Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Egy nagyon jó kis interjú Kimi Raikkönennel.

 

Kimi, hogy érezted magad Spában, ahol három győzelem után, most két körrel a vége előtt kiestél?

Kimi Räikkönen: "Megtanultam, hogy a Formula-1-ben egyik napról a másikra sztárból egy senki lehetsz. Azóta mindent egy lapra teszek fel. Sajnos nem sok sikerrel. De győzelmekre volt szükségem. Utólag mindig okosabb az ember, és könnyű mondani, hogy be kellett volna érni a második hellyel is. A nyafogás nem segít. Mindent beleadtam, de nem volt elegendő."

 

Lewis Hamilton kemény kritikát kapott miután megelőzött.

Kimi Räikkönen: "Versenyhelyzet volt. A küzdelmeket a pályán kell eldönteni, nem a bírói székekben."

 

Lewis azt mondta, hogy nem voltál elég bátor.

Kimi Räikkönen: "Aki esőben előrébb halad, hátrányban van. Az élen állónak kell megtalálnia az ívet, a mögötte haladónak pedig csak követnie kell, és azt is észreveszi, ha a vetélytársa nehézségekkel küzd. De különben sem érdekel, hogy ki mit mond rólam."

 

Luca di Montezemolo azt mondta, hogy segítened kell Felipe Massának.

Kimi Räikkönen: "Bajnokként sokkal nehezebb helyzetben vagyok. De ha már matematikai esélyem sem lesz, akkor esetleg."

 

Felipe Massa hallgat Michael Schumacherre, Te nem. Miért?

Kimi Räikkönen: "Én úgy vezetek, és úgy dolgozom együtt a mérnökökkel, ahogy nekem tetszik."

 

Mit jelent neked, hogy 2010-ig a Ferrari színeiben versenyezhetsz?

Kimi Räikkönen: "Nagyon örülök, hogy ehhez a csapathoz tartozom. Nagyon boldog vagyok itt."

 

Te vagy a legjobb a mezőnyben?

Kimi Räikkönen: "Nálam a saját teljesítményem a mérce."

 

Mit üzensz azoknak, akik azt mondják, hogy nem vagy motivált?

Kimi Räikkönen: "Mindenki azt gondol, amit akar. Soha nem mondtam, hogy vissza akarok vonulni. Azt viszont elképzelhetetlennek tartom, hogy átigazoljak. Bízom benne, hogy jövőre eredményesebbek leszünk."

 

Tetszik a Jégember becenév?

Kimi Räikkönen: "Szerintem illik rám."

Link to comment
Share on other sites

A Ferrari visszatér a „nyalókához” (végre már - Gospel)

A legutóbbi versenyen történt incidens miatt a Ferrari úgy döntött, hogy az idei utolsó három futamon a „nyalókás" embert vetik be a bokszkiállásoknál a „jelzőlámpa" helyett. Ezt a csapat vezetője, Stefano Domenicali erősítette meg a Sky Italiá-nak adott interjújában.

 

A baleset ellenére az olasz azonban ragaszkodik ahhoz, hogy a bokszkiállásoknál bizony „jelentős időt spórolt meg" e rendszer. „Ennek ellenére vissza kell térnünk a régi rendszerhez, a nyalókához, mivel felismertük, hogy a csapatnak először is le kell nyugodnia."

 

„Az évad ezen szakaszán, és a nagy feszültséget is számításba véve, mindenki számára, aki a csata középpontjában van, jobb, ha a lehető legkisebb stresszel végezzük a munkánkat."

 

A bokszban történt baleset miatt Massa nemcsak hogy értékes, de talán döntő fontosságú hét ponttól esett el, melynek nagy szerepe lehet a 2008-as vb végkimenetelében. Domenicali elismeri, hogy az elveszett pontok miatt most nehezebb helyzetbe kerültek, ám megfogadta, hogy keményen fognak küzdeni egészen a szezon végéig.

 

„Meggyőződésem, hogy mindenünk megvan ahhoz, hogy megnyerjük a következő három futamot. Nem lesz egyszerű feladat, azonban nem is lehetetlen" - fejezte be mondanivalóját a Ferrari vezére.

 

 

Hm, jelentős időt spóroltak meg a lámpával? Csak én emlékszem úgy hogy a Schumacheri időkben nem nagyon volt boxkiállás 8 másodperc fölött? Még amikor csak 1 kiállással mentek akkor is sokkal gyorsabban dolgozott a csapat mint most? Pedig akkor se volt lámpa...

Link to comment
Share on other sites

Sajnálom én is , hogy nem lesz .... pedig jó kis pálya, de rengeteg probléma volt ott mostanában ... aszfalttal volt gond idén ... tavaly betonfalak nem tetszettek a pilótáknak ... de nekem a bajnokok fala hiányozni fog ... :D

Circuit Gilles Villeneuve ... neve miatt méginkább hiányzik, talán egyszer visszatér ;)

Link to comment
Share on other sites

Miért nem újítják fel inkább a kanadai pályát? én úgy vettem észre hogy a rendes versenypályák tünögetnek el a versenynaptárból és egyre több az utcai pálya. Sokkal jobban tetszik nekem az osztrák az amerikai és a kanadi pálya mint pl a valeciai ami unalmas semmi előzés nincs rajta.

