Jump to content
PirateClub.hu

WWE pankráció


Nes-Thor
 Share

Recommended Posts

Üdvözlet!

 

Úgy gondoltam, ha már a tna-nak is van már topikja, miért ne lenne a nagy konkurensnek is, a WWE-nek? Elvégre ez a népszerűbb, és ez ad színvonalas műsort. :)

 

Ha valaki nem tudja, mi az a WWE: az a World Wrestling Entertainment-nek a rövidítése, gyakorlatilag a WWF (World Wrestling Federation) utódjaként jött létre, miután felvásárolták a csőde jutott WCW-t (World Championship Wrestling) és az ECW-t (Extreme Championship Wrestling), így munkát adva az ottani csőd miatt munkanélküli pankrátorokat. Színvonaláról annyit, hogy hetente 3 műsuruk van (Monday Night Raw, ECW és Friday Night Smackdown!), mind magas szintű, fejlett, látványos, sötétség alig van és tömegeket vonz, gyakorlatilag eddig nem volt olyan műsor, ahol nem fogyott volna el az összes jegy (ugyanis ezek a műsorok arénákban zajlanak, egyfajta turnét csinálva, hogy elszórakoztassák az embereket, tudjátok, kenyeret és cirkuszt a népnek ;) ). Aztán havonta egyszer (általában) tartanak egy ilyen monumentális ppv-ket (gy.k: pay-per-view), amik ugyebár jobban meg vannak becsülve, és nagyobb tömegeket vonz. (Egyébként ez a hónap 30.-án lesz a következő ilyen, a Wrestlemania, ami olyan, mint az amcsi fociban a Superbowl, a fociban a vb, és a sportban az olimpia, szóval legek legje)

 

Egy kicsit a műsorokról:

 

-Raw: nos, ez a legnépszerűbb, a jelen igéretes pankrátor-sztárjainak műsora, színvonalas meccsek, és általában egy történet továbbvitele (Mcmahon-család stb. Most épp az egyik pankrátorról derült ki, h egy másiknak a fia.)

-ECW: erről nem tudok nyilatkozni, ugyanis nem láttam eddig egyet sem belőle :D

-Smackdown!: Kedvencem :P Általában itt vannak azok, akik tényleg letettek valamit az asztalra (35 év karrier pl., Ric Flair), és ezért még jobb meccsek vannak szerintem, mint a rawban, viszont itt nem nagyon találkozunk ilyen történetekkel, legfeljebb annyi h ki kire orrolt rá.

 

Na akkor felsorolom a kedvenc pankrátoraimat, zárójelben, hogy melyik műsorban vannak általában:

 

-The Undertaker (az abszolút top) (Smackdown!)

-Hulk Hogan (Másik abszolút top) (ahol épp kedve tartja, most csak néha vállal meccseket)

-Umaga (Raw)

-Batista (Smackdown!)

-Big Daddy V (anno Viscera) (ECW, néha Smackdown!)

-Edge (Smackdown!)

-HBK alias Shawn Michaels (Raw)

-Chris Jericho (Raw)

-Ric Flair (ahol kedve tartja)

- és végül Triple H (Raw) (az egyetlen szinte, aki letett vmit az asztalra, és még mindig rawos)

 

és neketek ki? És ha kedvetek tartja, akkor beszélgethetünk a meccsekről is :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nekem Rey Mytesrio és Eddie Guerrero (volt ugyan is meghalt) a kedvencem.

Amugy én még ps2-n ismertem meg a wwe 06-ban azelött nem nagyon néztem pankrációt de amikor egyszer royal rumblet csináltam ps2-n és miután meghaltam pont rey-t adta nekem. elösször azthittem kamu ez egész vagy csak eltúlozták a játékot de amikorláttam a videókat rola akkor tátva maradt a szám. az a jó Reyben hogy egyéni a teknikája és igencsak látszatós.

Link to comment
Share on other sites

Az a baj, hogy 619-t 6 hónapig nem fogjuk látni a sérült bicepsze miatt :( Vmiért nagyon akarta Vicky Guerrero h fájjon neki.

 

Ó, én anno wcw-ből láttam részleteket, azóta szeretem a pankrációt :D

Link to comment
Share on other sites

Én letöltöm torrenten :D A régebbi meccsek meg youtube. Igaz, nem a legjobb minőség, de azért jó kis ritka meccseket is lehet találni. Neked melyik a kedvenc meccsed? Nekem Undertaker vs. Mick Foley (Mankind) Hell in a cell meccs az 1998-as King Of The Ringen (tudod, amikor szegény Mick kétszer is nagyot zuhant, na akkor szerettem meg Micket.)

Link to comment
Share on other sites

Valami tipp a WM eredményeire?

 

Szerintem:

 

-Mark Henry ECW bajnok

-Undertaker World Heavyweight Champion

-Triple H WWE bajnok

-Finlay nyeri a Belfast Brawl-t

-Ric Flair nem fog visszavonulni

-a bunnymania meg egy hülyeség :D

Link to comment
Share on other sites

Na, most néztem meg a WM 24-et, és valami hihetetlenül örülök! :D Undertaker World Heavyweight Champion, Kane ECW champion, Randy Orton WWE champion. Ahogy akartam :D Egyedül csak azt sajnálom, hogy Ric Flair visszavonult :( Szép volt, jó volt. Thank you, Ric :'(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Sziasztok.

