Jump to content
PirateClub.hu

Ősrobbanás, Isten, Teremtés...


Caraffa
 Share


Recommended Posts

A szabályokat Isten hozza -> Vagyis hülyeség volt feláldoznia a saját fiát az emberiségért, hiszen neki csak egy csettintés lenne az egész. Nem értem, hogy akkor miért kellett több, mint 30 éves szenvedésnek kitenni a fiát. Esetleg náluk ez a bünti? :P

Link to comment
Share on other sites

ergo nincs benne logika.

azért konkrétabb példára számítottam.ennél már csak az lett volna a jobb, ha azt mondod hogy sok éve küldözgeti a fiával a sok sok ajándékot.

mondtál egy olyan dolgot, ami nem is biztos, hogy úgy volt, ahogy mondod, vagy meg sem történt.és ha jézus az egyszülött fia, akkor ádám ki volt neki?

meg amúgy ha isten tökéletes akkor az emberiség nem sikerül félre, évát nem csábítja el az erő sötét oldala :D , és akkor nem kell feláldoznia a fiát értünk.ha pedig direkt rontott el minket, és ezért nekünk kell szenvedni, akkor elég jóarc mondhatom.

 

ezt az isten útjai kifürkészhetetlenek szöveget pedig mellőzzük már, ha lehet, mert ezt akkor szokták mondani, amikor már azon a ponton tart a téma, hogy nem lehet semmit belemagyarázni.durván fogalmazva: nincs rá ésszerűnek tűnő hazugság.

Link to comment
Share on other sites

mármint te nem tudsz, mi elég sokat alapoztunk :)

 

nem kell amúgy félreérteni, nem ellened irányul ez az egész, csak kiváncsi voltam, hogy akad-e ember aki választ ad eme rengeteg gyanút keltő kérdésre.plusz kihasználom az alkalmat, hogy szerencsére mostanában nem küldenek máglyára az ilyesmi miatt :D

Link to comment
Share on other sites

ja... 100-200 éve ezért már rég fel lennénk akasztva, vagy szarrá égetve.

amúgy ez annyira béna volt hogy feláldozta értünk magát.

lehet hogy nem is volt jézuska. és szűz mariska úgy volt szűz mint az anyám. semennyire...

mert a pasija józsef vagy ki volt az csak úgy elhitte volna hogy isten csinálta föl mariskáját... küldte volna az is a mágjára mert megcsalta...

Link to comment
Share on other sites

Jó persze értem én, hogy nem ellenem irányul, csak mégis hisz majdhogy nem csak én "védem" Isten létezését.

És ha bármilyen kérdésed van akkor tudásom szerint válaszolok rá.

Most vita arról hogy Jézus létezett vagy sem ugyanolyan mintha Isten létéről vitatkoznák. Ha hiszel benne akkor nem kételkedsz a létezésében. Persze megértem hogy te nem hiszed el hisz más nevelésben és körülmények között nőttél fel. Én ilyen családba születtem. Én hiszem Isten létezését és mindent amit róla írnak a Bibliában.

Bármilyen kérdésetek van írjatok és megpróbálok válaszolni

Link to comment
Share on other sites

Jó persze értem én, hogy nem ellenem irányul, csak mégis hisz majdhogy nem csak én "védem" Isten létezését.

És ha bármilyen kérdésed van akkor tudásom szerint válaszolok rá.

Most vita arról hogy Jézus létezett vagy sem ugyanolyan mintha Isten létéről vitatkoznák. Ha hiszel benne akkor nem kételkedsz a létezésében. Persze megértem hogy te nem hiszed el hisz más nevelésben és körülmények között nőttél fel. Én ilyen családba születtem. Én hiszem Isten létezését és mindent amit róla írnak a Bibliában.

Bármilyen kérdésetek van írjatok és megpróbálok válaszolni

 

 

ha hiszed ha nem, az én szüleim is hisznek istenben, még a testvérem is hisz benne.

régen amikor még kisebb voltam és befolyásolható én is hittem benne, minden héten jártunk gyülekezetbe.

de aztán rájöttem ahogy nőttem hogy ennek semmi értelme hülyeség az egész. a szüleim és a tesóm még most is hisznek benne, és járnak gyülekezetbe, de én már egyáltalán nem hiszek benne és nem járok sehova ahol őt hírdetik.

 

Shyllard: én is úgy értettem azt hogy isten fia volt-e...

mert azt tudom hogy létezett, meg is találták állítólag a csontjait meg minden és ez is bizonyítja hogy a biblia kitaláció, mert abban van valami olyan hogy felemelkedett istenhez vagy mi a f*sz... de így lehetettlen hogy ez igaz lett volna hiszen megtalálták a csontjait meg az egész pereputtyáét...

