Jump to content
PirateClub.hu

Magyar Jégkorong(válogatott)


Face8611
 Share

Recommended Posts

Azért hoztam létre ezt a topicot mert a Magyar Jégkorng válogatott óriási bravurt hajtott végre, Ukrjana legyőzésével bejutott az A-csoportba a legnagyobbak közé! ;)

 

Véleményeket várok hogy mire leszünk képesek például Canada vagy az USA ellen!

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kíváncsi leszek, h menyi támogatást fognak kapni. ha Baumgartner Zsoltika anno 800 millát kapott, akkor ők aztán több milliárdot megérdemelnek. Értem ez alatt: pl. építsenek egy csomó fedett jégkorong pályát.

 

A csapat tényleg meglepően jól játszik. Nem is értem, h miért. :blink: A legfontosabb, h ne essünk ki azonnal, legalább 3-4 évig folyamatosan bent kellene maradnunk. Szerintem ez nehezebb lesz, mint bejutni.

 

A jövő évi vb-n ha akárcsak utolsó előttiek leszünk, már nagy eredmény lesz.

Link to comment
Share on other sites

Remek találkozó volt, a fiúk megtörték a magyar átkot - t.i. az utolsó percekben mindig megbotlottak a magyar csapatok. Már azt hittem bedarálnak az ukránok, de helytálltak a legények, akik minden elismerést megérdemelnek.

 

De miért csak az alulfinanszírozott sportágak képviselői hozzák a magyar sportsikereket? Talán ott még szeretik a sportágukat a játékosok, talán van szív és akarat...? Ez persze költői kérdés volt.

 

Az utazó csapat minden tagjának köszönjük ezt a világbajnokságot és ezeket a remek találkozókat! :)

Link to comment
Share on other sites

Néztem minden meccsünket , és ez egy hatalmas bravúr a magyar csapattól .. :)

Már évek óta erre várok , hogy sikerüljön és most végre sikerült , gratulálok az egész magyar csapatnak :)

 

Link to comment
Share on other sites

Én is gratulálok a csapatnak :D 2002 óta nézem őket a VB-ken. Az akkori és a tavalyi 2. hely után nagyon megérdemelték már ezt a feljutást. Látszik, hogy az osztrák bajnokságban is játszanak, az Euroliga is jót tett nekik, Pat Cortina összerakta ezt a csapatot és a "sztárok" (Vas János, Palkovics, Ladányi, Ocskay, Szuper, Holeczy) is hozzátették a magukét :)

Ha meg tudnánk kapaszkodni az A csoportban, akkor hihetetlen népszerűségnek örvendene itthon a jégkorong, gyerekek százai-ezrei kezdenének el játszani, ami hihetetlen lendületet adhatna a sportágnak.

Link to comment
Share on other sites

Ez valóban bravúros volt,

figyelembe véve, hogy mi aztán nem igazán vagyunk hokinemzet.. :)

Tény, hogy a fiúk (főleg az első sor) már nem épp fiatalok,

de azért még lehet egy-két jó évük ha összejönnek a dolgok.

Viszont az is benne van a pakliban,

hogy Alba Volán mintára pofozógépnek mennek az erősebb mezőnybe.

Mindenesetre (reméljük) jó lesz majd jövőre látni a svéd, finn, kanadai,

amerikai, orosz.. stb. csapatok ellen játszani a mieinket.

Link to comment
Share on other sites

elöször is gratula a válogatotnak,hisz ez tényleg nem hétköznapi bravur volt!

Bizzunk benne,h nem esünk ki azonnal,de nyomunk 1-2 csapattal 1-2 barátságos meccset,s akkor már tudjuk,h mire számitsunk,s mint tudjuk kicsi a bors,de erős!

Link to comment
Share on other sites

Hihetetlen meccs volt! A végén majdnem elsírtam magam!

