Jump to content
PirateClub.hu

Ősrobbanás, Isten, Teremtés...


Caraffa
 Share


Recommended Posts

a legundorítobb dolog h nem veszitek észre h olyan szabályt követtek,amit a szabályt kimondó testület tagjai sem követnek?mellesleg most sem értem h h lehet egy könyv alapján élni az életet.de fogadjunk ha a bibliában az lenne h napi egy liter benzint megkéne inni lenne olyan aki tényleg megtenné

Link to comment
Share on other sites

Nem kerülsz a pokolra ha nem teszel rosszat de mégsem hiszel Istenben, a tisztítótűzbe jutsz ahonnan már csak felfele vezet az út.

 

És nem a testület mondta ki a 10 parancsolatot, és tudod nagyjon érzés az a tudat h Ő ott van fennt és vigyáz rád

Link to comment
Share on other sites

látod itt a hiba, Istent hibáztatod az emberi hibákért, és attól még hogy a bűnözők hisznek Istenben még követhetnek el bűnöket. Akkor kérlek ha így tudod magyarázd el nekem a Biblia eredetét, mert én tisztában vagyok vele és hát vhogy nem eggyezik a te felvetéseddel

Link to comment
Share on other sites

ezt a "vigyáz ránk" dolgot én se nagyon értem :D ha vigyáz ránk vki ott fent akkor hogy történhet annyi gyilkosság, sőt hogy lehet annyi háború?ja, hogy ezek emberi hibák, oké... de akkor mégis mi mástól kéne óvni az embereket?

Link to comment
Share on other sites

hujte2 most elárultad a tudatlanságod, a kereszténység valóban Jézus Krisztussal jött létre, de elfelejted a Biblia Ószövetségi részét amely a zsidó vallás Szent Könyve ami héber és arámi nyelven íródott....

Ha nem hiszel benne akkor nem is értheted, Isten megbünteti az ellene fordulókat. Lásd a Jónás történetét amelyben Ninivét a bűn városát akarja Isten elpusztítani, de nem teszi hisz lát változást. Isten a lelki boldogságod óvja, mert lehet bármennyi pénzed ha a lelked nem boldog te sem leszel teljesen az

Link to comment
Share on other sites

Azért durva, hogy elvárjátok Istentől, hogy törődjön minden "gyermekével". Szerintetek nem szar az egészre? Jah, majd a nap minden másodpercében figyeli mind a 6-7 milliárd embert, aki éli életét. Nehogy már azt hozzátok fel, hogy Isten miért nem véd meg mindenkit? Hát fszom, gondolom ő is beleunt ebbe a szarságba pármillió év alatt. Az elején még faja volt, mert csak Éva meg Ádám "ügyködését" kellett felügyelnie, viszont mostanra már kicsit túlterhelődhetett. Azért van így szétb*szva az egész Föld. :D

 

Persze az a valószínűbb, hogy az emberiség b*szta szét az egészet, de azért tényleg ne rójátok azt fel a vallásosoknak, hogy Isten miért nem véd meg mindenkit. Gondoljatok csak kicsit bele. Mégis minek védene meg ennyi embert? Hiszen nem lenne már hely! :)

Link to comment
Share on other sites

látod ez csak egy magyarázat amivel mindent meglehet magyarázni,vagyis ha isten szelektál akkor semmivel sem jobb mint egy átlagember,vagyis mivel bizonyítod h ő isten :D,mellesleg h lehet istent emberi tuladjonságokkal felruházni,jah úgy h kitaláció az egész,mint az állatmese :D,csak ez istenmese :D.

és akkor ha a zsidó vallásból származik a biblia fele,akkor a másikfele hazugság vagy csak az első fele.

most melyik biblia az igazi az egyiptomi zsidó vgay a keresztény.

Link to comment
Share on other sites

Isten megbünteti az ellene fordulókat.Lásd a Jónás történetét amelyben Ninivét a bűn városát akarja Isten elpusztítani, de nem teszi hisz lát változást. Isten a lelki boldogságod óvja, mert lehet bármennyi pénzed ha a lelked nem boldog te sem leszel teljesen az

ezt ugye nem bizonyítékként hoztad? mert akkor én is mondhatom, hogy aki igazán gonosz, az villámokat tud szórni a kezéből, lásd star wars 2. 3. és 6. rész :D

ha ninivét tényleg el akarta volna pusztítani, akkor manapság hány város pusztulhatna el?a világ nagy részén tüzes eső esne :) az emberek többsége pénzhajhász életet él, és nem kell hozzá semmi, csak józan ész, hogy belássuk ez nem túl jó (szolidan fogalmazva :D )

Link to comment
Share on other sites

rosszul tudod, ha egy hitgyülekezetbe belépsz ott nincs olyan h lehetőséged van átutakni azt az összeget, vagy utalod havonta vagy a viszontlátásra

És ezt te honnan szülted??? Apukád mondta, vagy a templomban a pap? :D Haverom már évek óta a hit gyülekezet tagja, és nyugodtan elhiheted, hogy nem kötelező fizetned azért, hogy tag lehess... Engem is sokszor hívott már de nem tudom rászánni magam. És inkább ezt választanám mint a te, gyermekeket molesztáló egyházadat. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mekkora fail :lol:

 

Úgy vagyok 3(-4) en mint amikor Vak vezet világtalant. semmit nem tudtok az ég világon utána sem néznétek :D De azért a kritizálás, a belekötés az megy felsőfokon, milyen kár hogy ezen csak nevetni lehet (de inkább szánalmas mint vicces...)

a-a, tudod mi a fail?hogy nektek rosszabb.úgy vagytok több millióan, hogy az emberek akiket követtek átvernek és röhögnek a markukba :D

 

ne hajtogasd már folyton ezt az "el sem olvastátok" dolgot.úgy csinálsz, mintha a bibliában kézenfekvő bizonyítékokat találnánk :lol:

a dolgokra amit annyira hangoztattok simán rá lehet cáfolni.ne fájjanak a tények.

