Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

...Massa ugyanazt átélte mint tavaly Hamilton, bukta a vb-t, Hamilton jobban megérdemelt mint Massa....

 

Azért a kettő nem ugyan az! Tavaly Hamilton bénázott, ezért vesztett. Massa idén mindent megtett, tényleg csak a szerencsén múlott az egész. Rengetegszer meg lehett volna bőven az az egy pont. Az hogy nem lett meg nem Massan múlott. Pl. ha nem durran el a Ferrarimotor az éved közepén valamelyik versenyen, vagy ha később nem rántja el az a töltőcsövet.

 

Massanak kellett volna világbajnoknak lennie, Hamiltont pedig egyre jobban utálom a nagyképűsége miatt!

 

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Én elismerem Hamilton vezetési tudását és tehetségét , s az hogy viselkedése a többiekhez és a becsületes versenyzéshez való hozzáállása mennyi kivánnivalót von maga után abban jelentős szerepe van a Mc Laren csapatnak s Ron Dennisnek és Martin Whitmarsnak főleg mert nem véletlenül nyerte meg a csapat világbajnoki címet a Ferrari mert ott 2 (kettő) pilóta van szem előtt míg a Mc Larennél csak Hamilton senki más ! Lehetett ott Alonso , lehet ott Kovalainen tökmindegy hogy az illető 2x vb bajnok vagy hogy egy ígéretes fiatal versenyző , a lényeg hogy Hamilton a célba érjen s ebben semmilyen eszköz nem drága nekik !

Link to comment
Share on other sites

Én tavaly még Hamiltonnak szurkoltam de valahogy egyre jobban megutáltam a nagyképűsége miatt. Gratulálok neki, de nem érdemelte meg a győzelme.Ja és massa nem ugyanazt élte át mint hamibaba mert hami annyira parázott tavaly hogy benyomta a speed limitert, Massa pedig mindent megtett de a ferrari mint csapat idén nagyon rossz volt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

csináltam egy évad végi értékelést.a vélemény az én szubjektív véleményem nem érdemes vitázni vele

legjobb futam: belga

legunalmasabb futam: kína

legjobb piilóta az évben: vettel

leggyengébb pilóta: button vagy piké

 

év legnagyobb meglepetése számomra: massa majdnem vb lett

legnagyobb csalódás: a ferrari csapatteljesítménye és kimi egyéni teljesítménye

legszebb előzés: heidfeld brit nagydíjon amikor két embert előzött meg , kétszer is

az év legjobb csapata: mclaren

az év meglepetés csapata: torro rosso

Link to comment
Share on other sites

Egy tény, amit nem lehet elvitatni:

 

Attól kezdve, hogy Felipe Massa átment a 2008-as Brazil nagydíj 71. körének végén a célvonalon, egészen addig amíg lujíz hemilton meg nem előzte Glockot, néhány másodpercig Massa volt a 2008-as év Forma-1-es világbajnoka.

Link to comment
Share on other sites

Bocsi ha már írta valaki csak 3 oldalt olvastam vissza de egy aprócska tényező még nem került szóba Hamilton vb győzelmével kapcsolatban. Kubica vajon miért vette vissza körözést az utolsó körben és miért pont olyankor amikor Hamilton és Vettel versenyben voltak??? Szóval ÉLJEN KUBICA ő mindent megtett!!! És arról hogy nem Massa lett a világbajnok egyedül a Ferrari csapat tehet a lámpás sz*rjukkal meg a gyp-s boxutcás emberekkel...

Link to comment
Share on other sites

Azért volt valaki, aki hitt benne:

10 éve fogadott Hamiltonra, 40 milliót vitt

 

1998 májusában 350 fontot tett Lewis Hamilton futamgyőzelmére és vb-címére egy londoni férfi, mert látta, hogyan vezet 13 évesen. 125 ezret nyert vasárnap.

 

125 ezer fontot nyert egy Hamilton-rajongó, aki tíz éve fogadott rá, az angol tehetség Forma-1-es világbajnok lesz.

 

A brit Ladbrokes fogadóiroda hétfőn erősítette meg az AFP hírügynökségnek, hogy ekkora összeget fizetett ki egy meg nem nevezett fogadónak, miután vasárnap Hamilton megnyerte a vb-t.

