Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

A hétvégi Brit Nagydíj rajtrácsán Kimi Räikkönen durván fellökött egy fotóst, aki szerinte túl közel merészkedett hozzá. Az esetről készült videó számos videómegosztó portálon megtekinthető. A bántalmazott fotós, Paul-Henri Cahier hivatalos honlapján az alábbi közleményt fűzte az ügyhöz:

 

A Silverstone-i Brit Nagydíj rajtrácsán Kimi Räikkönen és Paul-Henri Cahier között történt incidenst követően, melynek során a finn versenyző bántalmazta a fotóst, úgy döntöttünk, hogy szükséges tisztázni néhány dolgot.

 

(Az incidens előtt) soha nem volt fizikai kontaktus a két férfi között és Paul-Henri nem ért hozzá Kimi felszereléséhez. Továbbá, noha Paul-Henri Cahier közel ment, az a távolság teljesen megszokott a fényképezésben. A Nagydíjakon jelenlévő fotósok mind a FIA által akkreditált profik és a tucatnyi fotós, aki Paul-Henri Cahier mellett állt bizonyítani tudja, hogy semmi szokatlan vagy etikátlan nem volt a helyzetben.

 

Végül, Paul-Henri Cahier majdnem negyven éve Forma-1-es fotós és a legnagyobb bajnokokhoz került közel, de soha egyikük sem viselkedett ilyen durva módon. Érthető, hogy a versenyzők idegesek a nyomás miatt, de Kimi Räikkönen meg sem próbálta a nemtetszését nem erőszakos úton kifejezésre juttatni. Szerencsére Paul-Henri Cahier nem sérült meg, ezért nem kíván jogi lépéseket tenni, de sajnálatosnak tartja azt az arroganciát, amellyel Kimi Räikkönen kezelt egy olyan valakit, aki csak a munkáját végezte.

 

gondolom ok nélkül nem löki fel ,és a személyi edzője is rászólt .... <_<

Link to comment
Share on other sites

Shrek: jó a hsz-ed. csak miért van ekkora üresség az elején?

 

huu nagyon jó kis verseny volt. Hamilton mint egy gép, úgy ment végig az esőben. Egyszer se pördült meg. Mindenki szenvedett, csúszkált, csak ő nem. Ez kicsit furcsa.

Webbert sajnálom, hogy az elején megpördült.

Ferrarisok, főleg Massa :lol: Aha tényleg az autó hibájából csúszott meg minimum 10x. :lol:

Sztem rájött, hogy nem csak előrefele lehet közlekedni, hanem oldalra is. :lol:

Kimiék meg eltaktikázták magukat. ez nem az ő hibája volt.

Link to comment
Share on other sites

Hockenheim teszt , első nap :

 

1 L. Hamilton McLaren-Mercedes MP4-23 1:15.483 -.--- -.--- 75

2 K. Räikkönen Ferrari F2008 1:15.803 +0.320 +0.320 63

3 N. Rosberg Williams FW30 1:16.099 +0.616 +0.296 87

4 A. Sutil Force India VJM01 1:16.516 +1.033 +0.417 97

5 S. Bourdais Toro Rosso STR3 1:16.533 +1.050 +0.017 113

6 K. Kobajasi Toyota TF108 1:16.570 +1.087 +0.037 65

7 N. Heidfeld BMW Sauber F1.08 1:16.593 +1.110 +0.023 59

8 N. Piquet jr. Renault R28 1:16.856 +1.373 +0.263 111

9 D. Coulthard Red Bull Racing RB4 1:17.361 +1.878 +0.505 67

10 A. Wurz Honda RA108 1:17.825 +2.342 +0.464 89

 

Érdekesség , hogy a Mclaren is bevetette a cápauszony formájú motorborítást :

XPB_0G63U2P0GFSPDT06UFW1T_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

úgylátszik a Mclarenhez megintcsak eljutott néhány látványterv a riválisoktól... :P:D :D

 

Massa úgy ment most Silverstone-ban mint én segítségek nélkül, anno billentyűzettel az Rfactorban (össze-vissza) :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mai teszt eredmények :

