Jump to content
PirateClub.hu

Ősrobbanás, Isten, Teremtés...


Caraffa
 Share


Recommended Posts

hit az is hogy nem hiszek istenben hanem valami másban.

és azért meghallgatnák néhány nem istenhívőt hogy mit hisz a világunkról. hogyan lett, mikben hisz. :D

 

én pl nem hiszek istenben, de szellemekben, védő angyal(szerűség)ban és ilyesmi ezoterikus dolgokban hiszek. és én úgy hiszem hogy a halál után vannak akik a földön rekednek (szellemek) mert olyan tragikusan haltak meg (meggyilkolták, öngyilkosság stb), vagy csak egyszerűen valamit még beakar telljesíteni, és ameddig valaki nem segít neki a dologban vagy egyszerűen nem küldi el a túlvilágra addig itt kísért.

a többiek pedig legyen az akármien gyilkos, tróger, hazug egyhelyre kerülnek ahol örök békesség és bőség van. senki nem gonosz soha többé, bár valahol mégis vannak nagyon gonoszak, de ezek már tényleg hihetetlenül gonoszak, és nem tudom, lehet hogy ők örökre a földön maradnak.

lehet hogy ez egy álom világ de én ebben hiszek.

 

és még pár embert meghallgatnék arról hogy neki mi a telljes létfelfogása.

 

és lécci ne szóljatok le hogy "ez mien hülye, szellemekben stb.-kben hisz" meg hasonlókkal...

Link to comment
Share on other sites

Hát már az előző hozzászólásimból is kiderült hogy hiszek Isten létezésében. A szellemekben meg nem tudom hogy higgyjek e, mert hát elképzelhető hogy valamennyire hatással vannak a cselekvéseimre. Az én hitem szerint a halál után az örök boldogság vagy az örök szenvedés van és hogy az ember hova jut az az életútja alapján dől el. Hiszen ha Isten létezik akkor a Sátánnak is léteznie kellene, elvégre vannak rossz emberek akik a Sátán "csábítására" vevők. Szerintem a boldogság nem fejezhető ki anyagiakban, legyen bárki bármilyen gazdag ha a lelki élete szegény akkor nem lesz teljesen boldog és persze ez fordítva is igaz, hisz kétlem hogy ha valakinek vmiben teszem azt pénzben nagy hiánya van akkor boldog lenne.Bár Isten előtt nem számítanak az anyagiak hisz ő a lelki gazdagságunk alapján dönti el hova kerülünk, de a földi élethez nélkülözhetetlen a pénz.

Link to comment
Share on other sites

Higgy a helyesírásban! :D

 

Ez a Sátán Kontra Isten dolog szerintem már csak azért is hülyeség bizonyos szinten, mert ez az egész úgy hangzik mintha valamiféle játékot játszanának. Aki enged a Sátánnak, hozzá kerül, aki meg nem az a mennybe. De van egyáltalán olyan ember, aki életében még egyszer sem engedett a "Sátánnak"? Szerintem a mennyországnak össz-vissz 10 lakosa lehet a legjobb esetben is :D

Link to comment
Share on other sites

Egyébként: úgy mondják Isten mindent hall és mindent lát. Ha én gyónni akarok (Istennel tudatni a bűneimet) akkor miért kell elmennem egy paphoz? Ha én kimegyek az erdőbe ahol senki nem lát és hallhat és elkezdem sorolni a bűneimet az miért nem jó? Illetve a pap milyen alapon szabja ki a büntetést? Miért nem Isten közli velünk? Azt meg ne mondjátok nekem, hogy Isten súgja a papnak mert dobok egy hátast.

Link to comment
Share on other sites

így már korrektebb :D tehát az egyházra semmi szükség :) szvsz az egyház rontja el a keresztény vallást, önmagában nem lenne vele gond.

