Jump to content
PirateClub.hu

Vista SP1 és a 4GB Ram


roberto
 Share

Recommended Posts

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a 32bites Vista a SP1 után tudja -e kezelni 4GB ramot, vagy csak mindig 3,2GGB lát.

 

Ui.: Láttam valahol, hogy erre van valamilyen megoldás.....

 

Ui2.: Egyébként ha 4GB ramom van 32bites rendszerben, és anno a Vista 3,2GB lát, akkor a játékokban ez a 3,2GB vagy a teljes memória mennyiség (4GB, amit a bios lát!) használódik?!

 

köszi a válaszokat....

Link to comment
Share on other sites

etooonak megint igaza van, 32bites rendszerrel nem fogod tudni kihasználni a 4GB memóriát. Amit nem lát a rendszer az hardverspecifikus (hardvereszközök címzéséhez fenntartott címtartomány), semmi köze hozzá a Windowsnak:

Significant chunks of address space below 4GB (the highest address accessible via 32-bit) get reserved for use by system hardware:

 

• BIOS – including ACPI and legacy video support

 

• PCI bus including bridges etc.

 

• PCI Express support will reserve at least 256MB, up to 768MB depending on graphics card installed memory

 

What this means is a typical system may see between ~256MB and 1GB of address space below 4GB reserved for hardware use that the OS cannot access. Intel chipset specs are pretty good at explaining what address ranges gets reserved by default and in some cases call out that 1.5GB is always reserved and thus inaccessible to Windows.

Link to comment
Share on other sites

Sztem is tegyél fel 64-es Vistát. De amúgy nekem is lenne egy kérdésem: Nekem van 6GB Ramom és 64-es Vistát használok, aminek elvileg korlátlan RAM mennyiséget kéne tudnia kezelni és 6 giga helyett csak 5 gigát ismer fel. Na most én mit tegyek? Am meg sztem a Vista egy kalap szar, én majd felrakok egy 64-es xp-t.

Link to comment
Share on other sites

Sztem is tegyél fel 64-es Vistát. De amúgy nekem is lenne egy kérdésem: Nekem van 6GB Ramom és 64-es Vistát használok, aminek elvileg korlátlan RAM mennyiséget kéne tudnia kezelni és 6 giga helyett csak 5 gigát ismer fel. Na most én mit tegyek? Am meg sztem a Vista egy kalap szar, én majd felrakok egy 64-es xp-t.

64bites XP is egy kalap szar csak mondom nem véletlen nem terjedt el.Megprobálkozott vele az MS,de nem igazán jött be lassú és megbízhatatlan szóval sok vele a baj.Ha 64bit kell akkor már inkább Vista és az még szépen is fut mivel gondolom ha 64bites géped van az elég jó azért.

Link to comment
Share on other sites

@RichiG23: BIOS-ban keresd meg ezt: mentioned memory remapping és állítsd át

 

Kösz! Megpróbálom, remélem az a hiba.

 

Na ez volt a hiba. Most már felismeri mind a 6 gigát. Kösz szépen! Már azt hittem valami gond van a ramommal.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
64bites XP is egy kalap szar csak mondom nem véletlen nem terjedt el.Megprobálkozott vele az MS,de nem igazán jött be lassú és megbízhatatlan szóval sok vele a baj.Ha 64bit kell akkor már inkább Vista és az még szépen is fut mivel gondolom ha 64bites géped van az elég jó azért.

Érdekes... Nekem gyors volt és stabil. :) Csak sokat nyávogott mindenki a családból, hogy angol, úgyhogy leszedtem. :lol:

 

Szerk.: Ja, és vannak gyenge 64 bites processzorok is. :D

(Persze akinek Vista van fent, annak valószínűleg erős is. :))

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Vap (és mindenki):

A 32. bites rendszerek 4 GB-t tudnak cimkézni (ide kell érteni mindenféle memóriát)!

Ez azt jelenti, hogy ha pl: van 3Gb ramod + tegyük fel egy 512Mb- is van benne, és van egy 1Gb-s videókarid, akkor úgy osztja ki az oprendszer hogy: 3gb-t lát a RAM-ból + az 1GB-s vedeó memóriát = 4Gb

 

Egy másik példa : Van 3 GB redszer memóri + egy HD 4870x2 (2Gb memóriával szerelt példány)

Akkor a sajátgépben csak 2 GB-t látsz mint rendszermemória, mert = 2 Gb Rendszer + 2 Gb Videókari memória = 4Gb!

 

Remélem érthető!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...