Jump to content
PirateClub.hu

Processzorhűtési problémák!


Recommended Posts

Sziasztok!

 

Néhány hete meghalt a 400W-os tápom és a Gigabyte GA-M56S-S3 alaplapom.

Nos a tápot kicserélték egy 550w-osra az alaplapot pedig egy ugyanilyenre.

Mióta ezek vannak benne, a processzorhűtés nagyobb megterhelés mellett rákapcsol és néha már elég hangos... Bár azóta a proci alaphőmérséklete 40ről 30C°-ra csökkent.

Amúgy Arctic Cooling Freezer 64 Pro hűtésem van.

Nos az lenne a kérdésem, h ez természetes jelenség vagy vmi nem jól működik?

Ugyanis ezelőtt ezt nem csinálta és amilyen csöndes volt ahhoz képest elég hangos lett...:(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szia !

 

Nem néztem utána konkrétan, de elképzelhető, hogy az új alaplapod BIOS-a nem úgy van beállítva mint a régi. Arra gondolok, hogy a CPU hűtés management-e pl. másként van beállítva, az a része, hogy hány Celsius foknál hány százalékkal pörögjön a CPU ventije, már ha van ilyen része a BIOS-nak a te alaplapodnak. Ezt tetézheti még az is, hogy esetleg objektive azonos hőmérsékletet nem egyformán értékel a két alaplap, pontosabban a régi kevesebbnek értékelte, míg az új magasabbnak.

Remélem tudtam segíteni.

 

Eszembe jutott még egy lehetséges probléma. Lehet, hogy az új alaplapra a CPU hűtő felhelyezése nem lett a legtökéletesebb, pl. a paszta nem megfelelő alkalmazása /kevés, sok, régi/ , vagy nem fekszik a CPU-ra tökéletesen /nem síkban fekszik, nem megfelelő erővel van rászorítva/ .

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a választ Dadus!

 

Szólok a csávónak aki összerakta! Mert én inkább nem nagyon piszkálnék hozzá, ugyanis sosem csináltam még ilyesmiket!

Am ez nagy probléma? Ezt úgy értem, ha sokáig így marad az okozhat-e meghibásodást vagy károsodást?

Link to comment
Share on other sites

A számítógépház egy eléggé zárt egység...

Mivel a processzor ventillátora is onnan veszi a hűtéshez (az amúgy is meleg levegőt,

amit a wincsi és a vga is termel) -ha nincs jól átszellőztetve a házad-,

nagyobb teljesítménnyel fog pörögni.

Javaslom, hogy szerelj be felülre egy ventillátort, ami kiszívja a meleg levegőt.

Ez átszellőzteti a házat, és nyáron sok gondot megold... :)

Link to comment
Share on other sites

Szia Páter Noster!

 

Nos erre én is gondoltam, de nem hiszem, h ez lenne a probléma, ugyanis csak a javítás óta ilyen hangos ami kb. 2 hete történt, és azóta nem sokat melegedett sztem az idő.:)

 

Szia Dadus!

 

És az első esetben mi a teendő? Megteszi egy BIOS default is vagy manuálisan kell beállítani??

Link to comment
Share on other sites

Hi !

 

Legyőztem a lustaságomat, és megtanulmányoztam az alaplapodat. Nos a megoldás a következő. Telepítsd fel az alaplaphoz adott CD-ről az EasyTune 5 nevű utility progit. Indítsd el, majd menj bele a "Smart Fan"-ba, ott tudod beállítani a CPU ventillátorának a működését.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Kedves belamatyi !

 

Lehet, hogy van olyan alaplap, amelyiknél igaz az amit leírtál, de per speciel ennél az alaplapnál nem működik, ui. nem is így néz ki a BIOS-a, továbbá Manual beállítási lehetőség sincs. Amennyiben kétségeid vannak, akkor látogass el a gyártó honlapjára, és nézd meg konkrétan a lehetőségeket.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Ha tényleg jó a procid hőfoka, -és zavar a ventillátor magas fordulatszámának hangossága-,

tetess egy előlapi panelt a házadba és vezéreld manuálisan a fordulatszámot potméterrel.

