Jump to content
PirateClub.hu

Illegális, legális átalakítások


DriftKing
 Share

Recommended Posts

ha valaki tudja, hogy hol találok olyan leírást, törvénygyűjteményt, amiben benne van, hogy milyen átalakításokat lehet a kocsin végezni, és mit nem, annak nagyon örülnék, még jobban, ha ide is írná :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Egy kis okosságot ide irok néked, ezt a törvényt a 35/2000 Bm rendelet tartalmazza!

 

A rendszámtábla érvénytelenítése és a forgalmi engedély helyszíni elvétele:

84. § (1) A rendőr a forgalmi engedélyt, illetve az ideiglenes forgalomban tartási engedélyt a helyszínen elveszi, ha

a) járművet a külön jogszabályban meghatározott engedély nélkül átalakították;

 

 

Ezért arra kérlek, hogy jól gondold át az átalakítást, hisz a gépjármű lefóliázása is (abban az esetben, hogy ha a vezetői és az anyós ülés melletti ablak is) átalakításnak minősül, nem beszélve a kerekek nagyságáról.

 

Tehát ha a gépkocsit átalakítod érdemes KPM-es vizsgálatot kérni rá( esetleg véleményt kérni az átalakításról), és ha megfelelőnek értékelik akkor utána nyugodtan kocsikázhatsz.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

A témában engem is érdekelne, konkrétan a kipufogórendszer átalakításáról egy-két dolog. Pl hogyan lehet, értem azt kidobnám a középső dobot, lehet e ilyet. Ha katalizátor megvan számít e hogy a többi része miből áll és hogyan. Müszakin vagy zöldkártyán belekötnek e vagy a lényeg csak a katalizátor megléte?

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Nos erről én is tudok egy pár dolgot:

 

pl. ha jól tudom neont, és egyéb világító pajkosságot, csak engedélyel lehet kirakni autóra.

 

jah és a középdobról meg a kipufogó rendszerről annyit hogy van egy megengedett decibel szint amit, ugye be kell tartani, a középdob és ezek kivételéről, pedig anynit, hogy addig lehet igy, mig nem megy vizsgára vagy nem látja meg rendőr.

 

CO2 kibocsájtás miatt. (ha jól tudom) ;)

Link to comment
Share on other sites

"középső dobot" te erről beszéltél ami ha jól tudom azt a célt szolgálja hogy az elégett üzemanyag, probléma mentesen távozzon.

 

viszont ha kiszeded a középsődobot, akkor valami iszonyat jó hangja lesz, úgy fog durrogni... huhúúú

Haveromnak van egy zasztavája, kiszerelték a középső dobot, meg még alakitottak egy kicsit a rendszeren, aztán kb ilyen fél méteres lángokat lőtt. :D (ugye nem kell elmagyaráznom h miért) :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

akkor irom mit hogy szabad csinálni mivel nekem is tuningom van. Na szóval Szabad spoilerezés ezalat értem az első hátsó lököst és a küszöböt. A tuning témába csak ezt az egyet engedélyezik. Nem szabad a kerekekre nyomtávszélesitést rakni. sportdobot, neont, sportlégszűrőt. A kerekeknek a méretét nem nézik(de azért egy trabantra vagy egy ijen tipusura nem kell felraknai egy 19 vagy 20 colos felniket 225/30 as gummikal :D A fóliázást meglehet csináltatni hejenkét 30000 HUF engedélyel együt persze ha a rendőrök akarnak ugyis belekötni. Ezeket amit leirtam nyugottan fellehet rakni bárkinek csak ha müszakira viszi akor tuti h megbukik. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

autóra lehet rakni akármit, amit egy legális nagykereskedelemben lehet kapni (mondjuk egy boombastikban). már csak azért is, mert ugye fizeted utána az adót... <_< ha shufni tuning tütüre gondoltok (például saját magadnak toldod meg a motorháztetőt morcosítás céljából) azon ugyebár nincs adó, feribácsi ezt nem nézi jó szemmel (meg úgy az állam). na már most azt le sem tudod műszakiztatni.

 

szal szerintem nincs olyan, amit ne lehetne leműszakiztatni (!persze legális úton beszerezve!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...