Jump to content
PirateClub.hu

Miért vágyunk a szerelemre?


Szipi
 Share

Recommended Posts

Miért vágyunk a szerelemre?

 

- Azért, mert másoknak is adhatunk abból a szeretetből, amely elárasztott bennünket.

 

- Jó érzés tudni azt, hogy viszont szeretnek bennünket.

 

- Huszonnégy órás állandó kellemes érzés tölt el bennünket.

 

- Jó néha a fellegekben járni.

 

- A szerelmes ember boldog, egészséges. Még a betegségek is elkerülik.

 

- A romantika maga az életünk. Már nem kell szerelmes réegényeket olvasni ahhoz, hogy átéljük.

 

- Olyankor csak ámulunk azon, hogy a szerelem mennyi jó tulajdonságunkat hozza ki belőlünk. És még meg is szépülünk.

 

Neked mi a véleményed?

Link to comment
Share on other sites

Nagyon jók a fentebb leírt szempontok, csak igazolni tudom. Számomra a kedves gyógyírt jelent minden olyan dolog ellen, amely negatívan befolyásolja hétköznapjaimat. Akkor tudnám azt mondani, hogy valaki állítsa meg az időt, és tartson örökké az idilli hangulat, a meghitt percek :)

Link to comment
Share on other sites

nyugodtan fűzzétek hozzá, egészítsétek ki a saját tapasztalataitokat.

 

amúgy számomra a legszebb érzés a világon................. :blush::rolleyes: szipi

Link to comment
Share on other sites

Alapjaiban véve végülis csak biokémia. Ha valaki szerelmes lesz, az agyban emelkedik a PEA (feniletilamin) szintje, és nem kevesebb, mint 18 hónapig magasabb is marad. Szakításkor eza szint drasztikusan csökken és ez a mennyiségű csökkenés okozhatja a szerelmi depressziókat is. Nevezhetjük persze bárminek, lélek, tökmind1 nem változtat ezen. Ez tulajdonképpen egy természetes, a szervezet álltal előállított drog. Ezért vágyunk rá. Ekkor katartikus állapotba kerülünk, nem érdekel semmi és csupán azzal törődünk aki kiváltotta ezt belőlünk. Mint a drog esetében itt is álomképeket kergetünk tul.képpen (tehát nem a valóság az amit látunk, beárnyékolják a "rózsaszín felhők"). Szerelmes állapotban egy magábafordult emberből is gondos, megnyílt ember lehet :).

Link to comment
Share on other sites

ez szép és jó, de ha meg pofáraesel olyan mintha markolóval dobálnák a szádba a homokot :(:)

 

jaja... de a szakításnál szarabb a távkapcsolat... amikor a szerelmed kb 300 Km-rel arrébb van... és ott lakik, szóval nem 1-2 hónapot kell "kibírni"... ezt nem ajánlom senkinek... elég kitartónak tartom magam, de nem bírtam tovább 6 hónapig...

egyszer ő akadt ki egyszer én... :(

Link to comment
Share on other sites

Én nem tok mit mondani mert még sajnos nem volt semmilyen kapcsolatom! (14 évesen ez nem tom mennyire ciki!:( ) :( De ha ez mind igaz (mondjuk ha már azzal a lánnyal vok aki teccik már akkor szebb,jobb minden) akkor bevetem magam! :D Mostanában úgyis minden a nyakamba szakadt! Jó lenne vmi lelki támasz! :) De ez már offolás!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

a szerelem által szerethetünk vkit, és minket is szeretgethetnek. szipi :blush:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ahogy leírtad :) többet én sem tudok hozzáfűzni, bár a legcsodálatosabb az egészben az, hogy tudod azt, hogy akit Te szeretsz Ő viszontszeret. Meg hát az ember vágyik a törődésre, szeretetre. Itt most nem a szülői szeretetre gondolok :)

Link to comment
Share on other sites

ez szép és jó, de ha meg pofáraesel olyan mintha markolóval dobálnák a szádba a homokot :(:)

mennyire igazad van :( , mostanába volt részem pár "homok kurába" és mindig nagyon sza*

azt vettem észre, hogy minél jobban nem tudsz magadnak találni párt, annál jobban keresed és még olyanra és ráfognád, hogy tetszik aki alapesetbe nemjönbe :blink:

Link to comment
Share on other sites

-- dopamin - ez a hormon felelős a mozgáskoordinációnkért, de az érzelmeinkért is

-- szerotonin - eufóriát kiváltó hormon, ha megnő vérünkben a száma, boldognak és gondtalannak érezzük magunkat tőle

-- endorfin - más néven boldogsághormon, mely főleg csókolózáskor, szeretkezéskor szabadul fel nagy mennyiségben

-- feniletilamin - kedélyjavító hormon, ez okozza a lángolást, és később a szerelem elmúlását is

 

A feniletilamin - melynek szintje másfél évig emelkedett szervezetünkben - talán a legkevésbé ismert a négy hormon közül. Pedig tragédiák okozója, boldogtalanság forrása lehet.

 

Akinek ugyanis nem csökken szervezetében a feniletilamin termelődése legfejebb másfél év után, az szerelemfüggővé válik. Ez akár jól is hangozhatna, de a cikk szerint valójában azzal jár, hogy az illető szerelme tárgyáért akár ölni is képes, vagy hogy képtelen megállapodni, és folyton új kapcsolatot keres, hátrahagyva aktuális kedvesét másfélévenként.

 

forrás:

http://www.webszerelem.hu/node/171

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

én józan ember vok, és roppant módon vágyom rá, pont azért, mert olyan különleges, szép érzés, és ritkán jön el az életünkben............ :blush: szipi

Link to comment
Share on other sites

Azért mert jó :D És természetes, hogy az ember vágyik a jó dolgokra :) sőt van hogy a rosszra is.

Amúgy azért jó szerintem mert nyugodt leszel, és van aki megért, melletted áll.Jó a barátok is melletted állnak, de ez mégis más.Fú nehéz leírni.Több erőd lesz, kitartóbb leszel, ha szerelmes vagy.Van ami motivál.

Link to comment
Share on other sites

Egy szó mint száz, Szerelmesnek lenni rendkívül bensőséges, szép és emberi dolog.......A fenébe a biokémiával, hego.......gondolom szeretkezés közben Neked se a biokémián jár az agyad.... :) Vagy igen??? :D

Link to comment
Share on other sites

miért kell ezt ennyire túlkombinálni... sose értem.

 

amúgy belénk van kódolva azt kész...

 

létfenntartás céljából.

 

sztem már a kérdésfeltevés se a legjobb.

 

vki azért vágyik rá mert mazoista és szeret szenvedni ( mert nem volt még jó kapcsolata )

vki a testiségért azért mert abban a korban él ahol ez számára a fontos, vagy mert egy tapló esetleg más alternatíva...

vki azért mert kielégíti azon vágyát hogy társra leljen

vki azért hogy szeressen

vki azért hogy őt szeressék

vki azért hogy elmondhassa : "szerelmes vagyok"

vki azért hogy elmondhassa : "nem vagyok szerelmes... áá dehogy"

 

 

és még kismillió ilyet el lehetne mondani

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...