 

10 éve fogadott Hamiltonra, 40 milliót vitt

 

2008. november 3., hétfő 15:14 | Frissítve: 5 órája

1998 májusában 350 fontot tett Lewis Hamilton futamgyőzelmére és vb-címére egy londoni férfi, mert látta, hogyan vezet 13 évesen. 125 ezret nyert vasárnap.

 

125 ezer fontot nyert egy Hamilton-rajongó, aki tíz éve fogadott rá, az angol tehetség Forma-1-es világbajnok lesz.

 

A brit Ladbrokes fogadóiroda hétfőn erősítette meg az AFP hírügynökségnek, hogy ekkora összeget fizetett ki egy meg nem nevezett fogadónak, miután vasárnap Hamilton megnyerte a vb-t.

hirdetés

 

40 ezret már tavaly zsebre tett a londoni férfi, aki 1998 májusában 200 fontot tett föl 200:1 oddszal arra, hogy Hamilton 23 éves kora előtt megnyeri első F1-futamát. Ez 2007 júniusában a Kanadai GP-n történt meg, amikor a tehetség 22 éves és öt hónapos volt.

 

Ehhez jött vasárnap két másik nyeremény. 50 ezer font arra a 100 fontos, 500:1-es oddsra, hogy Hamilton 25 éves kora előtt világbajnok lesz, illetve még 35 ezer font arra az 50 fontra, 1500:1-es szorzóval, hogy a futamgyőzelem és a vb-cím is bejön.

 

”Jó ideje izzadtunk a tét miatt, tavaly még reménykedtünk, hogy megússzuk, de mostanában már éreztük, elkerülhetetlen, hogy veszítsünk” – nyilatkozta az AFP-nek Nick Weinberg, a Ladbrokes sajtóreferense.

 

”Lewist gokartos kora óta ismerem, nem volt nehéz kitalálni, hogy ügyesen vezet és sokra fogja vinni” – idézte a nyertest a hírügynökség.

 

A szerencsésről annyit tudni, a fia tíz éve együtt versenyzett Hamiltonnal. A pénzt F1-es karórára, kubai nyaralásra fogja költeni és vesz egy Mercedest a feleségének.

 

Lewis Hamilton a Brazil Nagydíjon [1] a Forma-1 történetének leghihetetlenebb utolsó köre [2] után lett a sorozat legfiatalabb világbajnoka [3] 23 évesen, 9 hónaposan és 26 naposan, megjavítva Fernando Alonso 24 éves és 3 hónapos csúcsát.

 

Ja és megjegyezném, hogy az utóbbi mondatok kerülnek az évkönyvekbe... ;)

 

Kérdezném csak úgy, kicsi Massa még soha nem hisztizet, vagy Alonso vagy Kubica aki nyert egy szerencsés futamot, azt mindjárt azt képzelte, hogy ő is valaki, nekem spéci nem volt akkor a futam után szimpi (persze lehet még...) Mindegyiknek van nem kicsi egója, hát babának kicsit több, van ilyen..........

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom mennyire ismert site,nem csak itt nem kedveli mindenki a Hamilton gyereket :

 

http://www.lewishamiltonsucks.com

Link to comment
Share on other sites

Massa figyelmeztette a Toyota csapatot, hogy bajba kerülhetnek

 

 

Csalódottságának közepette Felipe Massa komolyan aggódott a Toyotás Timo Glock testi épségéért. A német Sport Bild szerint Massa attól tartott, hogy brazil szurkolói csalódottságukat esetleg a japán csapaton töltik ki, miután Glock drámai lelassulásának köszönhetően Hamilton megelőzte őt, és ezzel a brit lett a világbajnok.

 

A Sport Bild tudósítása szerint Massa az öccsét küldte a Toyota boxba figyelmeztetni a csapatot, hogy a pálya elhagyása előtt cseréljék le Toyotás ruháikat.

 

Úgy tűnik a japán csapat meg is fogadta a tanácsot, és brazil mezekben, illetve a Renault és a Ferrari tartalék uniformisaiban tértek vissza hoteljeikbe, illetve a repülőtérre.

 

Eközben a német Glocknak legfőbb feladata azon összeesküvés-elméletek tagadása volt, mely szerint szándékosan lassított a verseny folyamán, és adta át Hamiltonnak a világbajnokság megnyerését jelentő ötödik helyet.