Ebben az esetben mindenféleképpen fusson egy progi, ami folyamatosan tájékoztat a hőmérsékletről.

(általában az alaplap gyártójától letölthető)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Dadus most meg is nézem amit írtál.

Köszi Páter Noster a tippet, de ez a gép már így is megeszi az életemet!:D

Nemhogymég szabályzó potit vegyek hozzá... Ja és az előlapon már nincs is több hely...

Mégegyszer köszi mkinek!

 

Link to comment
Share on other sites

lehet nekem is kellene vennem egy jobb hűtőt az intel hűtő helyett mert a minap meghúztam a procimat (c2d 6420) 3000-ig és futtattam egy 3dmark 06-ot.egyszercsak újraindult a gép a 2. cpu tesztnél.gondolom meglesem a biosba a hőfokot és mit látok 52 fok.ejha ennek nemlesz jó vége,gyorsan visszavettem 2.6-ra az órajalet.mest kb 35 fok körül van és kb 2500-as fordulatú ventillátorral.túdnátok mondani egy nemtúl drága de hatékony intel hűtőt?

Link to comment
Share on other sites

Hi !

 

Nem biztos, hogy a CPU a ludas, elképzelhető pl. memória, FSB, a hőmérsékletet pedig vissza kellene ellenőrizni más detektálással is. Szerintem 3GHz-en nem volna szabad ilyen melegnek lennie, lehet, hogy valami nincs rendben a CPU - hűtő hőátadási fronton, esetleg nézd meg, hogy nincs-e tele porcicával a CPU hűtőborda. Amennyiben paszív északi hidad van, ellenőrizd az újjacskáddal annak hőmérsékletét.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

geil ramok vannak 800mhz-esek 2x1 giga kit.a sebességét nem vettem vissza.375-re állítottam a procit és 8-szoros szorzóval.a memóriák meg 750mhz-nmennek.az időzítés meg nemtudom hogy mi és beállítani se tudom.annyit tudok hogy a ramjaim cas5-ösek.

Link to comment
Share on other sites

Hi !

 

Ctrl + F1-el tudod a memória időzítéseket állítani, de ha 750MHz-en járatod, akkor más a probléma. Próbáld meg az északi híd feszültségét a legkisebb mértékben emelni, és tesztelj 3GHz-en.

 

 

Bocsesz a Ctrl + F1 nem OK mert nem Gigabyte lapod van.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Üdv nektek!

 

Kinéztem pár hűtést a 6400 black edition procimnak, ti melyik hűtést ajánljátok?

 

Asus Chilly Vent Lux

Arctic Cooling Freezer 7 Pro

ThermalTake Blue Orb II (CL-P0257)

Asus Arctic Square

 

ui.: taliztam 1 linket az utóbbi hűtőről, van róla sok kép, nézzétek meg, nekem nagyon bejön!

 

http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&articID=502

Link to comment
Share on other sites

Az álmodban... :) A FreezerPro más kategóriában indul. Akkor vedd meg ha le akarod cserélni a gyári hűtőt valami csendesebbre, esetleg még egy kis tuning is belefér.

 

Arctic Square jó hűtő, de hasonló árban már Thermalright, Scythe, Noctuna bordák is beszerezhetők.

 

Teszt és egy rewiev:

http://prohardver.hu/teszt/nagyteljesitmenyu_cpu-hutok_1_2/asus_silent_square_es_silent_square_pro_i.html

http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleid=2124&page=5

Link to comment
Share on other sites

Ha a pénz nem számít akkor a ChillTec féle TEC ULT33186 a legjobb, és legdrágább a maga 150$-os árával (persze ez igazából Peltier hűtés).

http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=65&Itemid=47

Normál leghűtésben a Zalman CNPS 9700 NT nagyon impresszív. A 9500-as "csak" 9cm-es ventilátor átmérővel rendelkezik, ebben a kategóriában biztosan az elsők között van.

 

Nekem a Scythe Infinity legszimpatikusabb, relatíve alacsony ár, meggyőző teljesítmény:

http://www.techpowerup.com/reviews/Scythe/Infinity

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...