Jump to content
PirateClub.hu

NOKIA N95 8GB


D@niel
 Share

Recommended Posts

NOKIA N95 8GB

 

 

nokia-n95-8gb-combo.jpg

 

Méret

 

* Térfogat: 96 cm 3

* Tömeg: 128 g

* Hossz (max.): 99 mm

* Szélesség (max.): 53 mm

* Vastagság (max.): 21 mm

 

 

Memóriafunkciók

* Akár 100 MB belső dinamikus memória az üzenetek, csengőhangok, fényképek, videofelvételek, naptárbejegyzések, teendők és alkalmazások számára

* Akár 8 GB belső flash memória a multimédiás tartalmak, például zene, képek, csengőhangok, térképadatok számára

 

* A termék adatai előzetes értesítés nélkül változhatnak. Az alkalmazáskínálat változhat. A dinamikus memória azt jelenti, hogy a rendelkezésre álló memórián osztoznak az azt használó memóriafunkciók. Ha ezen funkciók közül bármelyiket használjuk, akkor kevesebb memória jut a többi, szintén a dinamikus memóriát használó funkció számára.

 

Akkumulátor-üzemidők

 

* Akkumulátor: Nokia akkumulátor (BL-6F) 1200 mAH

* Beszélgetési idő: max. 210 perc (WCDMA) és 300 perc (GSM)*

* Készenléti idő: max. 280 óra (WCDMA és GSM)*

 

* A működés időtartama a használt hozzáférési technológiától, a hálózat beállításaitól és a forgalomtól függhet.

 

 

Kijelző

* Nagy, 2,8 hüvelykes QVGA (240 x 320 képpontos), akár 16 millió színárnyalatot megjelenítő TFT-kijelző fényerő-érzékelővel

 

Felhasználói felület

 

* Operációs rendszer: Symbian OS 9.2 verzió

* Felhasználói felület: S60 3rd Edition

* Külön médiagombok

* Multimédia menü

* Aktív készenlét-kijelző

 

Híváskezelés

 

* Névjegyzék: fejlett névjegy-adatbázis nevenként több telefonszám és e-mailcím, indexképek és csoportok támogatásával

* Gyorstárcsázás

* Napló: a tárcsázott, a fogadott és a nem fogadott hívások listázása

* Automatikus újrahívás

* Automatikus hívásfogadás (csak kompatibilis fülhallgatóval vagy autóskészlettel működik )

* Rögzített hívószámok támogatása, amellyel csak előre meghatározott számok hívhatók

* Konferenciahívás

* Nokia push to talk adóvevő (PoC)

 

Hangfunkciók

 

* Beszélőtől független hangfelismerő tárcsázás (SIND)

* Hangutasítások

* Beszédrögzítés

* Beszédhanggal megszólaló csengőhangok

* Beépített kihangosító

 

Üzenetküldés

 

* Szöveges üzenetküldés: az SMS-láncolat, a képüzenet-küldés és az SMS-levelezési lista támogatása

* Multimédiás üzenetküldés: képből, videofelvételből, szövegből és hangfelvételből álló MMS küldése kompatibilis telefonra vagy személyi számítógépre; az MMS-sel diasorozatban mesélhetjük el a történeteket

* Megapixeles képek automatikus átméretezése az MMS-hez (a melléklet mérete a hálózattól függően max. 300 kb)

* Prediktív szövegbevitel: a legfontosabb európai és távol-keleti nyelvek támogatása

 

 

Adatátvitel*

 

* WCDMA 2100 (HSDPA) egyidejű hanghívással és adatkapcsolattal (csomagkapcsolt adattovábbítás esetén a feltöltés/letöltés maximális sebessége másodpercenként 384 kb/3,6 MB, áramkörkapcsolt adattovábbításnál 64 kp/s)

* Kettős átvitel üzemmód (DTM) támogatása a GSM/EDGE-hálózatokon az egyidejű hanghívás és adatkapcsolat érdekében

* Simple class A, multi slot class 11, max. sebesség le- és feltöltésnél: 177,6/118,4 kbit/s

* EGPRS class B, multi slot class 32, max. sebesség le- és feltöltésnél 296 / 177,6 kbit/s

* GPRS class B, multi slot class 32, max. sebesség le- és feltöltésnél 107 / 64,2 kbit/s

 

* A ténylegesen elért adatsebesség a hálózat támogatásától függhet.

