Jump to content
PirateClub.hu

I Am Legend - Legenda Vagyok


KENKILL
 Share

Recommended Posts

szerintem nagony jó film nagoyn jóvot az egész mindenestül

azért pár bug (amit nem tudok megmagyarázni)

1.tijást esznek 3 év eltelte után nem romlott meg vagy ienek ?

2. ford: az elején ford mustang gt el megy aztán valami ford telepjároval amit jó ösze is tör amikor a csaj megmenti aztán ő is ugyanolyan ford al menekül el najó ez tudom mért van :D

 

Erre lehetett számítani... mi jobbat vártál egy amerikai filmtől? :D Persze elején menő kocsija van, az eltűnik. Aztán a terepjáróját tönkreteszik és felborítják a fertőzöttek, de a csaj azzal viszi haza és a végén is azzal megy el. Egy amerikai filmtől sosem várhatod hogy reális legyen, erről is nyitottam már egy témát :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nekem az volt fura hogy ugye a végén vanaza karanténos rész nagy fallal körbevan véve oriási terület.. a mutánsok meg simán áttudtak volna menni a falon mármint feltudtak volna mászni vagy ugrani... meg nemigen volt hitelesen bemutatva hogy nagyon védenék... mutattak 2 csenevész katonát vizipisztojokkal :D

Link to comment
Share on other sites

Nekem az volt fura hogy ugye a végén vanaza karanténos rész nagy fallal körbevan véve oriási terület.. a mutánsok meg simán áttudtak volna menni a falon mármint feltudtak volna mászni vagy ugrani... meg nemigen volt hitelesen bemutatva hogy nagyon védenék... mutattak 2 csenevész katonát vizipisztojokkal :D

 

Ha odafigyeltél akkor a csaj mondta, hogy a hideget nem bírják jól és ezért van a hegyekben a kolónia. Igaz, később kiderült hogy flúgos a nőci és "isten tervét" követi de hát az apró amerikai filmekre jellemző reális dolgok hiánya már fel sem tűnik az embernek ha jól beleélheti magát, vagy sírhat egyet a filmen... <_< :) A realitás hiányán nincs miért rinyálni mert sajna a színvonal csökken a filmek terén... régen egy film minőségét a szereplők és a történet határozták meg... ma elég szereplő akik végiglövöldözi és robbantgatja a filmet, milliókat lehet kaszálni igénytelen dolgokon. Kevés az olyan film, ami mind történet, mind látvány terén jó, és azt hiszem ez azon kevesek egyike. Megemlítettétek előbb hogy hasonlít a kaptárhoz. A kaptárt össze lehet foglalni egy mondattal: megy a nő azt' lövöldöz és robbantgat... a legtöbb film kimerül ebben manapság. Többségüket megtoldják egy gyenge háttérsztorival hogy ne tűnjön túl sablonosnak...

Link to comment
Share on other sites

Egy rövid idézet a teljesség igénye nélkül az SG.hu-ról:

 

"A Legenda vagyok talán legnagyobb hibája az az újkori hollywoodi betegség, hogy többé nem bízik az élő szereplők játékában, és az állatidomárok gázsiját is komputeranimátorok zsebébe juttatja. Tulajdonképpen érthetetlen, hogy a film nyitójelenetében bemutatott Bambi-futam, és majd a CGI-darwinizmus csúcsragadozójaként Szimba hiperrealista stílusban ábrázolt unokaöccsének megjelenése hatására melyik eszét nem vesztett rendező, vagy szépérzékkel bíró stábtag nem ugrott fel ordítva a tesztvetítésen, hogy gagyit kiáltson? A film igazi kísértő rémei nem is az emberiséget leváltó új mutáns faj képviselői, hanem maguk az élőlényeket mozgató számítógépes grafikusok, akik a nyitójelenet után eltűnnek, hogy szűk egy óra múlva visszatérjenek és a film felépített energiáit végleg a földig rombolják.

