Jump to content
Sign in to follow this  
hego

Mi az idő?

Recommended Posts

Az interciarendszerek mindig relative léteznek, ha nincs megfigyelő, akkor nehéz a gondolatot folytatni.

Az időutzazás nem csak szerinted lehetséges. 1935-ben Van Stockum megmutatta, hogy lehetséges. Wikipédia cikket én írtam, esetleg olvasd el :)
De volt itt már 2009 körül pár téma, amit jól körbejártunk. Keress rá, hátha találsz érdekességeket.

A jövőből a jelen módosítása azért is nehezkes, mert a múlt nem módosítható. A húrelmélet azt mondja, hogy a párhuzamos univerzumok közül mindig az érvényesül (az lesz a jelen (észrevehetetlenül átváltunk a világok között)) amelyet élő valami a gondolatával okoz.
Tehát a végtelen világ közül van egy csomó, amiben én ügyvéd vagyok, van egy csomó, amiben még kőkorszak van stb. - most ezek durva példák, de nullától különböző pozitív valószínűséggel léteznek.
S a gondolataink azok, amik miatt az univerzumok változnak - de csak az élő körül, ugyanis legjobb tudomásunk szerint egy kavicsnak nincs tudata.

Lehet, hogy az univerzumnak már van tudata, az más kérdés.

Harmadik rész:
A-ból B-be érdekes dolog az útépítés. Régen az etruszkok, ha el akartak menni a mai róma területéről délebbre, akkor átvágták magukat az erdőn eleinte, ami eltartott nekik fél évig. Később a rómaiak azt mondták, hogy építsünk utat, így szekéren csak három hét volt az út.
A tér szerkezete sokkal bonyolultabb. Nagyon szép tenzorok írják le, borzalmasan stabilan - tele egzotikus helyekkel.
A-ból B-be.... nem is ilyen egyszerű. A tér teremtődik magától. Borzalmas nagy energiák árán tudnánk teret teremteni mögöttünk, hogy eléfelé lökjük magunkat... persze lehet csalni. AZ univerzum is valószínűleg gyorsabban tágult a fénynél, bizonyos kezdeti állapotokban. Hiába, a kvantumosság elvei ilyenek.

Elolvastam a Wikipedia cikket.
Érdekes dolog ez a végtelen, félvégtelen fogalom.
Ha megakarjuk határozni, akkor én azt mondanám, hogy végtelen hosszú, de valahol önmagába
(indulási pontba) tér vissza.

Lehet, nem véletlen, hogy ez a jele is:

Érdekesség a végtelenről:

http://www.cs.elte.hu/blobs/diplomamunkak/bsc_mattan/2011/velkey_kristof.pdf

Térhajlításról:

Gyakorlatilag minden égitest körül meggörbül a tér.

Ha létre lehetne hozni egy anyagot (eszközt) ami nagyobb mint a nap, akkor a térhajlítás lévén megoldható

lenne az időutazás....

Edited by Venheidem
Közvetlen hivatkozást nem használhatsz!

Van ilyen anyag: egzotikus anyagnak hívják. Elég sűrű ahhoz, hogy kis térfogatban óriási tömegű legyen. Ilyennel tudnók teret hajlítani.
A Kerr-féle fekete lyuk gyűrűje is hasonlóan görbíti a teret.

Felülír, értelmetlenné tesz mindent.