Link to comment
Share on other sites

Íme az edzéseredmények :

 

1. Szabadedzés

 

1. Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 1:18.910

2. Felipe Massa Ferrari 1:19.063 0.153

3. Heikki Kovalainen McLaren-Mercedes 1:19.279 0.369

4. Kimi Räikkönen Ferrari 1:19.399 0.489

5. Fernando Alonso Renault 1:19.473 0.563

6. Nelsinho Piquet Renault 1:19.743 0.833

7. Sebastian Vettel STR-Ferrari 1:20.121 1.211

8. Robert Kubica BMW Sauber 1:20.160 1.250

9. Sebastien Bourdais STR-Ferrari 1:20.182 1.272

10. Kazuki Nakajima Williams-Toyota 1:20.217 1.307

11. Adrian Sutil Force India-Ferrari 1:20.288 1.378

12. Nico Rosberg Williams-Toyota 1:20.350 1.440

13. Mark Webber Red Bull-Renault 1:20.620 1.710

14. Nick Heidfeld BMW Sauber 1:20.628 1.718

15. Jarno Trulli Toyota 1:20.657 1.747

16. Rubens Barrichello Honda 1:20.753 1.843

17. Jenson Button Honda 1:20.769 1.859

18. Timo Glock Toyota 1:20.823 1.913

19. David Coulthard Red Bull-Renault 1:20.905 1.995

20. Giancarlo Fisichella Force India-Ferrari 1:21.014 2.104

 

2. Szabadedzés :

 

1. Timo Glock Toyota 1:18.383 44

2. Fernando Alonso Renault 1:18.426 0.043 41

3. Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 1:18.463 0.080 40

4. Felipe Massa Ferrari 1:18.491 0.108 40

5. Kimi Räikkönen Ferrari 1:18.725 0.342 39

6. Mark Webber Red Bull-Renault 1:18.734 0.351 39

7. Kazuki Nakajima Williams-Toyota 1:18.734 0.351 36

8. Sebastian Vettel STR-Ferrari 1:18.761 0.378 23

9. Heikki Kovalainen McLaren-Mercedes 1:18.803 0.420 32

10 Jarno Trulli Toyota 1:18.863 0.480 45

11 Robert Kubica BMW Sauber 1:18.865 0.482 39

12. Nelsinho Piquet Renault 1:18.888 0.505 43

13. Nico Rosberg Williams-Toyota 1:18.981 0.598 41

14. Sebastien Bourdais STR-Ferrari 1:19.040 0.657 41

15. Rubens Barrichello Honda 1:19.258 0.875 42

16. Adrian Sutil Force India 1:19.287 0.904 41

17. David Coulthard Red Bull-Renault 1:19.327 0.944 36

18. Giancarlo Fisichella Force India 1:19.482 1.099 44

19. Nick Heidfeld BMW Sauber 1:19.894 1.511 37

20. Jenson Button Honda 1:19.999 1.616 42

Link to comment
Share on other sites

Alonso elég jó eredményeket ment. :D remélem most is eltud érni vmilyen jó eredményt.

Nagyon sajnálom h nem lesz jövőre Kanadai nagydíj. Pedig nagyon jó pálya, nagyon izgalmas versenyek szoktak ott lenni.

Végre már h a Ferrari visszatér a nyalókás ember használatára.

Link to comment
Share on other sites

mondjuk nem értem miért figyelne Massa-ra ,amikor Massa csak a 3. sorból indul ,és habár Kovalainen-t lerajtolni nem nagy művészet ,de Alonso már tud meglepetéseket okozni ,mert nem arról híres ,hogy elengedi az embert...

 

Ha Massa feljut Kimi mögé ,akkor nyílván a csapat kihozza Kimit ,vagy úgy kavarják a dolgokat a kiálásokkal ,hogy Massa jobban jöjjön ki belőle ... Viszont ha Massa nem tud felzárkózni Kimi mögé akkor a logikus lépés az ,hogy Kiminek mindenképp meg kell előznie Hamiltont , amit szerintem nem kell neki 2X mondani ,mert már ki van éhezve a futamgyőzelemre...

 

hát kíváncsi leszek mit hoznak ki ebből a ferráris srácok ...

Link to comment
Share on other sites

hát kiváncsi leszel, de szerintem kovalainen majd feltartja a népet, és hamilton meg kimi elfog menni, szóval szerintem massanak reálisan nézve max a 3. ha kimi elötte van akkor a 2. hely amit kihozhat ebből a szituból.

bár én szivem szerint a két pilóta közül inkább hamiltont választanám vb-nek

Link to comment
Share on other sites

hát Kovalainennek egyetlen egy nagy baja van, hogy mögötte lesz a most végképp lelkes kétszeres világbajnok bűvesz Fernando Alonso a sárga autóval! :D

 

mondjuk számomra ez a vb végeredmény nem fog örömet okozni, két olyan pilóta versenyzik érte akiket nem birok...de ha már itt tartunk akkor Massa nyerjen mert neki nem nagy az arca, hamikának meg még tanulnia kell egyet s mást... pl hogy ha piros a lámpa a boxutcában meg kell állni! xD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...