 

hm, én olvastam egy olyan verziót, hogy mindenkinek van valami célja, és amíg azt véghez nem viszi, addig születik újra és újra.amikor mindent elintézett, és úgy hal meg akkor elhagyja a testét pár napig még itt mászkál, majd átszáll egy "másik dimenzióba" :D ott megnézi az egész életét, aztán tovább megy, és ott eggyé válik vmilyen energiával :)

nem mondom, hogy ebben hiszek, de eddig ez tetszett a legjobban :) arra nem találtam választ, hogy az egész hogyan lett, de lehet, hogy ez csak az emberi felfogás, hogy mindennek épülnie, teremtődnie kellett valahogy.amiről én írtam, abban nem számít az idő, teljesen lényegtelen dolog, ezért ilyen szempontból tekintve, nem hülyeség, ha azt mondom, hogy ez a világ mindig is volt. "olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :D

Link to comment
Share on other sites

Ez jutott nekem is eszembe.Ha én vallásos lennék , és istennel akarnék beszélni, akkor minek ehhez az egészhez 1 pápa , több ezer - tízezer bíboros / érsek / püspök / pap??

És a pokol/menny/purgatórium témához kapcsolódva elgondolkozott már azon valaki hogy mennyi emberi lélekről van szó , csak ha nézzük például az elmúlt tízezer évet , amikor már az ember hasonlított a maihoz , ne nézzük régebbről.Hány milliárd egyedi lélekről van szó?Ha van lélek , akkor másodpercenként 1000 és 1000 emberi lélek keletkezik és távozik el.Szal szép nagy befogadóképesség áll rendelkezésre :)

És mi a helyzet azokkal akik a kereszténység előtt születtek?Vagy azokkal akik utána, de sose kereszteltek meg?Nagyon nem világos itt sok minden , szóval véleményem szerint a kereszténység rettenetesen ingoványos alapokon áll, isten létezésének az esélye pedig elég rendesen tart a zérushoz,a vallás szent könyve pedig szintén emberi termék , és végleges formáját is emberek ollózták össze. :)

Link to comment
Share on other sites

Igen emberek hozták össze. De ha megtalálnák az apokriff iratokat lehetséges hogy több bizonyíték lenne Isten létezésére, persze lehet h még kevesebb. Ha meg valaki a kereszténység előtt született ők is hittek valamiben így ők is kerülhetek a mennybe. Arról meg hogy túlzsúfolt a mennyország a purgatórium meg a pokol felesleges vitatkozni hisz elképzelni se tudjuk hogy milyen és mekkora. Szerintem ez miatt jött létre a reinkarnáció elmélete.

Link to comment
Share on other sites

vagy már hamarabb volt.keleten már akkor is reinkarnációs dolgokban hittek amikor, még fogalmuk sem volt róla, ki az a jézus.csak aztán jöttek a gyarmatosítások, és oda is eljutott a kereszténység.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
hit az is hogy nem hiszek istenben hanem valami másban.

és azért meghallgatnák néhány nem istenhívőt hogy mit hisz a világunkról. hogyan lett, mikben hisz. :D

 

én pl nem hiszek istenben, de szellemekben, védő angyal(szerűség)ban és ilyesmi ezoterikus dolgokban hiszek.

A vicces szerintem, hogy Szellemekben, "angyalokban" hiszel viszont magában Istenben nem. Pedig pont ő az aki felette áll az angyaloknak pl.

 

így már korrektebb biggrin.gif tehát az egyházra semmi szükség smile.gif szvsz az egyház rontja el a keresztény vallást, önmagában nem lenne vele gond.

 

hm, én olvastam egy olyan verziót, hogy mindenkinek van valami célja, és amíg azt véghez nem viszi, addig születik újra és újra.amikor mindent elintézett, és úgy hal meg akkor elhagyja a testét pár napig még itt mászkál, majd átszáll egy "másik dimenzióba" biggrin.gif ott megnézi az egész életét, aztán tovább megy, és ott eggyé válik vmilyen energiával smile.gif

 

Ó ne is mond... most hallgattam végig a palit, de ahogy utána néztem nem vmi "kiemelkedő egyéniség" arra akarok utalni hogy szerintem sok a "bum-bug" abban amit mondhat. Egyszerű főiskolára bárki járhat elvégezhet, attól még nem lesz "valaki".

 

Az első része annak amit írtál az (általam) idézett szövegben az a Budhizmusra utal.

 

De itt van elehet dönteni. Nagyon érdekes ahogy így magyaráz, bolygókról meg minden.... de szeritnem nem így van.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_K2X88-4Zbk&feature=related

 

isten létezésének az esélye pedig elég rendesen tart a zérushoz

Ez a kijelentés egy nagy baromság....

