Jump to content
PirateClub.hu

Ubuntu 8.04 /BETA/ tapasztalataim


ThE_HeadShotGaMeR
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Én már a végleges kiadást használom (első linux). Látványos, stabil, egyszerű, következetes. Bár meggyűlik egy pár zárt forráskódú program telepítésével a bajom, de ez sztem a tapasztalatlanságom egyik következménye.

Link to comment
Share on other sites

Üdv emberek!

Ebbe a témába még nem írtam, mert nem használtam linuxot... :)

Most viszont szerettem volna kipróbálni a 8.04 végleges verzióját, de nem megy. Pontosabban simán tudom telepíteni, újra indulás is meg van, a betöltő képernyő is végig megy, utána viszont semmi csak a nagy feketeség... Resetre indul csak újra.

Több féle képpen próbáltam telepíteni. Win alól emulálva, az ISO-t kiírva lemezre és erről is bootolt a gép. Meg próbáltam a win partíciójára, másik particióra, de sehogy nem ment... :(

Konfig: Asus lap, AMD x2 4200, 2X1 GB ddrII 667mhz ram, 8400GS VGA.

Esetleg van valami ötletetek, hogy mi lehet a gond/megoldás?

Link to comment
Share on other sites

Ugyan mar nem a betaval, hanem a vegleges verzioval kapcsolatos tapasztalatom: a firefox-2 igencsak ganyul van benne megoldva. Amennyiben azt akarja az ember hasznalni, akkor nem eleg teljes eltavolitast valasztani a firefox3-nak a synapticban, ugyanis a konfiguracios file-jai valami miatt megmaradnak. A 2-es tuzroka viszont ettol bekattan, nem lesz hajlando magyarul megszolalni es nem lehet extensiont sem telepiteni. A megoldas annyi, hogy rakeres az ember a profiles mappaban leledzo extensions.rdf file-ra es torli azt, innentol fel lehet ra gyurni a magyar nyelvet (nem rinyal kompatibilitasi problemakrol) valamint vegre nem dobal 203-as hibat kiegeszites telepitesenel. Azert ezt megoldhattak volna elegansabban is a sracok...

Link to comment
Share on other sites

Én is feltettem hétvégén, nekem teljesen jól ment minden, kivéve az emerald. Feltettem még a compizconfig-settings-manager-t, azzal minden oké volt, de az emerald témakezelő nem tette be a kért témát, pont mint a 7.04-ben, viszont az újban az emerald --replace sem ment. Aztán ami még nekem szemet szúrt, az a firefox betütipusa a pirateclubon. De csak itt :o Olyan iszonyú olvashatatlan, hogy az nem igaz :wacko: Változtatni pedig nem sikerült.

 

Hát ennyi. Ha lesz még valami, megírom ;)

Link to comment
Share on other sites

Nah hali!

 

Az lenne a kérdésem hogy hogy menne az Ubuntu 8.04 ezen a vason:

Interl Celeron 1,7Ghz, 1GB RAM, Geforce 6600 256 MB.

Nemtom miért de nekem mikor megy az Ubuntu akkor a CPU használat 70-100%-ig terjed.... mikor nem fut semmi progi.... Ha már megy egy FireFox akk 100% és ugy meg geci lassú...:S

Meg fontos az Ubuntunak hogy legyen SWAP partíció külön? mert eddig nem csináltam....

 

+

 

Nah megnéztem hogy mi fogja és ezt találtam érdekesnek:

rob 5618 63.9 0.6 58748 6368 ? Sl 00:28 2:22 /usr/lib/evolution/evolu

 

 

Amint látjátok ez a "valami" 63.9%-ban eszi meg a CPU-t.... Miért??? Jah és még az NVidia driver sincs fenn, szal csupasz Ubuntu, és már így megfogja.....:S

 

 

Valki mondjon erre valamit!!!! PLS!!!