 

„Talán a brazil szurkolók többé nincsenek az oldalamon, de akkor is mindent megtettem, és versenyeztem" - nyilatkozta Glock a BBC rádiónak.

 

Glock és a Toyotások félelme ellenére Hamilton egyáltalán nem tartott a brazil szurkolóktól, és vasárnap este vígan ünnepelte első Forma-1-es világbajnoki győzelmét Sao Paulóban. Miután megvacsorázott az egyik helyi étteremben, fogta magát (és társaságát), és egy 'csak meghívottak számára' tartott nightclubban partyzott éjfél után.

 

Érdekesség, hogy Hamilton legfőbb ellenfele, Fernando Alonso még a pályán átment a McLaren boxba, és gratulált az újdonsült győztesnek.

 

 

 

Igen, ez a nem vb alkat arrogáns köcsög Massa ismét bebizonyította, hogy nem normális, igaz kimisták? Egy elvesztett vb után még másokra gondolt. Vagy csak fenyegette őket :D Ez is egy meglátás :D

 

Link to comment
Share on other sites

Igen, ez a nem vb alkat arrogáns köcsög Massa ismét bebizonyította, hogy nem normális, igaz kimisták?

 

na azért ne általánosítsunk ! én is kimista vagyok ,de nem szídtam massát ,hogy arrogáns hülye lenne...

 

Másrészt a címet olvasva azthittem arról lesz szó ,hogy Massa megfenyegette a Toyotát ,hogy jövőre szándékosan előre fogja engedni Timo Glock ellenfeleit :D ,vagy nemtom ...

Link to comment
Share on other sites

Én is jobban örültem volna, ha Massa nyeri a vb-t, mert ő tényleg megérdemelte volna már régóta ;)

Szerintem nem lett volna Hamilton világbajnok, ha pl időben ki szedik a leszakított üzemanyag töltő csövet a kocsijából és lehetett volna azon a futamon 8. is akár, és most egyenlő pontjuk lett volna Hamiltonnal, de én úgy tudom, hogy Massa nyert többet a 2008-as szezonban, ezért ő lett volna a Világbajnok :)

Előbb írta valaki, hogy a Mercedesnél csak Hamiltonra koncentrálnak, ezzel én is egyetértek, mert Kovalainennel nem foglalkoztak annyit, mint kellett volna, igaz nem nagyon remekelt.

Én azért örülök, hogy a Ferrari nyerte meg a Csapat világbajnokságot, azért meglátszik, hogy ki a legjobb csapat :)

B)

Link to comment
Share on other sites

na azért ne általánosítsunk ! én is kimista vagyok ,de nem szídtam massát ,hogy arrogáns hülye lenne...

 

Másrészt a címet olvasva azthittem arról lesz szó ,hogy Massa megfenyegette a Toyotát ,hogy jövőre szándékosan előre fogja engedni Timo Glock ellenfeleit :D ,vagy nemtom ...

a dühös brazil szurkolóktól féltette őket és nem ő fenyegette meg őket ;)

Link to comment
Share on other sites

Kovaleinen tavaly gyenge kezdés után felállt a padlóról és egy eszméletlen jó szezont zárt a gyenge Renauttal az első évében, na meg megelőzte a pontversenyben csapattársát Fisicot is, mindezt újoncként ;)

Tesztpilótaként is nagyon jó volt, nem véletlenül pletykálták korábban, hogy Hamilton Heikki beállításait használja .... ezen elgondolkoztam és ebben valóban van valami ;)

Jövőőre majd jobban megy neki, idén mintha a balesete után valami történt volna ... jó nyert egy futamot, de az elég szerencsés győzelem volt, de ott kell lenni, lásd Alonso 2 győzelme, jókor volt jó helyen és abban a pillanatban kihasználta és amikor kellett kihajtotta még a szuszt is abból a kopcsiból és nyert is ;)

Szóval jövőre Heikkitől egy erősebb szezont várok, még így másodhegedősként is (sajnos) ;)

