Jump to content
PirateClub.hu

Hibák, Észrevételek Bejelentése


tibiole
 Share

Recommended Posts

lehet, hogy már írta valaki, de az utóbbi néhány napban, amikor elkezdi nekem a gép betölteni a pirateclub-ot, még be sem jön az üdvözlő/beléptető képernyő, az antivírus egy trójai-t blokkol... ha bezárom a böngészőt, megnyitom újra, beütöm, hogy www.pirateclub.hu, elkezd tölteni, ismét blokkolja a trójait és csak úgy megy tovább...

nekem ez nem probléma, mert megfogja az antivírus, csak gondoltam szólok

Link to comment
Share on other sites

1 domain valószínűleg közreműködik ártalmas programok küldésében a webhely látogatói részére, ide értve a következő domaineket: digitals.hu/

 

Forrást elnézve 2 banner van a digitals.hu -tól, lehet emiatt van.

Link to comment
Share on other sites

Nálam is hasonló vírusriasztásokkal,majd támadó webhely lappal indult a nap....és igen IE használatakor nincs probléma.Felmerül a kérdés,akkor most mi van?!Van vírus-nincs vírus,támadó-nem támadó?Eddig ilyen nem volt,remélem gyors,és megnyugtató megoldást sikerül találni.A bizalom sokat számít.egy fórum használatakor.Üdv!

Link to comment
Share on other sites

1 domain valószínűleg közreműködik ártalmas programok küldésében a webhely látogatói részére, ide értve a következő domaineket: digitals.hu/

 

Forrást elnézve 2 banner van a digitals.hu -tól, lehet emiatt van.

 

Lehet, hogy kritikusabban kéne válogatni a hírdetők között...

Amúgy sincs sok értelme ezeknek a bannereknek, legtöbben nem is vesznek róluk tudomást. Én meg - és gyanítom még sokan rajtam kívül - egyszerűen letiltom ezeket a hírdetéseket (ABP, NoScript, stb).

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy kritikusabban kéne válogatni a hírdetők között...

Amúgy sincs sok értelme ezeknek a bannereknek, legtöbben nem is vesznek róluk tudomást. Én meg - és gyanítom még sokan rajtam kívül - egyszerűen letiltom ezeket a hírdetéseket (ABP, NoScript, stb).

 

Pl.mint én se

 

amúgy nagyon megdöbbentem ezen a támadó webhelyes dolgon!

Link to comment
Share on other sites

Tisztelt Fórumozók!

 

Nem kell megilyedni a Firefox téves riasztásaitól. Téves riszatásokat küld, nem fenyegeti semmi a gépeteket.

Dolgozunk az ügyön.

 

A bannerek azért vannak, mert ez fedezi a szerver fenntartási költségeit, mivel nagyon-nagyon kevés támogatónk van!

 

Az IPS error ellen pedig új szerver vásárlását tervezzük, de ehhez is támogatás szükséges, így nagyon lasan gyűlik a pénz!

Link to comment
Share on other sites

nem csak firefox probléma, hanem google bejelentett támadó hely-ként jelzi az oldalt

Mi a(z) pirateclub.hu webhely jelenlegi listázási állapota?

A webhely szerepel a gyanús webhelyek listáján - megtekintése árthat számítógépének.

 

A webhely egy része az elmúlt 90 nap során 1 alkalommal a gyanús műveletek listájára került.

 

Mi történt akkor, amikor a Google felkereste ezt a webhelyet?

Az általunk az elmúlt 90 nap során tesztelt 13 oldal közül 5 oldal eredményezte kártékony szoftver letöltését és telepítést a felhasználó engedélye nélkül. A Google legutóbbi látogatása: 2010-09-01, a webhelyen gyanús tartalmat ekkor találtunk utoljára: 2010-09-01.

Malicious software includes 1 trojan(s), 1 exploit(s).

 

1 domain (köztük a(z) kkiiy.com/) kártékony szoftvert tartalmaz.

 

1 domain valószínűleg közreműködik ártalmas programok küldésében a webhely látogatói részére, ide értve a következő domaineket: digitals.hu/.

 

This site was hosted on 1 network(s) including AS43711 (SZERVERNET).

 

Közreműködött-e ez a webhely ártalmas programok továbbterjesztésében?

A webhely (pirateclub.hu) az elmúlt 90 nap során valószínűleg nem működött közre egyetlen webhely megfertőzésében sem.

 

Tárolt ez a webhely kártékony szoftvert?

Nem. Ez a webhely nem tárolt kártékony szoftvert az elmúlt 90 nap során

Hogyan történhetett?

Egyes esetekben harmadik felek kártékony kódot adhatnak a webhelyekhez, ami a figyelmeztető üzenet megjelenését eredményezi.

Link to comment
Share on other sites

Eszközök > Beállítások lap > Biztonság fülön ki tudjátok kapcsolni a tiltást

 

"Bejelentett támadó webhelyek blokkolása" elöl vegyétek ki a pipát.

 

"mivel nagyon-nagyon kevés támogatónk van!" - Az alkalmazott modererálási, bannolási szokással ezen én nem csodálkoznék.