Ami pedig a jövőt illeti:

- lehet kiesünk egy év múlva /bár szerintem nem/ DE itt nem ez a lényeg! Hanem hogy valami megmozdult. Ezekről a srácokról lehet példát venni, és válhatnak a fiatal gyerekek példaképeivé! Ezt kell kamatoztatni. Ha már több fiatal megy el jégkorong edzésekre, vagy télen a jégen bottal a kezükben egy zsemlét püfölve képzelik magukat Ocskay, Palkovics, Szélig stb... helyébe, azt mondom MÁR MEGÉRTE! És megmozdult valami.

Ez, aminek örülnünk lehet, és örülnün KELL!

Link to comment
Share on other sites

Az biztos hogy nagyon sokat fejlődött a válogatott!szerintem köze is lehet annak hogy az osztrák ligában edződik az Alba Volán!nagyon sokat számít hogy erős ellenfelek ellen edződnek a játékosok!remélem még egy év alatt tudnak fejlődni és szerintem bentfogunk tudni maradni az A-csoportban!Azért egy Fehérorosz vagy egy Lett válogatottat meg tudunk majdc verni ;)

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Csak adná az ég, hogy meglegyen a bentmaradás :D Jó ötlet amúgy, hogyaz Alba Volán az osztrák bajnokságban van. Miért van az, hogy a hihetetlenül alultámogatott sport működik Magyarországon? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Azért a pénz nem biztos, hogy elsődleges egy-egy sportág sikerességében.

Jóval nagyobb lendítő erő a média.

A sajtókban a megfelelő propagáció népszerűvé teheti az adott játékot,

ami ezáltal egyre eladhatóbb.

Minél eladhatóbb, annál többet ér. Minél többet ér, annál gazdagabb.

Minél gazdagabb, annál népszerűbb. Ilyen egyszerű ez! Papíron.. :)

Link to comment
Share on other sites

Azért a pénz nem biztos, hogy elsődleges egy-egy sportág sikerességében.

Jóval nagyobb lendítő erő a média.

 

De ha nincs pénz akkor nincs jégcsarnok és ha nincs jégcsarnok akkor nincs hoki :) ez ilyen egyszerű!

Az biztos hogy joval kapósabbak lesznek a játékosaink mint eddig!Remélem irány az NHL egy pár magyarnak :D

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Úristen... majdnem döntetlennel zárult rendes játékidőben a magyar válogatott nyitómérkőzése a szlovákok ellen! Le a kalappal a csapat előtt! ez zseniális volt! Nagy reményekkel nézhetünk azt hiszem a további mérkőzések elébe is!!!!!!

 

Szlovákia:Magyarország 4:3

 

(13 mp-vel a vége előtt lőtték a 4. gólt.... nem sokon múlott!)

Link to comment
Share on other sites

Hát igen... :( most szomoru vagyok mert kikaptunk de majd holnap mosolygok hogy első A csoportos meccsünkön majdnem le Xeltünk a 2002es világbajnokokkal ugy hogy a srácok előtt le a kalappal hogy ilyen jól helyt áltunk. remélem nem szivta le öket nagyon a meccs mert szeretnék hasonló meccseket látni még ezen a világbajnokságon.

üdV:Narco

Link to comment
Share on other sites

Fantasztikusan küzdöttek a legények, le a kalappal a teljesítményük előtt. Nem sokon múlott a pontszerzés, de sajnos most nem mellettük állt a szerencse. Ilyen remek játékkal és ilyen hatalmas szívvel nem eshetünk ki. Meg kell még említeni azt a közel ezer magyar szurkolót, akik hatalmas erőt kölcsönöztek ezeknek a fiúknak. Csak így tovább srácok! :)

Link to comment
Share on other sites

Sajnos kikaptunk.

Magyarország : Kanada - 0 : 9

 

De minden elismerésem a fiúknak, nekünk nem Kanadát kell megvernünk ;)

Szurkolókról meg nem is beszélve, végén a Himnuszt is elénekelték, és szerintem hatalmas dolog volt hogy még 9:0-nál is szót a hajrá magyarok :)

Szép volt fiúk!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nekünk nem ezt a meccset kellett megnyerni... alap volt, hogy ellenük azért még esélyünk sincs. A java - ahol igazán szurkolni kell - még csak most jön.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...