Jump to content
PirateClub.hu

WTCC


ZTamás
 Share

Recommended Posts

Hát én azt mondom: Hajrá Mika! :D Am én Audi párti vok, meg bmw WTCC ügyben. Tetszenek a futamok, igazi test-test eleni harc :D

Link to comment
Share on other sites

Mika visszavonult? Az Audi kivonult? Te jószagú ég, hát mennyire lemaradtam.... vagy nem is! Ez nem a DTM! Én hülye! Kevertem. Bocsi :D

Link to comment
Share on other sites

DTM -> Német túraautó bajnokság

 

WTCC -> túraautó világbajnokság

 

BTCC -> Brit túraautó bajnokság

 

Csak az egyértelműség kedvéért!

Más kocsik más pilóták

 

Engem főképp a WTCC érdelek és ennek is nyitottam a topicot!

A hivatalos oldal:

http://www.fiawtcc.com/

Itt minden infó megtalálható!

A versenyek menetét aki nem ismeri és igényli annak kérésre leírom!

Szerintem izgalmasabb mint az F1 mert több a küzdelem és valahogy közelebb állnak az utcai autókhoz!

A közvetítések az Eurosporton láthatóak, majd teszek be versenynaptárat is!

Mindezt azért írtam le hátha vannak olyanok aki nem ismerik de hátha megkedvelik ezt a sportágat.

A versenyben Alfa Romeo-k, BMW-k, Chervrolet-ek, Seat-ok, és remélhetőleg Ladák és más márkák is versenyeznek.

 

Mit szolok a dízel Seatokhoz? Hát jól mentek meglepetés volt, de ha jól tudom akkor jönnek hamarosan a dízel BMW-k is és akkor majd kiegyenlített lesz a küzdelem!

 

Szerintem nem árulok el nagy titkot ha elmondom én a BMW csapatnak szurkolok!

Link to comment
Share on other sites

Tehát itt a naptár is az elején még mielőtt belemelegednénk: :lol:

 

Round Date Country Venue

 

01 & 02 29/02 - 02/03 BRAZIL Curitiba

03 & 04 04/04 - 06/04 MEXICO Puebla

05 & 06 16/05 - 18/05 SPAIN Valencia

07 & 08 31/05 - 01/06 FRANCE Pau

09 & 10 14/06 - 15/06 CZECH REPUBLIC Brno

11 & 12 11/07 - 13/07 PORTUGAL Estoril

13 & 14 26/07 - 27/07 UNITED KINGDOM Brands Hatch

15 & 16 30/08 - 31/08 GERMANY Oschersleben

17 & 18 20/09 - 21/09 SWEDEN Anderstorp

19 & 20 04/10 - 05/10 ITALY Monza

21 & 22 24/10 - 26/10 JAPAN Okayama

23 & 24 13/11 - 16/11 MACAU Macau

Link to comment
Share on other sites

23 & 24 13/11 - 16/11 MACAU Macau <----itta lényeg!!!! Ez a pályák pályaja , sztemez a legjobb pálya az egész autósportban:) De ez magán vélemény :)

Amugy én is szeretem nagyon ezt a bajnokságot, nagyon sok mindent még nem tudok róla ,de egyre jobban érdeklődölk iránta :)

Link to comment
Share on other sites

Én már 4 éve nézem azóta lett ETCC ből WTCC és nem csak magánvélemény mert szerintem is a legjobb pálya az összes autóversenyből! De szerntem Curitiba és Brno is jobbak mint a forma 1 pályái, sőt nem is tudok választani a többi közül sem! :D

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Szerintem ebben az évben is a Seat és a BMW között fog eldőlni a bajnokság ! Az évad előzetesben érdekes volt hogy hány csapat kisérletezik Diesel erőforrással !

 

A chevrolet bár már eléggé erős de Alan Menu mellé kellene még egy agreszivabb pilóta mert szerintem Rob Huff nem az igazi ! Az alfák meg teljesen eltüntek ! Pedig 2-3 éve még eléggé meghatározó csapat volt ebben a motorsport kategóriában !

 

Az egyéniben szerintem legalább 5 pilóta esélyes a bajnoki címre !

