Jump to content
PirateClub.hu

Ősrobbanás, Isten, Teremtés...


Caraffa
 Share


Recommended Posts

Ha nem robbanás volt, akkor mi?

Az elmélet azt magyarázza el, hogy egy gravitációs szingularitásból (idő, távolság nincs; nyomás és hőmérséklet végtelen; bár az elméletnek ez a része nagyon bizonytalan) hogyan jöttek létre, a hőmérséklet rohamos csökkenésével, a világ ma ismert alkotórészei. (kvarkok -> protonok, neutronok, elektronok -> atomok -> molekulák stb.)

 

Legalábbis, ha én jól tudom.

Link to comment
Share on other sites

szoros az állás!

énszerintem nem ősrobbanás!(ha felrobbant akkor előtte h keletkezett és mi volt mikor hol miért hány mennyi hányadik?? huuhhh ennyi kérdésre sztem nem fogjuk megtudni a választ!)

bár kitudja!

elnézve a filmeket (pl.: Grinch az is lehet h mi is egy hópehelyben vagyunk! XD)

ezt sztem soha senki nem fogja megtudni!

csak egy időgéppel lehetne megtudni de ha már van akkor azt is ki tudja mert ugye visszamentek az időbe és lehet h nem tudtak visszajönni a jelenbe! :S

de az is lehet h már vki visszajött közénk a jövőből csak nem tudjuk!( a franc már megint elromlott az időgépem! nah akkor visszamegyek 3 percet! XD)

 

a világ legnyagyobb relytélye sztem!

Link to comment
Share on other sites

Én azt mondom, hogy soha nem volt olyan hogy semmi ne lett volna :D Hiszen akár egy isten, akár az ősrobbanás a semmiből nem jöhet létre.

Szóval sztem mindig volt vmi.Az idő meg sztem csak egy emberi dolog.Talán emberek mindig is voltak.Vagy talán soha nem voltak, és most sincsenek, és ez az egész élet csak egy illúzió.Annyi lehetőség van, hogy lassan bele is zavarodok, ezért én az utolsó lehetőségre szavaztam.

De ha választani kell az evolúció és isten között akkor azt mondom hogy evolúció.Arra legalább van bizonyíték.

Link to comment
Share on other sites

Na skacok.

 

elnézve a filmeket (pl.: Grinch az is lehet h mi is egy hópehelyben vagyunk!
Elnézve akkár ez is lehet. ;):P

 

 

Az elmélet azt magyarázza el, hogy egy gravitációs szingularitásból (idő, távolság nincs; nyomás és hőmérséklet végtelen; bár az elméletnek ez a része nagyon bizonytalan) hogyan jöttek létre, a hőmérséklet rohamos csökkenésével, a világ ma ismert alkotórészei. (kvarkok -> protonok, neutronok, elektronok -> atomok -> molekulák stb.)

Ki tudja, de hogyan keletkezett az a hőmérséklet változás? Jah én valahogy nem tudom felfogni, hogy a semmiből, hogy lesz valami?? mitis.gif

 

 

Az előttem szólóhoz csak annyit fűznék, hozzá hogy kell egy kezdet és egy vég pont. <-- Elméletileg. Na de azt nem értem, hogy a a világ egyik pillanatban létrejön a másikban meg megszűnik? És akkor előtte mi volt és/vagy utána mi lesz?

Szóval mindenki abban hisz amiben akar, viszont én ezt valahogy nem fogom megtudni soha. Max ha vége az utamnak. ;) De lehet még akkor sem. cry.gif

Link to comment
Share on other sites

Én hívő vagyok, Isten-re szavaztam :) .

 

Veszekedni nem fogok, csak annyit mondanék erre hogy: :lol:

 

Szerintem Világmindenség (ősrobbanás + evolúció)

 

Az biztos, hogy nem isten teremtette a Földet meg mindent, isten 1889.ápr.20-án született, 1945.ápr.30-án halt meg.

 

Szerk.: De most, hogy átgondolom rájöttem, hogy az utolsóra kéne szavaznom, mivel erre tényleg lehetetlenség válaszolni.Csak kizárni lehet dolgokat.

Pl. azt ki lehet zárni hogy a "valódi" isten (a nem létezőre gondolok nem az 1889-ben született személyre, páran gondolom tudják hogy melyik személyre gondolok) teremtett meg mindent, ha valami nem létezik akkor az semmit sem fog teremteni.

Ezen nem kell filózni, nem kell gondolkozni hogy mi mitől miért van, élni kell és kész.

Módosította hhPr3no
Link to comment
Share on other sites

Veszekedni nem fogok, csak annyit mondanék erre hogy: :lol:

 

Szerintem Világmindenség (ősrobbanás + evolúció)

 

Az biztos, hogy nem isten teremtette a Földet meg mindent, isten 1889.ápr.20-án született, 1945.ápr.30-án halt meg.

 

Szerk.: De most, hogy átgondolom rájöttem, hogy az utolsóra kéne szavaznom, mivel erre tényleg lehetetlenség válaszolni.Csak kizárni lehet dolgokat.

Pl. azt ki lehet zárni hogy a "valódi" isten (a nem létezőre gondolok nem az 1889-ben született személyre, páran gondolom tudják hogy melyik személyre gondolok) teremtett meg mindent, ha valami nem létezik akkor az semmit sem fog teremteni.

Ezen nem kell filózni, nem kell gondolkozni hogy mi mitől miért van, élni kell és kész.

