Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Ferrari nem elég, hogy lassú, de már megint a csapat szúrta el .....

Massa:

"A puha gumival mentem ki, és a köridõm nem volt olyan jó, de azt gondoltuk, hogy elegendõ lesz a továbbjutáshoz, ezért a boxban maradtam. Nem akartunk egy újabb szett gumit elhasználni. Szerencsére a hosszabb etapok során jól megy az autó, így bizakodó vagyok a versenyt illetõen."

 

Toyotáknak ismét nagyon örülök, idén nagyon eltaláltak valamit, 2 pilóta is remekel eddig, egyelőre Trulli a jobb, de ez bármikor fordulhat szerintem :)

2 Red Bull is nagyon jól muzsikál.

Button meg ismét fantasztikus volt, kezdem érezni, hogy Rubens itt csak másodhegedűs lehet, de ez csak egyéni megérzés ;)

Link to comment
Share on other sites

még ha unja is hova menne? jelen állás szerint a valamit mutató csapatoknál a renaulthoz piqué helyére vagy a williamshez nakadzsima helyére. mert a többi csapat meg van élégedve pilótái teljesítményével esetleg még egy Force India jöhetne szóba...

Link to comment
Share on other sites

Nakadzsima teljesen jó helyen van, csak Gyuszika oltogatja állandóan, ha nem is egy Rosberg szint, de simán egy közepes pilótának rangsorolnám és ezzel szakértők is így vannak ;)

Egyébként Gyula ma is mondta a hibás adatokat rendesen. Ugye Rosbergnek adott egy 17 - 0-t. Na most alapból 18 futam volt tavaly, másrész az a 17-0 az valójában 13-5 + egy-egy motorcsere mindkettőnél és 3 vagy 4 futamon volt közöttük nagy szakadék, általában maximum 3 hely volt köztük.

18-0 az Piquet volt. Nem Nakadzsima a kedvencem, de szerintem jobb mint a kis Piquet. ;)

Ja és Sir Frank Williams és a csapat is megvolt elégedve vele.

Gyuszi ma elemében volt az biztos.

"A pénteki edzésen a 2 Mclaren volt az élen, 1. Raikkönen, 2. Massa" ... :D

Link to comment
Share on other sites

"A pénteki edzésen a 2 Mclaren volt az élen, 1. Raikkönen, 2. Massa" ...

 

azt hittem én hallottam félre ,mert egy kommentátor csak nem mondd ilyen hülyeségeket :D ,de ezek szerint mégiscsak ...

 

Vicc volt az amit a Ferrari taktikázott a Q1-ben ... mármint ,hogy azt hitték ,hogy elég lesz az az idő amit futottak ,ezért nem küldték ki Massat még néhány gyors körre ,de Raikkönen alatt is rezgett a léc rendesen.

 

Ha holnap esős futam lenne ,az azért megkeverhetné a lapokat ,és Massa-nak is több esélye lenne felverekedni az élbolyba... habár szerintem Trullinak kedvezne a legjobban az eső ,abból a szempontból ,h ő nagy "esőmenők" között van számontartva...

Link to comment
Share on other sites

Súlyadatok:

1. Button Brawn-Mercedes 660kg

2. Trulli Toyota 656.5kg

3. Vettel Red Bull-Renault 647kg

4. Barrichello Brawn-Mercedes 664.5kg

5. Glock Toyota 656.5kg

6. Rosberg Williams-Toyota 656kg

7. Webber Red Bull-Renault 656kg

8. Kubica BMW-Sauber 663kg

9. Raikkonen Ferrari 662.5kg

10. Alonso Renault 680.5kg

11. Heidfeld BMW-Sauber 692kg

12. Nakajima Williams-Toyota 683.4kg

13. Hamilton McLaren-Mercedes 688kg

14. Kovalainen McLaren-Mercedes 688.9kg

15. Bourdais Toro Rosso-Ferrari 670.5kg

16. Massa Ferrari 689.5kg

17. Piquet Renault 681.9kg

18. Fisichella Force India-Mercedes 680.5kg

19. Sutil Force India-Mercedes 655.5kg

20. Buemi Toro Rosso-Ferrari 686.5kg

 

Link to comment
Share on other sites

tökéletesen elégedett vagyok kimi teljesítményével a mai napon amit lehetett kisajtolt ebből a ferrariból és figyelembe véve a súlyokat nincs is olyan rosz helyen. a rajtnál megkell zabálni kubicát és előrébb lehet jönni a boxtaktika miatt, csak abban nem vagyok biztos h tartani fogja a 3-tól lefele valókat mert első két hely szerintem button trulli lesz.

egy hibátlan vezetéssel 3. hely meglehet

Link to comment
Share on other sites

Nem a kedvencem, de itt ki nem hazudik?? Ha már német, 1997 Jerez, arról nem láttam ilyet wink.gif

Évekkel később ismerte be Schumi, hogy igen kiakartam lökni Villeneuve-t .... Szóval mindenki ezt csinálja, de nem Schumi ellen beszélek, nem akarok vitába keveredni senkivel, Hamiltont sem védem, csapatot sem védem, de ez az F1.

Nálad a pont!

Link to comment
Share on other sites

mégis mit műveltek a Ferrarinál? Kivel van Dominicalli ??? :angry2: :angry2:

 

Massa versenyét már az időmérőn sikerült elcseszniük ..Kimiét,pedig a versenyen verték szét azzal ,h mindig a legrosszabbkor a legbugyutább gumiválasztással hozták ki a boxba... <_<

 

Először kihozták száraz pályán extrém esőgumival ,h majd leszakad az eső , ahelyett ,h intermadiate-et adtak volna neki ,h száraz pályára is jó legyen valamennyire , néhány kör alatt szétment a gumi ,semmit nem nyertek vele ... mindenki lecserélte a gumikat extrémre , de addigra már az övé szét volt kopva ... aztán kijött megint és mikor látható volt ,h Glock szárnyal az intermediattel ,neki akkor is feltették az extrémet és megint semmit nem nyertek vele...

 

nem hiszem el ,h miféle idióta találja ki ezeket a taktikákat a Ferrarinál ... értem én ,h kockáztatni kell ,de ha már egy hibás döntést hoznak ,akkor miért kell még rákontrázni ,és még 2X szar döntést hozni ...

 

szánalmas ez a teljesítméy a Ferrarinál ... :(

 

 

 

Glock viszont nagyon jól tolta :) ,nála valamilyen oknál fogva a csapata úgy működött ahogy kell ,és nem akadályozta a versenyét ,mint a Ferrarisok Massa-t és Kimit ,hanem segítették ...

Link to comment
Share on other sites

jah , mielőtt dominicalli kitalálta volna ,hogy kiküldi száraz gumikkal ,mert hogy az mekkora húzás , Kimi inkább úgydöntött ,h eszik egy jégkrémet és megnéz néhány south parkot :D ...

 

érdekes futam volt ... lassan temethetjük a mclarent és a ferrarit ... :S

Link to comment
Share on other sites

Sajnálom hogy Glock végül csak 3. lett <_< Simán nyerhetett volna ,de e helyett Button és Heidfeld is nagyon szerencsés ,hogy elötte végeztek. Raikkonen meg jólcsinálta. Ferrari szánalmas, a Mclaren a Ferrarinál taktikailag jobb volt .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...