Jump to content
PirateClub.hu

Fűrész: horror vagy thriller?


lincoln6echo
 Share

Fűrész: horror vagy thriller?  

33 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. F?rész: horror vagy thriller?

    • horror
      11
    • thriller
      22


Recommended Posts

Üdv!

 

Mindnehol azt látom, hogy a Fűrész sorozatra azt írják, hogy horror. Szerintem NEM az!

Szerintem thriller. Miért is? Mert azt leszámítva, hogy egy kicsit elrugaszkodott a valóságtól, ami a filmekben szerepel akármikor megtörténhet. Nem jön ki a TV-ből kiscsaj, a kutya nem alakul át izévé, ami majdnem megöli Kurt Russelt... és ami a lényeg: nincsenek benne zombik. :D

Innentől elég egyértelmű a dolog... nekem legalábbis... ez a film... ill. ez a 4 film szerintem a thriller kategóriába tartozik.

 

(Tehát a vad, brutális, de "olyan filmek amik megtörténhetnek" nekem a thriller kategóriába esnek. Amikbe meg jönnek a zombik, az a horror. :D)

 

Véleményeket várok, ne csak szavazzatok... fejtsétek is ki, hogy miért arra szavaztatok, amire!

 

És ami a legfontosabb: javítsatok ki, ha nincs igazam. ;)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem hülyeség. Én se a thrillert se a horrort nem szeretem. Mi jó van abban? Olyan minthanazért fizetnénke hogy ütögessenek. A Fűrész még ebből a sorból is kilóg. Nem tudom felfogni, hogy mit leht abban szereteni, hogy pl. egy ember a saját szemét vágja ki meg ilyenek. Udorító. Pfuj.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem hülyeség. Én se a thrillert se a horrort nem szeretem. Mi jó van abban? Olyan minthanazért fizetnénke hogy ütögessenek. A Fűrész még ebből a sorból is kilóg. Nem tudom felfogni, hogy mit leht abban szereteni, hogy pl. egy ember a saját szemét vágja ki meg ilyenek. Udorító. Pfuj.

 

Nem is azt kell benne szeretni, hogy fujj, miket művelnek, hanem hogy miért teszik ezt, ki kényszeríti ezeket, stb. Itt egy lélektani folyamatot is kell vizsgálni.

A horror az, amikor minden bokorból kiugrik egy gyilkos. De a thriller az nem úgy parűztat be, hogy mindenhonnan kiugrik valami, hanem lassan, és mélyrehatóan

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Szerintem meg horror. A Motel is annak van regisztrálva, akkor...? A horror szerintem meg az, ahol nem a lélek van előtérben. Thrillereknél főképp az dominál tényleg. Valamilyen emberei defetkció - vagy hogy kell ezt írni :) A lényeg az hogy itt egyértelműen a - Stephen King szavaival élve - a gyomorforgatáson van a hangsúly, az undoron. Ami ennyire brutális az nem lehet thriller. Bár foglalkozik Jigsaw balfasz gondolataival, de nem az a fő téma benn. A sikongatás; a félelem. Szerintem egyértelműen horror kategória. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...