 

Digitális szolgáltatások

 

* A Nokia Szoftverpiacon kapható Java? és Symbian alkalmazások

* JavaTM MIDP 2.0, CLDC 1.1

* Flash Lite 2.0

 

 

Képkezelés és videó

 

* Max. 5 megapixeles (2592 x 1944 képpont) fényképezőgép, Carl Zeiss objektív, Tessar lencse, MPEG-4 VGA videofelvételek másodpercenként legfeljebb 30 képkocka rögzítésével

* Közvetlen kapcsolat a kompatibilis televízióval a Nokia videokábellel (CA-75U, megtalálható a dobozban) vagy vezeték nélküli LAN-on/UPnP-n át

* Külső kamera, CIF (352 x 288) érzékelő

* Videohívások és videomegosztás támogatása (WCDMA-hálózaton elérhető szolgáltatások)

* Beépített vaku

* Digitális sztereó mikrofon

* Vaku üzemmódok: bekapcsolva, kikapcsolva, automatikus, pirosszem-hatás csökkentése

* Online album/blog: a galériából feltölthető fényképek és videofelvételek

* Nokia Lifeblog 2.0 támogatása

* Álló- és mozgókép szerkesztés

 

* Álló- és mozgókép szerkesztés

 

Mobilvideó

 

* Videofelvételek felbontása: max. VGA (640 x 480 képpont) másodpercenként 30 képkocka sebességgel

* Hangrögzítés: AAC mono

* Digitális videostabilizálás

* Videofelvétel: max. 215 perc (VGA, 30 képkocka/s)

* Videofájl formátuma: .mp4 (alaphelyzetben), .3gp (MMS-hez)

* Fehéregyensúly: automatikus, napos, felhős, vakító, fluoreszkáló

* Kép jellege: automatikus, éjszakai

* Színtónus: normál, szépia, fekete-fehér, negatív, élénk

* Zoom: digitális, legfeljebb tízszeres (VGA-n max. négyszeres)

 

 

Mobilfényképezés

 

* Képfelbontás: max. 5 megapixel (2592 x 1944 képpont)

* Állókép fájlformátuma: JPEG/EXIF

* Autofókusz

* Automata expozíció - középsúlyos fénymérés

* Expozíció-korrekció: +2 ~ -2 EV 0,5-ös léptetéssel

* Fehéregyensúly: automatikus, napos, felhős, vakító, fluoreszkáló

* Kép jellege: automatikus, felhasználó, közelkép, portré, panoráma, sportfotó, éjszakai felvétel, éjszakai portré

* Színtónus: normál, szépia, fekete-fehér, negatív, élénk

* Zoom: digitális, akár hússzoros (5 megapixel esetén legfeljebb hatszoros)

* Kereső segédrács

 

 

A kamera specifikációi

 

* Érzékelő: CMOS 5 megapixeles (2592 x 1944 képpont)

* Carl Zeiss objektív: Tessar lencse

* Gyújtótávolság: 5,6 mm

* Élesség-állítási intervallum: 10 cm-től végtelenig

* Makrofókusz-távolság: 10-15 cm

* Záridő: mechanikus zár: 1/1000~1/4 s

 

Zenefunkciók

 

* Digitális zenelejátszó - támogatja az MP3/AAC/AAC+/eAAC/eAAC+/WMA/M4A formátumot, a zenelistákat és az ekvalízert

* Beépített kihangosító

* OMA DRM 2.0 & WMDRM támogatása a zenékkel

* Sztereó FM-rádió (87,5 - 108 MHz / 76 - 90 MHz)*

 

Vizuális rádió*

 

