Jump to content
PirateClub.hu

WiFi net szétosztása Routeren


Recommended Posts

A segítségetek kellene!

 

A helyzet a következő:

 

A netem:

Van egy központ ahonnan szét van osztva a faluban Wifi-n keresztül!

Olyan mindha lenne egy szerver gép, és a falunk egy WLan lenne, és a szerver szolgáltatja a netet.

Van egy TPLink TL-WN653AG Wifi kártyám, aminek a hátuljáról le van véve a kis antenna, és van egy külső nagyobb antenna a tetőn, és kábellel van bele vezetve a kártyába (oda ahol a kis antenna volt)

Van egy fix IP-m,átjáró,DNS ami alapján azonosít a hálózat.

 

A probléma ott kezdődik, hogy szeretnék majd venni egy laptopot, amin meg szeretném osztani a netem úgy hogy ne kelljen folyamatosan mennie az asztali gépemnek!

Szóval a kérdésem, hogy ha veszek egy olyan Routert mi tudja venni és adni a jelet, akkor azt meg lehet csinálni hogy a vevő részére rákötöm a kültéri antennát, hogy vegye azt a netet amit eddig az asztali gépem vett, és én pedig kialakítok egy otthoni Wifi hálózatot?

 

Ha valami nem tiszta kérdezzetek!(értek a gépekhez, meg nagyjábol a hálózatokhoz, de ez már nekem is magas)

 

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Én nem találkoztam még olyan router-el, amit írtál, de lehet, hogy csak tájékozatlan vagyok. Szerintem úgy tudnád megoldani, hogy veszel egy Wireless Broadband Router-t és egy Access Point-t. Az Access Point-t elhelyezed az asztali géped mellé, leveszed az antennáját, és csatlakoztatod a tetőantenna vezetékét, majd a LAN portját kábellel csatlakoztatod a router WAN portjára. A router egyik LAN portját kábellel összekötöd az asztali géped LAN portjával /amennyiben van benne integrált vagy diszkrét háló chip ill. kártya/ , így gyorsabb ill. biztonságosabb. A laptop meg majd megy wireless módban. Berendezéseket találsz pl. az Edimax-nál.

 

http://www.edimax.com

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...