Link to comment
Share on other sites

Szerintem vannak felsőbbrendű erők, természeti törvények (szűkebb értelemben fizika, kémia, matematika), amik elindították a dolgokat és irányítják a mai napig és én ezt nevezem Istennek. A vallást illetőleg elég szkeptikus vagyok, az egyházban és Isten egyéb földi képviseletében nem hiszek, akárcsak a Bibliában. Viszont kezdem komolyan venni a karmát, igaz, egyelőre nem sokat tudok róla.

Link to comment
Share on other sites

Ezzel az a gond hogy a természet törvényeit az ember alkotta nem a természet. (vagyis valójában nem léteznek)

 

vagyis nem értitek néhány pontját mégis követitek?mert azt hiszitek igaz,ergo semmiféle bizonyíték nincs arra h ez egy emebr agyszüleménye mint a starwars.

 

Akárhiszed akár nem a star wars sem egy ember agyszüleménye, ugyanis régi korokat, a világ különböző kultúráit és vallásait beleértve a kereszténysége,t és a buddhizmust is meg találhatjuk benne. Ezen kívül mítoszokat, legendákat, az egész történelmünket. Mindezt egy új formába öntve. Ezt az egészet pedig nem Lucas találta ki, csak felhasználta, kísértetett végzett azzal amit tanult.

 

igen, akkor mivan, ha george lucas bácsit elrabolta boba fett, még amikor nem volt star wars, és a jedik megmentették, és visszacsempészték a földre, lucas pedig a látottak alapján leírt egy történetet, amit a jedik, hogy ne legyen olyan unalmas a hosszú út hazafelé elmeséltek neki biggrin.gif és amit ti istennek neveztek az tulajdonképpen az erő, ami mindent körülvesz biggrin.gif ennek a hirtelen jött elméletnek is van annyi valóságalapja, mint a bibliának smile.gif bizonyítsátok be, hogy nem így van.

 

Egyáltalán nem hirtelen jött légből kapott ötlet, arról nem is beszélve hogy magába foglalja a kereszténységet és a bibliát is. Csak úgy mint a keleti filozófiát, elképzelést, tanításokat is. Csak kicsit utána kellene nézni, észre kellene venni... (jah hát aki nem ismeri az nehezen venné észre..)

 

igen az előttem írókkal telljesen egyet értek, és tök jó elveket hoztak föl. tongue.gif

bonyítsák be ők hogy van isten.

 

Olvassál filozofiát, Kánntot, és máris meg lesz a bizonyítás... A filozófia egyik legkiemelkedőbb alakja volt. Jah és azt is előre vetíttetném, hogy sok filozófus olyan dolgokra jött rá közel 2000 évvel ezelőtt, amit csak a közel múltban (1-max 200) éve bizonyítottak be. Ilyen pl az atomok létezése. Kánnt pedig már a 18 században élt ha jól emlékszem. És nagyon érdekes dolgokat fogalmazott meg több évtizednyi precíz kutatás elmélkedés során. A válasz ott rejlik (lehet) az írásaiban. Nah most tegyük fel ezzel bizonyítom, azt életben nem fogod te igazolni vagy meg cáfolni az állításomat, mert nem lehetséges.

 

de én valahol sajnálom is a hívőket mert minden héten egyszer járnak vagy templomba vagy gyülekezetbe és annál sokkal jobb dolguk is lehetne. Vagy olvasniuk kell azt a baromságot (biblia) és egész életükön keresztűl máshogy kell éllniük és csak azért hogy ugyanaz történjen velük ami a normál nem istenhívő emberekkel...

 

Látszik hogy te még nem jártál templomban... Egyébként szerint mi az a \"sokkal fontosabb dolog\"? diskoba járni, szórakozni, dolgozni?

 

A szabályokat Isten hozza -> Vagyis hülyeség volt feláldoznia a saját fiát az emberiségért, hiszen neki csak egy csettintés lenne az egész. Nem értem, hogy akkor miért kellett több, mint 30 éves szenvedésnek kitenni a fiát. Esetleg náluk ez a bünti? tongue.gif

 

Meg vagyon írva a bibliában úgy hírlik...

 

Link to comment
Share on other sites

(szerk nem engedett már az előző postba idézeteket)

 

ha hiszed ha nem, az én szüleim is hisznek istenben, még a testvérem is hisz benne.

régen amikor még kisebb voltam és befolyásolható én is hittem benne, minden héten jártunk gyülekezetbe.

