Jump to content
PirateClub.hu

Szeretnék 1 játékot!


vigyorixx
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Szeretnék 1 játékot összehozni, de sajna nem végeztem programozói sulit!

Mondhatni nem is értek a programozáshoz!

A sulin és a tanfolyamokon kívűl hogy tudom megoldani, hogy legyen 1 saját játékom!

Olvastam a fórumokat és nem tom... sztem igen nagyba akarom "belevágni a fejszémet"!

A terv meglenne csak nem tom hogy kezdjek hozzá!

Ki tudna nekem segíteni ebben?

 

A felsorolt programíró programokkal akármit elhet írni?

Link to comment
Share on other sites

Olvass, tanulj és programozz sokat. Midenfélét. Találj ki a problémákhoz algoritmusokat, olvass kódot, nézd meg, h mások h csinálták, stbstb. Egyáltalán milyen játékot akarsz? 3D-shez rengeteg tudás kell (OpenGL v DirectX), egyszerű 2D-s játékhoz kevesebb is elég.

Próbáltál már valaha vmilyen programozási nyelvet?

Link to comment
Share on other sites

Hát....

először is végigolvastam a "3D-s játékot szeretnék" című fórumot!

Sztem én csak 2 D-s jétékot szeretnék de a másik témában szinte mindent leírtatok amire én kíváncsi lennék!

Bevallom 1általán nem értek a prog-hoz!

Namost tényleg el kell kezdeni az alapoknál v. nem?

Pl. C++-t Pascal nélkűl nem lehet megtanúlni? v. C nélkűl?

Nem lehet mondjuk az alap a C++?

Vagy már elég nagy marhaságokat kérdezek?

 

Thx nektek az infókat!

Link to comment
Share on other sites

Szerintem minden attól függ, mennyire akarod komolyan csinálni. Persze lehet 2D-s játékot pascalban írni, könnyen tanulható is, de ha a jövőben komolyabban akarsz foglalkozni a proggal, akkor sztem kezdj rögtön a c/c++-szal, vagy a java-val. Egyik sem könnyű, de ha tovább akarsz később lépni, akkor érdemes ezt az utat választani.

Ha pedig nem akarsz programozni tanulni, akkor használd a ...maker progikat. Megjegyzem még, ezt alaposan gondold át, mert szinte mindenki szeretne fiatalon játékot készíteni, de nagyon kevésnek sikerül. Nem a kedved akarom elvenni, de már a legegyszerűbb játékok megírásához is érteni kell az adott programozási nyelvhez, ráadásul nyilván grafikára is szükséged lesz, szal tanulhatod mellé a photoshopot, vagy kereshetsz a neten éjjel nappal mások munkái után... Mindenesetre, ha tényleg komolyan érdekel, és tényleg komolyan akarod csinálni, nem pedig fellángolás, akkor hajrá, ess neki valamelyik nyelvnek.

Oh, majd elfelejtettem, nem is kell programozási suli hozzá, én már 8 éve nomom a javat, c/c++-t, 2 éve a phpt, és sohasem jártam prog suliba, otthon, könyvekből is meg lehet tanulni az alapokat, a lényeg úgyis a gyakorlás...

Bocs a kisregényért.

Link to comment
Share on other sites

Én azért még megemlítenék egy "aprócska" dolgot: .NET

MS platform alatt jelenleg neki van a legnagyobb jövője!

 

+ ami lényeges: ne programozási nyelvet tanulj meg, hanem programozni! És azt sem szabad elfelejteni, hogy pl. a C nyelv készségszintű elsajátítása tapasztalataim szerint ~2 évet vesz igénybe és sokan még ezután is undorodnak tőle, ha egy relatíve bonyolultabb szoftvert kell készíteni.

C++-t mindentovábbi nélkül lehet tanulni C ismeretek nélkül, hisz két különböző nyelvről van szó! De kezdetben valóban szerencsésebb az objektum-orientáltságot kihagyni a tananyagból.

