volt, ő sem Isten, nem tud többet tenni az autóval :D

Anno az a ferrari nagyon jó autó volt, kb mint év elején Buttonék, és ott is Button hogy verte Barichellot, mint anno Schumi. Mikor rossz volt a ferka - 2007- nem is lett vb. De hajrá neki, kíváncsi leszek, hogy 2 ilyen tehetséges pilóta mint Kimi és Schumi mit kezd majd egymással =)

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Nagyon nagy érdeklődés lesz majd Schumi iránt a sajtó részéről az biztos. Az elvárások szerintem nem magasak,az elején úgyis szoknia kell a dolgokat. Pontokat szerezhet és ha javulni tud még az autó akkor ő is egyre jobb teljesítményre lehet képes. Szerintem jobb mint ha a két tesztpilóta ülne be. :D

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Egyértelmű az idény végére biztos vagyok h megint ott lesz a tűz közelében és már csak az lesz a kérdés h menynire tudja a régi formáját adni ;) Kimi is 1 remek pilóta ha képes lesz Schumi őt megverni tényleg elégedett lehet :D

csak itt megint az a kérdés h ha kimi most kikapna Schumitól és jövőre még megint versenyezne a motiváció ami így sem túl magas tényleg a béka segge alatt lenne <_< de mind1 örülök h schumi visszatér megint visszatér az h csillogó szemekkel fogom nézni a futamokat mert mióta ő visszavonult vhogy más lett számomra az f1 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ööö 2007 ben ferka volt a vb kimivel. Sztem 2006ot akartál írni, de akk se volt sz@r a ferrari csak alonsonak makkja volt(suzuka cipősbá nullázott)

Vbre nincs esélye de segíthet jó barátjának Vettelnek akinek viszont van

 

 

2000-2001-2002-2003-2004 ezekben az években volt a legjobb a Ferrari!

 

2005 ben volt a legszarabb egyszer nyertek 2 győzelmet Schumi 1 lett és Barichello 2 ik lett aszthiszem Amerikai Nagydíjon Indianapolisban. Akkor csak azért nyertek mert a bristonos gumikkal rendelkező autók indulhattak!

A Michelin gumikkal rendelkező autók viszont NEM!

 

 

2006 ban a Ferrari jó volt csak megbízhatatlan volt!

2007 ben jó volt Kimi vb lett! nagyon kevéssel nyert azért nem volt olyan jó a Ferrari mint 2000 és 2004 között!!

2008 ban a Ferrari jó volt csak megint megbízhatatlan volt! 1 hajszállal lett világbajnok Hemilton majdnem Massa lett!

2009 ben a Ferrari már már megint megbízhatatlan (legalábbis a német nagydíjig!!!!!)

 

 

Schumacher nem tesztelt a mostani Ferrarival és nem is versenyzet a Valanciai nagydíjon se mert 2008 ban épült TAVALY volt az 1 nagydíj augusztus 23 ikán perdíg a második Vamenciai nagydíj lessz!

 

Úgyhogy Kimi - van jobb helyzetben hiszen ő ismeri az idei Ferrarit és a Valanciai pályát, Schumi meg nem ismeri 1 iket se!

 

 

 

Nekem is Shumi volt/van a kedvenc versenyzőm ha Megveri Kimit azaz több pontot szerez mint Kimi akkor Kimi nyengúsz!!! :P

 

 

És már énis nagyon - nagyon várom már Schumit!

 

És biztossan mondják majd neki, hogy maradjon 2010 es esztendőben is!

 

Azért mert Alonso - Massa párost terveztek 2010 re!

Kimi menedzsévvel már érdeklődtek a Brownál! :P

 

És Alonso lehet , hogy nem is jön mert régebben is Ferrari vagy Renault közül választhatott és ugyebár a Renault-ot választotta!

Dehogy miért???

 

 

És sztem 2010 re Schumi - Massa párost szeretnének!

 

 

Mondják Schuminak figyelj Kimi ugyis repül mert mert! Alonso - Massa párost szeretünk volna de ez meghiusult mert Alonso nem jönn mert nem akkar!

Úgyhogy te kellesz nekünk!

Link to comment
Share on other sites

Így kapják a pontokat. Schuminak nem sok esélye van hogy vb legyen. Összesen még hátra van 7 verseny.

Tehát ha Schumi mindet megnyeri akkor kap 70 pontot.

Így van. Ha még hétből hetet meg is nyerne, ahhoz is nem kicsi szerencse kellene! A csapatot jön segíteni, nem VB-t nyerni. :rolleyes:

Ma hallottam a híradóban, hogy Massa már nem fér a bőrében. Sétálgat, eszik szilárdat, zuhanyozgat magától és ha rajta múlna már indulna a következő versenyen. :happy:

Link to comment
Share on other sites

A 2003-as évet kivenném, ott mind a 3. Montoya is csupán 11 pont hátrányban volt. Egyedül a Mclaren megbizhatatlansága miatt nem Kimi lett a bajnok ;)

 

Na de mindegy.

