Jump to content
PirateClub.hu

Kudarc


nimtom
 Share

Recommended Posts

Múlt hónapban világméretű felmérést indított az ENSZ.

 

A felmérésben egy kérdés szerepelt:

 

"Kérem, mondja meg őszinte véleményét arra nézve, hogyan lehetne megoldani az élelmiszer hiányt a világ többi részén?"

 

A felmérés nagy kudarccal végződött:

 

- Afrikában nem tudták, mit jelent az "élelmiszer".

 

- Kelet-Európában nem tudták, mit jelent az "őszintén".

 

- Nyugat-Európában nem tudták, mit jelent a "hiány".

 

- Kínában nem tudták, mit jelent a "vélemény".

 

- Közel-Keleten nem tudták, mit jelent a "megoldás".

 

- Dél-Amerikában nem tudták mit jelent a "kérem".

 

- Az USA-ban pedig nem tudták, mit jelent a "világ többi része".

 

 

Ui.: nem tudtam, hogy a Humorba rakjam, vagy pedig ide a Hírekbe... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A szavak biztos megértették, mert különben nem tudták volna egyáltalán megkérdezni. Ha más nyelven mondták el nekik akkor ne csodálkozzanak, ha pedig azon a nyelven szóltak hozzájuk, ami az anyanyelvük, akkor biztos felfogta, hogy mit akart. Ráadásul 1-2 szó hiánya miatt a kérdést még felfoghatja és vmit benyöghet. Vagy elmutogatja neki..

Link to comment
Share on other sites

Zeaber

nézd ezt a felmérést úgy is fel lehet fogni, mint egy karikatúra, hiszen ha ép ésszel átgondolja az ember a dolgokat, akkor rájön, hogy ez az, még pedig egy olyan, ami a különböző országokban élő emberek hiányosságára illetve a rájuk jellemző tulajdonságra hívja fel a figyelmet. nem kell mindig minden a szó legszorosabb értelmében venni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Értem és felfogtam elsőre is. Csak én a "szomorú, de igaz" részt értettem szó szerint, ami miatt ezt leírtam. Az a bizonyos karikatúra nekem is átvillant az agyamon, csak a kommentek alapján gondoltam, hogy ez valós, megtörtént eset és ezért reagáltam ezt.

Link to comment
Share on other sites

Igazad van, hogy a kommentek alapján egy valós történetről van szó, de egyelőre még senki sem tudja 100%-ig biztosan azt, hogy ez csak egy szimpla karikatúra, ami olyan jól sikerült, hogy megfelel a valóságnak szinte teljes mértékben, vagy ez maga a valóság úgy ahogy van.

Pl.:

karikatúra: - Afrikában nem tudták, mit jelent az "élelmiszer".

maga a valóság: - Az USA-ban pedig nem tudták, mit jelent a "világ többi része". (sajnos tényleg vannak ilyen hülye amerikaiak)

Link to comment
Share on other sites

Igazad van, hogy a kommentek alapján egy valós történetről van szó, de egyelőre még senki sem tudja 100%-ig biztosan azt, hogy ez csak egy szimpla karikatúra, ami olyan jól sikerült, hogy megfelel a valóságnak szinte teljes mértékben, vagy ez maga a valóság úgy ahogy van.

Pl.:

karikatúra: - Afrikában nem tudták, mit jelent az "élelmiszer".

maga a valóság: - Az USA-ban pedig nem tudták, mit jelent a "világ többi része". (sajnos tényleg vannak ilyen hülye amerikaiak)

 

 

Na jah.. Mint aza szöszi aki szerint Európa egy ország..

 

Amúgy értem a lényegét.

Link to comment
Share on other sites

mit ne mondjak be lehetne tenni (ilyen erővel), h a magyar emberek meg nemzeteket itélnek el egy pár ember alapján... Mer pl. magyarországon van egy pár rasszista csöcselék (sajnos a forumon is), de ez alapján nem sok ember itéli el egész magyarorszgáot... de kicsit azért sajnálatos h ienek vagytok... annyira bizonyitjátok az értelmeteket, még is a legprimitivebben nyilvánultok meg, h ha lenéztek egy embert azért mert a népcsoportjűában vannak szerencsétlen emberek... képzelem hányan voltatok eddig amerikában, h ien jol tudtok véleményt alkotni... azon is meglepődnék ha kerültetek volna kontaktusba rendesen amerikai emberekkel... pfff... szánalom...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...