Jump to content
PirateClub.hu

Autóvásárlási tanácsok!


zolitokaj
 Share

Recommended Posts

Hummer H2, Audi Q7, Mercedes ML** széria... :D

 

Na de viccet félretéve... a hétköznapi családi autók körében, értem ezt a Suzuki, Opel, Kia stb... amik olan 2-3 millió Ft körül mozognak újonnan nem nagyon fogsz olyat találni amibe tényleg kényelmesen éreznéd magad, mivel ezek kisebb családi autók, amik általában úgy vannak megcsinálva, hogy a hátul ülők is azért kényelmesen elférjenek, ezért ugye az elöl utazók lábteréből is vissza kell venni egy keveset.

 

Én úgy vettem észre hogy a 3 ajtós "sport" autókban sokkal nagyobb hely a lábnak, testnek, mint a 4 / 5 ajtós modellekben.

 

Kérdés itt hogy milyen autók jöhetnek nálad szóba, és mennyit bír a pénztárcád. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok.

 

Én is autóvásárlás előtt állok és egy kis Suzuki Swiftben gondolkodom (1-es). Ki milyen véleménnyel van róla. fél éve van jogsim, szerintem "tanulóautónak" jó lenne, nézegettem is már, kb 500 efi-ig gondolkodom, olyan 7-8 éves körül.

 

Hallottam már mindent a swiftről, én annyira nem vagyok szakértő benne, ezért is örülnék ha valaki a segítségemre lenne.

 

Előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

A motorja szinte nyűhetetlen.

 

Nekem kettő is volt, egy 5, és egy 3 ajtós változat mindkettő 1.3-as motorral, és soha nem hagyott cserben. Az autópályán a 120-130 km/h sebességet is folyamatosan bírta, nem köhögött, nem prüszkölt.

 

Ha sikerül jól bele választanod, akkor megéri, akár huzamosabb ideig is.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

reggae87

 

Maradtam volna az első elképzelésnél...

Alkatrész árakban jobb a Suzuki, meg beszerzésben is, még a sarki fűszeresnél is van pl egy suzuki elsősárvédő. :lol:

Remélem jót választottál, NE legyen bajod vele.

Balesetmentest !

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Én egy életre megutáltam. Hat évesen vettem 78000Km-el anno 2002-ben, szinte minden elromlott benne ami elromolhat, emellet rosdásodott is. Két évvel ezelőtt lecseréltem, mivel egy újabb nem megnyugtató dolgot fedeztem fel rajta. Akkor egy 2 éves Chevrolet Kalos-t vettem, amivel meg vagyok elégedve, mivel még két év alatt semmi sem romlott el rajta, és nekem ez a legfontosabb tényezező, bár a fogyasztása lehetne kedvezőbb, de megfelelő technikával vezetve elviselhető.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

most vettem egy opel astrát 1.4-es 15 éves 500-ért, előtte egy doktornőé volt, garázsban tartott, kiváló állapotban.

 

ki milyen véleménnyel van az opelről, én azon tanultam vezetni is, úgyhogy nem volt ismeretlen.

 

A céges autónk egy Opel Astra (F) és lassan 600 000 Km lesz benne :D

A kopó alkatrészeken kívül sok baj nem volt vele, szóval ha szerencséd van, neked se lesz :)

 

Az F Astrák főleg a banzinesek jók szoktak lenni, szerintem egy 200-300 e Km-t minden gond nélkül kihúzzák :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok, szeretném tanácsotokat kérni! Autóvásárlás elött állnék és egy BMW 316i autot néztem ki magamnak, érdeklene hogy mennyi az a futott kilométer amikor még érdemes megvenni, mit kell ilyenkor jo alaposan megnézni mire kell ügyelni? Ugyanakkor természetesen vinnék magammal autószerelőt is de én is szeretném azért tudni hogy mit is veszek meg. Válaszotokat előre is köszönöm!

 

Üdv. zatyi

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Pont 316? 4 henger, de a fogyasztás annyi mint egy 318,320-é.

1200kg önsúly ==> ~100 ló, nem egy sportgép.

 

A helyedben 320-t vennék, csak a biztosításban és a teljesítményadóban van pluszköltség, fenntartásban nem.Akkor nem mindegy már ?

 

Ha jót akarsz venni, van egy jó 320. Haveré volt, 2,5 millába volt neki, (80-lengéscsillapítók, szintén 80 volt a fékek, 350 a festés, lökhárítók,zene, fólia, engel eyes elöl hátul...egy ház ára.) Tavasszal majdnem beleültem, csak akkor még 1.5M volt a kocsi 1000W zenei teljesítménnyel, de a zenét szerintem kiszedte a Pupák, nem látom a hirdetésbe.Örülök is meg nem is ,hogy nem jött össze.Egy biztos, sokat költött rá, de rendben van az autó.

Érezni a 150pacit, jól megy.

Íme:

http://www.hasznaltauto.hu/3198927_bmw_320i_1996

Link to comment
Share on other sites

Szia zatyi_ !

 

A tapasztalatom szerint 2-4 éves autót szabad venni, természetesen kevés km-errel . Öregebb autó már rizikósabb, jobban meg kell vizsgálni, törés, fényezés, motor, váltó, stb. . Egy biztos, hogy a szerencse itt már jelentős tényező, ui. nem biztos, hogy minden bajság kiderül a megvizsgálás során.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Man0waR: Nem rossz, de nekem maga ez a széria nem tetszik. Ez olyan Lakatos Dzsipszi felling :D

 

Amúgy 2,5 milláért valami jobbat is vehetett volna.... sokan itt rontják el, vesznek egy szakadt 1000 éves roncsot és abba beleölik az összes pénzüket....

