Jump to content
PirateClub.hu

Csoda


polluter
 Share

Recommended Posts

http://torrent.hu/e107_files/downloads/csoda1.swf

 

ezt én nemtudom mire véljem de eléggé nagyokat néztem :mellow::D

ha valaki tud erre értelmes magyarázatot annak örülnék.. bocs nemtudom volt e már itt valahol deamúgy kerestem és nemtaláltam ilyet

Link to comment
Share on other sites

Akkor benéztél valamit..Mert ez 100% hogy müködik ...mert ha elvégzed amit öir egy kilencel osztható számot kapsz és az összes 9el osztható számnál ugyan az a jel van....(cksa uygebér ezt váltogatja ohgy ne legyen olyan feltünő)..Cask a tisztázás miatt irtam ezt le..

Link to comment
Share on other sites

ezt ismertem. tényleg mindig 9cel osztható számot kapsz (legfeljebb 81-et, ezért 81-ig a 9cel osztható számok mellett ugyanaz a szimbólum van)

de a jobb megértés érdekében ha felírod általánosan egy kétjegyű számot: 10x+y. ebből levezetve:

10x+y-(x+y)=10x+y-x-y=10x-x=9x (és itt van a 9es szorzó)

 

innentől kezdve meg már nem is csoda...

Link to comment
Share on other sites

Ebben nincs semmi trükk :D Egyszerű a magyarázat :D

 

Ha tizen valamennyire gondolsz akkor mindig 9 a végeredmény. Például: 15-> 1+5=6 15-6=9

Huszonnál az eredmény mindig 18.

Harmincasoknál mindig 27

Negyveneseknél mindig 36

Ötveneseknél mindig 45

Hatvanasoknál mindig 54

Hetveneseknél mindig 63

Nyolcvanasoknál mindig 72

Kilencveneseknél meg 81

 

És ezen számok mellett ugyanaza jel van ;)

Ennyi!

És minden újabb próbálkozásnál cseréli a a jeleket!

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Oké az elvet értem, de mivel magyarázzátok, hogy több jel is van és mindig azt a jelet adja ki ami annál a számnál van, amit kigondoltál ?

 

basszus tényleg nem fogjátok fel? a kilenccel osztható számok mellett ugyanaz a jel van... cserélgethetik, mindenképpen 9cel oszható szám jön ki a számolásod végén (fenn már leírtam képlettel, nézd meg és gondolkozz...)

Link to comment
Share on other sites

basszus tényleg nem fogjátok fel? a kilenccel osztható számok mellett ugyanaz a jel van... cserélgethetik, mindenképpen 9cel oszható szám jön ki a számolásod végén (fenn már leírtam képlettel, nézd meg és gondolkozz...)

Akkor elmagyarázom mire gondoltam:

 

Tegyük fel, hogy most csak 3szám van ottan felsorolva és mindegyik mellett egy-egy ikon van (3különböző ikon). Ez a három szám mondjuk legyen az 1 , 2 , 3 .

Én megcsinálom azt az egyenletet és mondjuk kijön az 1 nekem. És akkor miért van az, hogy a 3ikon közül pont azt mutatja ami az 1mellett van ??

Link to comment
Share on other sites

hát pedig már szépen elmagyarázták miért is ez jön ki, többen is és elég érthetően, szóval te nem érted az elvet :D

de hát akkor vonjuk össze az egészet

 

kétjegyű szám, számjegyei x és y

a szám felirható 10x+y

ki kell vonni a számjegyek összegét, ami ugyebár x+y,

tehát 10x+y-(x+y)=9x

a végén tehát azt kaptuk, hogy a művelet során az eredmény mindig 9-nek a töbszöröse lesz, és ha megnézzük a szimbólumokat, akkor ezeknél a számoknál ugyanaz található, igy már érthető miért is "találja ki" mindig

 

az előzőből következik hogy a lehetséges számok amiket a műveletsor eredményül ad, azok a:

9,18,27,36,45,54,63,72,81

a 90-t már nem kapahtjuk eredményül, x mint számjegy nem veheti fel a 10 értéket ugyebár, ez logikus

na akkor megvannak a számok

segítek kicsit egy szemléltető ábrával is :D

izekics.JPG

'Klikk a nagyításhoz'

 

Na ha még igy is marad megválaszolatlan kérdés ezzel a hatalmas jóstehetséggel szemben, akkor már problémák vannak ott

 

 

Amugy olyan jó a humorba ilyen faszságokat fejtegetni :D

Link to comment
Share on other sites

na jó te csak viccből irosgatod ezeket, vagy télleg vmi baj van odabennt? XD

meg miaz hogy 89 jön ki? akkor számolással is vannak problémáid

 

csak az a 9db (vagy mennyi) szám jöhet ki eredményül, amit felsoroltam, és ami a képen is be van pirossal keretezve, más eredményt nem adhat, ahogy látszik a levezetésből is.......

 

szerintem elég érthetően le van írva minden......

 

tuti csak viccből irod hogy nem érted, ezek után :P

Link to comment
Share on other sites

Akkor elmagyarázom mire gondoltam:

 

Tegyük fel, hogy most csak 3szám van ottan felsorolva és mindegyik mellett egy-egy ikon van (3különböző ikon). Ez a három szám mondjuk legyen az 1 , 2 , 3 .

Én megcsinálom azt az egyenletet és mondjuk kijön az 1 nekem. És akkor miért van az, hogy a 3ikon közül pont azt mutatja ami az 1mellett van ??

mert úgy lenne leprogramozva, h mindig az 1 melletti ábrát mutassa :)

Link to comment
Share on other sites

Hát még mindig nem értem, hogy ha például nekem a 89jön ki, akkor hogyhogy nem a 48 melletti ikont mutatja például ?

 

a helyzet egyszeruen hogy nem johet ki 89.... mert barmilyen kejegyu szambol elveszed a szamjegyek osszeget 9-cel oszthato szam fog kijonni... es minden 9-cel oszthato mellet ugyanaz az ikon

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...