Link to comment
Share on other sites

Persze megértem hogy te nem hiszed el hisz más nevelésben és körülmények között nőttél fel.

a-a, régimódi családból származom, meg is vagyok keresztelve, hittanra is járattak.hittem is benne, amíg gyerek voltam, csak történtek dolgok, és elkezdtem végre magamtól gondolkozni, nem hagytam, hogy bármi is befolyásoljon, és hát erre a pontra jutottam.mint már mondtam, nem tagadom, valószínű, hogy vannak ember feletti dolgok, és amikor rám jön, akkor sok ilyen ezoterikus dolgokat olvasok, meg nem túl elterjedt vallásokról, stb. csak nálam ez a keresztény verzió nem állja meg a helyét.sok a kérdés és nincs válasz.meg sok benne a csoda.sok más vallásban egyáltalán nincs olyan, hogy csoda.

Link to comment
Share on other sites

ez hihetetlen de én is pont így vagyok ezzel az egésszel :D .

én is szoktam ezoterikus dolgokat olvasni, meg szellemekről, meg hasonlókról :D .

csak ez a kereszténység -.-' ez annyira egy alattomos pénzkizsákmányoló, pedofil, gyilkoló, undorító vallás hogy az hihetetlen...

Link to comment
Share on other sites

ez hihetetlen de én is pont így vagyok ezzel az egésszel :D .

én is szoktam ezoterikus dolgokat olvasni, meg szellemekről, meg hasonlókról :D .

csak ez a kereszténység -.-' ez annyira egy alattomos pénzkizsákmányoló, pedofil, gyilkoló, undorító vallás hogy az hihetetlen...

 

nem a vallás pedofil meg pénzkizsákmányoló, hanem akik a nevében cselekednek, a tény az, hogy a mai világban nincsen keresztény ember, a katolikus egyháznak meg több köze van a sátánhoz mint Jézushoz, a pénzkizsákmányoló meg undorító viszont tipikusan illik egy emberfajtára a zsidóra:)

Link to comment
Share on other sites

egyébként már maga a szavazás is baromság hiszen az Isten és az evolúció nem zárja ki egymást, hiszen az első molekulát, atomot stb stb magát a teret és az időt (ami ugye nem lehetett mindig is hiszen valahogy mindennek létre kell jönnie) valakinek létre kellett hoznia, magától meg semmi nem jön létre

Link to comment
Share on other sites

nem a vallás pedofil meg pénzkizsákmányoló, hanem akik a nevében cselekednek, a tény az, hogy a mai világban nincsen keresztény ember, a katolikus egyháznak meg több köze van a sátánhoz mint Jézushoz, a pénzkizsákmányoló meg undorító viszont tipikusan illik egy emberfajtára a zsidóra:)

 

 

Ugye te ezzel a selejt szöveggel nem kereszténynek vallod magad? Mert már a tököm tele van, hogy ma Magyarországon minden rasszista, antiszemita s*ggfej "hazafi" meg "keresztény". Messze álltok ezektől.

Link to comment
Share on other sites

egyébként már maga a szavazás is baromság hiszen az Isten és az evolúció nem zárja ki egymást, hiszen az első molekulát, atomot stb stb magát a teret és az időt (ami ugye nem lehetett mindig is hiszen valahogy mindennek létre kell jönnie) valakinek létre kellett hoznia, magától meg semmi nem jön létre

Igen de a biblia azt mondja, hogy megteremtette az EMBERt, és nem az egysejtű élőlényeket írja.

Link to comment
Share on other sites

nem a vallás pedofil meg pénzkizsákmányoló, hanem akik a nevében cselekednek, a tény az, hogy a mai világban nincsen keresztény ember, a katolikus egyháznak meg több köze van a sátánhoz mint Jézushoz, a pénzkizsákmányoló meg undorító viszont tipikusan illik egy emberfajtára a zsidóra:)

 

most mi ez a rasszizmus? nem bírom az ilyen embereket :@

a legtöbb ember kizsákmányoló és undorító. csak magukkal törödnek, erdőket pusztítanak ki, állatokat gyilkolnak a szöméjükért és még sorolhatnám.

és minthogy azzal foglalkozna például az egyház hogy megóvja a földet, és az embereket környezettudatosságra tanítaná, ehelyett elveszi a pénzüket és hülyeségekre fordítja... magát eltartja, fejedelmi lakomákat és aranyozott ruhákat, bútorokat vesz, szolgákat tart és fákat vágat ki azért hogy gyártsa a bibliát aminek semmi értelme sincsen. és még ki tudja mien rossz dolgokat csinál...