 

A szabadba fűtő kazán klasszikus esete ez. Nehezen fogható fel, hogy egy látványra építő film 2007-ben hogy engedheti meg magának, hogy ekkora léket üssön saját hitelességén, főleg, ha a múltból és a jelenből számtalan minta áll rendelkezésére (pl. a Kaptár jól sikerült zombikutyái). Will Smith első, sötét házba tett látogatásának felépítése mutatja, hogy a rendező tud és képes feszültséggel teli hangulatot teremteni. Matheson lassan mozgó, zombiszerű vérszívó fertőzöttjeit (a lényeket és szerepüket talán az 1964-es The Last Man on Earth c. feldolgozás modellezi a legjobban) leváltó akrobata CGI-monszták megjelenése azonban végzetesen súlytalanná teszi mindazt amit látunk..."

 

Nem fűzök hozzá semmit...De valami hasonló érzés nekem is bántotta a szemem.

:mellow:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nekem tetszett a film. :) Mialatt néztem egyáltalán nem arra gondoltam, hogy most egy zombis filmet nézek, szerintem ők csak másodlagos szerepet játszottak benne. Számomra az volt a lényeg, hogy bemutatta, milyen életet élne a Föld utolsó embere, egyedül (persze nem tudta, hogy nem ő az utolsó). Bár a vége eléggé gyenge lett, dehát semmi sem lehet tökéletes. Nálam 10/9. :D

Link to comment
Share on other sites

Kb olyan 2 hete néztem meg én is.. NOs csalódtam is meg nem is... Azt hittem a vége vm happy end lesz, de nem lövöm le a poént, egyszerűen furának tartottam! Mindezek ellenére a film nálam elnyerte a 10-es skálán a 8-ast :D De feljebb nem megyek...mert láttunk ugye már jobbat is :) Mindenkinek ajánlom hogy nézze meg, mivel az ilyet vétek kihagyni szerintem :) Bye

Link to comment
Share on other sites

Összességében ez egy jó film szerintem, de a fenébe is, egy kis odafigyeléssel tökéletes is lehetett volna. Az alaphelyzet teljesen rendben van: az emberiséget szinte maradéktalanul kiírtó vírus, a teljesen kihalt milliós város megdöbbentő képe, a megszállot tudós aki még mindig a gyógymódot keresi, miközben egyetlen társával, a kutyájával tengeti napjait, a film egésze alatt meglévő nyomasztó hangulat. Szóval minden oké, s akkor ezt az egészet tacsra vágják olyan bosszantó bakikkal, amiket simán ki lehetett volna javítani.

 

Előszőr is:

A történet egész egyszerűen nincs megfelelően kibontva szerintem. Itt van például a belvárosban békésen éldegélő szarvascsorda, meg a rájuk vadászó oroszlánok. A film elején teljesen reálisnak tűnik ez a kép, ekkor még semmit sem tudunk a zombikról és a vírus hatásáról. Az állatok birtokba veszik a megüresedett életteret, ez oké. De kérdem én, hogy van az hogy ezek az állatok nem kapták el a betegséget? Hisz mint később megtudjuk a vírus nem csak az embereket, hanem a kutyákat és a patkányokat is megtámadta. Oké, mondjuk hogy immunisak, bár erre valami halvány utalást azért elvártam volna. Akkor viszont hogy-hogy nem zabálták még fel őket a zombik? A szarvas meg az oroszlán talán nem szerepel az étlapjukon, vagy mi? Vagy itt van mégegy: A doki többször is valami folyadékot locsol pl. a lépcsőre is. A film végéig nem kapunk rá magyarázatot, hogy ezt miért csinálja.

 

Másodszor:

Mások is felrótták már a számítógépes animációt. Nem kellett volna mindenhova ezt erőltetni. Se a zombik, se a zombi kutyák, se a zombi patkányok nem élethűek. Vegyük például azt a jelenetet amikor előszőr látjuk a doki laborját, s ő lerántja a leplet a patkányok ketrecéről. Normális esetben az kéne hogy legyen a reakcióm, hogy te jó ég ezek a patkányok zombivá változtak. De nem ez jut eszembe, hanem kb. ez: Né má, kompjúteranimált zombipatkányok. Egész egyszerűen üvőlt róluk, hogy nem igaziak. És ez a probléma a film folyamán újra és újra előjön.