 

Én egy Hulk Hogan vs. Bill Goldberg meccs után szerettem bele a pankrációba, azóta nálam már egy szenvedély betegségnek lehet mondani. Ha épp nincs Raw, ECW, vagy Smackdown, vagy esetleg a PPV-k, akkor régebbi adásokat töltögetek, ennek köszönhetően naponta nézek pankrációt :)

 

Kedvencem meg nagyon sok van.sorolom őket :)

 

The Undertaker

HHH

HBK

Boogeyman

Jeff és Matt Hardy

Hulk Hogan

Eddie Guerrero (R.I.P)

Rey Mysterio

Finlay

Hornswoggle

Colin Delaney

Tommy Dreamer

Batista

CM Punk

John Cena

Jamie Noble

Kane

The Big Show

John Morrison

The Miz

Chris Beniot (R.I.P)

 

Illetve az össze divát kedvelem, nagyon szépek a lányok.

 

A többieket nem bírom igazán, s akiket nagyon utálok az : Edge és Vickie Guerrero.

 

Augusztus 17-én jön a SummerSlam meccsek:

 

Edge vs. The Undertaker (Hell In A Cell)

HHH vs. The Great Khali (WWE Champion)

CM Punk vs. JBL (World Heavyweight Champion)

Mark Henry vs. Matt Hardy (ECW Champion)

John Cena vs. Batista

MVP vs. Jeff Hardy

Kofi Kingston and Mickie James vs. Santino Marella and Beth Phoenix (Winners Take All Match)

 

tippjeim: Undertaker, HHH, CM Punk, Matt Hardy, Batista, Jeff Hardy, Kofi Kingston and Mickie James

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szevasztok!

 

Ezzel hogy online-ban nézem a műsort nagyon sokat kerestem érte nem sok sikerrel de hátha Jimyke tippje bejön :)

Így most az Unforgiven érdekes lesz mert eddig volt vagy 6-8 event majdnem ugyanazokkal a sztárokkal mint akik eddig küzdöttek ilyen eseményen, szval kíváncsi leszek mi sül ki belőle.

A HBK vs Chris Jericho ellentétnek meg jó lenne ha vége lenne sztem, bár Shawn-nak abban igaza van hogy nem hagyhatja magát ilyen sértés után.

Jah és olvastam hogy mindenki szerint most a Smackdown a legjobb 'brand'. Kétségtelenül :)

 

Link to comment
Share on other sites

Unforgiven eddigi meccsei:

 

Unsanctioned Match Shawn Michaels vs. Chris Jericho

World Tag Team Champions Cody Rhodes & Ted DiBiase vs. Cryme Tyme

Scramble match for World Heavyweight Championship: CM Punk vs. JBL vs. Batista vs. John Cena vs. Kane

Scramble match for WWE Championship: HHH vs. Jeff Hardy vs. MVP vs. Shelton Benjamin vs. The Brian Kendrick

 

és szerintem, Undertaker is fog meccselni valakivel

 

A Summerslamon sajnos nem minden tippem jött be, ők vesztettek: Jeff Hardy, Kofi Kingston and Mickie James, Matt Hardy

Link to comment
Share on other sites

hali! én szoktam nézni, de egy valamit nem értek lehet h hülye kérdés lesz, de azért megkérdezem: igazából nem is verik egymást akkor mégis hogy dől el ki általában ki a nyertes? most nézem a youtube-on az undertaker vs mankinde-ot hát mit ne mondjak nagyon durva h csakúggy "véletlenül" leesik 20 méterről 2x :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hali válaszolok nektek :)

 

0. MI az a wrestling?

 

A wrestling, magyarul pankráció nem más mint egy szórakoztató keveréke a sportnak és a szórakoztatóiparnak. Megtalálhatóak benne a sport, és a szórakoztatás elemei egyaránt.

 

1. A wrestling tehát megrendezett?

 

Egy szóval: igen. Több szóval: igen, teljesen, totálisan, az utolsó pillanatig. Bárki aki mást mond az vagy hazudik, vagy õ sincs tisztában ezzel a ténnyel. Akik nincsenek tisztában ezzel, azokat az angol nyelv úgy hívja, hogy "mark"-ok.

 

Egy másik szemszögbõl... a "megrendezett", az relatív. Maga a sport megrendezett, az eredmények elõre meg vannak írva, és a játékosok kommunikálnak egymással a meccs alatt. Ettõl függetlenül a mozdulatok fájnak /ha nem is annyira mint amennyire a pankrátor eljátssza azt/, és komoly sérülések is adódnak. Csak a legjobb pankrátorok tudnak hiper-bravúros mozdulatokat csinálni úgy, hogy közben szinte a hajuk szála sem görbül.

A wrestling kb 1880 óta elõre megrendezett.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...