Schumacher visszajön, de csak idén és egyelőre csak az európai futam a biztos. Jövőre tuti nem fog már versenyezni, ezt garantálom és ő is leszögezte.

Kimi azt nyilatkozta marad a Ferrarinál, Massa is azt nyilatkozta marad, Alonsonak elvileg már alávan írva a szerződése .... érdekes ....

Olvastam egy interjút Kimivel és azt nyilatkozta, hogy maradni fog a Ferrarinál és hogy esze ágában sincs visszavonulni, mert élvezi a vezetést és még nagyon fiatal, hogy itt hagyja a "cirkuszt" ;)

Brawnra rátérve, Villeneuve is itt volt a Spa-i 24 órás verseny előtt 1 nappal és ő is a Brawn csapatnál járt .... szóval .... az, hogy valaki ott van nem jelent semmit :D

Link to comment
Share on other sites

Nem biztos ,h Schumi mind a 7 versenyt végig fogja tolni , lehet ,h Massa év végére már visszaszállhat a ferkába.

 

Mondják Schuminak figyelj Kimi ugyis repül mert mert! Alonso - Massa párost szeretünk volna de ez meghiusult mert Alonso nem jönn mert nem akkar!

Úgyhogy te kellesz nekünk!

 

Motiváció ide ,vagy oda Kimi mégiscsak világbajnok ,Massa meg nem ... lehet vitatkozni ,h Kimi csak annyival nyerte meg a bajnokságot mint amennyivel tavaly Massa elvesztette ,de a tény az tény marad...

 

kettejük közül én inkább Massat küldeném el , ha Kimitől végre látnám azt a "tüzet" ami régen benne volt és nem csak autózgatna , Massa meg megérdemelne már 1 VB címet ...

 

Kimi hülye lenne átülni sztem a Brawn-ba ... akkor már tényleg inkább elmenne azt rallizgatna , habár a ralli neki csak hobbi ,úgy mint Webbernek a bringázás ,vagy Montoyanak anno a motocross ,Suminak meg nemrég a gyorsasági motor.

 

Másrészről az ,h Schumi maradjon jövőre is meg fatális baromság ... <_< :huh:

Link to comment
Share on other sites

Hát én nagyon örülök hogy beáll Massa helyett Schumi, remélem az év végéig! :) Várom már Valenciát, bár a Renault nem fog indulni(úgy néz ki) de akkor is jó lesz újra látni a pályán!Remélem mutat valami "Schumisat" :rolleyes:

 

Persze a sajtó megint elkezdi a hülyeségeit hogy visszatér meg stb... ezt szerintem csak a hülyék hiszik el...

már bocsánat... :)

Link to comment
Share on other sites

Hamilton: Megtiszteltetés lesz Schumacher ellen versenyezni

http://f1hirek.hu/hir/Hamilton__Megtiszteltetes_lesz_Schumacher_ellen_versenyezni_200908301826

 

peersze, remélem jól elveri a **** ***** arcodat !!! :D

 

nah nyugodtság van... most olvastam hogy vizsálgja az FIA Schumit, mert az F2007-esen állítólag 2009-es slick gumi volt, és ugye tiltva van a tesztelés 2009-es autóval is és 2009-es alkatrészekkel is. remélem nem büntetik meg őket.

 

Renultról nincs hír, remélem enyhítenek a büntetésen.

Módosította Gabi89
Trágár szavak használata tilos.
Link to comment
Share on other sites

Jah bocs a trágár szavakért :blush:

 

a_grave_man: Hát ezt én is nagyon remélem! :rolleyes: Én is várom már nagyon, kb. 6 vagy 7 éve szurkoltam utoljára Ferrárinak, most pár futamra visszatérek nosztalgiázni. :D Én is várom már nagyon...

Mikor meghallottam a híradóban a hírt, esküszöm még a hideg is kirázott! :)

 

szerk.: Remélem Lac barátom is visszatér a fórumra! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Véget ért Nelsinho Piquet renault-s pályafutása

 

Nelsinho Piquet hétfő délután megerősítette, hogy a soron következő Forma-1-es futamon, az Európa Nagydíjon már nem vesz részt a Renault csapatával. A bejelentés nem okozott meglepetést, hiszen várható volt, hogy a felek megválnak egymástól, mivel a Magyar Nagydíj után a pilóta és csapatfőnöke, Flavio Briatore már éles szócsatát vívott egymással a sajtóban.

