Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Hát ha így kezdik az évet mint most, akkor nem nagyon hiszem, hogy 3 élcsapat lesz ;)

Akkor mér inkább a BMW-re fogadj ;)

De jövőre teljesen felborul minden, de a Ferrai és a Mclaren tuti maradnak az élen ;)

 

Egyébként ma olvastam egy nagyon szimpatikus nyilatkozatot Webbertől, egy kis részlet belőle :

 

"Ez egy elég jó versenyzői felállás. Vettel nagyon gyorsan gyűjtött sok tapasztalatot, részben azért, mert egy tehetséges fiatal srác. Az ijesztő vele kapcsolatban az, hogy csak egyre jobb lesz"- folytatta az ausztrál ifjú márkatársa dicséretét. "Vettelnek és nekem remélhetőleg jó lesz a kapcsolatunk, ami így is tűnik jelen pillanatban. Nyilvánvalóan, amikor ugyanabban a csapatban versenyeztek egymás ellen, a kapcsolat időnként feszült lehet, de szerintem minden rendben lesz."

Link to comment
Share on other sites

Ha jól tudom, akkor még a Honda és a Toro Rosso versenyzői nem ismertek. A Hondánál szerintem nem lesz változás, hacsak Barrichellot el nem küldik, de a Toro Rossonál lehetséges, hogy egy újonc kerül majd be Bourdais mellé (Sebastien Buemi vagy Bruno Senna), vagy ha nem, akkor pedig Takuma Sato. Legalábbis ezt hallottam.

Link to comment
Share on other sites

Senna is esélyes, de Ross Brawn kijelentette, hogy kizárólag teljesítmény alapján döntenek!

 

Ma a Williams pályára vitte a 2009es szabályoknak megfelelő új szárnycsomaggal rendelkező kocsiját :

 

200811122113335.jpg

 

Ezt most találtam :

 

200811122307366.jpg

 

Olyan nagyon nem lesznek csúnyák, mindenki majd megszokja, kicsit a régebbi idők kocsijaira hasonlít :)

Link to comment
Share on other sites

biztos hozzá fogok szokni ,ahogy az eddigi változásokhoz is ,de nekem most még nagyon nemtetszik ez a 2009 es aerodinamikai csomag ... mondjuk én mindig is annak a híve voltam ,hogy nem kéne beleszólni a fejlesztésekbe és nem kéne visszafogni az autók teljesítményét ,hanem hagyni ,hogy egyre jobb és gyorsabb autókat építsenek a csapatok ... de nyílván van értelme ,hogy a költségeket minimalizálni akarják ,és közel egyforma teljesítményű autókat akarnak látni a pályán ...

 

csak hát évről évre ennyire belenyúlni a dolgokba ... V8-as erőforrások bevezetésekor minden cspatnál hihetetlenül ráfeküdtek arra ,h mindent kihozzanak a motorból ,és amikor már lassan elértek a "maximumhoz" ,akkor az aerodinamikából akartak kihozni mindent ,olyan szinten ,hogy idén már annyi oldalszárnyacska ,szarv ,farok,uszony :) meg miegymás jelent meg az autókon ami eddig sosem...

 

most meg adnak egy pofont az egésznek és teljesen más paraméterekből kiindulva újra kell tervezni az egészet ,és ha nem is a nulláról ,de azért valamennyire előről kezdhetik újra...

 

lehet ,h rosszul látom a dolgokat ,de reggel van még nekem :D :D

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

A távirányítás ténye eléggé meggondolandó lenne a Forma 1-ben is ! Ilyen agyi vörös ködök leereszkedése ellen példul amikor nyomogatják az övükön ezt a kütyüt a csapatvezetők akkor lennének ilyen agyi stimulációk mint példul Hamikánál "csak szabályosan" vagy Massa-nál "nem bepörgünk" stb stb ... agyi ingereket küldene a távirányító , hogy nem legyenek incidensek a pályán !!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Csapatok elkezdték a tesztelést Barcelonában, Toyota kivételével minden csapat ott van.

BMW is felfedte a 2009es szárnycsomagját :

 

200811171029084.jpg200811171029082.jpg

 

Szemből mintha egy 1998as Williamset látnék. Érdekes lett.

Link to comment
Share on other sites

Nekem nagyon nem teszik ez a vonal eslő szárny. A tervező csávókám húzott a vonalzóval egy visszintes vonalat, oszt cső. Míg az idáig lévő szárnyak szépek voltak, mert nem egyenes volt. ilyen-olyan hullámok, görbülések, szal az design szempontjából nézve szép volt. Na de ez? (béna) kajra mintha elővették volna a 90-es években használt autóikat a csapatok, csak belerakták az idei motort, és megkapta a mostani festést! De nem ilyen?

A Williams eleje sztem jobb, mert annak legalább ívesen lejt az orrkúpja, de ennek a bömbösnek nyíl egyenes.

Link to comment
Share on other sites

Na néhány kép a tesztről, ahol délbe Sato volt az élen a ToroRosso volánja mögött ;)

 

200811171654245.jpg

200811171654244.jpg

200811171654243.jpg

200811171654242.jpg

200811171654241.jpg

 

Egyébként valami iszonyat jól mutat a slick gumi a 2007as ToroRosson :)

Red Bullt egyébként Sebastian Loeb vezette.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...