 

Vagyis szekta félébe? azért a "szekta" és a "vallás" ill "egyház" között van némi különbség.

Link to comment
Share on other sites

Igen olyasmit olvastam, mint amiről beszél a csákesz az általad linkelt videoban.Szerintem ez az elmélet nem valószínűtlenebb mint a menny és a pokol sztori.

Amúgy jól előadod a dolgokat, de nem elég meggyőző.

 

Azt is tudom, hogy a SW dolgai innen onnan össze vannak szedegetve...de ki tudja, hogy ezek a földi dolgok honnan kerültek ide? :) ugye érted?

Link to comment
Share on other sites

Ezzel az a gond hogy a természet törvényeit az ember alkotta nem a természet. (vagyis valójában nem léteznek)

Már miért az ember alkotta volna? Vagy másképp értelmezzük a kifejezést? Nekem természeti törvény minden, amit tudományosan meg lehet magyarázni, pl. gravitáció. Ezek az embertől függetlenül igenis léteznek.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

"én ezt az "isten" elméletet nem értem... ő hogy lett? BUMM és megszületett? aztán "Wazze de unatkozok, csinálok már pár hülyét, majd nézem mit baromkodnak"

 

"Aki állította, hogy az ősrobbanás elmélete nem ad választ arra a kérdésre, hogy mi volt előbb, az téved. Előtte nem volt semmi. "

 

Az világos, hogy alapvetően kétféle felfogás van, az, hogy fogalmam sincs, meg volt valami, de nem tudom mi, az

nem elmélet, az maradjunk annyiban, hogy semmi, bár ez nagyon hasonló a 2. -ra :).

 

1. Isten volt a kezdetektől fogva és Ő teremtette a világot.

2. Volt egy ősrobbanás, ami csak úgy jött a nagy semmiből.

 

Hát nekem valamiért szimpatikusabb az, hogy valaki teremtette a világot...

Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy a semmiből lett a világ, sőt, hogy a semmiből bármi is legyen,

de ha valakinek van ilyen tapasztalata, akkor szóljon nyugodtan...

Azzal pedig felesleges jönni, hogy ki látta már Istent, vagy (a többség) ki nem, mert ki látott már ősrobbanást ?

Valaki kitalálta, mert Isten neki elavult volt, ennyi, mit bizonyított ezzel ? Semmit...

 

Az ősrobbanást + evolúciót pedig nem kellett volna egybe tenni. Az ugyanis, hogy Isten teremtette a világot,

de evolúcióval fejlődött ki az ember, nem zárja ki egymást. A Bibliát ugyanis nem szó szerint kell érteni,

tanmesék vannak benne és példabeszédek amiket meg kell érteni.

/Sajnos az igaz, hogy sokan hülyeségeket magyaráznak bele, mert jól megélnek belőle./

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

De amúgy sem mond ellent az Őrobbanás és Isten, mert lehet, hogy egy és ugyanaz.

"Kezdetkor teremtette Isten az eget és a földet."=Ősrobbanás

 

Amúgy, ha materialista szempontból nézem a dolgot, mikor megtörtént az Ősrobbanás, miért nem egy giga feketelyuk lett? Sokkal "apróbb" hipernova robbanástól keletkezik már. Nem értek hozzá, csak kérdezem.

Link to comment
Share on other sites

A nagy ősrobbanás előtt senki nem tudja mi volt. Tudjuk, hogy egy helyen volt nagyon nagyon nagyon sok anyag (emberek szerint minden anyag, szerintem nem, de ez én vagyok) és az egyszercsak felrobbant és szétszóródott.

Lehet, hogy a nagy bumm előtt hasonló volt a világ, csak a gravitációs erő minden anyagot összehúzott (fizika). Aztán ott akkora energia gyűlt össze, hogy le tudta győzni a gravitációs erőt.

 

Én nem hiszek Istenben, mert azt mondják, hogy kegyes meg minden, de akkor miért vannak árvizek, miért éheznek emberek stb.