Link to comment
Share on other sites

Hello mindenki kb 2 napja vagyok ubuntu felhasználó és szinte minden ok,csak mivel GMA965-ös intel videokártyám van gondok akadtak,filmlejátszás közben nagyon akadozik és compiz se müködik 100%-ban.utána olvastam a neten google,ubuntu fórumok,angol oldalakon is és látam h a probléma nem egyedi mások is közdenek vele,müködő megoldásra viszont nemtaláltam,szóval ha vki hasonló cipőben jár vagy tud segiteni az jó lenne.előre is kösz

Link to comment
Share on other sites

@shrek1988: Frissíts végleges kiadásra. Használhatóbbat nem ismerek.

 

@DonBibi: az evolution levelező kliens az ami zabálja a procit. Lődd ki (Rendszer/Adminisztráció/Rendszerfigyelő) és használj másikat hátha az jobb a te vasadon.

Link to comment
Share on other sites

Kösz a választ de a végleges volt fent az is frissitésekel de azóta ujratetem,de most egy kiwi ubuntut és most elég szépen megy a 3d effect még nemjók v nem tökéletes(3d-s sakk játék pl nem megy,nemis fontos csak fura) de legalább compiz mellet is megy a filmlejátszás

Link to comment
Share on other sites

@shrek1988: Frissíts végleges kiadásra. Használhatóbbat nem ismerek.

 

@DonBibi: az evolution levelező kliens az ami zabálja a procit. Lődd ki (Rendszer/Adminisztráció/Rendszerfigyelő) és használj másikat hátha az jobb a te vasadon.

 

 

Köszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

@DonBibi: arra azért figyelj oda, hogy egy restartnál valószínűleg újra el fog indulni. Rendszer/Beállítások/Munkamenetek -nél láthatod, hogy (mert ez a gnome ablakozó default levelezője) elindul az evolution-alarm-notify. Ezt is kattintsd ki. Nem tudom, én a thunderbird-öt használom, bár nálam az evolution is tökéletesen megy. Azt nem tudom, hogy az evolution eltávolítása a rendszerből egyébként lehetséges-e. Szerintem hagyd és használj mást.

Link to comment
Share on other sites

helósztok

én tegnap raktam fel az ubuntu-t és hát első ránézésre naon bejön ;)

bár elősször elvoltam hogy megcsináljam a netet de aztán rájöttem hogykell :D

csak most olyan gondom van hogy nics semmi dumáló progi :S nincs az msn nek valami erre készült verziója?

tud róla valaki valamit?

--------------------------------------------------------- MEGOLDVA --------------------------------------------------------------

aMSN :D

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Tipp: töltsétek le a Winfosos fontokat, és egy restart után rendesen olvasható lesz a PirateClub ;)

tudnál ebben segíteni mint a hülye gyerekeknek? mert kb két napja használok linuxot és fogalmam sincs hogyan csináljam meg de ezen az oldalon van sok minden amit szeretnek elolvasni a linuxrol köszönöm előre is

Link to comment
Share on other sites

Először is a szoftvertárolók (repository) között engedélyezned kell a "Multiverse" tárolót, mert ebben lehet megtalálni az "msttcorefonts" nevű csomagot. Ezt a Rendszer/Adminisztráció/Szoftverforrások alatt tudod megtenni.Ha ez megvan, akkor pl.: a Synaptic csomagkezelőben (Rendszer/Adminisztráció/Csomagok telepítése) keress rá az "msttcorefonts" kifejezésre. Erre jobbklikk, majd "kijelölés telepítésre", majd "alkalmaz" és már települt is.

További info:

http://ubuntu.wordpress.com/2005/09/09/installing-microsoft-fonts/

http://ubuntu.hu/forum/bet%C5%B1t%C3%ADpusok

De a guglit is használhatod.

Hogy hogyan kell engedélyezni a "Multiverse" tárolót, arról itt találsz segítséget:

https://help.ubuntu.com/community/Repositories/Ubuntu

Link to comment
Share on other sites

helósztok

én tegnap raktam fel az ubuntu-t és hát első ránézésre naon bejön ;)

bár elősször elvoltam hogy megcsináljam a netet de aztán rájöttem hogykell :D

csak most olyan gondom van hogy nics semmi dumáló progi :S nincs az msn nek valami erre készült verziója?

tud róla valaki valamit?

--------------------------------------------------------- MEGOLDVA --------------------------------------------------------------

aMSN :D

 

aMSN sem rossz, de a pidgin az igazi (szerintem :D)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...