Ehh... érdekes, én adolfkát nem épp istennek nevezném.Nemtom te ezt mennyire gondoltad komolyan.

Link to comment
Share on other sites

nem hiszek benne, hogy van egy valami, meg egy Isten, és akkor a valamiből lesz űr, meg bolygók, és élőlények és stb...és mindez egy valaki gondolata alapján...hihetőbb az evolúció elmélete...

 

Egyébként szerintem az ember még nem nőtt fel ahoz, hogy ilyen kaliberű kérdésekre meglelje a választ :)

Link to comment
Share on other sites

Annak az esélye hogy egy nagyon sűrű anyag egyszerűen felrobbant és minden intelligens tervezés nélkül kialakult a tér és az idő és más bonyolult vegyületek,kb annyi mintha egy repülőgép roncstelepen felrobbantanának egy hidrogénbombát és abból összeállna egy Boeing 747-es. Gondolkozzatok el rajta ezt nem én találtam ki,hanem tudósok mondták...

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nem mindennek kell h legyen eleje és vége.. gondoljunk csak a pontra annak sincs se eleje se vége mégis van... És most azt próbálják páran bebizonyítani (nem tudom hogyan hiszen bizonyíték semmire nincs) h az ősrobbanás önismétlődő folyamat...Pár trilliárd évente újra bekövetkezik. Az meg hogy mi létezünk lehet h csak egy véletlen

Link to comment
Share on other sites

Az "öröktől van" kifejezést nem bírja felfogni egy korlátokhoz kötött élőlény(beleértve magamat is:D ),de ez a válasz szerintem.

 

Az öröktől van sem jó válasz, mert valahogyan annak is valamikor meg kellett születnie

Link to comment
Share on other sites

Egyébként az ősrobbanást már csak azért is ki lehetne zárni, mert tudományosan bebizonyított tény, hogy a robbanásnak semmilyen konstruktív hatása sincsen a környezetére, csak destruktív. Szóval, ha mégis lett volna egy pont, amely felduzzadt volna, előidézve ezzel a Nagy Bummot, akkor nem maradt volna más utána, csak törmelékek és a nagy üresség.

Ez az ürben kicsit másképp működik ám mer lol gravitáció.

 

 

Amugy ősrobbanás. A vallásosság hülyeség. 2 embertől származunk? első gyereknél vérfertőzés lett volna.

Link to comment
Share on other sites

Én inkább evolúció hívő vagyok és némileg a vallást megvetem, de a papoknak ez nagyon jó pénz forrás(főleg ezrét). Plus egy fajta hatalom a király mellet (Azokban az időkben). DE viszont Lehetetlenség erre választ adni, mivel nem tudjuk mi volt előtte. És vhol kezdődnie kellet ennek az egésznek. De ezt szerintem még nagyon, nagyon sokáig nem fogjuk megtudni vagy, egyáltalán nem fogjuk(mint emberiség).

Link to comment
Share on other sites

Sztem Isten biztos nem.

a könyv csak arról szól, hogy a Földet teremtette meg, akkor meg honnan van a többi bolygó?

ha a földön teremtett embereket és netán a többi bolygót is ő intézte, akkor azon miért nincsenek élőlények??? (hát végülis lehet hogy azok vannak :D , de nem mindegyiken), akkor meg minek teremtett volna üres bolygókat.... nah mostmár lassan én is belebonyolódtam :)

szal isten biztos nem

sztem ősrobbanás, de abba is bele lehet kötni.

Link to comment
Share on other sites

Hat amit irtak a Bibilaban abban en nem hiszek, vagyis nem szo szerint kell azt ertelmezni.....

Osrobbanas okes nagyjabol de meg nem tlejse ez az elmelet,...... meg nagyon sok mindnet nem tudunk ..... az univerzumrol..... de lassan lassan kiderul sokmonden ...

de a teljes igazsaogot nem hiszem hogy meg fogjuk tudni akrmannyire is kivancsiak vagyunk....

Link to comment
Share on other sites

Az elejét lehetetlen megmagyarázi , nem is akarom megmagyarzni, de ami utána volt az egyszerű.... Én ebben hiszek: mindent az energia teremtett sokan istennek nevezik de én energiának és nem úgy hiszem mint ahogy mások az istennek ( 7 nap altt megteremteni, ádám éva stb. ez mind h*lyeség) hanem úgy hogy csak úgy lett. Ugye nem tudjuk az energiát látni, összenyomni, stb mintahogy az istent sem. Na mindegy eddig ebben hiszek, aztán meg jön az evolúció. Ebben viszont 100%-ig teljesen biztos vagyok hogy evolúcióval fejlődtünk, és nem csiribí-csiribá megteremtem ádámot meg évát meg minden állatot egyszerre. Szóval én egyszerre 3-ból kovácsoltam össze az elméletemet. Lehetetlenség+Evolúció+valami más=Én :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Hát én inkább az "Ősrobbanásban" és az evolúcióban hiszek. Sokkal ésszerűbb mint bármi más. A Bibliának és a papoknak meg egyáltalán nem hiszek. Egy nagy kamu amit összehordanak. Szerintem a papok a Bibliával akarnak világuralomra törni. Szerintük csórón kéne élni hogy a mennybe jussunk. Hülyeség!!! Akkor nekik miért kell adakoznunk, és miért gyűjtenek adományokat az egyháznak. Meg ne imádjunk bálványt! PFFF! Lényegében ők is azt imádják. Jézus szobrában.

Én maradok az evolúciónál! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...