Link to comment
Share on other sites

Firefoxból lehetetlen belépni! IE-vel működik, de a Kaspersky minden topik vagy téma nyitásakor "felugat" "vírust" észlelvén: Trojan.Script.Iframer.. <_<

 

 

Eszközök > Beállítások lap > Biztonság fülön ki tudjátok kapcsolni a tiltást

 

"Bejelentett támadó webhelyek blokkolása" elöl vegyétek ki a pipát.

Módosította bakfan
Két hsz.-el feljebb a megoldás...idéztem...
Link to comment
Share on other sites

 

 

Trojan.Script.Iframer.. :

igen igen pl :

 


 

Hát igen

Nem kell megilyedni a Firefox téves riasztásaitól. Téves riszatásokat küld, nem fenyegeti semmi a gépeteket.

Dolgozunk az ügyön.

 

Nekünk nem is kell hanem az ftp-n az adminoknak kell izgulniuk ..sajnos valami hasonló gonddal küzdhet a pirateclub..

Jellemzően folyamatosan írjta felül az indexeket a html-t és php-t is folyton nyomja az inyekciót az ftp-nek...

Sajnos ismerve pár fórumot ahol így kezdődőtt a dolog ,ha szerencse van egy régebbi mentés ami visszaállítható de 2-3 hét és meglátjuk...

Link to comment
Share on other sites

a tegnapi 2010,09,02 napon egyfolytába vírus riassztásaim voltak a pirateclubról... nem tudtam megnyitni egyetlen fórumot sem a riasztás nélkül.a következő infókat kaptam:

 

HTML:Iframe-inf

100902-0, 2010.09.02 VPS verzió

 

malware program Vírus / Féreg

 

nem tudom mi legyen ezzel de gondoltam talán nem árt ha írok ez ügyben.

hozzá teszem nem firefoxot használok hanem sima normál explorert és avast vírus írtót.

maga a "féreg"nem jutott be a gépembe de nem tudtam mást tenni mint kilépni a pirateclubból...ezzel megszünt a "támadás".

Link to comment
Share on other sites

Uraim!

 

Újra előjött a "Támadó webhely" probléma Firefox alatt. Pár percig jó volt, most újra kiírja a Firefox.

 

A gumiszobát is érdemes lenne megnézni, mert tele van orosz témákkal, a moderátor pedig nem törődik vele vagy éppen nem ér rá a fórumot böngészni.

Link to comment
Share on other sites

Nekem is Kasperski fut a gépemen, méghozzá az internet security, de az égvilágon semmit nem jelzett, holott maxra van állítva minden ami lehet, de még így sem jelzett semmit. Ellentétben egy múltkori(nemtudom már pontosan melyik) külföldi oldallal, aminél viszont kiabált is rendesen, és vagy 5 féle vírust észlelt! :@

Link to comment
Share on other sites

A gumiszobát is érdemes lenne megnézni, mert tele van orosz témákkal, a moderátor pedig nem törődik vele vagy éppen nem ér rá a fórumot böngészni.

A gumiszobát rendszeresen takarítom, ahogy tudom, de folyamatosan jönnek ezek a reklámozó botok.

Link to comment
Share on other sites

Firefox alatt valóban vannak gondok !

 

Kíváncsiságból kipróbáltam a legúljabb verzós Opera böngészőt, hát meg kell mondjam csodákat tapasztaltam !

Egyrészt nem hozza a "Támadó webhely" kiírást, másrészt ami a legfontosabb, a Firefoxhoz képest mérföldekkel gyorsabb az oldal, szinte rá se ismertem, pillanatok alatt betölt mindent, még csúcsidőben is !

 

Aki még nem próbálta, annak csak ajánlani tudom !

 

Sziasztok !

Link to comment
Share on other sites

Én azt javasolnám, hogy be kéne szüntetni a szabad regisztrációt. Aki meg 1 hónapnál több ideje nem lépett be, azt automatikusan törölni kéne. Máris nem lenne ennyire leterhelve.. Minden nap 10 uj ember regisztrál kb. ez jobban terhelő szerintem, mint 1-1 köszönöm válasz..

 

De ti tudjátok.

Link to comment
Share on other sites

A gumiszobát rendszeresen takarítom, ahogy tudom, de folyamatosan jönnek ezek a reklámozó botok.

 

Nem tudom mennyire terhelné a szerót de szerintem ideje lenne egy, ellenőrző kódot bevezetni captcha.jpg

és csak helyesen beírt kód után engedné megnyitni az új témát :D

Link to comment
Share on other sites

Nekem erős a gyanúm, hogy egy spam program támadta meg az oldalt, mivel rengeteg spam van mostanában, mind furcsa nevű felhasználótól, mind 0 hsz-el rendelkezik.Azt nem tudom, hogy a regisztrációt hogyan kerülte meg a program.

 

Sőt még azt is megkockáztatom, hogy nem a server kevés "hardwerileg" az oldal kiszolgálásához, hanem DOS támadás alatt áll.

Ha esetleg nem lenne tiszta, hogy mi az:

http://en.wikipedia.org/wiki/Denial-of-service_attack

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...