* Kedvenc rádióállomásainkat hallgathatjuk és kapcsolatba is léphetünk velük

* Megtudhatjuk, milyen szám szól, ki énekli, és az előadóval kapcsolatos további információkat is kaphatunk

* Részt vehetünk játékokon és vetélkedőkön, szavazhatunk kedvenc dalunkra

* További tájékoztatás a vizuális rádióról (www.visualradio.com)

 

 

 

 

 

várom a véleményeket ki mit gondol a mobilról, még mindíg nemtudom megéri-e az árát :mellow:

post-36999-1206561707_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

várom a véleményeket ki mit gondol a mobilról, még mindíg nemtudom megéri-e az árát :mellow:

 

 

Ha eddig még nem találtad meg azokat a pontokat, ami alapján úgy érzed, hogy kell neked ez a telefon, akkor ne vegyél. :D

Én pl úgy gondolom, hogy minden benne van, amire manapság a hétköznapi ember szert tehet. Tipikus férfiszerszám, egyfajta svájci bicska, tele kis gadgetekkel, amikre nem biztos, hogy bárkinek is szüksége van, de jó, ha egy bizonyos helyzetben kéznél vannak (pl az 5MB fényképező, a (GB memória, a navigáció, az oprendszer, a zenelejátszó). Emellett a készülék (szvsz) szép, kellemes tapintású, közepesen jó minőségű anyagokból. Jó a kijelző, meglepően nagy, mikor bekapcsolod. Személy szerint én hiányolom ennél a méretnél a kicsit nagyobb felbontást, de a barátja vagyok:) Hangos telefon, jó a rezgés, jó az internetes megjelenítés. Szép és csili-vili. Mit lehet még elmondani?

Link to comment
Share on other sites

jahm, elég sokmindent tud. de manapság az ilyeneket úgy tervezik, hogy max. 1 év és cserélheted. én meg nem akarok 1 év mulva új teló után nézni. meg ugye ott van az ár is, ma pl. 130ért láttam egy üzletben. ha megjelenik az N96, lefog menni az ára nyílvánvalóan, de mennyire? egy darabig biztos nem lesz száz alatt. ennyi pénzért meg más teló is van, de nekem akkor is kell egy ilyen :lol::mellow:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nekem már karácsony előtt óta van ilyen csodám és 1 árva karc sincs a kameravédő lencsén. Amúgy 3000ft-ért teljes házcserét lehet csinálni, kameravédőlencsével és hangszóróval együtt... :D szóval nem sajnálom magát a külsőt, mert majd ha eljön az ideje akkor átöltöztetem :D és "új" lesz :) Am ajánlom a telót. Hihetetlen jó :) Nemsokára jön az új szoftver rá, átdolgozott felülettel. Nagyon jó lesz! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
...sokkal jobb a mezei N95 simánál

am a legjobb navi rá szerintem a Garmin Mobile XT ezt használlok én is kb 1-2perc alatt találl műholdat...

 

Most már én is elmondhatom hogy büszke tulajdonosa vagyok egy Nokia N95 8GB-nak és hasonló jókat tudok róla mondani mint Ricsy :)

Én megmértem stopperrel és szabad ég alatt (friss bekapcsolásnál, úgy hogy még nem indítottam a navigációt) 43mp alatt találja meg a pozíciót. Lakótelepen is megtalálja simán a 3. emeleten az ablak közelében, de ott ez az idő igen csak meghosszabbodik... :) Olyan 2-3 perc amíg betalál valami értékelhető pozíciót, de nem csoda hiszen a panelek közt nehezen igazodik el a GPS jel mivel a házak ide oda verik a jeleket.

 

Ha viszont egyszer már megtalálta a pozíciót és kilép az ember majd később vissza, akár 15-20mp alatt is megtalálja hol vagyok (legalábbis én ezt tapasztaltam).

 

 

Minden más tulajdonságában is tökéletesen meg vagyok elégedve a telefonnal, aki ilyenen gondolkozik, bátran ajánlom neki! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...