Jump to content
PirateClub.hu

3 dolog melyet a Microsoft nem tud megmagyarázni


Yaki
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Azért nem lehet létrehozni CON-t, mert DOSban a CON a console-ra mutat. ;) Ugyanígy nem lehet létrehozni:

AUX Auxiliary (a COM1 szinonim neve)

COM1, COM2 Soros kommunikációs portok

CON Konzol

LPT1, LPT2, LPT3 Nyomtató portok

PRN Nyomtatók (LPT1 szinonim neve)

NUL Nulla eszköz

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Sikerült "CON" nevű mappát készíteni? Ugye, hogy nem? Nos, erre is van egy trükk: az Windows ugyan egyszerűen nem engedi hogy ilyen nevű könyvtárat létesítsünk (még Total Commanderben vagy egyéb fájlkezelőben sem), de ha mégis nagyon szeretnénk akkor itt is be lehet csapni az XP-t: nyissunk egy parancssort, és írjuk be: md c:\con\. (törölni az rd c:\con\ paranccsal tudjuk majd.) Ne feledjük a "\" szeparátort a végéről, különben így sem fogja engedni - "\" szeparátorral azonban igen. A feladvány megfejtése: az XP-ben több olyan név is van, amire nem lehet könyvtárat nevezni (con, lpt1, com1, prn) - hogy pontosan miért annak csak maga Mr. Gates a megmondhatója:)

 

A rand-os meg egy sima kis programsor, nem igazán easter egg.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Én régebbről emlékszem vissza ilyen microsoft-os mutatványokra (world+exel)-ben elrejtett repülőgép szimulátorok stb de már hogy van nem emlékszem google-ba megtaláljátok sztem.(csak még keríteni kell hozzá egy office 97-et:))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ez CON dolog olyan kb mint amikor létrehozol egy új mappát és névnek a bal alt lenyomása mellet a numpadon beírod h 0160 XD

 

kicsit tovább fejlesztve: csinálj egy ilyen nevű mappát az asztalon és cseréled ki a mappa ikonját egy üres ikonra kapsz egy láthatatlan mappát:D amit csak az tud megnyitni aki tudja h hol van :P

Link to comment
Share on other sites

Ezek nagyon jók. :D Back, amit te mondtál, azt is kipróbáltam, tényleg jó az is. :D:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok.

 

Windows Vista felhasználó vagyok, és mivel eredeti, ezért leszedte magának frissítésként az Sp2-t is.

 

Létrehoztam egy CON mappát. Bár tény, hogy kijelezte a "Foglalt eszköznév" de utána megkérdezte a "Mégis használatba veszi mappa azonosítóként?" Nyomtam egy igent, és létrejött.

 

A másodiknál ha elmentettem, akkor ugyan azt is kaptam vissza. Elmentettem Érdekesség néven. De amikor megnyitottam, benne volt a szöveg rendesen.

 

Az utolsót nem tudtam letesztelni, mert sajnos nem vagyok olyan gazdag, hogy legyen Microsoft Office-m is. És így OpenOffice org-t használok.

 

Mindenesetre szeretném megköszönni, hogy ezt megosztotta velem a kedves kommentelő.

Csak nálam sajnos egyik sem működött...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...