Jump to content
PirateClub.hu

Processzorhűtési problémák!


Recommended Posts

Nem nem raktam rá zsírt zselét vagy mit mer nem volt itthon de én is vettem má le ugy itthon hoyg nem tettem utána rá és ugyanugy működött cak nem melegedett annyira haveromnál meg szaggat minden játék most.

Akkro valszeg az lehet a gond????

Erre a célra cak a boltban vett cuccok a jók??Bár lehet hoyg ez hülye kérdés volt

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sziasztok!

Nekem egy C2D Inteles proci van a laptopomban. Itt kezdődnek a gondok. A laptop túl akarja hajtani a procit nagy igényű feladatoknál és annyira felmelegszik h 80 foknál kikapcsol. Ez csak akkor van ha hálózatról használom, telepnél nem hajtja annyira. Valaki tudna segíteni hogyan tudom beállítani a gépet hogy 70 foknál tovább ne hajtsa túl a procit? Az áramellátást kellene valahogy optimalizálni hálózati használatnál.

Clevo 660N

 

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Szia gokussj4 !

 

Nem értem, hogy miért kellet levenni a hűtőt a prociról ?? !!!

 

Én először ecsetelni szoktam, utána meg neki eresztem a sűrített levegőt, és nem szedek le semmit.

 

Szia glevis !

 

Teljes feltöltés után mennyi ideig bírja az akksi ha használod folyamatosan a géped ?

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Lehet, hogy a töltőd nem az igazi, pl. egy kicsit magasabb feszültséggel tölt. Most láttam a legújabb GameStar hátulján reklámoztak Notebook hűtőt, esetleg nézd meg, mondjuk egy bevásárló központban ingyen szemügyre veheted.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hello!

Ez nem igazán hűtési probléma de lehet az is! :)

Szóval van egy C2Duo E8400asom ami ugyebár ha nincs terhelve akkor 2000 Mhzen jár! Így a PC Wizard 2008 szerint 45 fokos! Ha elkezdek vmi komolyabb dolgot csinálni rajta (pl TDU) akkor ugye 3000 Mhzen kb 55 fokig felmegy a hőmérséklete!:S Terhelés nélkül a venti 3000rpm és elég hangos! Terhelve max 100-150 rpm-el több és végülis nem hangosabb!

Szerintetek ez így normális?

Ja és még egy kérdés:

Szeretném 1 kicsit tuningolni a procit! Néztem rá olyan hűtőt hogy Cooler Master Hyper TX2! Ezt eléggé dícsérik meg olyat mondanak h 30 fokkal lement a proci hőmérséklete! Ezzel a hűtővel szerintetek elmehetek 3800 Mhzig úgy h nincs belőle gond nagy terhelésnél sem?

Konfig: lap:ASUS P5KC

táp: HKC 430 W

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

 

A haveromnak most üzemeltem be egy vadonatuj gépet.

Giga EP35-DS3L + E7200 (gyári ventivel) + Sapp.HD3870 + FSP400W

 

És olyan gondja van, hogy a proci ventillátor felpörög, majd lelassul, felpörög majd lelassul, és ezt kb 5 másodpercenként csinálja. Ez akkor jelentkezik, amikor a Win.-ben semmi program nem fut.

Ha játszik, akkor folyamatosan pörög.

 

A proci nem melegszik, meg semmi gond nincs, csak egy kicsit idegesítő. Nem lehet ezt valahogy szabályozni, hogy ne csinálja ezt? Pörögjön egy kicsit magasabb fordulaton, de folyamatosan.

 

Én arra gondolok, hogy a proci egy bizonyos hőfok között ingadozik, és amikor melegebb, akkor felpörög, majd mivel azonnal lejebb megy a hőfok, leáll a ventillátor, majd megint melegszik egy picit, és kezdi megint előről!

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

BIOS-ban a PC Health Status alatt a Smart Fan-t tedd Disabled állásba.

 

Üdv.: Dadus

 

 

Kössz az ötletet Dadus, de sajna nem segített. Az iponosok azt írták, hogy frissítsem a biost, de félek tőle!! :S

 

Arra gondoltam, hogy egy kicsit felhúzom a procit, és hátha akkor jobban melegszik, és igy többet pörög a ventillátor (alapjáraton 19-20 fokos a proci, nincs húzva, de játék közben pl. juiced 2-nél felmegy 25 fokra! szerintem ez egy kicsit alacsony!!)

Mennyinek kell lennie a proci hőfoknak, ami még optimális?? Tehát meddig húzzam, hogy elfogadható hőfoka legyen?

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Én használtam procit tartósan 60 Celsius fok felett is. A következőt javaslom a BIOS-ban:

 

Advanced alatt:

 

CPU Enhanced Halt (C1E) > Disabled

CPU EIST Function > Disabled

 

ha így sem javul a helyzet, akkor az MB Intelligent Tweaker(M.I.T.) alatt:

 

System Voltage Control > Manual

CPU Voltage Control > itt emelj modjuk 4 lépcsővel az alaphoz képest

 

ha még mindíg nem OK, akkor jelezz vissza.

 

Üdv.: Dadus

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus!

 

Majd hétvégén megpróbálom.

Először alapfeszen akarom majd emelni a frekit, és ugy megnézem a hőmérségletet, mert gyári hűtő van rajta.

Ha az alapfeszes húzás nem "melegíti fel" kellően akkor nyomok neki plusz feszültséget.

Mondjuk ha az alap 2,53 Ghz-ről emelem mondjuk 2,8-3 Ghz-ra, akkor is emeljek 4 lépcsővel a feszen? vagy elég kevesebb?

 

(nem ide tartozik, de ha húzom a procit meg a memóriát, létezik olyan program, amivel tesztelni tudom?? Van egy everest, amivel a hőfokot tudom figyelni, de a tesztelésre kellene valami progi)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Szia lakiricsi !

 

Erre a kérdésedre már válaszoltam tavaly, de valahová eltűnt a hozzászólásom. Most akkor ismétlek. Cooler Master Hyper 212 /kb. 8000Ft/ , vagy Arctic Cooling Freezer 7 Pro /k. 4000Ft/ .

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék, van egy Acer Aspire 5315-ös laptopom amikor megvettem nem mindíg hűtötte magát és kétszer is felment a hőfok 80c-ra és kikapcsolt, frissítettem a BIOS-T és azóta rendesen hűt de vagy két hete amikor felpörög a ventillátor kattogó hangot ad ki. Valamikor hangosabb valamikor halkabban mi lehet a baja?? Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok.

 

Processzor hűtőt szeretnék vásárolni ehhez a modellhez:

AMD X2 4000+

 

Tuningolás-ra is szeretném kihasználni a procit.

 

Jelenleg engem ez a kettő érdekel,tehát csak a kettő közűl mondjátok meg melyik lehet a jobb:

 

Thermaltake CL-P0478D Gunmetal Orb Univerzális CPU hűtő

 

 

 

Cooler Master Hyper TX2 Univerzális CPU hűtő (RR-CC-HL9U1)

 

Ha esetleg tudnátok egy oldalt erről a Thermaltake Hűtőről valami tesztet felrakni,nagyon megköszönném,mert kiváncsi vok erre a hűtőre.

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...