Link to comment
Share on other sites

Nahát. Én hiszek Istenben, és tudom, hogy az evolúció elmélet egy baromság. Ezt nagyon sok tudós is tudja, még az evolucionista tudósok is. És miért hisznek mégis akkor az evolúcióban? A válasz egyszerű: azért mert nem akarnak egy magasabb hatalmat, egy Istent elfogadni. És mivel minden állítást bizonyítani kell.... íme egy idézet egy nóbeldíjas tudóstól:

"Nem fogadom el a teremtést, mert nem akarok hinni Istenben. Ezért inkább abban hiszek amiről tudom, hogy tudományosan lehetetlen, ez pedig az élet spontán létrejötte és az evolúció."

Gerorge Wald (Nóbel díjas tudós) "Biochemical Science: An Inquiry Into Life"

 

És még valami....én fizikus leszek, és most az ELTE-n tanulok. Nekem célom az, hogy ezen a területen kutassak. pl a kormeghatározások terén..

És Isten mér enged meg katasztrófákat...benne van a Bibliában, hogy a világ vége felé egyre katasztrófák és földrengések lesznek. Most ne forgassa ki senki a szavaimat...nem azt mondtam, hogy 2012-ben világvége lesz, csak azt hogy nyilvánvaló hogy a világvége nincsen túlságosan messze.

Másrészt Istennek mindennel terve van. Egy földrengés lehet valakinek büntetés, vagy valakinek egy próba...de mi nem Ítélkezhetünk isten felett.

 

Mindenkinek ajánlok egy kis irodalmat... nagyon érdekes dolgok vannak benne.

http://www.pardi.ro/evkiado/kk/

Link to comment
Share on other sites

Az evolúcióról olvastam egy témát a Tudomány részben, és ott a halak kb egy évszázad alatt fejlesztettek ki valamit.

Az hogy Isten büntetése a sok betegség és egyebek, meg b...mság, mert ha egy kisbaba betegedik meg, azt miért bünteti? :angry: Meg ott van a sok ember, aki lop, csal, hazudik, sikkaszt és semmi baja :angry: Ezt magyarázd meg nekem!

Link to comment
Share on other sites

"Isten a jóknak ajándékoz, a rosszakat bünteti, egyszerű logika." Mondjuk ez nem egészen így van...

"Az hogy Isten büntetése a sok betegség és egyebek, meg b...mság" Ez így van.

", mert ha egy kisbaba betegedik meg, azt miért bünteti? Meg ott van a sok ember, aki lop, csal, hazudik, sikkaszt és semmi baja Ezt magyarázd meg nekem!" "de akkor miért vannak árvizek, miért éheznek emberek stb."

Isten nem robotokat teremtett, akik csak jót tehetnek. Ezt hívják SZABAD AKARAT -nak, ez egy nagyon fontos dolog.

Adott Bibliát is, amit szabad olvasgatni és betartani pl. "szeresd felebarátodat mint önmagadat".

"Ne tölts le és fel filmeket." Ezt nem a bibliából idéztem, mielőtt valaki félreértené. :) Mindenki maga dönti el, hogy ez bűn, vagy nem bűn... Mint pl. amikor átmész a pirosan (leegyszerűsítve a dolgot).

Vannak szabályok (pl. a Tízparancsolat), aztán ezeket vagy betartja valaki, vagy nem, a saját döntése.

Pl. "ne lopj", áh, ez nem olyan nagy bűn, akitől ellopom annak úgyis sok van, meg maga is lopta... :)

Ne ölj, na jó, én csak egyet öltem meg, az is csak véletlen volt, Hitler és Sztálin meg milliókat. :) Mindenre van kibúvó. :)

Katasztrófák. Egy példa. Isten nem szól közbe, ha az emberek atomreaktort akarnak építeni (szabad akarat).

Mit mondanak az emberek ? Jók vagyunk, megépítettük az atomreaktort. A tudomány csodája.

Elindítani el tudjuk, ja, megállítani, azt még nem tudjuk. :) /Csernobil./ Persze ilyenkor Isten miért nem lép közbe. :)

Ez olyan, mintha leugrasz a 10. -ről, Isten kapjon el ! Nem kapott el ? Akkor nem létezik, igaz valószínűleg

nem létezel már Te sem. :)

Tehát a világ attól olyan amilyen, mert az emberek ilyenek. Isten ritkán szól bele, akkor többnyire csoda történik,

hogy mikor vagy miért, azt csak Ő tudja.

(Pl. amikor azt mondják az orvosok, hogy valaki meg fog halni, aztán, bár a tudomány nem érti, meggyógyul...)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...