Link to comment
Share on other sites

Évával és a tiltott gyümölccsel hogy is volt? ők hány embert "öltek meg" ? :unsure:

 

hujte2

 

A szerzetesek egy életen át tanulmányozzák, és még midig találnak újabb perspektívákat.

 

De az előző hozzászólásaiból nagyon az jött át hogy "szóról szóra tudod miről szól, és meg is tudod magyarázni".

vagyis nem értitek néhány pontját mégis követitek?mert azt hiszitek igaz,ergo semmiféle bizonyíték nincs arra h ez egy emebr agyszüleménye mint a starwars.

Link to comment
Share on other sites

de ez akkora nagy baromság. mert a biblia azt írja le hogy az embert meg mindent egyidőben teremtett amit MOST van a világon...

a régi élőlényekről, univerzumról, dinoszauruszokról, földönkívüli életről egy szót sem tesz.

csak az ostobaságokat írja le.

Link to comment
Share on other sites

Az a baj, hogy mindig azt hozzák fel, hogy nincs bizonyítva, hogy ne létezne Isten. Pedig szerintem a mai nézetek szerint épphogy nekik kéne bizonyítani, nem pedig a kételkedőknek :P Ez olyan dolog, mint a Húsvéti Nyuszi: Azt mondjátok nem létezik? Bizonyítsátok be! :P (bár neki lehet, hogy nagyobb hatalma van, mint az Istennek, hiszen rejtélyes módon képes beosonni a házakba, akárcsak a Mikulás)

Link to comment
Share on other sites

vagyis nem értitek néhány pontját mégis követitek?mert azt hiszitek igaz,ergo semmiféle bizonyíték nincs arra h ez egy emebr agyszüleménye mint a starwars.

bizony, csak a star wars jobb, mer kidolgozottabb, és izgalmasabb :D

 

igen, akkor mivan, ha george lucas bácsit elrabolta boba fett, még amikor nem volt star wars, és a jedik megmentették, és visszacsempészték a földre, lucas pedig a látottak alapján leírt egy történetet, amit a jedik, hogy ne legyen olyan unalmas a hosszú út hazafelé elmeséltek neki :D és amit ti istennek neveztek az tulajdonképpen az erő, ami mindent körülvesz :D ennek a hirtelen jött elméletnek is van annyi valóságalapja, mint a bibliának :) bizonyítsátok be, hogy nem így van.

Link to comment
Share on other sites

igen az előttem írókkal telljesen egyet értek, és tök jó elveket hoztak föl. :P

bonyítsák be ők hogy van isten. ne mi azt hogy nincs. ez olyan mintha most mondanám hogy bizonyítsd be tudományos módszerekkel hogy nem létezik a "jfaldkégjalfkgj" ami egy emlős faj és kacsa segge van répa lába, nyúl füle, disznó orra és bálna teste...

 

de én valahol sajnálom is a hívőket mert minden héten egyszer járnak vagy templomba vagy gyülekezetbe és annál sokkal jobb dolguk is lehetne. Vagy olvasniuk kell azt a baromságot (biblia) és egész életükön keresztűl máshogy kell éllniük és csak azért hogy ugyanaz történjen velük ami a normál nem istenhívő emberekkel...

 

meg ma már ez az egész pénz szerzés az egyház szempontjából, és félelem a hívők szempontjából. félnek hogy bűnhődni fognak. meg a legtönbb hívő azért hisz istenben mert annyira gyenge hogy kell neki egy támasz... -.-'

Link to comment
Share on other sites

Te nagyon tévhitbe élsz... honnan veszed azt hogy kötelező olvasni a Bibliát? Ez hit kérdése, ha valaki hisz Istenben akkor ő nem kényszerből olvas, és hülyeség hogy máshogy kell élnünk, csak vannak kisebb korlátok...

 

És nincs mit bizonyítani azon hogy van, nem egyszer segített már az emberiségen, csak te vagy szűklátókörű

Link to comment
Share on other sites

nem egyszer segített már az emberiségen

 

lehet hogy én vagyok szűklátókörű, de szerintem ezt ne egy olyan ember mondja aki nem hallgat a XXI. század álláspontjára, a tudomány állításaira tényeire, és csak egy dologban hisz a legésszerűtlenebben, miszerint egy sohanem látott valamicsoda ami mindennél nagyobhatalmú és tiszteletű teremtett mindent...

 

nem tudom hogy mit értessz ezen a nem egyszer segített az emberiségen dolgon. mondanál pár példát hogy például mikor segített az emberiségen?

vagy majd akkor segít nekünk amikor jön az armageddon amit persze ő idéz elő majd állítólag, tehát ő nyírja ki az emberiséget?

Link to comment
Share on other sites

de ettől még nem kellene ilyen hülyeségben élni. azért mert így jobban viselkedünk. ez kb olyam mint az oviban a sarokba állítás. csak azért vagy jó h ne állítsanak sarokba. szerintem ezért hülyeség hinni valamiben csak h ne csináljon senki rosszat. lehet h bénán fejeztem ki magam de szerintem azért érthető.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...