Link to comment
Share on other sites

Baba idén fantasztikusan ment (nem beszélve, hogy tavaly is ott volt a tűznél-de tavaly loptak, így a tavalyit semmiképp nem érdemelték volna meg) tehát teljes mértékben megérdemelte a végső győzelmet, ja hogy ő az elsőszámú pilóta, minden csapatnál van ilyen, még a Ferrarinál is, ébresztő (max. az a kérdés hányadik futamtól)! Alonso is szeret másod számú pilóta lenni, igaz (?) :P ! Vajon Rubensnek lett volna valaha is esélye egy VB címre Schumi mögött (?), nem hinném! Ha Kova jól kezdi a szezont baba meg bukdácsolt volna, akkor is ez lett volna a felállás (?) én nem hiszem (szemellenzőt levenni, ez valahol mégiscsak profi sport)

Ha Massa egyel több pontot ér el, akkor baba is többet ért volna el, ha, ha csakhogy a sportban nincs ha!

Tesztpilótaként is nagyon jó volt, nem véletlenül pletykálták korábban, hogy Hamilton Heikki beállításait használja.

Csak odáig csapat egy csapat, hogy esetleg hogy kell egymást elengedni (?) másról már nem is lehet szó, az szomorú...

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Green akkor szerinted Kovalainen hazudott amikor azt nyilatkozta , hogy egész szezonban hátrányosabb helyzetben volt a csapaton belül mint Hamilton ?

Szerinted ezek szerint Alonso is hazudott amikor azt nyilatkozta hogy egyértelműen a kezdetektől fogva látszott ki az akit dédelgetnek a Mc Larennél ?

 

Ez már két pilóta időben egymástól teljesen külön nyilatkozata , amiben csak az egyezik meg ami Hamiltonról szól és az időrendiség is egybevág mert hát Alonso tavaly mondta ezeket , Kova meg idén !

 

Emellett a Mc Laren F1-es csapatot miért mindíg csak Hamiltonnal együtt emlegetik ? A Mc Laren hányszor védelmezte Hamiltont valamint hányszor emelt szót Kovalainen mellett ? Amennyiben ennyire csapatcentrikusan nézzük a dolgot , akkor azt mondom hogy idén Kovalainen egy számára tét nélküli vb-n vett részt mert a csapat világbajnokság elérése sosem volt a Mc Laren céljai között szerintem , csak ez Kovalainenben is csak néhány futammal a szezon vége előtt kristályosodott ki !

 

Mindamellett az is érdekes hogy minden versenyen láttuk , hogy Hamilton minden rokona családtagja ( öcsike , apuci , anyuci ) ott szivta a drága oxigént a Mc Laren boxban ! Kovalainen szüleit miért nem mutatták vajon egyszer sem ? Biztos abszolút nem érdekli a fiuk szereplése ! Ja és valamiért tavaly a Renault motorhome-jából nézte Alonso managere és a felesége az F1-es versenyeket ! Vajon miért ! Ez a korszerű csapatépítési taktika része a Mc Larennél !

Link to comment
Share on other sites

amúgy bekell h valljam h a szememben massa óriásit nőtt a brazil futam után.nem is azzal h megnyerte a futamot hanem amit csinált, nyilatkozott.nem ezt szoktam meg tőle.

kezdem tisztelni a srácot.nem fogok neki szurkolni, de amiket nyilatkozott, meg amit a teamradioban mondott az komoly volt!

az ő mentalitása illik a ferrariba.kimi meg jó lenne ha átmenne a mekihez és megmutatná hamikének.

Link to comment
Share on other sites

Lac69

Szerinted én vitattam, hogy ki az első számú?

Csak bosszant, hogy más csapatoknál (nem feltétlen az idei sorozatra gondolok) nem zavar senkit, látom te nagy Schumi fan vagy (akár csak én), te szerinted volt olyan idény hogy nem Schumi volt a favorit (?), a többiek mindig is csak futottak még kategória volt mellette…

 

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Igen ez igaz , de akkoriban mérföldekkel többet tett Schumi a Ferrariért mint Barichello vagy Irvine ezt Te is tudod ! Szerinted Hamilton ennyivel jobb Kovalainennél , s ennyivel többet is érdemel ? Szerintem nem sőt szerintem Vettel , Kubicza is minimum hasonlóan kiugró tehetség csak nincs ennyire sztárolva és elkényeztetve , emellett és emiatt az egójuk is sokkalta emberbarátibb mint Hamiltoné , de a csapatok is sokkalta jobb légkörűek lehetnek mint a Mc Larennél nem gondolod ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...