 

 

De nem írtad hogy mennyit szánnál az autóvételre... ez sokban befolyásolja a dolgot :)

Link to comment
Share on other sites

Hali köszönöm a válaszokat, igazából jártam pár kereskedönél és olyan 2000 euro környékét mondtak 2500, na most tény és valós hogy auto kereskedönél ott lehet bármilyen autó neki az a lényeg hogy eladjon mind1 hogy jo vagy rossz csak vigyék. Manowar által írt auto nem rossz tetszik nekem de természetesen látni is kell. Én igazából amit elvárnék hogy picit tágas legyen lépjen is ha kell ne legyen tulzott fogyasztása értem ezt 7-8 L körül, és persze szervizelésnél se keljen a lakást eladni.

Link to comment
Share on other sites

Hát ez a BMW széria amit nézel nem arról híres hogy olyan keveset fogyasztana :) Meg arrólsem hogy olyan komolyat lépne, legalábbis az ilyen 100-140 lovasok. Elég nagy kasznija van és elég nehéz, szóval ehhez egy 150 ló legalább kell hogy dinamikusan is tudjon vele közlekedni az ember :)

 

Szervíz meg egy olyan dolog, hogy egy ilyen idős és sok km-es autó előbb vagy utóbb be fog dobni valami hibát sajnos :( Szerintem ezekbe mind 200e fölötti km- van, aztán ki ennyire ki annyira pörgeti vissza hogy el tudják adni.

Úgy tudsz megbizonyosodni a valós km-ről, h végig vezetett szervízkönyve van az autónak.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ez magánvélemény, nem vagyok autószerelő:

Használt autónál a kilométeróra a legutolsó, amit meg kell nézni. Lehet ezen sokat agyalni, de az összes zsákbamacska. Jó, azért észre lehet venni a különbségeket, de mindegyik az.

Olyan is van, hogy hozzátekernek, hogy kiírható legyen egy cégből.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék tőletek kérni!

2003 óta van jogosítványom de csak most jutottam el odáig hogy saját autót vehessek! Egy ideje nézegetem az eladó autókat de nemigazán tudom hogy milyen kérdéseket lehet ilyenkor feltenni a tulajnak, ha szimpatikussá válik egy kocsi!? Tudnátok nekem tippet adni hogy mik az ilyenkor általános jellegű kérdések?? Mire kell nagyon odafigyelni?? Olyan fórumtársak hozzászólását várnám akik tapasztaltak ebben a témában! :)

 

Azt már tudom hogy ha személyes találkozóra kerül sor akkor érdemes egy autószerelő ismerőst vinni aki ért is a kocsikhoz.. :)

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Ha jól emlékszem,akkor 2008 januárjában beszélgettünk hasonló dolgokról. :)

Én a helyedben nem a kérdések,hanem a válaszok miatt aggódnék.

Telefonos érdeklődéskor az eladók bizonyos része szépíti a valóságot (gátlástalanul hazudik).

Nem volt sérülve az autó,nem volt fényezve,kevés kilóméterrel,megkímélt állapotban és még sorolhatnám.

Ezek csak személyes találkozó esetén derülnek ki.

A lényeg,hogy vigyél magaddal egy hozzáértőt!

Nagyobb értékű autó esetén egy rétegvastagság mérő se hátrány,esetleg egy állapotfelmérés valamelyik szervízben.

Ha jó autót szeretnél venni,akkor rá kell szánni az időt és az energiát,meg kell nézni jó párat.

Link to comment
Share on other sites

Kedves Autó szakértő kollégák!

 

Nem teljesen autóvásárlással kapcsolatban lenne kérdésem, hanem Alufelni + nyári gumi vásárlással kapcsolatban!

 

Van egy 2004-es Skoda Octavia Classicom, Fekete! Erre szeretnék venni 16" felniket, illetve hozzá 205/55-ös gumit.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen felnit érdemes venni, ami nem deformálódik el az első kátyú után!

Összesen max 160-170 ezrem lenne (felni + gumi 4 db)

Hátul dobfékem van, és így sok küllős tetszik főleg.

És kellene olyan is hogy milyen gumit ajánlotok hozzá (jelenleg Barum Bravius van rajta, és meg vagyok vele elégedve)

 

Itt nézelődtem:

http://www.automax.hu

 

köszönöm előre is!

Link to comment
Share on other sites

Bökj egyet amelyik neked tetszik. Szerintem ha véletlenül durván sikerül egy nagyobb kátyúba belemenni, azt semelyik felni se fogja kibírni.

Ha nem épp a finom vezetési stílusodról vagy híres érdemes pár gumist megkérdezni, hátha adnak hasznos tanácsot.

Én amikor automax-tól rendeltem felniket, csak azt felejtették el közölni, hogy az osztókör nem egyezik a B vectráéval és ezért mozgókúpos csavarokat küldtek. Amúgy így is fut szépen, nincs vele gond. Alufelnihez meg a krómszelepek a szépek, nem kerül sokkal többe.

Gumitípusra meg megintcsak a gumis fog hozzáértő választ adni. De ha a mintázat is fontos, egyből szűkül a kör.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...