 

1 L. Hamilton McLaren-Mercedes MP4-23 1:14.872 -.--- -.--- 101

2 N. Rosberg Williams FW30 1:15.257 +0.385 +0.385 117

3 K. Räikkönen Ferrari F2008 1:15.296 +0.424 +0.039 90

4 D. Coulthard Red Bull Racing RB4 1:15.767 +0.895 +0.471 42

5 A. Sutil Force India VJM01 1:15.945 +1.073 +0.178 97

6 S. Vettel Toro Rosso STR3 1:15.955 +1.083 +0.010 62

7 T. Glock Toyota TF108 1:15.995 +1.123 +0.040 114

8 F. Alonso Renault R28 1:16.141 +1.269 +0.146 106

9 R. Barrichello Honda RA108 1:16.144 +1.272 +0.003 90

10 M. Webber Red Bull Racing RB4 1:16.217 +1.345 +0.073 70

11 N. Heidfeld BMW Sauber F1.08 1:16.235 +1.363 +0.018 115

12 S. Bourdais Toro Rosso STR3 1:16.550 +1.678 +0.315 36

Link to comment
Share on other sites



Alonso már jövőre Räikkönen csapattársa lehet 2009 ben!!!

 

A Santander nevű spanyol bank az előző évben Fernando Alonso miatt lett a McLaren-Mercedes szponzora, a pilóta távozása után azonban maradt a wokingiaknál. Most azonban olyan hírek kaptak szárnyra, hogy a bank a Ferrari felé kacsintgat, és Alonso Kimi Räikkönen csapattársa lehet már jövőre.

 

Az f1-live.com a német Sport Bildre hivatkozva ugyanis arról számolt be, hogy a Santander kész évi 25 millió euróval támogatni a maranellóiakat a 2009-es szezontól kezdve, és az üzletnek része lehet az is, hogy Fernando Alonso vezesse az olasz csapat egyik versenygépét. A magazin szerint a bank neve a pilóták overalljaira, illetve a Ferrari első és hátsó szárnyára is felkerülne.

 

A Santander akkor is kitartott a McLaren mellett, amikor mindössze egyetlen idény után Alonso távozott az istállótól és visszatért a Renault-hoz. A kétszeres világbajnok sorsa hetek óta újra a híresztelések középpontjában áll, mert egyelőre még nem lehet tudni azt, hogy vajon 2009-ben is a francia istálló alkalmazásában marad-e vagy továbbáll. Alonso a Brit Nagydíj hétvégéjén azt nyilatkozta, hogy legkésőbb szeptemberben megmondja, hol folytatja pályafutását.

 

A kétszeres világbajnok célja nem titkoltan az, hogy a Ferrarihoz szerződjön, és már többször hírbe is hozták a maranellóiakkal, legutóbb Monacóban lehetett arról hallani, hogy már alá is írta 2010-től érvényes kontraktusát az olasz alakulattal.

 

Mindazonáltal már akkor is az volt a nagy kérdés, hogy ha Alonso valóban elkötelezte magát az olaszokkal, akkor kinek a helyére érkezhet, hiszen Felipe Massának 2010-re is érvényes szerződése van, míg Räikkönen korábban kijelentette, hosszabbíthatna, de egyelőre még nem döntött a 2009 utáni időszakról.

 

A Sport Bild-ben megjelent hír azonban még inkább összekuszálja a dolgokat, hiszen a következő idényre Räikkönen és Massa is érvényes kontraktussal rendelkezik, bár Alonso és a McLaren esete óta már maximálisan biztosak lehetünk abban, hogy a Forma-1-ben rugalmas szerződések köttetnek.

 

A spanyol Diario AS pedig azt spekulálja, Alonso jövőre Räikkönen márkatársa lehet, mivel Massa Silverstone-ban nyújtott katasztrofális teljesítménye miatt a Ferrari megválhat a braziltól.

 

A maranellóiak tesztpilótája, Marc Gené ezzel kapcsolatban a sport.es-nek a következőt nyilatkozta: "Nem tudom, hogy igazak-e a pletykák, de nem látom, hogy mi lenne-e a probléma Kimi-Alonso, vagy a Felipe-Alonso, avagy a jelenlegi párossal."