Hétfőn Nelsinho Piquet hivatalos közleményt adott ki, melyben bejelentette, hogy a jövőben nem versenyez a Renault-val. A hosszú közleményben a brazil pilóta leírta, hogy szinte nem is vették emberszámba az elmúlt két évben, a csapattól nagyon kevés támogatást kapott, Briatorét pedig egyenesen hóhérnak nevezte.

Link to comment
Share on other sites

Luca Badoer 1999 óta nem versenyzett, míg Marc Gene 2004 óta nem volt versenyszituációban, ha így vesszük érthető Schumacher.

Anno 1999-ben Schumi lábtörésénél sem tesztpilótát alkalmazott a Ferrari, hanem leigazolta Mika Salot.

Úgy látszik, ott ez bevett szokás .... ;)

Megérdemelné a 2 tesztpilóta az biztos, de Schumacher többet tud nyújtani, mint ők.

Link to comment
Share on other sites

Sajnos Schumacher mégsem indul Valenciában, beigazolódtak a félelmeim nekem is, miszerint komolyabbak azok a sérülések ... Kár ....

 

"Tegnap este arról kellett tájékoztatnom Luca di Montezemolót és Stefano Domenicalit hogy nem tudom helyettesíteni Felipét. Mindent elkövettem annak érdekében, hogy ilyen rövid idő alatt felkészüljek, de sajnálatos módon nem sikerült. Sajnos a mugellói teszt után nyaki fájdalmaim voltak, és nem sikerült megoldani a problémát, pedig mindent kipróbáltunk ami csak lehetséges."

 

"Sajnos a februári motoros balesetben töréseket szenvedtem a fej- és a nyak területén, amelyeknek most is komoly hatása van. A nyakam nem bírná el a terhelést, amit a Formula-1-es autó vezetése jelent. Ezt az elmúlt két hét során teljesített vizsgálatok és a tegnap délutáni záróvizsgálat is alátámasztja. Mivel a mugellói tesztet követően fellépő panaszok nem enyhültek úgy döntöttem, hogy már vasárnap elvégeztetem a szükséges vizsgálatokat."

 

"Nagyon csalódott vagyok. Sajnálom a Ferraris fiúkat és a rajongókat, akik szorítottak nekem. Minden tőlem telhetőt megtettem. Szívesen helyettesítettem volna Felipét. Szorítok a csapatnak a következő versenyeken." - írja Schumacher internetes honlapján.

 

OFF: Lac: Örülök, hogy újra itt vagy, ha csak 1 hsz. erejéig is :)

Link to comment
Share on other sites

Még ezt találtam:

 

Korábbi nyaksérülésére hivatkozva mégsem tér vissza a Forma-1-be a hétszeres világbajnok német Michael Schumacher.

 

A hírt a hétszeres német világbajnok pilóta a saját honlapján jelentette be.

A BBC jelentése arról nem szól, hogy végül ki fogja helyettesíteni Felipe Massát, aki a budapesti mogyoródi súlyos balesetét követően még mindig lábadozik.

A Ferrari későbbi időpontra ígért részletes tájékoztatást.

Link to comment
Share on other sites

Luca Badoer helyettesíti Felipe Massát

 

Michael Schumacher hivatalos honlapján arról tájékoztatta a rajongókat, hogy a motoros sérülése miatt nem tudja vállalni a Formula-1-es visszatérést. Ezt a Ferrari is megerősítette. A hétszeres világbajnok Felipe Massát helyettesítette volna, aki a Hungaroringen szenvedett súlyos sérüléseket, amikor egy rugó a sisakjának repült.

 

A brazil pilóta helyét Luca Badoer foglalhatja el, aki Massa visszatéréséig maradhat. Az olasz pilóta 48 versenyt teljesített, utoljára 1999-ben állt rajthoz Formula-1-es eseményen.

 

Luca di Montezemolo csalódott hogy nem sikerült a tervek megvalósítása. "Szomorú vagyok, hogy Michael egy probléma miatt nem tud visszatérni. Az elmúlt napokban láthattuk, hogy milyen nagy erőfeszítéssel és motivációval készült, amely a rajongókat is ámulatba ejtette. A visszatérése jót tett volna a Formula-1-nek, és biztos hogy a győzelmért harcolt volna."

 

"Luca Badoer hosszú évek óta dolgozik a Ferrarinál és remek munkát végzett, ezért úgy döntöttünk hogy lehetőséget adunk neki a versenyzésre." - tette hozzá az elnök.

 

Kíváncsi vagyok, hogy szerepel, autót ismeri szinte mindenkinél jobban, de hogy versenyben, hogy muzsikál az már más kérdés.

Megérdemelte a lehetőséget Luca. Hajrá! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...