 

Harmadszor:

Mások azt is felrótták, hogy talán nem kellett volna egyáltalán ezt a zombi dolgot behozni a filmbe. Nekem magukkal a zombikkal nem volt gondom. Nem mondom hogy nem egy lerágott csont, a vámpír filmekből átvett "elporladunk a napon" dologgal együtt. Engem viszont sokkal jobban zavartak a zombik emberfeletti képességei. Az teljesen oké, hogy a vírus állati szintre zülleszti le őket, hogy a bőrük színe megváltozik, kihullik a szűrük, stb. Az viszont már sokkal kevésbé hogy minden sérülés nélkül megrepesztik, sőt betörik a páncélüveget. Na ne! Nincs ilyen vírus. És szerintem teljesen elképzelhetetlen, hogy egy betegség ilyen természetfeletti képességekkel ruházza fel a hordozóját. A már emlegetett patkányos jelenetet, a gagyi animáción kívűl, szerintem ez teszi véglegesen nevetségessé. A film végén csak azért nem válik nevetségessé számomra ugyanez eljátszva a zombikkal és az üvegfal mögé beszorult emberekkel, mert teljesen bele tudtam magam élni a főhős, valamint a másik két szereplő reménytelen helyzetébe, s lefoglat az hogy őszintén aggódtam hogy mi fog történni velük.

 

Aki most végigolvassa ezt a hozzászólást azt fogja gondolni: Hát látszik hogy ennek nem tetszett ez a film. A vicces az egészben az az, hogy valójában tetszett. Csak nagyon idegesítő amikor az ember lát egy jó filmet ami lehetett volna akár sokkal sokkal jobb is, de nem lett.

Link to comment
Share on other sites

Oroszlán:

én eggyet láttam az egész filmben,

az is lehet hogy az állatkertből szabadult.

 

Őzek:

Akár a déli államokból is bejöhettek

 

"2. ford: az elején ford mustang gt el megy aztán valami ford telepjároval amit jó ösze is tör amikor a csaj megmenti aztán ő is ugyanolyan ford al menekül el najó ez tudom mért van biggrin.gif"

 

az egy szolgálati SUV

és lehet hogy a csaj is zsaru vólt

 

És elvileg ami meg tud fertőzni embert,az nem biztos hogy meg tudja fertőzni az állatokat is

Link to comment
Share on other sites

Oroszlán és őzek:

Persze, nem is azzal van a gond, hogy az állatok beköltöznek az elhagyott városba, hanem hogy miért nem ették már rég meg őket a zombik, amik ugye állítólag mindent felzabálnak. Az állatoknak nincs bunkerré alakított házuk mint Will Smith-nek.

 

Betegség:

Csakhogy látjuk hogy megfertőzi az állatokat (kutyák, patkányok). Igazán elejthettek volna rá valami utalást, hogy pl. az őzek miért nem betegek.

Link to comment
Share on other sites

Lehet hogy azért nem ették meg a őzeket, mert túl gyorsak nekik :P

egy kemény őz szerintem tud olyan gyorsan futni mint a filmben,főleg a betonon.

Meg az is lehet hogy a vadállatok éjszakára elmennek a városból.

 

A betegségnek, meg biztos millió eredete lehet,amit esetleg nem tudnak tudományosan meghatározni,

lehet hogy ezért nem említenek semmit róla.Főleg hogy ilyen betegséghez még hasonlót sem ismerek,

és szerintem nem is lesz.

 

 

UI:(azthiszem) az oroszlán csak nappal vadászik,ezért is esetleg nem találkozhatott zombikkal.

Link to comment
Share on other sites

Gaboca, ebben tényleg igazad van amit az előbb írtál, én ilyenekre nem is gondoltam hogy az oroszlánbok meg a szarvasok hogy nem kapták el a betegséget, de most hogy mondod... :unsure: érdekes tényleg!

 

Én két dolgot nem értettem a filmben.

1., Ha van egy k*jó kis Mustangja akkor miért nem azzal jár? :D Vagy jobban tetszett neki a szakadt dzsipp?