Link to comment
Share on other sites

engem mmár csak az érdekelne ha tegyük fel hatalomra kerülnék és diktatúra lenne :D,bevezetném a kötelező vasárnapi templombajárást (persze új vallást nyitok) és 100 év múlva mondjuk mennyire lenne elterjedt a vallás.

mert ugyanez van az összessel.az emberi tudatlanság vezet a valláshoz.

Link to comment
Share on other sites

most mi ez a rasszizmus? nem bírom az ilyen embereket :@

a legtöbb ember kizsákmányoló és undorító. csak magukkal törödnek, erdőket pusztítanak ki, állatokat gyilkolnak a szöméjükért és még sorolhatnám.

és minthogy azzal foglalkozna például az egyház hogy megóvja a földet, és az embereket környezettudatosságra tanítaná, ehelyett elveszi a pénzüket és hülyeségekre fordítja... magát eltartja, fejedelmi lakomákat és aranyozott ruhákat, bútorokat vesz, szolgákat tart és fákat vágat ki azért hogy gyártsa a bibliát aminek semmi értelme sincsen. és még ki tudja mien rossz dolgokat csinál...

 

Nem akarom megvédeni az egyházat, de most ezeket komolyan gondolod? Nemhinném, hogy túlságosan adakozó lennél, ha sok pénzed lenne, szerintem te egyszerűen csak irigyeled őket, amiért nincs gondjuk a pénzre.

 

Erdő pusztítás? F*szom ne használj papírt, ne vegyél fabútorokat és akkor beszélj hasonlókról!

 

Állat gyilkolászás? Gondolom te sem vagy vegetáriánus.....

Link to comment
Share on other sites

Állat gyilkolászás? Gondolom te sem vagy vegetáriánus.....

 

 

igen nem vagyok vegetáriánus, de szerintem nem is ez a lényege a környezettudatosságnak és az állatok védelmének. Ez természetes hogy megkell ennünk valamit, de ha már ezért megölünk egy állatot akkor azt telljesen használjuk fel, és ne pazaroljuk.

és ezt az undorítóságot nem csak az egyházra értettem meg a hívőkre hanem minden ember önző, és csak a saját érdekével és kényelmével törödik. bele értve engem is, de azért próbálom megóvni a bolygónkat, de attól én is ugyanolyan önző és kapzsi vagyok. csak nem olyan dolkokra használom a pénzemet mint az egyház...

Link to comment
Share on other sites

Ugye te ezzel a selejt szöveggel nem kereszténynek vallod magad? Mert már a tököm tele van, hogy ma Magyarországon minden rasszista, antiszemita s*ggfej "hazafi" meg "keresztény". Messze álltok ezektől.

 

 

a te elméleted alapján Szent Istvántól, Szent Lászlótól kezdve Mátyás királyon át Széchenyi Istvánig, meg Jókai Mórig, Mikszáth Kálmánig mindenki seggfej hazafi mert antiszemiták voltak??

Ha nem tudnád az antiszemitizmus több ezer éves múltra tekint vissza, persze nem véletlenül... csak kicsit olvasni kéne :) ajánlom neked: Bogár László, Drábik János - Válság és valóság

Link to comment
Share on other sites

engem mmár csak az érdekelne ha tegyük fel hatalomra kerülnék és diktatúra lenne :D,bevezetném a kötelező vasárnapi templombajárást (persze új vallást nyitok) és 100 év múlva mondjuk mennyire lenne elterjedt a vallás.

mert ugyanez van az összessel.az emberi tudatlanság vezet a valláshoz.

 

 

sztem se kellene vallás, csak hitre van szükség, ha eltörölnénk a vallási dogmákat hit akkor is lenne, mivel mindig lesz olyan kérdés amire a tudomány soha a büdös életbe nem tud választ adni, és itt jön a hit...

Link to comment
Share on other sites

hát szent istvánra én semmiképp nem mondanám, hogy hazafi, mivel ő volt a legnagyobb hazaáruló :D de ez már nem igazán ide tartozik

 

igen, inkább hit legyen, mint vallás.de semmivel nem kéne túlzásokba esni.én sem vagyok annyira a tudomány híve, erőltetetten próbálnak megmagyarázni mindent, aztán 50 év múlva kiderül, hogy hülyeség az egész elmélet.

Link to comment
Share on other sites

A hit nem a megmagyarázhatatlan dolgok miatt szükséges. Egyszerűen csak sokak (beleértve engem is) nem képesek felfogni/elfogadni, hogy a halál után vége mindennek. Erre a célra találták ki a mennyország a és a pokol hummbungot.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...