Jump to content
PirateClub.hu

Hangfal vásárlási tanácsok!


Buday
 Share

Recommended Posts

Sziasztok. Segítséget kérnék, hogy milyen hangrendszert vegyek? Legfőképp zenehallgatásra kéne, egy jó erős, hangos rendszer. Ár kb közepes kategória legyen. A segítséget előre is köszönöm. Ja és nem 5.1 re van szükségem. Köszi.

 

Genius SP-HF1250x nekem ezt ajánlották, mi a vélemény róla?ásár

Link to comment
Share on other sites

Vegyél egy Videoton rádióserődítőt meg két videoton hangládát oszt' kész. Nem drága, hangos, és még jól is szól ha megkímélt állapotba tudod megvenni, és 2.0-ás. Nekem a következő felállás van:

 

Sony TA-F55 erősítő + ugye a gép, tuner, CD deck hozzákötve

Videoton DC 2550 A hangfalak

 

Az erősítőt bontóba vettem 2000-ér (hibás volt), javíttatás került 3 rugóba, tehát összesen 5000Ft, a hangfalakat meg egy csávótól vettem, aki felújítatta előtte, úgy emlékszem 12-be ideadta őket (aztán egyszer kilőttem őket, javíttatás 5000-be fájt...)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Az én ajánlataim:

http://www.argep.hu/product_321963.html

Logitech Z-3

http://www.argep.hu/product_356202.html

Logitech X-230

Esetleg, ha egy kicsit kiegészíted:

Genius SW-HF 4000

Ez van nekem is, és ha kisebb szobád van nagyon szépen beszólja. A többit meg ajánlani szokták.

Esetleg egy-két Creative cucc is van ebben az árban, de nekem már volt ilyen olcsóbb 2.1-es Crea és a mélye elég gyengus. Persze nem tőlem függ mit veszel, ajánlatos előtte meghallgatni.

 

Majd elfelejtettem egy 2.0-ás versenyzőt:

Genius SP-HF 2.0 2000X

Ez is elég jó, megéri az árát.

Mondjuk lehet, hogy ezzel a listával csak mégjobban összekavartalak. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Sziasztok!

A gépet koaxon keresztül szeretném rákötni egy házimozi rendszerre és az lenne a kérdésem, hogy így meglenne a térhangzás játékok és filmek alatt is?

Vagy valamilyen speckó hangkártya kell hozzá (most még csak alaplapi van egyelőre)?

Egyáltalán lehetséges mindez?

Kösz előre is!

Link to comment
Share on other sites

Ha nincs normális hangkártyád, akkor eddig hogyan volt térhangzás?

12794599.jpg

5.1-es hangkártyán/alaplapi 5.1-es hangkártyán minimum van 3 darab hangkimenet; zöld/szürke/narancs; frontLeft-frontRight (zöld)/rearLeft-rearRight (szürke)/frontCenter-subwoofer (narancs), a fehér meg bemenet. A színek változhatnak, de a felállás mindig ez. 5.1-es erősítőn viszont 6 bemenet van, és innéttől kezdve énse tudom, hogyan kéne rákötni a 3 kábelt, de szerintem 1 darab koaxon nemtud menni, mivel hangkártyán nincs is ilyen kimenet.

De 1 mégkomolyabb hangkártyán (mint amit képen is látsz) a mikrofon (fehér) bemenet egyben optikai kimenet is, amit stereo és házimozi erősítőre is rálehet kötni, legalábbis dobozán ezt írja, de ezt még énse próbáltam ki.

Ha komlyabban érdekel a téma segítség topicban felteheted kérdésed, talán 1 hozzáértőbb tud válaszolni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...