2., Mit keresett a film végén a fiókban a családi kép mellett egy kézigránát? :D Na arról ne is beszéljünk amit gabóca elmondott hogy a törhetetlen üveget hogy törték át hogy semmi bajuk sem lett?! :blink: Mert ha tényleg ilyen szívósak, akkor szerintem meg sem lehetne ölni őket!

 

 

De tényleg van abban igazság hogy a film nincs "kibontva" rendesen. Nekem sincs semmi bajom a storyval, csak ahogy filmrevitték, az szerintem borzalmas... :(

Link to comment
Share on other sites

mondjuk az is lehet hogy rájöttek hogy lehet legyőzni azombikat és immunisak is a vírusra sőt lehet h ők is elbújtak és a zombik nem találtak rájuk!!!!!

a lé amit locsol az benzin!!!!!!

a végén amikor felrobbantja a teret akkor az a második védelmi vonal h meggyújtja és akkor nem tudnak bejönni a tűztől!!!!!!!

mondjuk az hogy amikor viszi a családját evakuálni és vmi (vki nekicsapódik a szélvédőnek az hogy került a sok egészséges ember közé????

v mért nem gyilkolta őket egyszerűen csak neki csapódik a kocsinak és kész!!!!

jah és a szakdt dzsippen volt a reflektor!!!!!!

szal inkább jársz egy teljesen védtelen jó Mustanggal(amit persze egyik jó csaj se lát h azzal száguldassz :P)

vagy inkább egy zombik ellen felszerelt dzsippel????

én a dzsippet választanám!!!!

de ez én vok!!!

Link to comment
Share on other sites

Gaboca, ebben tényleg igazad van amit az előbb írtál, én ilyenekre nem is gondoltam hogy az oroszlánbok meg a szarvasok hogy nem kapták el a betegséget, de most hogy mondod... unsure.gif érdekes tényleg!

azért mert az őzek meg az oroszlánok, úgy lehagyják a zombikat mint a sz@rt.

Nincs az a felturbózott ember aki el tudna kapni egy őzet puszta kézzel.

Link to comment
Share on other sites

thundertibor-alexei:

 

Én úgy tudom az oroszlánok akárcsak a többi macskaféle tökéletesen látnak a sötétben, és ezt ki is használják s éjjel is vadásznak. Az őzek tényleg baromi gyorsak lehetnek menekülés közben, mint ahogy azt a filmben is láthatjuk. Viszont a zombik akik képesek voltak megépíteni egy bonyolult csapdát, és tőrbe tudták csalni a dokit, ne tudnának levadászni egy őzet ha éhesek? Persze lehet hogy tényleg elmennek az állatok aludni vidékre :D Ez viszont még mindig nem zárja ki azt, hogy megbetegedjenek. Hisz a vírus nem csak érintés útján, hanem levegőben is terjed.

 

Manfred:

 

"mondjuk az is lehet hogy rájöttek hogy lehet legyőzni azombikat"

Az őzek? Ezt nem mondod komolyan :D Az oroszlánok? Esetleg. De elég nagy túlerőben voltak a zombik a filmben, ha csak a létszámukat nézem amikor megrohamozták a házat.

 

"és immunisak is a vírusra"

Lehet, de soha nem tudjuk meg, mert nem voltak képesek ezt elmondani nekünk a filmben.

 

"sőt lehet h ők is elbújtak és a zombik nem találtak rájuk!!!!!"

De hova bújik el egy ekkora csorda? Nekik nincs bunkerük.

 

"a lé amit locsol az benzin!!!!!!"

Hát nemtom. Az első vonal a fényszórók. A második meg nekem inkább robbanótölteteknek tűnt. Az a kis kilocsolt benzin (ha az volt) az ajtó előtt nem csinált volna ekkora tüzijátékot :D

Másrészt nemcsak az ajtó elé locsol belőle a film elején, hanem később amikor elmegy fogságba ejteni egy zombit akkor is locsol belőle valami kabátra vagy mire a kocsi mellett. Akkor amikor azt mondja a kutyának, hogy ha nem jön vissza sötétedésig, akkor menjen el. Akkor most mi az a lötty? Valami amit utálnak a zombik és távoltartja őket vagy mi? Jó lenne ha tudnánk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...