 

A javaslatom tehát:

1.) C

2.) Java / C# (a C++-nak elég kicsi és szűk a piaci részesedése)

 

persze, ha játékot akarsz írni, akkor van még 1-2 szakterület ahol toppon kell lenned:

- matematika, tekintve hogy szinte az összes grafikai algoritmus mögött igen részletes matematikai modellek lapulnak

- fizika

- azt sem tartom utolsónak, ha egy kevéske alacsonyszintű programozási ismereteid is vannak (assembly)..

Link to comment
Share on other sites

Komolyan gondoltam! :) Nézz álláshirdetéseket! Egyszerűen nincs olyan kiforrott /mai értelemben modernnek vett/ technológia mögötte mint (C#, java mögött) a .NET és a J2EE.

A UNIX-os világban jelentős, de MS világban már léteznek sokkal életképesebb alternatívák. Ezt az MVC 6.0 utáni verziók fémjelzik a legjobban: Visual C++ .NET 200x (CLI, Managed C++ és egyéb "nyalánkságok"...)

Link to comment
Share on other sites

Melyik részét nem értetted annak a 2 mondatnak, amit írtam?

Itt nem a .net létjogosultságáról van szó. Mert tényleg használhatók ezek a keretrendszerek, de sebességkritikus alkalmazásokhoz nem az igazi. Ráadásul a C# lehetőségei erőteljesen korlátozottak (hardverközeliség, sebesség, hordozhatóság). És nem is láttam olyan álláshirdetést, ahol kifejezetten C# programozót keresnének. Általában Java vagy objektumorientált tapasztalatot keresnek, .net alkalmazásokhoz is inkább C++ tudást kérnek.

Link to comment
Share on other sites

A hordozhatóságot, illetve a C++ tudás előnyét a .NET-nél (a C#-el szemben) kifejtenéd nekem?

 

Csak azért kérdem, mert már programoztam C-ben, C++-ban, Java-ban, C#-ban, windows alatt, linux alatt és kialakult egyfajta szemléletmódom a hordozhatóságról, ami úgy néz ki összeegyezhetetlen a tiéddel! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nah! El ne kezdejtek már egy ilyen topikban a jobb programozási nyelvről vitatkozni!

Nyissatok másikat, mert érdekelne egyébbként a végeredmény! :)

 

Vigyorixx, ha minden féleképpen játékot akarsz csinálni, akkor 2 módja van.

1. Szerzel egy játék készít progit. Itt már felsoroltak pár nagyon jót: FPS creator, RPG maker, 3D gamemaker és társaik. Ezzel sok jó játékot lehet készíteni, csak az adott program keretein belúl kell maradnod.

 

2.Ha programozást tanulsz. Azért érdemes Pascalal kezdeni, mert nem bonyolult és alap szintű. Majd C és C++, és/vagy Java.

Itt már a tudásodtól függően van lehetőséged kialakítani a játékodat, de akár egy játékkészítő programba is beleírhatsz scipteket, ha van rá lehetőség.

 

Bármit választasz, kitartás kell hozzá. Nem könnyű ez a szakma :P

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sziasztok!

 

Még régen én nyitottam ezt a fórumot, és hogy hogy is csináljak 1 játékot :)

Még nem vagyok ott, de érdekelne egy hibaüzenet megoldása.

Gondoltam ide is beírom, mert a másik fórumban nem tudnak rá mit mondani, ti meg okosabbak vagytok :)

 

A hibaüzenet:

 

"ERROR::Lighting buffer does not support framebuffer blending! "

 

Érdekelne, hogy a játék feltelepítése után indításkor ezt dobja ki!

Mit tudok tenni ellene, esetleg fog-e egyáltalán nálam menni?

 

előre is kösz mindent mindenkitől!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...
C++-t mindentovábbi nélkül lehet tanulni C ismeretek nélkül, hisz két különböző nyelvről van szó! De kezdetben valóban szerencsésebb az objektum-orientáltságot kihagyni a tananyagból.

 

Hehe. Nekem ez furcsa, amit írsz :-P Nem azért, de épp hogy nem...Igaz, hogy lehet tanulni anélkül is, de gyakorlatilag a C++ a C kiegészítése objektumorientált elemekkel...Vagyis magában foglalja a C nyelvet. Emiatt pedig leginkább úgy szokás C++-t tanítani, hogy "tanulj meg C-ben és vedd hozzá az objektumokat" Nem? :-P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...