 

 

Szerintem:

Kimi-Massa páros 2009 ben

Alonso-Kimi páros 1010 ben!

 

 

Link to comment
Share on other sites

versenyképes autóba nem igazán fog többet ülni a Honda után. Az aguri 0 volt ,most meg szerintem sok helyre nem fér be. Talán a renault de ott piquet nem hinném hogy lecserélik satora.Ha itt nem akkor a FI marad de az megint egy pocsék kocsi....Szerintem Sato-nak kb annyi. Kár volt otthagyni a Bar Hondát...

 

 

 

A Ferrarinak kár lenne még egy évig tartania massát.Hátvédnek jó ,másra nagyon nem....A Santander valóban nagy támogatója lehet a csapatnak de mondjuk a mercivel sem járnak rosszul szerintem..

Link to comment
Share on other sites

1. Force India még nem jó kocsi , de a tavalyi Spykerből jót nehéz alkotni ..... ;) Idő kell nekik és nem lesznek tökutolsók.

2. Nem tudni ki hova megy .... sajtó nagyon felfujja és minden ujság tud mident ... csak épp tök máshogy .... Kubica a Ferrariba , Alonso a BMW-be , Massa meg a Renaultba ... kész is a történet ... holnapra lehet is írni a cikket mert biztos forrásból tudom :D

3. Sato meg tuti visszajön ... az hogy hova jó kérdés , de visszateszik valahova ez nem is kérdés ;)

Link to comment
Share on other sites

Massa nagyon jó versenyző ,de nem tud folyamatosan jó eredményeket szállítani ... amikor összejön neki akkor általában a dobogó legfelső fokára áll ,ha meg nem akkor pontot sem szerez ...

 

Kimi annyival jobb ,h nála a "rossz passz" az 2. vagy 3. helyet jelent ...

 

Másrészt nagyon szoros a pontverseny és ha Massa összeszedi magát és versenyképes kocsit adnak alá még simán lehet VB...

 

 

off:

Jah és amúgy szabálytalan az aláírásod!

 

Norbi amúgy a tied is ,mert piros színt csak a moderátorok használhatnak...

Link to comment
Share on other sites

Egyet értek az előttem szólókkal, (most kivéve ALAP-al, bocs ;) ) Massa-ból szerintem se lesz Világbajnok, soha nem éreztem benne azt a tüzet, mint Kimiben vagy a Mesterben (Schumacher). Természetesen egy kiváló versenyző és remek teljesítményt nyújt eddig, de akkor se fog szerintem elérni egy Vb címet amit érzek Kimiben, vagy esetleg Hamiltonban.

Ez csak szerény saját véleményem, Massa drukkerektől elnézést! ;)

Link to comment
Share on other sites

én sem vagyok Massa drukker félreértés ne essék ...

 

De ha már aaról van szó akkor én még mindig azt mondom ,h Massa jobban megérdemelné mint pl Hamilton ... és szerintem kettejük közül Hamiltonba nincs benne a VB cím ... Ezt bizonyította már idén néhányszor a tapasztalatlanságával ... nem azt mondom ,h nem tud gyors lenni ,mert ha az élen van akkor mindig gyors ,de szerintem még kéne neki néhány év ,hogy "beérjen" ...

 

Vele ellentétben Massa már igencsak megszenvedett a VB címért,és igaz ,h mostanában sokat bugdácsol ,de még 9 futam (tehát a sorozat fele ) még hátra van ,és szerintem ő is tudja ,h most mindenképpen bizonyítania kell ...

Link to comment
Share on other sites

Coulthard valóban nem tuti , hogy megy a DTM-be ... Audi vinné , de a Merci is szívesen látná ezt Norbert Haug mondta ;)

De én nem javaslom neki a DTM-t ... össze volt F1es pilóta apróbb sikereken kívül csak autózgatott ott ....

Megy kommentátornak ... néha meg jön tesztelni , mint Schumi ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...