Link to comment
Share on other sites

Az évadnyitó verseny nagyon jó volt! Az első futamon jókat csatázott Farfus! Sztem is izgalmasab, mint az F1! Itt nem kell féltened az autódat, hogy letörik egy szárny! És itt megy rendesen a test-test elleni küzdelem!

Én a Chevroletnek szurkolok! Tavaly már nagyon jók voltak, az idei első futam, meg katasztrófa volt nekik!

Link to comment
Share on other sites

Hát igen Chevroletek eléggé szépen jöttek fel az évek során de ez nem jött nekik össze eddig idén! Az alfákat meg csak sajnálni tudom hogy a gyár nem pártolja őket, pedig milyen szépek is voltak 3 éve azok nagy Alfás csaták, de azért még nem kell leírni őket végleg mert abban a 3 éves fejlesztésben is vannak meglepetések néha!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Hát igen. sokkal izgalmasabb egy ilyen verseny, mint egy forma 1. Itt vannak test-test elleni küzdelmek, vannak előzések, míg a forma 1-ben ilyenből nincsen sok. De azért forma 1-et is birom.

Link to comment
Share on other sites

Figy én nem a mostani versenyről beszéltem, hanem úgy általában. Akkor szted itt is csak mennek egymás után, nincsen elözés, lökdösödés, kicsúszás?

Mondjuk ami tényleg izgalmas az a MotoGP :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

MotoGP-t azért nem szeretem annyira, mert túl változékony és kis dolgokon múlik minden. Persze nem szólom le, hisz izgalmas az is. WTCC ben nem egy versenyt kell alapul venni, van amikor nem izgalmas annyira a verseny, de vannak nagy teljesítmények. Zanardit nagyon becsülöm azért amit művel. Nem csak hogy előzés van de kilökések is, és nem mindig jár büntetés. Ez teszi izgalmassá a test-test elleni küzdelmet. Nézd csak mit művelt Thomson, egy olyan autóval amiben nem sok fejlesztés van még a többihez képest.

Link to comment
Share on other sites

Jó kis autó lesz az az Accord. Thompson meg valami fenomelásiat ment legutóbb. Előtte csak törték-zúzták szegényt. Most törlesztett kicsit. A Menü féle dolognál pedig nem ő volt a hibás. Menü kicsit benézte. De legalább elismerte, és nincs harag. Ha a F1-ben nem megy, akkor legalább a WTCC-ben nyerjen a Honda minél többször. BANZAI HONDA :D !

Link to comment
Share on other sites

Thompson azt nyilatkozta az évad elején, hogy sokkal kevésbé jó autó az Accord mint a 156 volt. Mármint neki. Másrészt nem is full-gyári Honda csapat ha jól tudom, csak olyan mint régen volt a pözsó a 407-tel, meg ugye volt már Accord ezelőtt is. Úgy meg nem sok esély van lenyomni a full-gyári BMW-ket.

 

 

Kedvenc videóm:

 

http://www.youtube.com/watch?v=aA-t4PiwQ5M

Link to comment
Share on other sites

És ráadásul messze a legszebb mind közül. Na jó, lehet kicsit elfogult vagyok :D ! Viszont én azt olvastam, hogy nagyon is megvolt elégedve az Accordal. Persze eleinte voltak bakik, hibák, de már a bemutatkozás után is azt mondta, hogy jó a kocsi. Sokkal többre is képes, csak még gyúrni kell kicsit. Ha csak 1 kicsit is megtámodatná Őket a gyár, pl néhány Mugen cuccal(most volt benne egy kevés Mugen motor tuning), akkor simán ott lennének az élen(súly ide vagy oda). Azért egy félgyári csapattól nem rossz. Pláne úgy győzni, hogy nincs szinte semmi gyári támogatásuk. BANZAI HONDA :D :D !

Link to comment
Share on other sites

Ha azt vesszük, az N Technology minden félgyári autóval csodát művel (t). Megnézed a 156-ost, Thompson tavaly a 2. félévben a legtöbb pontot szerezte a mezőnyben. Akár vb is lehetett volna.

 

Ma pl nem is láttam a mezőnyben Thompsont. Annyira csak nem ment jól...

 

Mi lett a 2. futam vége? Az elsőben 3 Seat elöl, azt láttam...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...